Vratite nam "Novu TV" a "Hayat" dajte ma

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Vratite nam "Novu TV" a "Hayat" dajte ma

Post by Haris033 »

Ne znam koliko ste upuceni u gasenje NOVE TV kod svih kablovskih operatera na području Kantona Sarajevo???

Mislim da je prava bruka i sramota ugasiti najbolju i najkvaltetniju televiziju sa ovih prostora.
Obrazlozenje RAK-a (regulacione agencije za komunikacije) je da NOVA TV "nema" autorska prava za prikazivanje svog programa, a zalbu za gasenje je podnijela meza plus na celu sa HAYATom da ugase istu iz razloga sto je kao, eto, NOVA TV pocela prikazivati popularno seriju „Kucanice“ prije njih i da im time oduzimaju gledaoce.

Smijesno!!!

Da bi apsurd bio veci, sada je NTV HAYAT (sa Elvirom Svrakicem na celu i lobijem njegovog oca - SDA) objavio rat kablovskim operaterima u Sarajevu tako sto ne smiju prikazivati njihov program do daljnjeg.

Ne znam odakle ovakva medijska hajka HAYAT/MAHALSKE TV na NOVU TV, kada se ova ista televizija normalno prikazuje i na isti nacin kod svih kablovskih operatera na podrucju bivse nam drzave.

Sada nam ostaje da na silu gledamo „Idealne djevojke“, „ASTRA SHOW“, „Dzanu i Faruka“ i koje/kakve druge emisije mahalskog tipa, a zauzvrat izgubit cemo 24 sata kvalitetnog programa na kojeg se 90% populacije stanovnistva grada Sarajeva itekako NAVIKLA!!!

Predlazem da se napravi kakva peticija ili anketa za vracanje NOVE TV jer je to jedina televizija koja nam, gledajuci njihov program, nudi bas pravi odmor i zabavu, a to je ono sto nam treba u ovim gadnim vremenima...

Pozdrav!
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#2

Post by Stitch__ »

kad se HAYAT pocne prikazivati na CRO mrezama nek se i NOVA vrati. do tad - adio.
rewritable
Posts: 117
Joined: 01/09/2003 00:00

#3

Post by rewritable »

Ispade da svaki kanal koji prikazuje neku od emisija koje se već emituju (ili će se emitirati) na domaćim Tv stanicama, treba ukinuti. Pa ako je to tako onda hajmo ukinuti RTL i RAI UNO zbog formule 1, VOX zbog CSI, Pro 7 zbog filmova, Cartoon Network zbog crtanih filmova, TV Sloveniju i HRT zbog Lige Prvaka, serija...

I samim tim se postavlja pitanje: U čemu je onda svrha postojanja kablovskih operatera.
Pa valjda je ovo doba globalizacije, valjda trebamo da širimo svoje vidike, a ne da ljubomorno odbijamo sve od sebe što je dio svjetske svakodnevnice.
code
Posts: 122
Joined: 15/03/2005 01:25
Location: Tuzla

#4

Post by code »

Signal NTV HAYAT-a iskljucen je u svim gradovima BiH osim Sarajeva!
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#5

Post by baklava2 »

ma više mi je hayat-a preko glave i njihovih idealnih koka.jednostavno u zadnje vrijeme ne znaju praviti program.nijedne kvalitetne zabavne emisije nemaju.kad ne radim pa moram pogledati jutarnji program oni dovedu doktora da priča o strahovitom povećanju karcinoma.baš mi je do toga ujutro dok kahvenišem.neka mi neko kaže imaju li ikakav program za djecu osim onih kretenskih hayatovaca koji apsolutno ne interesuju nikoga osim onih nesretnika usa snimanja.o humoru na ovoj stanici nije moguće napisati ni slova.jedino što puštaju one safunjare od serija.politikom se bave bogami ko da su saborski zastupnici.jedina pohvala od mene ide im za formulu 1 sve ostalo klasična truba.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#6

Post by Stitch__ »

uhjoj kad smo kod "idealnih" koka, jestel primjetili da se prijavljuju samo cure ihz textilne, frizerske, ugostiteljske i slicnih zanata :D seljanka do seljanke, a uvijek pobijedi najruznija :D
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by Pooll »

Nemam kablovske i nemam briga :zzzz: :zzzz:

Nemojte mi textilke dirat :oops: one i jesu najidealnije :oops: koke :oops: :zzzz: :P

bajdvej sto se mene tice mogu ukinuti sve kanale i tv opcenito... jer je skoro i ne palim :P :shock:
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#8

Post by radeljas »

ne smeta mi sto je skinut hayat. ne moraju ga nikada vratiti. ali nova ima odlicnih novijih filmova, a imali su i solidan show sa djurom. a i stara mi gleda nasu malu kliniku. hayat, tv bez ijednog zaposlenog koji ima fakultet. o nepismenosti novinara, papanluku, ne treba trositi rijeci. sto njih niko ne tuzi sto plagiraju sve sto su vidjeli na drugim kanalima. kad cujem onu voditeljicu dnevnika njihovog (sto kopira odvratnu onu sa bh tv sto je bila udata za bicakcica, ona midheta, sad sam se sjeti) kako daje svoje komentare na sve i svasta odmah mjenam kanal. a faruk i dzana papanluk samo takav. da ne spominjem onog poturica zaima ...
zbog ukidanja nove cu traziti da mi elob smanji pretplatu
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9

