Vožnja arapa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#51 Re: Vožnja arapa

Post by broj dva »

"Arapi" To kad neko kaže Balkanci" Jeste, ima ih gadnih i grdnih, baš kao i nas. A ima ih i kulturnih i obzirnih, baš kao i nas.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#52 Re: Vožnja arapa

Post by MehmedPasaMoric »

¤ jelena ¤ wrote:
MehmedPasaMoric wrote:Da mi ga je vidjeti ko je od Semita bilo koje konfesije imao koristi, bilo materijalne bilo kakve druge, sa njima mozes samo biti donji i na gubitku...
Prava je šteta za ekipu Trećeg rajha - i njihovih satelita s ovih naših prostora - što nisi rođen tamo neke 1920. godine...
To nema nikakve veze sa politikom, cinjenice o tom narodu su poznate otkako je svijeta i vijeka, prostudiraj malo historiju pa ces vidjeti
Hendrix
Posts: 4083
Joined: 27/02/2004 00:00

#53 Re: Vožnja arapa

Post by Hendrix »

HAVANA wrote:
krofnaa* wrote:arapi su navikli da imaju kucnu pomocnicu, a ovi malo imucniji vozace i dodatno osoblje koje trci za njima kupi papirice, smece i cisti za djecom. Tako da pripremi se da djelimicno preuzmes ulogu njihove filipinske kucepaziteljke kad ih budes razvozio. Sretno
Hocu mu jebat mater a ne kupit za njim.Meni ga vise ne usao.Il kakve kuce od betona izlt,zalit je ferobetonom da je mogu smrkom prat.A cijena sitnica.Halo bing kako brat? Tako bi i moglo.A auto ni u ludilu ne dam,jedino mu ga mogu prodati.Ko moze sa njima sretno mu bilo.Ja ne mogu.Mozda bi i prozvakao neke stvari ali bahatost me izbija iz cipela To je naviklo da prci sve oko sebe,ko biva parama sve moze.Derite ih ako vec radite sa njima.Al bas derite.
Moras ih vidjeti u njihovom prirodnom okruzenju da shvatis koji je to nivo zaostalosti i bahatosti...kad hanuma ide u soping a za njom dvije sluskinje djecu ganjaju a djeca ko tornado sve zivo razjebase. Prodavaci sve filipinci i ostali, niko ne smije pisnuti i jbg kupe i oni za njima sta ce. Gdje uzmu hranu iza njih ostane samo smece pobacano, ima indijac da cisti za njima. Uzme na kasi nesto u jednoj kesi nije ni pola kile tesko ide indijac za njom da odnese kesu do auta jer ona ne moze nista nositi osim mobitela. Djeca pobacase sve kod kase a kasirka se smije jadna sta ce. Auto naravno ona nije parkirala nego joj vallet sofer doveze pred ulaz Nissan Patrol V8 i onda ona u papucicama sjeda da vozi to cudoviste ne skidajuci pogleda sa mobitela...sluskinje trpaju djecu nazad, indijac ostavlja onu jednu kesu u gepek i drama se zavrsava.

Samo jedna od svakodnevnih scena gdje oni vladaju.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#54 Re: Vožnja arapa

Post by Rijeka_snova »

broj dva wrote:"Arapi" To kad neko kaže Balkanci" Jeste, ima ih gadnih i grdnih, baš kao i nas. A ima ih i kulturnih i obzirnih, baš kao i nas.
:thumbup:

Uglavnom se razlikuju oni koji su putovali prije i oni kojima je to prvo ili drugo putovanje.

Samo cvrst stav i pravila. Uzimati deposit za eventualne stete i dogovoriti uvjete. Dogovoriti radno vrijeme i naplacivati ekstra sate (ovo kad radis i dogovaras direktno sa njima, preko agencija je drugacije).

Nekad imam osjećaj da se vozaci/vodici previše postave prijateljski i sve zeza, sala, posalica, i onda ovi krenu namisljat i iskoristavat.

