Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Nomad123
Posts: 116
Joined: 18/10/2016 21:56

#1 Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Nomad123 »

:shock: Kakva je to raja ? "Haustorčad i "mahalci" ? Progresivna, inteligenta ili ipak blaze "konzervirana". Ako znate nesto vise ne stedite rijeci :-D
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#2 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Altsa »

Koju staru raju? Sto je u aprilu otisla na vikendice da ko biva da sade luk. Ko se vratio u SA nakon rata svaka mu cast oni sto nisu hebe mi se za njih i uopste ih se vise ni ne sjecam. Dosta vise tih nostalgicarskih sranja
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#3 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by stakasa »

Altsa wrote:Koju staru raju? Sto je u aprilu otisla na vikendice da ko biva da sade luk. Ko se vratio u SA nakon rata svaka mu cast oni sto nisu hebe mi se za njih i uopste ih se vise ni ne sjecam. Dosta vise tih nostalgicarskih sranja
Oni sto su se vratili nakon rata su docekani sa drugom pricom. Pa se zaboravi gdje si bio kad sm bio. Tako da ce isto vaziti i za sve buduce povratnike ako im biologija ne dohaka
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Truba »

ccc čovjek danas ne smije imati ni vikendicu :roll:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#5 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by commendatore »

stara dobra raja je izumro pojam u doba teske klasne i kastne podijeljenosti i feudo-klero-klepto-kvazikapitalisticke vladavine....

raja je pojam gdje situacija da bi imo raje mora zadovoljiti vise faktora:

1. svi uglavnom imaju podjednako, slicne plate, razne poslove (pa se pomazu na razorazne nacine)
2. svi slicna auta vozaju
3. svi slicne probleme imaju
4. svi su slicno vaspitani - ne moze seljos bit raja - jer raja ima interni kodeks ko su, sta su, kakve su seljacine (ne seljaci zemljoradnici)
5. ako se neko istakne u raji povuce i ostale svojim uspjehom
6. ako neko propadne u raji - ostali ga povuku i ne daju mu da propada dalje.....
7. egoizam, skrtost, samozivost - ne postoji.....

...nastavi niz slobodno - ovo mi je ovako izletilo inspirativno....

ukoliko jedan od faktora nije zadovoljen - razvaljuje se harmonija raja ne postoji, vise nisi raja..... to je tako - htio to neko priznat ili ne.....

raja u postojecoj konstalaciji stvari - ne postoji.....
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#6 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Krokodajl »

Svaka generacija Sarajlija, ne samo Sarajlija, ima svoju staru dobru raju i dođoše. Tako su vjerovatno razmišljali i vaši djedovi i pradjedovi kada su se dolaskom Austro-Ugara iz Sarajeva iselile hiljade Muslimana a doselili Švabe i ostala EU gospoda sve sa Jevrejima, njihova djeca su isto tako razmišljala kada su se iste te Švabe odselile a počela doseljavati radna klasas iz Bosanskih i ostalih SHS kasaba, njihova djeca su opet tako razmišljala kada su se drugovi i drugarice od Vardara pa do Triglava počeli doseljavati, i njima su vjerovatno falili neki Jozefi, Alberti ili neki Šalomi koji su završili u konclogorima...

Svaka generacija se suoči sa ovim problemom, pa tako i naša, ipak zemlja se i dalje okreće a Sarajevo i dalje ostaje Sarajevo sve sa svojim mangupima, finom gradskom rajom i seljacima.

Sutra će naša djeca možda plakati za "šošonima" kada budu odlazili ? ko zna..
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#7 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Altsa »

Black swan wrote:ccc čovjek danas ne smije imati ni vikendicu :roll:
Ne pravi se lud.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#8 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by mO k3 »

Vremena se mjenjaju , narod se mjenja za 20 god. cemo reci uf jeste prije 20 godina bilo lijepo....
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#9 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by agent_zero »

Altsa wrote:Koju staru raju? Sto je u aprilu otisla na vikendice da ko biva da sade luk. Ko se vratio u SA nakon rata svaka mu cast oni sto nisu hebe mi se za njih i uopste ih se vise ni ne sjecam. Dosta vise tih nostalgicarskih sranja
Svaki prijeratni sarajlija mi je draži od ovog novopečenog šljama koje se naselilo u režiji SDA.

Od grada napraviše selo i kasabu.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#10 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by zeina »

Koju staru dobru raju, onu sto 92. ode na okolna brda oko Sarajeva i zapuca po svojim komsijama? Isti ti se vratise poslije rata ali samo da bi rasprodali svoju imovinu i onda kasnije pricali kako su protjerani....neka hvala takva raja mi ne treba, daleko im kuca bila, prava raja je ostala i branila Sarajevo i prozivljavala sve nedace tokom opsade, nedostaju mi oni koji zivot dadose za Sarajevo, a pobjegulje i oni koji su pucali po nama sto dalje od Sarajeva
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#11 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by zeina »

agent_zero wrote:
Altsa wrote:Koju staru raju? Sto je u aprilu otisla na vikendice da ko biva da sade luk. Ko se vratio u SA nakon rata svaka mu cast oni sto nisu hebe mi se za njih i uopste ih se vise ni ne sjecam. Dosta vise tih nostalgicarskih sranja
Svaki prijeratni sarajlija mi je draži od ovog novopečenog šljama koje se naselilo u režiji SDA.

