vrabac kao kućni ljubimac

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
nemam_ideje

vrabac kao kućni ljubimac

Post by nemam_ideje » 24/02/2012 23:28

Helem, danas se vraćao kući, pred ulazom radnja, hoću da kupim cigare, naletim na havera, pričamo, pogledam u voće koji je već izbačeno jer je otoplilo i vidim vrabca. Vrabac ko vrabac, blesav :D Pogledam malo bolje šta radi, hoće da se dočepa neke sjemenke iz kutije, hop, na glavu u kutiju. Hm, čudno. Priđem malo blize, ovaj skakuće, ne može da leti. Šmrc, poješće ga vrane kojih ima u blizini. Šta mogu da uradim, ništa. Nemam kavez. Eto lika iz radnje u zgradi, pričamo malo o Želji :D Vrabac i dalje tu, mota se. Spomenem njegovu sudbinu kad lik kaže imam kavez u radnji :-) Paaaa, još ga treba uhvatiti a da ga ne ubijemo ili uplašimo. Brzo đubre :D Nahvatam nekog dečka, de živ bio, uhvati ga ali da ga ne povrijediš. Satjeramo ga u ćošak, poklopimo ga kutijom, prodade kroz rešetke. Aaaaaaaaa. Diži rešetke, mali uskači unutra, evo ti kavez. Vrabac u kavezu :D Prvo je bio uplašen, pa se navikao na kavez, sipao mu vode, dao hljeba, malo čokolade :-)

Sad spava, zabije glavu pod krilo i spava :D Šta da radim. Ako ga pustim neće daleko garant. Može da leti ali malo. Možda je bio mokar pa nije mogao da leti, možda je mlad. Imal neko iskustva šta mi je činiti. Vrabac u suštini nije kućni ljubimac, doduše ovaj se ponaša baš kulturno :-D

amidzazeher
Has thanked: 3 times

Re: vrabac kao kućni ljubimac

Post by amidzazeher » 24/02/2012 23:44

:lol:
Svaka ti cast! Neka ga kod tebe dok ne otopi, onda naravno na slobodu! Nikada nisam bio pobornik ptica u kavezu nekako mi zao pa makar me ubjedjivali da je to za njih normalno jer su se ipak "rodili" u kavezu, nemoguce da im je nestao onaj pticiji instikt da lete slobodno!!

Neces vjerovati meni je na 18 sprat jedno jutro uletila vjeverica u sobu :shock:
Pola repa joj otkinuto ja i burazer ne vjerujemo ocima!!! Jedva je uhvatimo i prema uputama napravimo fisek sa malo vate pri vrhu i u nekakav kavez je stavimo a okolo prospemo ljesnjak i orahe!! Spavala citav dan ali zato u neka doba po noci probudi nas bestija lomi, krsi one orahe i naravno zavrsi u hodniku ispred vrata! I tako jedno dvije sedmice, sreca zima bila pri kraju, i onda na Trebevic pa neka se sama snalazi!
Nikad mi nece biti jasno otkud na 18 sprat, a koga god smo pitali da nije njegova odgovarao je da nije :-)

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 24/02/2012 23:49

đe ćeš vrapcu čokoladu davat :roll: crknut će ti

nemam_ideje

Post by nemam_ideje » 25/02/2012 00:35

Odakle ja znam šta jede. Znam da jedu one buhtle za čokoladom kad im bacam komadiće :D Baš sam mu s nokta dao i nije čokolada nego čokoladna bananica :D Valjda neće, sekunda je bila. Znao sam da je glupa ideja :skoljka:

Meni su vrabci vazda bili svaštojedi :-) Zato i pitam, ovo je dobra informacija, baš sam mozak :x

Provjerio sam, živ je :-D

nemam_ideje

Post by nemam_ideje » 25/02/2012 00:51

Vrabac NE MOŽE da leti. Kontaš. Šta misliš kako sam ga uhvatio, popio red bul i dobio krila ? Stavio ga u kavez da ga spasim od vrana koje će ga POJESTI.

azurna_obala

Post by azurna_obala » 25/02/2012 01:11

Ja volim vrapce, mislim da su mi to najdraže ptičice (inače ne volim baš nešto ptice, bar ove domaće, vrane posebno)...
a neka ti ga par dana, hefti, dok ne dođe sebi, grehota ga je zatvoriti u kavezu ostaviti za ljubimca...pa onda put slobode :)

nemam_ideje

Post by nemam_ideje » 25/02/2012 01:15

Samo da napomenem da je naslov teme takav nebil privukao pažnju i dobio kakvu korisnu informaciju. Da sam napisao samo "vrabac" ne bi daleko dogurao :D

