Vozacka dozvola

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#126 Re: Vozacka dozvola

Post by Mentha_Piperita »

Da li se vozacka moze zamijeniti i koji mjesec ranije od isteka? :roll:

Hvala.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#127 Re: Vozacka dozvola

Post by mali jomu »

samosingle wrote:
Kako je on uspio izvaditi novi pasoš, novu vozačku i novu ličnu ako je imao 5000 kazni?


Njemu naravno ne pada na pamet da plati te kazne, ali evo pitam one koji se razumiju da li postoji neko rijesenje ove situacije u moju korist osim da platim 5000KM njegove kazne?

Hvala

Izvadio je sve preko jaranluka isto onako kako si i ti na jaranluk uzeo auto od njega a da ga nisi ni preveo na sebe..... i sve to.

Za kazne te spasava samo njihova zastara, pa pici sad pjeske, busom, tramom, trolom, ili taksijem.... jbg, izradio si sam sebe.


(Ima jedna fora, pokusaj..... cini mi se da kazne idu za imenom na kojem je auto prijavljeno u vrijeme pravljenja kazni, ne idu za autom..... tako da ako to malo istrazis..... bude to sve ok, prevedes auto prvo na sebe pa onda registracija.... skinuo si sebe sa kazni, ali one ostaju 1000g na prijavljenom imenu u vrijeme pravljenja kazni.... znam da je osiguranje auta na tu foru, vjerovatno su i kazne, ne znam tacno. :thumbup: )


a mozes i reci da si ih ti napravio, uletis 5 milja i picis :mrgreen:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#128 Re: Vozacka dozvola

Post by MAN-lion's coach »

Mentha_Piperita wrote:Da li se vozacka moze zamijeniti i koji mjesec ranije od isteka? :roll:

Hvala.
Moze. Koristis staru dok ti se nova ne napravi.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#129 Re: Vozacka dozvola

Post by mad_max_ba »

mali jomu wrote:
samosingle wrote:
Kako je on uspio izvaditi novi pasoš, novu vozačku i novu ličnu ako je imao 5000 kazni?


Njemu naravno ne pada na pamet da plati te kazne, ali evo pitam one koji se razumiju da li postoji neko rijesenje ove situacije u moju korist osim da platim 5000KM njegove kazne?

Hvala

Izvadio je sve preko jaranluka isto onako kako si i ti na jaranluk uzeo auto od njega a da ga nisi ni preveo na sebe..... i sve to.

Za kazne te spasava samo njihova zastara, pa pici sad pjeske, busom, tramom, trolom, ili taksijem.... jbg, izradio si sam sebe.


(Ima jedna fora, pokusaj..... cini mi se da kazne idu za imenom na kojem je auto prijavljeno u vrijeme pravljenja kazni, ne idu za autom..... tako da ako to malo istrazis..... bude to sve ok, prevedes auto prvo na sebe pa onda registracija.... skinuo si sebe sa kazni, ali one ostaju 1000g na prijavljenom imenu u vrijeme pravljenja kazni.... znam da je osiguranje auta na tu foru, vjerovatno su i kazne, ne znam tacno. :thumbup: )


a mozes i reci da si ih ti napravio, uletis 5 milja i picis :mrgreen:
Ima druga fora
ne možeš odjaviti auto ako ima kazni na vlasniku istog.....
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#130 Re: Vozacka dozvola

Post by mali jomu »

mad_max_ba wrote: Ima druga fora
ne možeš odjaviti auto ako ima kazni na vlasniku istog.....