Post by Truba »

ne gledam TV pa mi je svejedno
ali sam volio ponekad pogledati futuramu na NOVoj TV
:roll:
User avatar
Saian
Posts: 15340
Joined: 08/04/2004 21:50

#10

Post by Saian »

Stitch__ wrote:kad se HAYAT pocne prikazivati na CRO mrezama nek se i NOVA vrati. do tad - adio.
auuuuuuuuuuuuuu :roll: :roll: ja k..e od argumenta majko mila, zivjela ravnotezha :roll: :roll:
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#11

Post by MRAVOJED »

pa pogledaj je na divixu komi :D
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12

Post by Truba »

Saian wrote:
Stitch__ wrote:kad se HAYAT pocne prikazivati na CRO mrezama nek se i NOVA vrati. do tad - adio.
auuuuuuuuuuuuuu :roll: :roll: ja k..e od argumenta majko mila, zivjela ravnotezha :roll: :roll:
:D:D:D

@mravojed

uskoro dobivam sve simsone sve futurame sve x-fajlove, sve tvin pikse :D:D:D

ća će mi TV :D:D:D
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#13

Post by Nenadv24 »

A to je Nova TV ugašena samo u SA kantonu. E odmah mi lakše jer kako su bili objavili na bljesku ja pomislio da će i nama u MO ukinuti Novu.
Duh sa sjekirom
Posts: 392
Joined: 10/03/2005 20:50
Location: Sarajevo
Contact:

#14

Post by Duh sa sjekirom »

Ultimativno trazim ukidanje svih stranskih televizija usput trazim i ne vracanje Hayatovog signala te skrecem paznju na neupOredivo najbolju tv stanicu(u povoju) TV IGMAN pogotovo njihov show -
Izvornjaci sa naslovnom pjesmom:


MOJOJ KONI NE SMIJE DA FALI :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#15

Post by pitt »

komi wrote:
Saian wrote:
Stitch__ wrote:kad se HAYAT pocne prikazivati na CRO mrezama nek se i NOVA vrati. do tad - adio.
auuuuuuuuuuuuuu :roll: :roll: ja k..e od argumenta majko mila, zivjela ravnotezha :roll: :roll:
:D:D:D

@mravojed

uskoro dobivam sve simsone sve futurame sve x-fajlove, sve tvin pikse :D:D:D

ća će mi TV :D:D:D

Komislave,
jesi gledao ovo (tripping the rift)?

http://www.scifi.com/tripping/episodes/
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#16

Post by neki »

Mreza plus je kupila prava za prikazivanje navedenih serija za Bih sto joj po svim medjunarodnim zakonima daje pravo da tuzi sve one koji emituju isti program na teritoriju BiH. To sto ne traze da se ukinu rai i rtl je valjda sto su programi na stranim jezicima pa malo raje to gleda..Uz to Nova nije dala ni jednom operateru dozvolu da emituje njen program zbog cega je program i iskljucen.
To da je Nova najbolja tv je subjektivno misljenje. Sto se mene tice ima na kablovskoj i boljih i kvalitetnijih. A za filmove se ne treba brinuti..otkako je nova kupila obn svi filmovi koje puste na novoj se poslije par dana repriziraju na obn :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#17

Post by Alfons Kauders »

komi wrote:
Saian wrote:
Stitch__ wrote:kad se HAYAT pocne prikazivati na CRO mrezama nek se i NOVA vrati. do tad - adio.
auuuuuuuuuuuuuu :roll: :roll: ja k..e od argumenta majko mila, zivjela ravnotezha :roll: :roll:
:D:D:D

@mravojed

uskoro dobivam sve simsone sve futurame sve x-fajlove, sve tvin pikse :D:D:D

ća će mi TV :D:D:D
Da ja rezervisem Simpsonove i Futuramu, jel moze komi, i nudis li neki popust za forumase ? :D
User avatar
krava
Posts: 914
Joined: 14/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#18

Post by krava »

pa jel sada ima nove tv? nisam kuci pa ne znam...kad su je iskljucili?

kako cu sada gledati Lost?

:(

ako im je to neka logika, neka onda ukinu sve: i hrt, i sloveniju i srbiju i sve druge kanale sa prostora bivse jugoslavije..jer svi mi razumijemo taj jezik a oni ce svakako sve poceti prikazivati prije nas..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19

Post by Alfons Kauders »

neki wrote:Mreza plus je kupila prava za prikazivanje navedenih serija za Bih sto joj po svim medjunarodnim zakonima daje pravo da tuzi sve one koji emituju isti program na teritoriju BiH. To sto ne traze da se ukinu rai i rtl je valjda sto su programi na stranim jezicima pa malo raje to gleda..Uz to Nova nije dala ni jednom operateru dozvolu da emituje njen program zbog cega je program i iskljucen.
To da je Nova najbolja tv je subjektivno misljenje. Sto se mene tice ima na kablovskoj i boljih i kvalitetnijih. A za filmove se ne treba brinuti..otkako je nova kupila obn svi filmovi koje puste na novoj se poslije par dana repriziraju na obn :D
Ali oni NE EMITUJU program na teritoriji BiH, vec distribuciju signala vrse kablovske televizije, iskljucivo svojim pretplatnicima, kontas li razliku ?

