Vožnja kamiona bez državnog

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#1 Vožnja kamiona bez državnog

Post by nKrkan »

Pitanje valjda se nađe neko pogodan

Da li je moguće kad je u pitanju loko vožnja voziti kamion c1 bez državnog ispita , vidim masu stovarišta ,njihovi kako ko naleti samo uskaču u kamion i voze robu gdje god stignu. Sad šta kad policija zaustavi takav slučaj , kako on dokazuje da ima državni ispit? i kakva je kazna firmi ako se ustanovi da su poslali na put vozača bez državnog?

I je li firma baš u svakom slučaju primorana da ako nekog hoće zaposliti da vozi vozila teža od 7,5t da istog mora registrovati kao vozača i da isti mora imati diplomu i sl
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#2 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by MMM1977 »

nKrkan wrote:Pitanje valjda se nađe neko pogodan

Da li je moguće kad je u pitanju loko vožnja voziti kamion c1 bez državnog ispita , vidim masu stovarišta ,njihovi kako ko naleti samo uskaču u kamion i voze robu gdje god stignu. Sad šta kad policija zaustavi takav slučaj , kako on dokazuje da ima državni ispit? i kakva je kazna firmi ako se ustanovi da su poslali na put vozača bez državnog?

I je li firma baš u svakom slučaju primorana da ako nekog hoće zaposliti da vozi vozila teža od 7,5t da istog mora registrovati kao vozača i da isti mora imati diplomu i sl
Ja koliko znam, drzavni treba samo ako se ide vani kada je u pitanju c kategorija
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#3 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by nKrkan »

MMM1977 wrote: Ja koliko znam, drzavni treba samo ako se ide vani kada je u pitanju c kategorija
tad se vadi i cpc dozvola

al'mislim da svi koji rade lokalne vožnje , građevinske firme da i oni osim vozačke moraju državni
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#4 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by MMM1977 »

nKrkan wrote:
MMM1977 wrote: Ja koliko znam, drzavni treba samo ako se ide vani kada je u pitanju c kategorija
tad se vadi i cpc dozvola

al'mislim da svi koji rade lokalne vožnje , građevinske firme da i oni osim vozačke moraju državni
Sigurno ne. Imam vozaca u firmi, c kategorija, 100x policija zaustavila i nikada nije bilo problema
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#5 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by nKrkan »

MMM1977 wrote: Sigurno ne. Imam vozaca u firmi, c kategorija, 100x policija zaustavila i nikada nije bilo problema

:thumbup: sviđa mi se to
u kom si kantonu?
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#6 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by MMM1977 »

nKrkan wrote:
MMM1977 wrote: Sigurno ne. Imam vozaca u firmi, c kategorija, 100x policija zaustavila i nikada nije bilo problema

:thumbup: sviđa mi se to
u kom si kantonu?
ZDK, ali vozila saljem po cijeloj BiH
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#7 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by nKrkan »

MMM1977 wrote: ZDK, ali vozila saljem po cijeloj BiH
a pod šta se vode ti radnici na ugovoru? nema veze ako tamo piše radnik na jednostavnim poslovima dovoljno je da ima c1 neće mu niko pravit probleme na putu
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#8 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by MMM1977 »

nKrkan wrote:
MMM1977 wrote: ZDK, ali vozila saljem po cijeloj BiH
a pod šta se vode ti radnici na ugovoru? nema veze ako tamo piše radnik na jednostavnim poslovima dovoljno je da ima c1 neće mu niko pravit probleme na putu
Upravo tako. Par puta uskoče neki drugi ljudi da voze, koji se vode u proizvodnji a ne kao vozači. Isto bez problema.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#9 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by nKrkan »

MMM1977 wrote:
nKrkan wrote:
MMM1977 wrote: ZDK, ali vozila saljem po cijeloj BiH
a pod šta se vode ti radnici na ugovoru? nema veze ako tamo piše radnik na jednostavnim poslovima dovoljno je da ima c1 neće mu niko pravit probleme na putu
Upravo tako. Par puta uskoče neki drugi ljudi da voze, koji se vode u proizvodnji a ne kao vozači. Isto bez problema.
hvala na odgovorima, 8) baš ću pitat vozače ovdje u jednoj građevinskoj firmi koja vozi od kamenoloma do baze i tako po čitav dan jesu li oni tu svi sa državnim,ako nisu mogao bih i ja uskočit
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#10 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by victom »

joj, joj.
jos malo će biti smijem li u WC bez ovjerenog tolet papira.
Last edited by victom on 01/03/2021 03:04, edited 2 times in total.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#11 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by Atego »

Ala lupate ko maksim po diviziji. Ne mozes vozit i bit prijavljen kao vozac bez odgovarajuce skole . Cuj ovaj salje sirom bih - saljes do prve patrole
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#12 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by MMM1977 »

Atego wrote:Ala lupate ko maksim po diviziji. Ne mozes vozit i bit prijavljen kao vozac bez odgovarajuce skole . Cuj ovaj salje sirom bih - saljes do prve patrole
U koju cifru da se kladimo?
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#13 Re: Vožnja kamiona bez državnog

Post by nKrkan »

MMM1977 wrote:
Atego wrote:Ala lupate ko maksim po diviziji. Ne mozes vozit i bit prijavljen kao vozac bez odgovarajuce skole . Cuj ovaj salje sirom bih - saljes do prve patrole
U koju cifru da se kladimo?
atego ajde čekam objašnjenje
Post Reply