Eto

sandra01

Post by sandra01 » 25/02/2012 01:25

Ma ne znam ,meni se prosle godine jedan bio nadovezo svaki dan doleti do prozora i onda pijuce da ja otvorim prozor da on jede i pije kod mene :-D ,ustvari ja bila posadila neko sjeme za neke zacine u saksije i on lopovcina skont'o to i dodje ko fol voli on mene da mi leti po sobi dok ja nisam skontala da on dodje da mi pojede zacine iz saksije i da se onda napije vode iz one posude u kojoj stoji saksija i u kojoj je voda.Ja pokusala da pored saksije stavim posudu sa vodom da je pije onako,on jok ,prvo mi pojede zelenis iz saksije pa se onda spusti i napije vode s kojom zaljevam zacine.Cijelo proslo proljece bitku s njim vodila.A kad zapijuce ispred zatvorenog prozora meni se srce slomi i moram ga pustiti :lol: lopovcina jedna mala kako me je samo iskoristavao ,mora da je bio muzijak :mrgreen:

RedJohn

Post by RedJohn » 25/02/2012 01:36

Jel me ove oči zezaju il vidim jedan post plav a drugi bijeli :-)

A tebi svaka čast :D

sones

Post by sones » 25/02/2012 07:44

nemam_ideje wrote:Vrabac NE MOŽE da leti. Kontaš. Šta misliš kako sam ga uhvatio, popio red bul i dobio krila ? Stavio ga u kavez da ga spasim od vrana koje će ga POJESTI.

Prvo, svaka čast. Ja sam isto spašavala mlade vrapce koji jedva lete, pa ih onda uhvate ove moje mačkurine ili paščurine, pa im onda ja otimam vrapca... Najčešće se dobro završavalo, vrabac malo dođe sebi, dođu mu mama i tata i on odleti.

Ako imate volje i želje (a čini mi se da da), sačekajte par dana, možda mu se vrati sposobnost letenja. Možda je povrijedio krilo, pa se oporavi. U tom slučaju, mislim da bi ga trebalo pustiti. Ako je stvarno povrijedio krilo i ne može nikako da leti, onda neka ga u kavezu.
U pravu ste da su vrapci svaštojedi. Ja bih probala sa onom mješavinom sjemenja za kanarince. Nije dobro ni da jede samo kruh. Možda ne bi zgoreg bilo proguglati šta vrapci inače jedu u prirodi (čini mi se sve do čega dođu), pogotovo ako ispadne da će ostati kod vas. Ja sam davno jednog malog vrapca otpitala, između ostalog, i paradajzom - sjemenkama zajedno sa onom pulpom od paradajza i kruhom u mlijeku. Ali taj je bio stvarno mali i nije znao sam da jede pa smo ga hranili pipetom.
Još jednom svaka čast i pozdrav. I sretno vrapcu.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 10 times
Been thanked: 15 times

Post by plain vanilla » 25/02/2012 09:21

nemam_ideje wrote:Helem, danas se vraćao kući, pred ulazom radnja, hoću da kupim cigare, naletim na havera, pričamo, pogledam u voće koji je već izbačeno jer je otoplilo i vidim vrabca. Vrabac ko vrabac, blesav :D Pogledam malo bolje šta radi, hoće da se dočepa neke sjemenke iz kutije, hop, na glavu u kutiju. Hm, čudno. Priđem malo blize, ovaj skakuće, ne može da leti. Šmrc, poješće ga vrane kojih ima u blizini. Šta mogu da uradim, ništa. Nemam kavez. Eto lika iz radnje u zgradi, pričamo malo o Želji :D Vrabac i dalje tu, mota se. Spomenem njegovu sudbinu kad lik kaže imam kavez u radnji :-) Paaaa, još ga treba uhvatiti a da ga ne ubijemo ili uplašimo. Brzo đubre :D Nahvatam nekog dečka, de živ bio, uhvati ga ali da ga ne povrijediš. Satjeramo ga u ćošak, poklopimo ga kutijom, prodade kroz rešetke. Aaaaaaaaa. Diži rešetke, mali uskači unutra, evo ti kavez. Vrabac u kavezu :D Prvo je bio uplašen, pa se navikao na kavez, sipao mu vode, dao hljeba, malo čokolade :-)

Sad spava, zabije glavu pod krilo i spava :D Šta da radim. Ako ga pustim neće daleko garant. Može da leti ali malo. Možda je bio mokar pa nije mogao da leti, možda je mlad. Imal neko iskustva šta mi je činiti. Vrabac u suštini nije kućni ljubimac, doduše ovaj se ponaša baš kulturno :-D

:thumbup:

ja imam cijelu porodicu vrabaca pored balkona..bila rupa od gelera, i oni mic po mic naceprkali, sad ih u tu "rupicu" stane 3-4
navecer ih u neka doba cujem kad sam u sobi (to mi je zid od sobe), haman nestA rade :lol:

piper82

Post by piper82 » 25/02/2012 09:54

vrapci mogu biti odlicni ljubimci, ima dosta filmica na jubitu o usvojenim vrapcicima

Post Reply