Vozacka dozvola

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#51 Re: Vozacka dozvola

Post by MOSALJOZE »

Čeka se 15 dana,a trebalo bi da možeš voziti.
User avatar
m.m
Posts: 40
Joined: 24/07/2013 09:12

#52 Re: Vozacka dozvola

Post by m.m »

MOSALJOZE wrote:Čeka se 15 dana,a trebalo bi da možeš voziti.
Hvala na odgovoru, hajd valjda cu moci voziti....
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#53 Re: Vozacka dozvola

Post by MOSALJOZE »

Ma možeš sigurno,ali pitaj onu na šalteru,ako te počne šaltat samo galama,i prolaziš
denisaldzic
Posts: 6
Joined: 15/01/2014 09:35

#54 Re: Vozacka dozvola

Post by denisaldzic »

MOSALJOZE wrote:Ma možeš sigurno,ali pitaj onu na šalteru,ako te počne šaltat samo galama,i prolaziš

:)
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#55 Re: Vozacka dozvola

Post by mayab »

m.m wrote:Ljudi, koliko dugo se čeka vozačka dozvola nakon što je istekla i nakon što sam predao za novu? Je li mogu voziti i dalje sa nekom potvrdom dok ne bude gotova?
Mislim da u pravilu ne mozes voziti, jer nigdje u zakonu ne stoji da ta neka potvrda moze da sluzi kao vozacka dozvola!
Sve dalje je stvar policajca u konkretnoj situaciji, jel, ako te zaustavi i kontrolise!
Rjesenje je da se zahtjev za produzenje preda prije isteka i onda nema problema, recimo mjesec dana prije :thumbup:
User avatar
m.m
Posts: 40
Joined: 24/07/2013 09:12

#56 Re: Vozacka dozvola

Post by m.m »

mayab wrote:
m.m wrote:Ljudi, koliko dugo se čeka vozačka dozvola nakon što je istekla i nakon što sam predao za novu? Je li mogu voziti i dalje sa nekom potvrdom dok ne bude gotova?
Mislim da u pravilu ne mozes voziti, jer nigdje u zakonu ne stoji da ta neka potvrda moze da sluzi kao vozacka dozvola!
Sve dalje je stvar policajca u konkretnoj situaciji, jel, ako te zaustavi i kontrolise!
Rjesenje je da se zahtjev za produzenje preda prije isteka i onda nema problema, recimo mjesec dana prije :thumbup:
Evo dobio novu vozačku, a vozio sam sa onom potvrdom prije nego što je bila gotova. Rekao mi onaj na šalteru da mi ne preporučuje da vozim, ako baš ne moram, ali ja sam vozio i čak me milicija zaustavljala i nisu mi ništa rekli za taj papir... Doduše nisu papir ni pogledali, a možda na staroj vozačkoj nisu ni primijetili da je istekla, pojma nemam.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#57 Re: Vozacka dozvola

Post by MOSALJOZE »

Nikako ne shvatam takvo nešto.Šta je sa profesionalnim vozačima,kojim posao zavisi od toga koliko će robe dostaviti,ili putnika prevući.Stvarno nelogično
tweety13
Posts: 6
Joined: 13/08/2010 08:31

#58 Re: Vozacka dozvola

Post by tweety13 »

Da li neko zna kako se moze preuzeti vozacka dozvola od strane drugih ljudi ukoliko to ne mozete sami da uradite? je li treba neka punomoc, licna karta te osobe...ili sta vec ?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#59 Re: Vozacka dozvola

Post by Danguba »

tweety13 wrote:Da li neko zna kako se moze preuzeti vozacka dozvola od strane drugih ljudi ukoliko to ne mozete sami da uradite? je li treba neka punomoc, licna karta te osobe...ili sta vec ?
Kada predajes zahtjev za novu v.d. prilozis notarsku punomoc koju oni evidentiraju i ponovo ti vrate. Ovlastena osoba nosi tu punomoc sa potvrdom da je predan zahtjev za v.d. i podize tvoju v.d.

p.s. notarska punomoc kosta 4,80 KM
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#60 Re: Vozacka dozvola

Post by simbabimba »

Ljudi zna li neko ako mi je istekla vozacka dozvola a predam za novu, mogu li preci granicu (trebalo bi da idem u HR)?
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#61 Re: Vozacka dozvola

Post by staradis »

Ne
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#62 Re: Vozacka dozvola

Post by simbabimba »

A Ako me uhvate HR granicari sa isteklom vozackom jel dobijem kaznu?
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#63 Re: Vozacka dozvola

Post by AstorH »

Da.I vrate te sa granice.Nego sta ti to treba u zivotu ? Koliko imas godina da ti jos nije jasno da se ne moze upravljati vozilom sa nevazecim ispravama i da time izlazes sebe nepotrebnim troskovima i problemima sa zakonom ?


