voznja auta na stranim tablicama?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#151 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by Mlad i Nevin »

U sustini nece nasa policija pravit neki problem, uglavnom se moze sve rijesit sa cenerom, ali dugorocno ne vidim logiku u tome da se vozi ilegalno u strahu, pogotovo relativno starije vozilo na strane table je upadljivo.

Znam tipa koji godinama voza slovenska auta, stari gore radi pa mu dotjera, ali taj samo loko vozi i lokalna murija ga ne dira jer ih redovno casti, a vozi puno bolja kola za malo para u odnosu koliko kod nas kostaju.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#152 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by nKrkan »

U mene tetak iz Kanade bude ovdje 4-5 mjeseci godišnje , voza auto na tablicama iz Ontarija, i tako čini mi se već 6 godina :lol: , auto je u garaži u Sa svo vrijeme i čeka njih da dođu. Oni kažu da plaćaju neko osiguranje za auto i da mogu voziti na tim tablicama, ja govorim da samo ima sreće kako do sad nije zaustavljen pa ne može 6 godina bit auto u Bosni na tim tablicama
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#153 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by mayab »

Izgleda i u Kanadi tehnicki pregled i registracija mogu "bez dovoženja auta" da se odrade :lol:

Sa druge strane, da ga ovde zaustavi prosječni drot sa stomačinom mažnjavača janjetine sa ražnja, pitanje bi li taj znao da li je taj auto ispravno registrovan u Kanadi, čije tablice ima na sebi :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#154 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by insomnia78 »

mayab wrote:Izgleda i u Kanadi tehnicki pregled i registracija mogu "bez dovoženja auta" da se odrade :lol:

Sa druge strane, da ga ovde zaustavi prosječni drot sa stomačinom mažnjavača janjetine sa ražnja, pitanje bi li taj znao da li je taj auto ispravno registrovan u Kanadi, čije tablice ima na sebi :-)
Naravno da moze. Moze svugdje. Samo treba znati
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#155 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by insomnia78 »

Osim toga osiguranje nema veze sa registracijom i TP
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#156 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by nKrkan »

mayab wrote:Izgleda i u Kanadi tehnicki pregled i registracija mogu "bez dovoženja auta" da se odrade :lol:

Sa druge strane, da ga ovde zaustavi prosječni drot sa stomačinom mažnjavača janjetine sa ražnja, pitanje bi li taj znao da li je taj auto ispravno registrovan u Kanadi, čije tablice ima na sebi :-)
A e Bgm, što se ja sjećam auto mu je sigurno 4 godine ovdje , u garaži ga čeka, voza se pa mislim svaki dan kad dođe , sad ne znam kako do sad nije imao problema ,ili što je invalid pa kad policija vidi onaj sticker ne zaustavljaju ga ,a i parking ima osiguran većinom , kontam i da mu je registrovano auto na kćerku tamo ,pa može ovdje vozat al opet mora nekad proći tehnički :lol:
User avatar
Ady88
Posts: 1128
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#157 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by Ady88 »

insomnia78 wrote:
mayab wrote:Izgleda i u Kanadi tehnicki pregled i registracija mogu "bez dovoženja auta" da se odrade :lol:

Sa druge strane, da ga ovde zaustavi prosječni drot sa stomačinom mažnjavača janjetine sa ražnja, pitanje bi li taj znao da li je taj auto ispravno registrovan u Kanadi, čije tablice ima na sebi :-)
Naravno da moze. Moze svugdje. Samo treba znati
Ne moze u Svici, obavezan si svako 2 godine dovesti vozilo da ga detaljno prekontrolisu, od trapa, guma, kocnica, svjetala, rucne, sve gledaju. Ides od ekipe do ekipe i sve ti gledaju. Cak ako ti farovi nisu podeseni mogu te zahebavati a da ne pricam dalje :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#158 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by insomnia78 »

Tako je i u Fr al sam se svojim ocima uvjerio da moze
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 398
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#159 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by rahmetli dedo »

ovaj jedan naš uredno registruje auto u St. louisu već desetak godina, a auto mu ovdje. Tamo na tehničkom kod registracije gledaju samo jel ti pušta čep od rezervoara i kolike su ti emissions, a za sve ostalo ih baš briga. Uz pisanu izjavu da je auto u inostranstvu, briga ih i za emissions, plati, dobije stiker, pošalje poštom, zalijepi i goni.
mislim da osiguranje kupuje ovde, nisam siguran.
elem, čovjek legalan 100%, auto registrovan, osiguran, američka vozačka, prelazi granicu makar jednom unutar 6 mjeseci...
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#160 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by RagibUzoriti »

Da budemo realni, nasa policija ne zna a i nema mogucnosti da takvim pojavama stane u kraj.
Konkretan primjer Skandinavija.