Predpostavio sam da tako ide...... ali nisam bio siguran.
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#131 Re: Vozacka dozvola

Post by chockad »

Mogu li se dokumenti za izdavanje vozacke dozvole predati u ime druge osove, uz njenu punomoc? Naime, osoba je u inostranstvu, vozacka je istekla, i potrebno je izdavanje nove. Osoba cija je vozacka trenutno ne moze doci iz inostranstva, pa da li bi moglo da neko u njeno ime, i uz njenu punomoc, predati dokumenta za izdavanje nove vozacke.
User avatar
mayab
Posts: 27197
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#132 Re: Vozacka dozvola

Post by mayab »

Ne vidim razlog da to ne bi moglo
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#133 Re: Vozacka dozvola

Post by Maraschino »

chockad wrote:Mogu li se dokumenti za izdavanje vozacke dozvole predati u ime druge osove, uz njenu punomoc? Naime, osoba je u inostranstvu, vozacka je istekla, i potrebno je izdavanje nove. Osoba cija je vozacka trenutno ne moze doci iz inostranstva, pa da li bi moglo da neko u njeno ime, i uz njenu punomoc, predati dokumenta za izdavanje nove vozacke.
Svako moze predati i bez punomoci(i sam sam radio) ali treba punomoc za podizanje.
džakailibu
Posts: 617
Joined: 08/05/2013 11:37

#134 Re: Vozacka dozvola

Post by džakailibu »

Nije bas problem oko vozacke ali mislim da je ok postaviti ovdje pitanje. Dakle ne zivim u bih ali imam bosansku vozacku i prijavljen sam u sarajevu. Punac me zove neki dan kaze dobio kaznu za prekoracenje brzine, dva boda, nesto para i mjesec dana zabranu voznje. Dobio papir da upise ime ako on nije kojim slucajem vozio. i kaze punac moze li staviti moje ime, ionako nisam u bih, tamo gdje jesam vozim bez problema sa vozackom i saobracajnom imam i medjunarodnu. Uradio bih to za punca :) ali ne znam proceduru odnosno da li se ja trebam negdje javiti ili da li trebam dati svoju vozacku licno i licno je uzeti za mjesec dana, itd. Ono pomogao bih covjeku ali ne bi da se od toga napravi veliki problem. Jeste malo korupcija i prevara ali ne zamjerite. Ima li neko ko zna kako ide ta procedura. Hvala vam
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#135 Re: Vozacka dozvola

Post by supercali »

Nek punac odgovara za svoje postupke ko ga jebe kad je kriv
Ako je vozacka 2 mjeseca kazneni bodovi I sl ondaje napravio ozbiljan prekrsaj a opet ce sutra za volan
Ako policija moze dokazati da je on kriv ja bih onda I tebi I njemu pisao kaznu I bodove I uzeo vozacku pa nek onda razmisli iduci put
džakailibu
Posts: 617
Joined: 08/05/2013 11:37

#136 Re: Vozacka dozvola

Post by džakailibu »

potpuno si u pravu. sve sto mi kazes ne mogu nista poreci. vozio 84 a ogranicenje 60 (vidis mozda je ogranicenje 50). nije los covjek a posebno ne kreten ili agresivac. kaze meni ja vidim nesto brzo vozim sve ih preticem. ali eto punac pomogao mi je u zivotu pa se malo neckam. sorry na ovim izljevima krnkanluka i korupcije. inace nisam takav u zivotu :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#137 Re: Vozacka dozvola

Post by Maraschino »

džakailibu wrote:potpuno si u pravu. sve sto mi kazes ne mogu nista poreci. vozio 84 a ogranicenje 60 (vidis mozda je ogranicenje 50). nije los covjek a posebno ne kreten ili agresivac. kaze meni ja vidim nesto brzo vozim sve ih preticem. ali eto punac pomogao mi je u zivotu pa se malo neckam. sorry na ovim izljevima krnkanluka i korupcije. inace nisam takav u zivotu :)
Samo ti pomozi ako mozes. Svuda se to u svijetu radi. Ako ko moze predati svoju vozacku i ne treba mu, to uradi.
Da li je moralno, e jbga. Svakome se to moze dogoditi. Zamisli se i ups, blicnu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#138 Re: Vozacka dozvola

