Vozacka dozvola

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#101 Re: Vozacka dozvola

Post by supercali »

Pa u danu tvoke psihofizicko stanje se moze promijeniti a ne za 5 mjeseci
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#102 Re: Vozacka dozvola

Post by Danguba »

BJB wrote:Joj tek sam primjetila da mi je vozacka istekla prije 5 mjeseci..Uzas..Nadjoh da ne moram..Prave li probleme ako ne primjetis da je vozacka istekla?
sta ce ti vozacka kada je ne koristis... :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#103 Re: Vozacka dozvola

Post by vješalica »

BJB wrote:Joj tek sam primjetila da mi je vozacka istekla prije 5 mjeseci..Uzas..Nadjoh da ne moram..Prave li probleme ako ne primjetis da je vozacka istekla?
zamjeni je i neće biti problema
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#104 Re: Vozacka dozvola

Post by BJB »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :sax:
Nisam k'o neki sto je zakace zihericom na prsa da svi vide da je imaju i da vazi. :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#105 Re: Vozacka dozvola

Post by supercali »

Ti zakacis da se vidi da ne vazi :mrgreen:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#106 Re: Vozacka dozvola

Post by BJB »

E za one kojima se omakne da im vozacka istekne a da ne primjete, 60 KM, i ici cim primjetite, ako je ne zamijenite u roku od godinu dana tad morate vaditi ljekarsko uvjerenje..Tako mi je laknulo sto ne moram vaditi glupo ljekarsko, oduzelo bi mi bezveze pola dana i morala bih ici u drugi grad da ga izvadim. Decko na salteru me upozorio da sa onom njihovom potvrdom smijem voziti ali samo lokalno, isto tako me upozorio da policija ima pravo da me kazni...Nadam se da se nece desiti bas sad, mislim istekla je vec 5 mjeseci, ako ne daj Boze bude neki problem objasnit cu im i nadati se najboljem.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#107 Re: Vozacka dozvola

Post by _Astra_ »

Otkud ti to da ne treba LJEKARSKO uvjerenje za PRODUZENJE vozacke dozvole?
Pa to je jedini/ osnovni uslov (pored 60km :D)

Zamolio bih te da ne siris dezinformacije.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#108 Re: Vozacka dozvola

Post by dobar osjecaj »

_Astra_ wrote:Otkud ti to da ne treba LJEKARSKO uvjerenje za PRODUZENJE vozacke dozvole?
Pa to je jedini/ osnovni uslov (pored 60km :D)

Zamolio bih te da ne siris dezinformacije.
Kad u normalnim uslovima, dakle, bez ovog kasnjenja koje je BJB navela, produzujes tj. predajes zahtjev za novu vozacku dozvolu, nije ti potrebno nikakvo ljekarsko uvjerenje. Samo uplatnica na 60 KM i zahtjev koji popunjavaju za tebe u CIPS-u.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#109 Re: Vozacka dozvola

Post by _Astra_ »

Eto, njoj je proslo bez ljekarskog, a meni u junu trazili za produzenje (nakon isteka 10god) i ljekarsko.
Druga stvar je kad izgubis vozacku pa predas zahtjev za novu...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#110 Re: Vozacka dozvola

Post by dobar osjecaj »

_Astra_ wrote:Eto, njoj je proslo bez ljekarskog, a meni u junu trazili za produzenje (nakon isteka 10god) i ljekarsko.
Druga stvar je kad izgubis vozacku pa predas zahtjev za novu...
Nemam pojma. Ja sam jucer predala zahtjev za izdavanje vozacke jer stara istice ovih dana. Nikakvo ljekarsko nisam trebala priloziti. Samo uplatnicu na iznos od 60.00 KM i potpisati se na zahtjev koji se dobije u CIPS-u. Ne iskljucujem da postoje neke kategorije vozaca za koje je potreban i ljekarski. Meni nije trebalo a nije ni tati koji je zaboravio produziti vozacku pola godine nakon isteka.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#111 Re: Vozacka dozvola

Post by _Astra_ »

Ccc... nevjerovatno... :run:
Mozda je to zato sto meni u VD stoji sociva... (??)
Mada, opet, za 10god se moze promijeniti sto sta...
Al' vidjet cu bas s prijateljima kojima ovih 2-3mj istice hoce li njima traziti...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#112 Re: Vozacka dozvola

Post by Danguba »

_Astra_ wrote:Ccc... nevjerovatno... :run:
Mozda je to zato sto meni u VD stoji sociva... (??)
Mada, opet, za 10god se moze promijeniti sto sta...
Al' vidjet cu bas s prijateljima kojima ovih 2-3mj istice hoce li njima traziti...
eureka... :D
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#113 Re: Vozacka dozvola

Post by Kralj Tvrtko I. »

I sta smo sad zakljucili, nakon koliko vremena treba ljekarsko uvjerenje?
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#114 Re: Vozacka dozvola

Post by sunceKOtepsija »

BJB wrote: Za ovih deset godina dva ili tri puta je neko zatrazio da pogleda moju vozacku. Vozim savjesno, gledam da ne ugrozim ni svoj, ni tudje zivote..Ne vozim u alkoholizanom stanju, ne jurcam k'o manijak da stignem 5 minuta prije ostalih na cesti, ukratko ne pravim probleme..Auto mi sluzi da se prebacim gdje zelim ici a ne da me tamo neko vidi kako vozim..Registracija automobila mi je u septembru i jednostavno nisam primjetila.
Ne bih primjetila ni danas da tata ne mora mijenjati svoju. :D Mozda bih primjetila tek u septembru.
iz ovog zakljucujem da ti usporavas saobracaj,
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#115 Re: Vozacka dozvola