A to sto nasi operateri valjaju kanale za koje nemaju nikakvo odobrenje i jos to naplacuju, e to je sasvim druga prica... :D
ventil
Posts: 52
Joined: 24/12/2004 15:12

#20

Post by ventil »

Nevjerovatno je da se u jednoj demokratskoj državi ukida jedan program zbog jedne serije kao sto su "Kucanice".

Samo naprijed!

Sto se tice Hayata, ne moraju ga ni vracat.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21

Post by Qler »

A to sto nasi operateri valjaju kanale za koje nemaju nikakvo odobrenje i jos to naplacuju, e to je sasvim druga prica...

sto bi reko moj burazer "To je sasvim drugi par opanaka!" :D:D:D:D:D:D:D:D
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#22

Post by sudnjidan »

Sto se tice Hayata, ne moraju ga ni vracat.
Ovo bi bila najbolja stvar. Kada bi prestalo zaglupljivanje naroda od strane te mahalsko-seljacke televizije, "halalio" bi i HTV, a kamoli Novu TV. Jos kada bi u paketu bio eliminisan i srpski shund olicen u Pinku, gdje bi nam stvarno bio kraj. Mozda bi ovaj narod naucio misliti svojom glavom i krenuti naprijed umjesto onako kako su zamislili Svrakici. O Hayatu je svaka rijec suvisna. Televizija ratnog profitera koji je zaposlio gomilu nepismenih glupana cije biografije govore dovoljno o njima.
Moram demantovati one koji kazu da se Hayat ne emituje u Hrvatskoj. Nazalost, hrvatski kablovski operateri u svojoj ponudi imaju Hayat, isto kao i nasi Novu TV. Hrvati time nista ne dobijaju, a mi gubimo. Obraz. Mozete misliti sta ljudi misle o nama nakon sto vide Faruka Caluka, Dzanu Ceremidu, Poturica, Lejlu Kusturu (mozda konta da izgleda pametnije sto je namrgodjenija i ozbiljnija), Rondica (pretenciozno otvara neke "velike" teme, a koeficijent inteligencije samo malo iznad Faruka Caluka), onog sportskog komentatora sto je prije Hayata radio kao cuvar parkinga na Zetri, dupelisca Bikica, pa Astra Show, Najpozeljnijeg kretena-kretenku... Vjerovatno da oni koji vani gledaju Hayat misle da price o glupim Bosancima i nisu plod maste.
Svrakic je zabranio bh. kablovskim operaterima reemitovanje Hayata, nadam se da ce prvi put u zivotu odrzati rijec.
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#23

Post by Kukuruz_Barbe-q »

ma bas je bilo fino dok je TV Nova bila.Svako vece gledam film ili nesto zanimljivo.Ali jednog dana se svrakic dosjeti kako i u ovom svijetu ima televizija koje emituju svjetske hitove,pa uvidi da raja nemoze cekat da on skupi para da kupi neki noviji film ili seriju,pa iz sujete kao sedmogodisnje dijete rece "Vidi hin oni neimaju dozvolu.Nece niko da gleda "kucanice"u bosni prije nego ih hayat emituje.I tako i bi. Je*** li mu sve seljacko :x :x :x :x
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#24

Post by Šandor »

Pooll wrote:Nemam kablovske i nemam briga :zzzz: :zzzz:

Nemojte mi textilke dirat :oops: one i jesu najidealnije :oops: koke :oops: :zzzz: :P

bajdvej sto se mene tice mogu ukinuti sve kanale i tv opcenito... jer je skoro i ne palim :P :shock:
Jasta nego najidealnije. :D :D :D

Ih, gdje ces palit TV kad ustanes prije horoza i legnes prije njega mrtav umoran. :D
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by Pooll »

Šandor wrote:
Pooll wrote:Nemam kablovske i nemam briga :zzzz: :zzzz:

Nemojte mi textilke dirat :oops: one i jesu najidealnije :oops: koke :oops: :zzzz: :P

bajdvej sto se mene tice mogu ukinuti sve kanale i tv opcenito... jer je skoro i ne palim :P :shock:
Jasta nego najidealnije. :D :D :D

Ih, gdje ces palit TV kad ustanes prije horoza i legnes prije njega mrtav umoran. :D
Vidi :D Budan sam jos :D

ufff... pade glava na tastaturu :P :zzzz:

Kako ti Snador podnosis to sto ne mozes vise kucanice gledit? A? ili su tebe zaobisli :D
Post Reply