Post by vješalica »

džakailibu wrote:Nije bas problem oko vozacke ali mislim da je ok postaviti ovdje pitanje. Dakle ne zivim u bih ali imam bosansku vozacku i prijavljen sam u sarajevu. Punac me zove neki dan kaze dobio kaznu za prekoracenje brzine, dva boda, nesto para i mjesec dana zabranu voznje. Dobio papir da upise ime ako on nije kojim slucajem vozio. i kaze punac moze li staviti moje ime, ionako nisam u bih, tamo gdje jesam vozim bez problema sa vozackom i saobracajnom imam i medjunarodnu. Uradio bih to za punca :) ali ne znam proceduru odnosno da li se ja trebam negdje javiti ili da li trebam dati svoju vozacku licno i licno je uzeti za mjesec dana, itd. Ono pomogao bih covjeku ali ne bi da se od toga napravi veliki problem. Jeste malo korupcija i prevara ali ne zamjerite. Ima li neko ko zna kako ide ta procedura. Hvala vam
upises svoje podatke u obavijeati i pozvace te da deponujes vozacku,platis kaznu i izreknut ce ti se zabrana na prostoru BiH koliko ti vec je izrecena zabrana
ali to kad posaljes napisi jednu izjavu i ovjeri,posalji uu obavijest i cekaj da ti posalju nalog postom za placanje
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#139 Re: Vozacka dozvola

Post by pustopoljina »

Maraschino wrote:mislim da istek ne smije biti duzi od 6 mjeseci...ako je duzi od 6 mjeseci, moras ponovo polagati

provjeri, imas jos vremena
ne moras :skoljka: :run:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#140 Re: Vozacka dozvola

Post by supercali »

džakailibu wrote:potpuno si u pravu. sve sto mi kazes ne mogu nista poreci. vozio 84 a ogranicenje 60 (vidis mozda je ogranicenje 50). nije los covjek a posebno ne kreten ili agresivac. kaze meni ja vidim nesto brzo vozim sve ih preticem. ali eto punac pomogao mi je u zivotu pa se malo neckam. sorry na ovim izljevima krnkanluka i korupcije. inace nisam takav u zivotu :)
Nisam ja nigdje rekao da je kreten ili agresivac nego da odgovara za ono sto pogrijesi
Prekoracio brzinu zamislio se nebitno zbog cega uslikalo plati sljedeci put se neces zamisliti da predjes ogranicenje ili slucajno nekoga udaris
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#141 Re: Vozacka dozvola

Post by supercali »

Maraschino wrote:
džakailibu wrote:potpuno si u pravu. sve sto mi kazes ne mogu nista poreci. vozio 84 a ogranicenje 60 (vidis mozda je ogranicenje 50). nije los covjek a posebno ne kreten ili agresivac. kaze meni ja vidim nesto brzo vozim sve ih preticem. ali eto punac pomogao mi je u zivotu pa se malo neckam. sorry na ovim izljevima krnkanluka i korupcije. inace nisam takav u zivotu :)
Samo ti pomozi ako mozes. Svuda se to u svijetu radi. Ako ko moze predati svoju vozacku i ne treba mu, to uradi.
Da li je moralno, e jbga. Svakome se to moze dogoditi. Zamisli se i ups, blicnu.
Ne zajebaji trazis pravnu drzavu a onda kazes pomozi puncu
Jbg onda nemas pravo da se zalis kad neko krsi zakon a tebi to ne odgovara
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#142 Re: Vozacka dozvola

Post by Maraschino »

jah...
džakailibu
Posts: 617
Joined: 08/05/2013 11:37

#143 Re: Vozacka dozvola

Post by džakailibu »

nemojte se svadjati molim vas. sve ok, u pravu ste pravna drzava i tako treba. punac ce kaznu stoicki izdrzati. hvala vam i zivjeli
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#144 Re: Vozacka dozvola

Post by studiorum_tuzlaensis »

Putujem u Indoneziju sad u septembru i planiram da rentam auta i motore tamo. Imam vozačku A i B kategorije izdatu u BiH. Da li naša vozačka potpada pod kategoriju "International Driving Licenses".

