Vracanje na satelitsku antenu !!!!

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1 Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by realna do boli »

Kako ovi kablovski operateri pocinju divljati sa cijenama, zanima me, kakvo je sada stanje sa pracenjem tv stanica putem satelita. Sta mi sada treba, ko to instalira i koliko programa sad imam otkljucanih, koliko se placa dodatno za neke zakljucane..i slicno.
Kristina taster
Posts: 53
Joined: 06/01/2019 12:01

#2 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by Kristina taster »

realna do boli wrote:Kako ovi kablovski operateri pocinju divljati sa cijenama, zanima me, kakvo je sada stanje sa pracenjem tv stanica putem satelita. Sta mi sada treba, ko to instalira i koliko programa sad imam otkljucanih, koliko se placa dodatno za neke zakljucane..i slicno.
imaš total tv 20 maraka mjesečno, meni super ponuda sa kanalima koje ima.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#3 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by developer10 »

Ako imas Smart TV onda bi mogao sam stavljati liste za IPTV (skines aplikaciju IPTV, nesto tako, platis 5 eur aktivaciju) i onda to tako fercera. Ako si nekad koristio satelitsku pa trazio i ubacivao kodove za Thor satelit, to je slicno tome.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by realna do boli »

Nemam smarti tv..trazila sam tv sa odlicnom slikom bez dodatnih "zezalic" :D . Nekada poslije rata imali smo skoro svi, satelitske antene, resivere, dekodere......to se moglo kupiti skoro svuda. Kako su se pojavili kablovski operateri, to je nestalo. Nekako imam osjecaj da nas pocinju ucjenjivati sa koristenjem njihovih usluga. Od ponudzenih , lupam, 300 programa, ja sebi izaberem 30 i to gledam. Kako u ponudu ubacuju dodatene, meni nepotrebne kanale, oni povecavaju cijenu..bez pitanja. Pa pomislih...hocu sateliitsku..usput..zensko sam :D
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#5 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by developer10 »

realna do boli wrote:Nemam smarti tv..trazila sam tv sa odlicnom slikom bez dodatnih "zezalic" :D . Nekada poslije rata imali smo skoro svi, satelitske antene, resivere, dekodere......to se moglo kupiti skoro svuda. Kako su se pojavili kablovski operateri, to je nestalo. Nekako imam osjecaj da nas pocinju ucjenjivati sa koristenjem njihovih usluga. Od ponudzenih , lupam, 300 programa, ja sebi izaberem 30 i to gledam. Kako u ponudu ubacuju dodatene, meni nepotrebne kanale, oni povecavaju cijenu..bez pitanja. Pa pomislih...hocu sateliitsku..usput..zensko sam :D
Danas na satelitu bez da platis dodatno nema bas nesto za gledati. Kako neko rece iznad, najbolje ti je onda uzeti TotalTV mada ti to dodje isto kao kablovska samo preko satelitske antene jer placas pretplatu.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#6 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by realna do boli »

Tako sam nesto i mislila. Ostaje izgleda kablovska, mada bi po meni mozda bilo rjesenje da si mozes sam slagati kanale..svaki ima svoju cijenu...pa kupuj. Dosta tih kanal ima isti program, iste filmove, sve vec davno vidzeno..al stas.
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#7 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by splinter »

realna do boli wrote:Tako sam nesto i mislila. Ostaje izgleda kablovska, mada bi po meni mozda bilo rjesenje da si mozes sam slagati kanale..svaki ima svoju cijenu...pa kupuj. Dosta tih kanal ima isti program, iste filmove, sve vec davno vidzeno..al stas.
Ne možeš jbg u 2019.godini gledati besplatno satelitsku ko da je šta ja znam 2004. i tako to. Šta ti fali Total TV - cvaja i mirna si. To je opet trenutno najbolji izbor za ponuđenu cijenu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#8 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by Thorgerson »

Ja imam paket na telemachu neki onaj obicni 40-ak KM. I ne mislim da je to puno. Super brz internet, puno kanala, unifi, gledanje na svim platformama mobitel, računr, tv...

Jebiga...koliko bi to trebalo onda kostati ako je ovo puno? :roll:
User avatar
genius 723
Posts: 529
Joined: 22/11/2019 20:07

#9 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by genius 723 »

developer10 wrote: 10/01/2019 12:09 Ako imas Smart TV onda bi mogao sam stavljati liste za IPTV (skines aplikaciju IPTV, nesto tako, platis 5 eur aktivaciju) i onda to tako fercera. Ako si nekad koristio satelitsku pa trazio i ubacivao kodove za Thor satelit, to je slicno tome.
to aktivacija 5 eura ili svakimjesec plaćaš 5 e? kakose vrši plaćanje na koji način? ikoja je kvaliteta slike imas li iskustva...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#10 Re: Vracanje na satelitsku antenu !!!!

Post by Heller »

realna do boli wrote: 10/01/2019 12:18 Nemam smarti tv..trazila sam tv sa odlicnom slikom bez dodatnih "zezalic" :D . Nekada poslije rata imali smo skoro svi, satelitske antene, resivere, dekodere......to se moglo kupiti skoro svuda. Kako su se pojavili kablovski operateri, to je nestalo. Nekako imam osjecaj da nas pocinju ucjenjivati sa koristenjem njihovih usluga. Od ponudzenih , lupam, 300 programa, ja sebi izaberem 30 i to gledam. Kako u ponudu ubacuju dodatene, meni nepotrebne kanale, oni povecavaju cijenu..bez pitanja. Pa pomislih...hocu sateliitsku..usput..zensko sam :D
Kupi Box od 60 KM, i na njega KODI i cener mjesečno liste.
Post Reply