Sretno i uspjesna sezona :)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#55 Re: Vožnja arapa

Post by dobar osjecaj »

Poznanik je jedno vrijeme radio za neku agenciju iz Sarajeva koja se bavila organizovanjem dnevnih izleta za Arape. Izdaju kombi i vozača koji je ujedno zadužen da vozi i bude neka vrsta turističkog vodiča. Pričao je da je u sezoni dobijao nemoguć broja tura i kilometraže koju je trebao preći dnevno, da nije imao nijedan slobodan dan, da mu je bilo zlo od svega i da je dao otkaz nakon što nije mogao dobiti slobodan dan dugo vremena i nakon što mu nisu isplatiti ne sjećam se tačno koliko su mu dugovali.

Rekao je da bi mogao napisati knjigu čemu je sve svjedočio. Naglašavao je da su mu najgori bili iz Jemena. Osim drskosti, bahatosti i neurednosti užasavalo ga je s kako mladim ženama/djevojčicama su oženjeni i kako tokom vožnje bez ikakvog srama zaskaču te djevojčice i koliko one skiče i vrište i koliko je ta stoka besramna.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#56 Re: Vožnja arapa

Post by sadie_forever »

dobar osjecaj wrote:Poznanik je jedno vrijeme radio za neku agenciju iz Sarajeva koja se bavila organizovanjem dnevnih izleta za Arape. Izdaju kombi i vozača koji je ujedno zadužen da vozi i bude neka vrsta turističkog vodiča. Pričao je da je u sezoni dobijao nemoguć broja tura i kilometraže koju je trebao preći dnevno, da nije imao nijedan slobodan dan, da mu je bilo zlo od svega i da je dao otkaz nakon što nije mogao dobiti slobodan dan dugo vremena i nakon što mu nisu isplatiti ne sjećam se tačno koliko su mu dugovali.

Rekao je da bi mogao napisati knjigu čemu je sve svjedočio. Naglašavao je da su mu najgori bili iz Jemena. Osim drskosti, bahatosti i neurednosti užasavalo ga je s kako mladim ženama/djevojčicama su oženjeni i kako tokom vožnje bez ikakvog srama zaskaču te djevojčice i koliko one skiče i vrište i koliko je ta stoka besramna.
Cuj iz Jemena zar Nije tamo proglaseno vanredno stanje-glad hara...afrika im mila majka

U vas sve rekao ovaj rekao onaj,,ljudi se nafurali ko i uvijek..prica se i sto jest i sto nije
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#57 Re: Vožnja arapa

Post by sadie_forever »

MehmedPasaMoric wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
MehmedPasaMoric wrote:Da mi ga je vidjeti ko je od Semita bilo koje konfesije imao koristi, bilo materijalne bilo kakve druge, sa njima mozes samo biti donji i na gubitku...
Prava je šteta za ekipu Trećeg rajha - i njihovih satelita s ovih naših prostora - što nisi rođen tamo neke 1920. godine...
To nema nikakve veze sa politikom, cinjenice o tom narodu su poznate otkako je svijeta i vijeka, prostudiraj malo historiju pa ces vidjeti
Kakve cinjenice please? Sto SU ti izumili sve pa i tu higijenu? Pricas kao da SU oni oduvijek divljaci a kod nas elita haha
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#58 Re: Vožnja arapa

Post by moonca »

Dobar dan forumaši
Imam par pitanja, ima li iko da ima iskustva sa sezonskim radom na razvozenju arapa po Sa i ostalim dijelovima BiH?
Kakvi su utisci, placanje, njihovo ponasanje uopsteno

Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#59 Re: Vožnja arapa

Post by Guadalajara »

sta se smijes ljudi tako prehranjuju porodice.
Dobro ima gradski prijevoz u Sa. :skoljka:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#60 Re: Vožnja arapa

Post by dobar osjecaj »

sadie_forever wrote: Cuj iz Jemena zar Nije tamo proglaseno vanredno stanje-glad hara...afrika im mila majka