Od grada napraviše selo i kasabu.
I Karadzic je prijeratni sarajlija
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#12 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Stari_Jarac »

mO k3 wrote:Vremena se mjenjaju , narod se mjenja za 20 god. cemo reci uf jeste prije 20 godina bilo lijepo....
E toga se ja bojim, da ne bi došlo vrijeme u kojem ćemo pričati da je ovo "danas" bilo super :cry:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Logovan »

mO k3 wrote:Vremena se mjenjaju , narod se mjenja za 20 god. cemo reci uf jeste prije 20 godina bilo lijepo....
Pa moguće da si u pravu. :skoljka: :D
User avatar
Nomad123
Posts: 116
Joined: 18/10/2016 21:56

#14 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Nomad123 »

commendatore wrote:stara dobra raja je izumro pojam u doba teske klasne i kastne podijeljenosti i feudo-klero-klepto-kvazikapitalisticke vladavine....

raja je pojam gdje situacija da bi imo raje mora zadovoljiti vise faktora:

1. svi uglavnom imaju podjednako, slicne plate, razne poslove (pa se pomazu na razorazne nacine)
2. svi slicna auta vozaju
3. svi slicne probleme imaju
4. svi su slicno vaspitani - ne moze seljos bit raja - jer raja ima interni kodeks ko su, sta su, kakve su seljacine (ne seljaci zemljoradnici)
5. ako se neko istakne u raji povuce i ostale svojim uspjehom
6. ako neko propadne u raji - ostali ga povuku i ne daju mu da propada dalje.....
7. egoizam, skrtost, samozivost - ne postoji.....

...nastavi niz slobodno - ovo mi je ovako izletilo inspirativno....

ukoliko jedan od faktora nije zadovoljen - razvaljuje se harmonija raja ne postoji, vise nisi raja..... to je tako - htio to neko priznat ili ne.....

raja u postojecoj konstalaciji stvari - ne postoji.....
Razlika raje iz vremena ekv-a, haustora i karleuse i lukasa ? Nema je ?
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#15 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by joske »

:D
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#16 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Altsa »

agent_zero wrote:
Altsa wrote:Koju staru raju? Sto je u aprilu otisla na vikendice da ko biva da sade luk. Ko se vratio u SA nakon rata svaka mu cast oni sto nisu hebe mi se za njih i uopste ih se vise ni ne sjecam. Dosta vise tih nostalgicarskih sranja
Svaki prijeratni sarajlija mi je draži od ovog novopečenog šljama koje se naselilo u režiji SDA.

Od grada napraviše selo i kasabu.
I jel ti lijepo kada se sjetis njih ?. Svi moji najbolji drugovi osim par je otislo kad je poceo ili u toku rata. Jel mislis da nesto patim za njima. Ma hebe mi se za njima kao sto se i njima hebe za mnom. I onda uzmu na FB da komentarisu situaciju u BiH i SA kao kako je tamo toliko lose, zasto se nesto ne poduzme i sl.. Ma mrs u 3pm. imam svoj zivot i ni sekunde mi ne fale osim rodbine koja je otisla ali njih vidim s vremena na vrijeme. Ljudi sa ne ispunjenim zivotima jos uvijek se sjecaju onog Sarajeva i u toj nostalgiji im prolazi zivot.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#17 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by zeina »

joske wrote: :D
Pobjegli ko i ova babetina, oni sto su ostali pola ih pobijeno od strane ovih koji joj nedostaju...povraca mi se od ovakvih
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Logovan »

Tačno mi se zgadi život kada vidim pjesmu o Sarajevu od ove Nede Ukraden.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#19 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by commendatore »

Nomad123 wrote:
Razlika raje iz vremena ekv-a, haustora i karleuse i lukasa ? Nema je ?
raje je bilo do kraja 90ih - a onda su vidjeli da "raja" ne pije vode - i odjebali.... sta fali karleusi i lukasu? svaka roba ima svog kupca - pa tako i bofl roba.... kad od kurcobolje za tim pate veterani rata cija djeca idu ceci na koncert - sto bih ja nekom nametao standarde ponasanja.....
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#20 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by commendatore »

Logovan wrote:Tačno mi se zgadi život kada vidim pjesmu o Sarajevu od ove Nede Ukraden.
valjal' ova patriJotska :lol:



User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Logovan »

Ko ti je ovaj? :? :?
User avatar
Nomad123
Posts: 116
Joined: 18/10/2016 21:56

#22 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Nomad123 »

commendatore wrote:
Nomad123 wrote:
Razlika raje iz vremena ekv-a, haustora i karleuse i lukasa ? Nema je ?
raje je bilo do kraja 90ih - a onda su vidjeli da "raja" ne pije vode - i odjebali.... sta fali karleusi i lukasu? svaka roba ima svog kupca - pa tako i bofl roba.... kad od kurcobolje za tim pate veterani rata cija djeca idu ceci na koncert - sto bih ja nekom nametao standarde ponasanja.....
Na'či bili su do 90-ih.... Vidjeli sranje ovde i noga ?
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#23 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by zeina »

commendatore wrote:
Logovan wrote:Tačno mi se zgadi život kada vidim pjesmu o Sarajevu od ove Nede Ukraden.
valjal' ova patriJotska :lol:



A koju godinu nakon toga..

User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#24 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Krokodajl »



Stara Sarajevska raja pjeva o svojoj Boszni :D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Vrati mi Sarajevo i staru dobru raju

Post by Truba »

Altsa wrote:
Black swan wrote:ccc čovjek danas ne smije imati ni vikendicu :roll:
Ne pravi se lud.
pa eto mi smo imali vikendicu pa nismo otišli


i opet ne valjaš
Post Reply