Sent from my iPad using Tapatalk
Giancarlo
Posts: 485
Joined: 26/12/2008 21:22

#64 Re: Vozacka dozvola

Post by Giancarlo »

Jeli mogu predati zahtjev za vozacku u posti na Alipasinom ili moram do PU Novi Grad ici, ovo dakle pitam kao stanovnik opcine Novi Grad :)
Mikany
Posts: 104
Joined: 25/02/2010 09:34

#65 Re: Vozacka dozvola

Post by Mikany »

Lijep pozdrav svim forumasima.

Naime,htjela sam poceti proces vadjenja vozacke dozvole,medjutim licna karta mi je istekla u februaru ove godine.Posto je dug proces zamjene,zanima me moze li se sa stranom licnom kartom polagati vozacka u BiH?

Hvala. :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#66 Re: Vozacka dozvola

Post by insomnia78 »

MOSALJOZE wrote:Nikako ne shvatam takvo nešto.Šta je sa profesionalnim vozačima,kojim posao zavisi od toga koliko će robe dostaviti,ili putnika prevući.Stvarno nelogično
A da prije nego sto mu istekne stara preda za novu?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#67 Re: Vozacka dozvola

Post by daxon »

Mikany wrote:Posto je dug proces zamjene,zanima me moze li se sa stranom licnom kartom polagati vozacka u BiH?
Uopšte nije dug proces, naime, na šalteru CIPS-a se sve završi za par minuta, a nova lična karta bude gotova za nekih 7 - 10 dana.
User avatar
began
Posts: 227
Joined: 13/03/2013 11:00

#68 Re: Vozacka dozvola

Post by began »

Meni nije istekla stara licna tako da mi se nevadi nova bez potrebe pa me interesuje dali mogu da polazem vozacki sa starom licnom bez da imam poslje neke probleme ?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#69 Re: Vozacka dozvola

Post by Kralj Tvrtko I. »

zavisi koliko je "stara" :D

ako je stara cipsova mozes (ako jos uvijek vazi) a ako je stara SFRJ onda sigurno ne moze :lol:
Mikany
Posts: 104
Joined: 25/02/2010 09:34

#70 Re: Vozacka dozvola

Post by Mikany »

daxon wrote:
Mikany wrote:Posto je dug proces zamjene,zanima me moze li se sa stranom licnom kartom polagati vozacka u BiH?
Uopšte nije dug proces, naime, na šalteru CIPS-a se sve završi za par minuta, a nova lična karta bude gotova za nekih 7 - 10 dana.

Bas ti hvala na odgovoru.A sta to bude gotovo za par minuta?Je li slikanje ?


Drugo pitanje: da li Bosanska vozacka vazi u EU?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#71 Re: Vozacka dozvola

Post by insomnia78 »

Ako zivis u EU ne važi, važi nekih pola godine po ulasku u zemlju, zavisi kako gdje


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#72 Re: Vozacka dozvola

Post by mayab »

Ako neko zna!
-trebam uskoro produzavati vozacku, i htio bih ukloniti sa nje ono u vezi naocala ili sociva, jer sam to u medjuvremenu rijesio operacijom, pitanje je, treba li mi kompletan ljekarski pregled, ili je samo nekakav kod oftalmologa dovoljan- kontam em manje peglancije , samo kod "očnog", em manje bi trebalo da košta!
User avatar
began
Posts: 227
Joined: 13/03/2013 11:00

#73 Re: Vozacka dozvola

Post by began »

Evo da se pohvalim da sam pao :-)

Razlog:Pjesaci

Opis razloga:Skrecem ti ja desno idem prema poligonu kao polozio sam kad hladnjaca zaustavljena na cesti i iza nje golf 6 kaze meni onaj izvuci se ja se izvucem radi preglednosti kad sam se uvjerio da nema nikog odozgo krenem obilazit ja samo sto sam na zebru lik zagazi stanem kad sam vidio da je se vratio nazad ja prodjem kaze lik pao si e jebiga reko a i ona jebe*a hladnjaca bas tad tu da se postavi :izet: ,ljudi gledajte te pjesake oni su najveca greska na kojoj mozete okinut.
User avatar
wwatra
Posts: 78
Joined: 07/07/2011 00:58

#74 Re: Vozacka dozvola

Post by wwatra »

pozdrav!

zna li ko..izgubio sam vozacku10 dana prije nego sto mi je istekla..sad je vec istekla-nevazeca..koja je procedura? jel sve isto moram prijavit nestanak pa odjavit u sluzbenom listu itd..
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#75 Re: Vozacka dozvola

Post by Matijevic_Vlado »

began wrote:Evo da se pohvalim da sam pao :-)

Razlog:Pjesaci

Opis razloga:Skrecem ti ja desno idem prema poligonu kao polozio sam kad hladnjaca zaustavljena na cesti i iza nje golf 6 kaze meni onaj izvuci se ja se izvucem radi preglednosti kad sam se uvjerio da nema nikog odozgo krenem obilazit ja samo sto sam na zebru lik zagazi stanem kad sam vidio da je se vratio nazad ja prodjem kaze lik pao si e jebiga reko a i ona jebe*a hladnjaca bas tad tu da se postavi :izet: ,ljudi gledajte te pjesake oni su najveca greska na kojoj mozete okinut.
pa dragi Begane kud ces na pjesaka?
Post Reply