U vas sve rekao ovaj rekao onaj,,ljudi se nafurali ko i uvijek..prica se i sto jest i sto nije
Nemam pojma. To je pričao prošle godine za iskustva do prošle godine. Možda i ja griješim sa zemljom. Tako sam zapamtila, vrlo moguće da sam pogrešno zapamtila i izvinjavam se zbog toga. Ja samo imam površna iskustva s "Arapima" i njihovim hamalima u Sarajevu pa ne mogu pisati o tome. Nisam nikad ostala načisto da li su me direktno oni pokušavali zakinuti za iznose koje su trebali platiti za moje usluge ili je to bilo do njihovih posrednika. Nakon mnogo ciganije u nekom sitničavom pregovaranju, rodila sam se ponovo kad sam prekinula svaki poslovni odnos i otarasila se te bagre. Ne smeta mi dug za neuplaćeni honorar, samo da više nikada ne vidim e-mail ili poruku na mobitelu protkan ciganlukom i cjenkanjem od kojih sam se ježila.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#61 Re: Vožnja arapa

Post by MehmedPasaMoric »

sadie_forever wrote:
MehmedPasaMoric wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
Prava je šteta za ekipu Trećeg rajha - i njihovih satelita s ovih naših prostora - što nisi rođen tamo neke 1920. godine...
To nema nikakve veze sa politikom, cinjenice o tom narodu su poznate otkako je svijeta i vijeka, prostudiraj malo historiju pa ces vidjeti
Kakve cinjenice please? Sto SU ti izumili sve pa i tu higijenu? Pricas kao da SU oni oduvijek divljaci a kod nas elita haha
Nista oni meni nisu izumili nego su vecinu naucnih dostignuca ukrali od zaratustrijanskih, kasnije iranskih i indijskih naucnika za vrijeme svojih barbarskih pohoda tim dijelom svijeta. Cak i sami "arapski" brojevi nemaju veze sa arapima nego su to indijski brojevi koje je razvio matematicar Brahmagupta. Nazalost te historijske cinjenice nisu bas popularne medju domacim semitofilima jer je u zadnje vrijeme moderno smatrati irance satanistima, indijce ciganima, a semite , iz meni jos uvijek nepoznatih razloga, bracom
I da, cak su i juzni Slaveni iz tog vremena bili mnogo napredniji od arapskih barbarskih plemena koja su znala samo za sablju i destrukciju svega na sta naidju, tako da smo mi itekako elita za njih, bili i ostali
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#62 Re: Vožnja arapa

Post by ¤ jelena ¤ »

MehmedPasaMoric wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
MehmedPasaMoric wrote:Da mi ga je vidjeti ko je od Semita bilo koje konfesije imao koristi, bilo materijalne bilo kakve druge, sa njima mozes samo biti donji i na gubitku...
Prava je šteta za ekipu Trećeg rajha - i njihovih satelita s ovih naših prostora - što nisi rođen tamo neke 1920. godine...
To nema nikakve veze sa politikom, cinjenice o tom narodu su poznate otkako je svijeta i vijeka, prostudiraj malo historiju pa ces vidjeti

Jadan ne bio, pogledaj dobro šta si napisao.

Nisu Semiti grupa klošara iz tvoje mahale sa kojima ti znaš da možeš biti samo donji i na gubitku.

To je termin koji obuhvata grupu naroda. Znaš li uopšte na koje sve narodE se odnosi ovo što si napisao?



I... kamo sreće da ova bljuvotina o semitskim narodima ima veze samo sa nekakvom poraženom politikom u prošlosti.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#63 Re: Vožnja arapa

Post by pustopoljina »

Sad ih pustaju i za vikend i pred kamere...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#64 Re: Vožnja arapa

Post by vjesticanametli »

Guadalajara wrote:sta se smijes ljudi tako prehranjuju porodice.
Dobro ima gradski prijevoz u Sa. :skoljka:
ona nije s ove planete pa joj smjesno sto on pita kako na taj nacin da zaradi....da je pito neko drugi ona bi se divila :roll:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#65 Re: Vožnja arapa

Post by mali jomu »

... a jeste se vi sjebali :lol:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#66 Re: Vožnja arapa

Post by sadie_forever »

MehmedPasaMoric wrote:
MehmedPasaMoric wrote:
Prava je šteta za ekipu Trećeg rajha - i njihovih satelita s ovih naših prostora - što nisi rođen tamo neke 1920. godine...
To nema nikakve veze sa politikom, cinjenice o tom narodu su poznate otkako je svijeta i vijeka, prostudiraj malo historiju pa ces vidjeti
Kakve cinjenice please? Sto SU ti izumili sve pa i tu higijenu? Pricas kao da SU oni oduvijek divljaci a kod nas elita haha[/quote]