Mnogi koji zive na relaciji Skandinavija-BiH,imaju neki krs od vozila koji se nalazi na stranim tablama u BiH.
Kupe osiguranje u BiH i eto ga. Medjutim policija nece da podje od same osnove ako vozis auto na stranim tablama a koristis domace osiguranje,auto ti 90% nije regularno.

Auto svake 2 godine mora ici na EU kontrolu.
Ako kontrola nije izvrsena(a rigorozni su) imas rok od mjesec dana da vratis tablice nazad.
Medjutim tablice se prijave kao ukradene,a one na vozilu u BiH.
Ako ti je vozilo regularno u stranoj drzavi,samim time nije problem ni dobiti zeleni karton za isto.

Medjutim,manipulacija je i previse
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#161 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by 530i »

Nije teško protumačiti bilo kakvu saobraćajnu dozvolu, samo kad se hoće. Pohapsili su neke dilere u BL nedavno i navodno su osim oduzimanja auta dobili i po prijavu za carinski prekršaj. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#162 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by insomnia78 »

I sta ces sa stranom saobracajnom? Pise samo ko je vlasnik vozila
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#163 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by drndalo »

Uzeti auto na carinskob skladiste, dok vlasnik ne dodje sa regulise sve...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#164 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by high_volume »

RagibUzoriti wrote:...policija nece da podje od same osnove ako vozis auto na stranim tablama a koristis domace osiguranje,auto ti 90% nije regularno.
Zašto nije regularno 90%?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#165 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by 530i »

insomnia78 wrote:I sta ces sa stranom saobracajnom? Pise samo ko je vlasnik vozila
De malo pogledaj šta ti piše na naljepnici koja ide na saobraćajnu i na naljepnici na šoferšajbi i taj mali zeleni papirić...ja bih rek'o neki datumi nečega :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#166 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by insomnia78 »

Na saobracajnu ne ide nista.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#168 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by insomnia78 »

Hajde
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#169 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by insomnia78 »

To ti u fr Harap za 5€ zavrsi
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#170 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by insomnia78 »

Za to sam potpuno zaboravio :lol: :thumbup:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#171 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by RagibUzoriti »

high_volume wrote:
RagibUzoriti wrote:...policija nece da podje od same osnove ako vozis auto na stranim tablama a koristis domace osiguranje,auto ti 90% nije regularno.
Zašto nije regularno 90%?
Postotak sam naveo iz neke moje odokativne procjene ako se mogu tako da izrazim.

ako imas vozilo,koje je odjavljeno u stranoj drzavi,pri tome nije uradjena tehnicka kontrola preko 2 godine,a vozis na tablicama koje su prijavljene da su ukradene- jel to regularno?

O osiguranju tj.zelenom kartonu moglo bi se diskutovati
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#172 Re: voznja auta na stranim tablicama?

Post by high_volume »

RagibUzoriti wrote:
high_volume wrote:
RagibUzoriti wrote:...policija nece da podje od same osnove ako vozis auto na stranim tablama a koristis domace osiguranje,auto ti 90% nije regularno.
Zašto nije regularno 90%?
Postotak sam naveo iz neke moje odokativne procjene ako se mogu tako da izrazim.

ako imas vozilo,koje je odjavljeno u stranoj drzavi,pri tome nije uradjena tehnicka kontrola preko 2 godine,a vozis na tablicama koje su prijavljene da su ukradene- jel to regularno?

O osiguranju tj.zelenom kartonu moglo bi se diskutovati
Pa nisi tako pisao prije, ovo je nešto drugo u onosu na prijašnji post.
Post Reply