VOLVO S40

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#76 Re: VOLVO S40

Post by arman1 »

goran16v wrote:Nuic je u Mostaru, Volvo salon je u sklopu KIA salona u Brijescu-Rajlovcu, vjerovatno imaju i oni sersvis.
Zvonko i ostali neovlasteni su dosta jeftiniji od ovlastenih, ruke su jeftinije i ugradjuju se zamjenski dijelovi. Naravno ivijek mozes donijeti original dio da ti ugrade.
Zvonko za razliku od nekih ti za svaki dio kaže da li da ideš na nov zamjenski, polovan ili nov orginal.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#77 Re: VOLVO S40

Post by TheGodfather001 »

Da ne otvaram novu temu, ima li iko iskustva sa XC70 Summum 2.4D AWD automatikom iz 2009/10 godine? Vozio se u srijedu u tom autu i od tada ne mogu da spavam koliko mi se svidio. Prijateljev prijatelj je vlasnik i kaze da ga servisira u Nuicu i da "nije toliko skup", kupio ga polovnog, dosad na satu 250.000km, nije imao problema nikakvih, osim potrosnje 10l/100km po gradu. Zaljubio sam se, a inace nisam nikad imao Volvo-a, pa ako neko ima objektivnih iskustava po mogućnosti sa svim cijenam bio bih zahvalan. :D
Hvala.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#78 Re: VOLVO S40

Post by O'zone »

TheGodfather001 wrote:Da ne otvaram novu temu, ima li iko iskustva sa XC70 Summum 2.4D AWD automatikom iz 2009/10 godine? Vozio se u srijedu u tom autu i od tada ne mogu da spavam koliko mi se svidio. Prijateljev prijatelj je vlasnik i kaze da ga servisira u Nuicu i da "nije toliko skup", kupio ga polovnog, dosad na satu 250.000km, nije imao problema nikakvih, osim potrosnje 10l/100km po gradu. Zaljubio sam se, a inace nisam nikad imao Volvo-a, pa ako neko ima objektivnih iskustava po mogućnosti sa svim cijenam bio bih zahvalan. :D
Hvala.
Fin je :mrgreen:

http://www.olx.ba/artikal/13524975/volv ... mmum-runne
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#79 Re: VOLVO S40

Post by TheGodfather001 »

O'zone wrote:
TheGodfather001 wrote:Da ne otvaram novu temu, ima li iko iskustva sa XC70 Summum 2.4D AWD automatikom iz 2009/10 godine? Vozio se u srijedu u tom autu i od tada ne mogu da spavam koliko mi se svidio. Prijateljev prijatelj je vlasnik i kaze da ga servisira u Nuicu i da "nije toliko skup", kupio ga polovnog, dosad na satu 250.000km, nije imao problema nikakvih, osim potrosnje 10l/100km po gradu. Zaljubio sam se, a inace nisam nikad imao Volvo-a, pa ako neko ima objektivnih iskustava po mogućnosti sa svim cijenam bio bih zahvalan. :D
Hvala.
Fin je :mrgreen:

http://www.olx.ba/artikal/13524975/volv ... mmum-runne
Ovaj mi je nekako "pregrub" u odnosu na ovaj u kojem sam se vozio (nesto poput ovog: http://www.olx.ba/artikal/16109531/volv ... -2009-god/ ) Kao da je neki facelift.
Supruga misli da se dopisujem sa nekom, koliko vremena provodim surfajuci u analiziranju XC-a. Ne volim karavane, ne volim "egzoticna" auta, imam vozacku 13 godina, promijenio vise vozila (svojim trudom i novcem), na Volvo nisam nikad ni pomislio, ali srijeda je promijenila sve. :shock:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#80 Re: VOLVO S40

Post by mali_milojica »

TheGodfather001 wrote:Da ne otvaram novu temu, ima li iko iskustva sa XC70 Summum 2.4D AWD automatikom iz 2009/10 godine? Vozio se u srijedu u tom autu i od tada ne mogu da spavam koliko mi se svidio. Prijateljev prijatelj je vlasnik i kaze da ga servisira u Nuicu i da "nije toliko skup", kupio ga polovnog, dosad na satu 250.000km, nije imao problema nikakvih, osim potrosnje 10l/100km po gradu. Zaljubio sam se, a inace nisam nikad imao Volvo-a, pa ako neko ima objektivnih iskustava po mogućnosti sa svim cijenam bio bih zahvalan. :D
Hvala.
Kod mene dajdza ima V70 sa tim motorom. O pogonu i mjenjacu ti ne mogu reci nista,jer kod njega je rucni i samo prednji pogon.
Nedavno mu je auto stao,nije htio kile. Kompjuter rekao otisle neke klapnice na usisu,a nalaze se u glavi. Cijena 500 KM sa rukama. Nabavio za 50€ iz Holandije. Na kraju nije to,nego otisao senzor na DPF,pa nije radio regeneneraciju,zacepio se sav. Cijena senzora 450 KM. Opet nasao u Holandiji za 100 €. Cerka mu inace gore zivi,a zet u Volvu radi. Grijac,cijena 80 KM,nov u Motorexu.
Mnogo glup auto :D
Ode ti grijac auto nece da ide. Ode ti nosac motora,na kojem imaju neke vakum cjevcice,auto opet nece da ide. Jebo li ga Sved :lol:
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#81 Re: VOLVO S40