Nista oni meni nisu izumili nego su vecinu naucnih dostignuca ukrali od zaratustrijanskih, kasnije iranskih i indijskih naucnika za vrijeme svojih barbarskih pohoda tim dijelom svijeta. Cak i sami "arapski" brojevi nemaju veze sa arapima nego su to indijski brojevi koje je razvio matematicar Brahmagupta. Nazalost te historijske cinjenice nisu bas popularne medju domacim semitofilima jer je u zadnje vrijeme moderno smatrati irance satanistima, indijce ciganima, a semite , iz meni jos uvijek nepoznatih razloga, bracom
I da, cak su i juzni Slaveni iz tog vremena bili mnogo napredniji od arapskih barbarskih plemena koja su znala samo za sablju i destrukciju svega na sta naidju, tako da smo mi itekako elita za njih, bili i ostali[/quote]

Pojma ti nemas arapi preporodili svijet medicinom matemtikom itd...preuzeli i unapredovali.kao sto su zapadnjaci danas medicinu
Bolan nebio postoje zapisci o balkanu tog perioda,arapi pisali grozna im nehigijena,grozno im koliko je narod ostao paganski i ako je krscanstvo oficijalno ali zaostali paganluk i dalje hara jer su previse divlji da prihvate ucenje
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#67 Re: Vožnja arapa

Post by sadie_forever »

Btw pravis se pametan a razlikujes irance i zaratustrance-to je isti narod,ta vjera i danas postoji u iranu kao manjinska,do islama bila vecinska(nes vjerovat islam im donjeli nazadni arapi :D)
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#68 Re: Vožnja arapa

Post by sadie_forever »

Trenutno 55% ljudi svijeta slijedi semitske ljude(Muhamed i Isa).znaci apsolutna vecina svijeta od kine do amerike
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#69 Re: Vožnja arapa

Post by ¤ jelena ¤ »

:-)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#70 Re: Vožnja arapa

Post by Dope_Man »

Evo i krusejdera.. samo je bilo pitanje vremena :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 5860
Joined: 25/12/2010 04:56

#71 Re: Vožnja arapa

Post by B6Redhell »

mk ultra wrote:
B6Redhell wrote:ostavise oni grdne pare u bosni.. gdje god odes arapi vrve, na sve strane..., ko se zna snaci u tome izvuci love na vrijeme,...
Hocu i ja da ostavim al nemam gdje :oops:

Moze se probrati. Ima se gdje ostaviti... finih stvari i mijesta...
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#72 Re: Vožnja arapa

Post by SD7 »

Hendrix wrote:
HAVANA wrote:
krofnaa* wrote:arapi su navikli da imaju kucnu pomocnicu, a ovi malo imucniji vozace i dodatno osoblje koje trci za njima kupi papirice, smece i cisti za djecom. Tako da pripremi se da djelimicno preuzmes ulogu njihove filipinske kucepaziteljke kad ih budes razvozio. Sretno
Hocu mu jebat mater a ne kupit za njim.Meni ga vise ne usao.Il kakve kuce od betona izlt,zalit je ferobetonom da je mogu smrkom prat.A cijena sitnica.Halo bing kako brat? Tako bi i moglo.A auto ni u ludilu ne dam,jedino mu ga mogu prodati.Ko moze sa njima sretno mu bilo.Ja ne mogu.Mozda bi i prozvakao neke stvari ali bahatost me izbija iz cipela To je naviklo da prci sve oko sebe,ko biva parama sve moze.Derite ih ako vec radite sa njima.Al bas derite.
Moras ih vidjeti u njihovom prirodnom okruzenju da shvatis koji je to nivo zaostalosti i bahatosti...kad hanuma ide u soping a za njom dvije sluskinje djecu ganjaju a djeca ko tornado sve zivo razjebase. Prodavaci sve filipinci i ostali, niko ne smije pisnuti i jbg kupe i oni za njima sta ce. Gdje uzmu hranu iza njih ostane samo smece pobacano, ima indijac da cisti za njima. Uzme na kasi nesto u jednoj kesi nije ni pola kile tesko ide indijac za njom da odnese kesu do auta jer ona ne moze nista nositi osim mobitela. Djeca pobacase sve kod kase a kasirka se smije jadna sta ce. Auto naravno ona nije parkirala nego joj vallet sofer doveze pred ulaz Nissan Patrol V8 i onda ona u papucicama sjeda da vozi to cudoviste ne skidajuci pogleda sa mobitela...sluskinje trpaju djecu nazad, indijac ostavlja onu jednu kesu u gepek i drama se zavrsava.

