Vožnja arapa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#76 Re: Vožnja arapa

Post by Hakiz »

SD7 wrote:
dobar osjecaj wrote:
sadie_forever wrote: Cuj iz Jemena zar Nije tamo proglaseno vanredno stanje-glad hara...afrika im mila majka

U vas sve rekao ovaj rekao onaj,,ljudi se nafurali ko i uvijek..prica se i sto jest i sto nije
Nemam pojma. To je pričao prošle godine za iskustva do prošle godine. Možda i ja griješim sa zemljom. Tako sam zapamtila, vrlo moguće da sam pogrešno zapamtila i izvinjavam se zbog toga. Ja samo imam površna iskustva s "Arapima" i njihovim hamalima u Sarajevu pa ne mogu pisati o tome. Nisam nikad ostala načisto da li su me direktno oni pokušavali zakinuti za iznose koje su trebali platiti za moje usluge ili je to bilo do njihovih posrednika. Nakon mnogo ciganije u nekom sitničavom pregovaranju, rodila sam se ponovo kad sam prekinula svaki poslovni odnos i otarasila se te bagre. Ne smeta mi dug za neuplaćeni honorar, samo da više nikada ne vidim e-mail ili poruku na mobitelu protkan ciganlukom i cjenkanjem od kojih sam se ježila.
Moram ti reci da sam se jezio citajuci tvoj predhodni post, a dodatna tragedija je da nisi jedina na forumu sa takvim stavovima.
Ja se nisam naježio. U petak mi se žali drug da ima sličan problem. Hoće vrhunske rezultate ali da ne plate. I nikada nisu zadovoljni.
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#77 Re: Vožnja arapa

Post by SD7 »

Hakiz wrote: Ja se nisam naježio. U petak mi se žali drug da ima sličan problem. Hoće vrhunske rezultate ali da ne plate. I nikada nisu zadovoljni.
Ne branim ih, samo mislim da se suvise teske rijeci koriste, posebno znajuci od koga dolaze.
Last edited by SD7 on 22/07/2019 06:23, edited 1 time in total.
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#78 Re: Vožnja arapa

Post by SD7 »

.
Last edited by SD7 on 22/07/2019 06:23, edited 1 time in total.
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#79 Re: Vožnja arapa

Post by SD7 »

.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#80 Re: Vožnja arapa

Post by mali jomu »

Rijeka_snova wrote:
broj dva wrote: "Arapi" To kad neko kaže Balkanci" Jeste, ima ih gadnih i grdnih, baš kao i nas. A ima ih i kulturnih i obzirnih, baš kao i nas.
:thumbup:

Uglavnom se razlikuju oni koji su putovali prije i oni kojima je to prvo ili drugo putovanje.

Samo cvrst stav i pravila. Uzimati deposit za eventualne stete i dogovoriti uvjete. Dogovoriti radno vrijeme i naplacivati ekstra sate (ovo kad radis i dogovaras direktno sa njima, preko agencija je drugacije).

Nekad imam osjećaj da se vozaci/vodici previše postave prijateljski i sve zeza, sala, posalica, i onda ovi krenu namisljat i iskoristavat.

Sretno i uspjesna sezona :)

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#81 Re: Vožnja arapa

Post by dobar osjecaj »

Edin H. wrote:
Pa sta si ti radila?
Uzgajala losos u Jemenu, a trebala u Omanu. Losa poslovna odluka, sta ces.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#82 Re: Vožnja arapa

Post by Bodkin »

SD7 wrote:
Hakiz wrote: Ja se nisam naježio. U petak mi se žali drug da ima sličan problem. Hoće vrhunske rezultate ali da ne plate. I nikada nisu zadovoljni.
Ne branim ih, samo mislim da se suvise teske rijeci koriste, posebno znajuci od koga dolaze.
Od koga?
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#83 Re: Vožnja arapa

Post by Hakiz »

dobar osjecaj wrote:
Edin H. wrote:
Pa sta si ti radila?
Uzgajala losos u Jemenu, a trebala u Omanu. Losa poslovna odluka, sta ces.
Možda i nije :wink:
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#84 Re: Vožnja arapa

Post by heavyBrick »

očigledno im nije mrsko zezati se sa vizama.
džaba hadeze blokirao privremenu suspenziju.

Arapa po Sarajevu hejbet.
po izletištima ih bruku.
danas ih sreo sijaset. :D
User avatar
ElRe
Posts: 10787
Joined: 12/12/2011 11:28

#85 Re: Vožnja arapa

Post by ElRe »

Ove godine Arapa u BiH je definitivno manje. Manje ih je na ulici, manje je letova sa ME na aerodromu... Ali zato Wizz dovodi evropske turiste.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10713
Joined: 27/04/2021 22:52

#86 Re: Vožnja arapa

Post by tramvajtrojka »

ElRe wrote: 19/06/2022 07:36 Ove godine Arapa u BiH je definitivno manje. Manje ih je na ulici, manje je letova sa ME na aerodromu... Ali zato Wizz dovodi evropske turiste.
tek trebaju da dodju jer je u vecini me zemalja skola se sad nekad završava,

a to sto se tice evropskih turista hvala bogu a jos kad skontas da Sarajevo jos nije kako treba povezano sa spanjolskom , Italijom, francuskom marsej il neki drugi grad pored pariza, holandijom , ceskom i madjarskom bukvalno sa pola evrope mozemo biti povezani hladno sarajevski aerodrom ima tog kapaciteta da privuce dodatnih skoro pa 1.5 milion putnika

tek skontas koliko smo neiskorišten potencijal kad vidis koliko jedna Priština ima putnika :shock: :shock:
User avatar
ElRe
Posts: 10787
Joined: 12/12/2011 11:28

#87 Re: Vožnja arapa

Post by ElRe »

Priština - velika većina albanska dijaspora.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#88 Re: Vožnja arapa

Post by Ozimician »

tramvajtrojka wrote: 19/06/2022 10:45
ElRe wrote: 19/06/2022 07:36 Ove godine Arapa u BiH je definitivno manje. Manje ih je na ulici, manje je letova sa ME na aerodromu... Ali zato Wizz dovodi evropske turiste.
tek trebaju da dodju jer je u vecini me zemalja skola se sad nekad završava,

a to sto se tice evropskih turista hvala bogu a jos kad skontas da Sarajevo jos nije kako treba povezano sa spanjolskom , Italijom, francuskom marsej il neki drugi grad pored pariza, holandijom , ceskom i madjarskom bukvalno sa pola evrope mozemo biti povezani hladno sarajevski aerodrom ima tog kapaciteta da privuce dodatnih skoro pa 1.5 milion putnika

tek skontas koliko smo neiskorišten potencijal kad vidis koliko jedna Priština ima putnika :shock: :shock:
Čuj Priština - albanska dijaspora - po iseljavanju su trenutno jedino Kosovo i Albanija ispred nas (što se Evrope tiče).
Kosovo i Albanija se prazne masovno. Iskreno, obzirom da je Sarajevo saobraćajno ''slijepo crijevo'' od svih glavnih gradova ex-yu - ovo je odličan rezultat.
Post Reply