Post by BJB »

Iz tvog komentaraa se da zakljuciti da prebrzo zakljucujes, a garant tako i vozis. :P
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#116 Re: Vozacka dozvola

Post by Bluemore »

je li potrebno ljekasko uvjerenje za produzenje vozacke

nosim naocale
User avatar
mayab
Posts: 27197
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#117 Re: Vozacka dozvola

Post by mayab »

Bluemore wrote:je li potrebno ljekasko uvjerenje za produzenje vozacke

nosim naocale
DA
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#118 Re: Vozacka dozvola

Post by Bluemore »

mayab wrote:
Bluemore wrote:je li potrebno ljekasko uvjerenje za produzenje vozacke

nosim naocale
DA
hmm, na oficijelnoj stranici ne pise
ova mi je trajala 10 godina
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#119 Re: Vozacka dozvola

Post by MAN-lion's coach »

Kad se produžava vozačka dozvola sa rokom manjim od 10 godina, ili kad su u pitanju kategorije D,D1 , prilažeš ljekarsko.
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#120 Re: Vozacka dozvola

Post by Bluemore »

MAN-lion's coach wrote:Kad se produžava vozačka dozvola sa rokom manjim od 10 godina, ili kad su u pitanju kategorije D,D1 , prilažeš ljekarsko.
:thumbup:
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#121 Re: Vozacka dozvola

Post by nedims »

.
samosingle
Posts: 33
Joined: 06/04/2014 00:25

#122 Re: Vozacka dozvola

Post by samosingle »

Imam jednu nezgodnu situaciju, trazio sam odgovarajucu temu ova mi je nekako najbliza. Prije godinu dana sam kupio automobil od sada vec bivseg prijatelja koji je otisao u inostranstvo. Auto je registrovano na njemu, međutim sada kada je doslo vrijeme registracije i prevoda saznao sam da on ima preko 5000KM kazni! Auto sada naravno ne mogu registrovati dok se ne plate te kazne. Međutim pitanje je sljedece:

Kako je on uspio izvaditi novi pasoš, novu vozačku i novu ličnu ako je imao 5000 kazni?

Je li sad ispada da se jedino ne može auto registrovati kad neko ima puno kazni a sve ostalo moze?

Njemu naravno ne pada na pamet da plati te kazne, ali evo pitam one koji se razumiju da li postoji neko rijesenje ove situacije u moju korist osim da platim 5000KM njegove kazne?

Hvala
User avatar
mayab
Posts: 27197
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#123 Re: Vozacka dozvola

Post by mayab »

Izvini, ali ti nisi kupio auto, ti si njemu to nesto platio da vozis njegov auto! :lol: :lol: DEFAKTO i dejure

Jer sam "prevod " auta na drugog vlasnika se ne plaća nista posebno, i ja ne vidim pravog razloga da to neko ne uradi ako već "kupi" auto!
A sad tu kod tebe ima sigurno i drugih činjenica!
Za pasoš ne znam da ti ga ne daju ako dugujes za kazne u prometu!Kao i za ličnu kartu!
Za vozačku da (ja mislim)!
Nije mi jasno kako to ON ima toliko kazni, ako TI vozis auto vec godinu dana, dakle ili si ti nabrao te kazne, ili je on preko debele štele prije godinu registrirao auto i "prodao" ga tebi!
Situacija je baš zapetljana....
samosingle
Posts: 33
Joined: 06/04/2014 00:25

#124 Re: Vozacka dozvola

Post by samosingle »

mayab wrote:Izvini, ali ti nisi kupio auto, ti si njemu to nesto platio da vozis njegov auto! :lol: :lol: DEFAKTO i dejure

Jer sam "prevod " auta na drugog vlasnika se ne plaća nista posebno, i ja ne vidim pravog razloga da to neko ne uradi ako već "kupi" auto!
A sad tu kod tebe ima sigurno i drugih činjenica!
Za pasoš ne znam da ti ga ne daju ako dugujes za kazne u prometu!Kao i za ličnu kartu!
Za vozačku da (ja mislim)!
Nije mi jasno kako to ON ima toliko kazni, ako TI vozis auto vec godinu dana, dakle ili si ti nabrao te kazne, ili je on preko debele štele prije godinu registrirao auto i "prodao" ga tebi!
Situacija je baš zapetljana....
Vidi kupio sam auto od kao sto kazem sada vec bivseg najboljeg prijatelja. Dakle nisam sklapao ugovor kao sto bi to uradio da sam kupovao od nepoznatog. Kontam da se ne peglam oko prevoda kad istekne registracija tada cu ga i prevesti. Od pomenute cifre, nisu sve saobracajne kazne 90% je na firmu jer ga je inspekcija kaznjavala sa ciframa. Eto on je izvadio i vozacku novu iako je imao kazne pa mi nije jasno kako da to moze?
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#125 Re: Vozacka dozvola

Post by FrozenCastle »

MAN-lion's coach wrote:Kad se produžava vozačka dozvola sa rokom manjim od 10 godina, ili kad su u pitanju kategorije D,D1 , prilažeš ljekarsko.
Hvala ti. Moja je punih 10 godina, uskoro ističe. Znači ne treba mi ljekarsko.
Post Reply