Samo jedna od svakodnevnih scena gdje oni vladaju.
Daj mi lokaciju te scene, volio bih to stvarno vidjeti.
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#73 Re: Vožnja arapa

Post by SD7 »

dobar osjecaj wrote:
sadie_forever wrote: Cuj iz Jemena zar Nije tamo proglaseno vanredno stanje-glad hara...afrika im mila majka

U vas sve rekao ovaj rekao onaj,,ljudi se nafurali ko i uvijek..prica se i sto jest i sto nije
Nemam pojma. To je pričao prošle godine za iskustva do prošle godine. Možda i ja griješim sa zemljom. Tako sam zapamtila, vrlo moguće da sam pogrešno zapamtila i izvinjavam se zbog toga. Ja samo imam površna iskustva s "Arapima" i njihovim hamalima u Sarajevu pa ne mogu pisati o tome. Nisam nikad ostala načisto da li su me direktno oni pokušavali zakinuti za iznose koje su trebali platiti za moje usluge ili je to bilo do njihovih posrednika. Nakon mnogo ciganije u nekom sitničavom pregovaranju, rodila sam se ponovo kad sam prekinula svaki poslovni odnos i otarasila se te bagre. Ne smeta mi dug za neuplaćeni honorar, samo da više nikada ne vidim e-mail ili poruku na mobitelu protkan ciganlukom i cjenkanjem od kojih sam se ježila.
Moram ti reci da sam se jezio citajuci tvoj predhodni post, a dodatna tragedija je da nisi jedina na forumu sa takvim stavovima.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#74 Re: Vožnja arapa

Post by MehmedPasaMoric »

sadie_forever wrote:Trenutno 55% ljudi svijeta slijedi semitske ljude(Muhamed i Isa).znaci apsolutna vecina svijeta od kine do amerike
I apsolutna vecina njihovih sljedbenika jede jednom dnevno, radi za dnevnicu od jednog dolara i zivi u zabitima gdje ne znaju hoce li ih prije neko ubiti radi kese krompira ili ce ih ujesti kakva bajka pa ce umrijeti jer je vakcina za njih nedostizni luksuz, citaj cijela Afrika, cijela JI Azija, vecina Juzne Amerike i vecina B.Istoka... Daleko su im dobacili sljedbenici
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#75 Re: Vožnja arapa

Post by Edin H. »

dobar osjecaj wrote:
sadie_forever wrote: Cuj iz Jemena zar Nije tamo proglaseno vanredno stanje-glad hara...afrika im mila majka

U vas sve rekao ovaj rekao onaj,,ljudi se nafurali ko i uvijek..prica se i sto jest i sto nije
Nemam pojma. To je pričao prošle godine za iskustva do prošle godine. Možda i ja griješim sa zemljom. Tako sam zapamtila, vrlo moguće da sam pogrešno zapamtila i izvinjavam se zbog toga. Ja samo imam površna iskustva s "Arapima" i njihovim hamalima u Sarajevu pa ne mogu pisati o tome. Nisam nikad ostala načisto da li su me direktno oni pokušavali zakinuti za iznose koje su trebali platiti za moje usluge ili je to bilo do njihovih posrednika. Nakon mnogo ciganije u nekom sitničavom pregovaranju, rodila sam se ponovo kad sam prekinula svaki poslovni odnos i otarasila se te bagre. Ne smeta mi dug za neuplaćeni honorar, samo da više nikada ne vidim e-mail ili poruku na mobitelu protkan ciganlukom i cjenkanjem od kojih sam se ježila.
Pa sta si ti radila?
Post Reply