Inače, zanima me kako funkcioniše rentanje u tim azijskim zemljama? Da li svaka država ima neka svoja pravila, privremene dozvole ili je dovoljno pokazati našu vozaču policajcu kad te zaustavi?
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#145 Re: Vozacka dozvola

Post by oldtajmer »

istekla mi vozacka ima mjesec dana, a nikako da se nakanim da uzmem novu, mada ni ne vozim auto par mjeseci, pa me zanima ako neko zna ima li neki rok dokad se mora izvaditi nova :?:
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#146 Re: Vozacka dozvola

Post by Doda37 »

oldtajmer wrote:istekla mi vozacka ima mjesec dana, a nikako da se nakanim da uzmem novu, mada ni ne vozim auto par mjeseci, pa me zanima ako neko zna ima li neki rok dokad se mora izvaditi nova :?:
Ne, vozacka dozvola nije obavezan dokument, osobnu iskaznicu moras imati vozacku NE
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#147 Re: Vozacka dozvola

Post by oldtajmer »

Doda37 wrote:
oldtajmer wrote:istekla mi vozacka ima mjesec dana, a nikako da se nakanim da uzmem novu, mada ni ne vozim auto par mjeseci, pa me zanima ako neko zna ima li neki rok dokad se mora izvaditi nova :?:
Ne, vozacka dozvola nije obavezan dokument, osobnu iskaznicu moras imati vozacku NE
zahvaljujem :thumbup:
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#148 Re: Vozacka dozvola

Post by lajkujMe »

džakailibu wrote:nemojte se svadjati molim vas. sve ok, u pravu ste pravna drzava i tako treba. punac ce kaznu stoicki izdrzati. hvala vam i zivjeli
Pusti njih pravna drzava ovo ono. Oni da su u istoj poziciji mislis da ne bi trazili nacin da se izbjegne.
Moj savjet ako mu je bas stalo da vozi ili mu treba zbog posla... i nije mu zao para i truda.
Nek sebe prijavi i kad dodje obavjest o uzimanju.
Nek lijepo prijavi gubitak vozacke, preda za novu, novu deponuje a staru koristi kad ga zaustave nece ga provjeravati.
I kad vrate novu stari naravno nek unisti. Ovo predlazem samo u krajnjoj nuzdi ako je vozacka stvarno potrebna za zivotnu egsistenciju
džakailibu
Posts: 617
Joined: 08/05/2013 11:37

#149 Re: Vozacka dozvola

Post by džakailibu »

lajkujMe wrote:
džakailibu wrote:nemojte se svadjati molim vas. sve ok, u pravu ste pravna drzava i tako treba. punac ce kaznu stoicki izdrzati. hvala vam i zivjeli
Pusti njih pravna drzava ovo ono. Oni da su u istoj poziciji mislis da ne bi trazili nacin da se izbjegne.
Moj savjet ako mu je bas stalo da vozi ili mu treba zbog posla... i nije mu zao para i truda.
Nek sebe prijavi i kad dodje obavjest o uzimanju.
Nek lijepo prijavi gubitak vozacke, preda za novu, novu deponuje a staru koristi kad ga zaustave nece ga provjeravati.
I kad vrate novu stari naravno nek unisti. Ovo predlazem samo u krajnjoj nuzdi ako je vozacka stvarno potrebna za zivotnu egsistenciju
hvala ti na prijedlogu, zavrseno je ovo , punac je sve to odradio sam,
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#150 Re: Vozacka dozvola

Post by purgatorio »

Izgubio sam vozačku, a imam kaznu kojoj ima godina do zastare. Smijem li voziti bez vozačke, jel kazna samo za nenošenje?
Post Reply