Post by TheGodfather001 »

mali_milojica wrote:
TheGodfather001 wrote:Da ne otvaram novu temu, ima li iko iskustva sa XC70 Summum 2.4D AWD automatikom iz 2009/10 godine? Vozio se u srijedu u tom autu i od tada ne mogu da spavam koliko mi se svidio. Prijateljev prijatelj je vlasnik i kaze da ga servisira u Nuicu i da "nije toliko skup", kupio ga polovnog, dosad na satu 250.000km, nije imao problema nikakvih, osim potrosnje 10l/100km po gradu. Zaljubio sam se, a inace nisam nikad imao Volvo-a, pa ako neko ima objektivnih iskustava po mogućnosti sa svim cijenam bio bih zahvalan. :D
Hvala.
Kod mene dajdza ima V70 sa tim motorom. O pogonu i mjenjacu ti ne mogu reci nista,jer kod njega je rucni i samo prednji pogon.
Nedavno mu je auto stao,nije htio kile. :) Kompjuter rekao otisle neke klapnice na usisu,a nalaze se u glavi. Cijena 500 KM sa rukama. Nabavio za 50€ iz Holandije. Na kraju nije to,nego otisao senzor na DPF,pa nije radio regeneneraciju,zacepio se sav. Cijena senzora 450 KM. Opet nasao u Holandiji za 100 €. Cerka mu inace gore zivi,a zet u Volvu radi. Grijac,cijena 80 KM,nov u Motorexu.
Mnogo glup auto :D
Ode ti grijac auto nece da ide. Ode ti nosac motora,na kojem imaju neke vakum cjevcice,auto opet nece da ide. Jebo li ga Sved :lol:
Ebga onda... svjestan da uzimam polovnjaka i mogucih kvarova i odlazaka majstoru, ali.ne smijem pomisliti na te avanture sa dijelovima posebno oslanjati se na zeta. Hvala na odgovoru.
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07

#82 Re: VOLVO S40

Post by Lolobrigida »

Sada gledam ovaj XC70 u Njemačkoj i bgm ovako na prvi pogled, dosta dobro čuvaju vrijednost, skupi su. Samo ja lično nikada ne bih dao 20-25k KM za auto koje je prešlo 250k - 350k km, pa da ne znam ti koliko uživam u njemu. Možemo mi pričati kako je to ništa za mašinu poput Volva, da oni prelaze 500k + km...i sve je to ok, ali bez obzira, radi se o ogromnoj kilometraži, a finu svotu novca valja istresti. To je moje mišljenje, a neka svako radi sa svojim novcem šta želi.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#83 Re: VOLVO S40

Post by Citros Buenos »

Lolobrigida wrote:Sada gledam ovaj XC70 u Njemačkoj i bgm ovako na prvi pogled, dosta dobro čuvaju vrijednost, skupi su. Samo ja lično nikada ne bih dao 20-25k KM za auto koje je prešlo 250k - 350k km, pa da ne znam ti koliko uživam u njemu. Možemo mi pričati kako je to ništa za mašinu poput Volva, da oni prelaze 500k + km...i sve je to ok, ali bez obzira, radi se o ogromnoj kilometraži, a finu svotu novca valja istresti. To je moje mišljenje, a neka svako radi sa svojim novcem šta želi.
Projektovani radni vijek velike večine automobila je 300.000 km. Neki pređu znatno više, ali neki bogami i manje. Zavisi od načina upotrebe i od održavanja. Kupiti auto koje je prešlo oko 300.000 km i nadati se nečemu dobrom nema baš puno veze sa pameću. Auto nema samo motor, nego i hiljade drugih dijelova, i svi su oni pohabani tokom svih tih predjenih kilometara. Perspektiva je vrlo mršava, a osim toga postoji i pitanje kako kasnije prodati to auto (ko razmišlja i o tom faktoru). Što se mene lično tiče, ja ga ne bih ni za 1000 KM, koji će mi klinac takvo šta.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#84 Re: VOLVO S40

Post by TheGodfather001 »

@Lolobrigada-ne bih ni ja uzeo ovaj primjerak sa PIK-a, to je samo komparativni uzorak. Nisam neki "emotivni pacenik" pa da fol biram srcem, a kasnije kuku-lele kako cu ga prodati, a sada kada ste ti i @Citros sve napisali, ima logike. Iako, napominjem, ne bih uzeo auto iz BiH nikada, i ne bih uzeo da racunam da cu ga preprodati za par mjeseci. Isto tako, kilometraza je relativna stvar, moj dajdza je u decembru 2014-te uvezao Passat CC koji je proizveden krajem 2012-te u garanciji jos, koji je presao 112.000km, dok moj kum koji se bavi uvozom i preprodajom vozila je uvezao Seata Toleda iz 2004-te godine sa originalnih 170.000km za 2500€.
Hvala na odgovorima zaista, odoh na cist zrak :bih:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#85 Re: VOLVO S40

Post by goran16v »

Nije isto kod nas i vani kupiti i voziti auto sa 250k km na satu, pogotovo auto tipa V70/XC70 i sl koji su i sa tom kilometrazom cifra... Zbog prljavog zraka, kolicine izudvnih gasova, prljavog goriva, prljavih i losih cesta, udarnih rupa kod nas ce svi ti senzori, klapne, mjeraci, nosaci itd itd trajati 4 x krace nego vani. Volvo kalibrira vijek trajanja svojih motora na nekih pola miliona km i vani ce taj auto na trenutnih 250k km navrtiti jos 250k km bez problema i vecih ulaganja zato i drze cijenu, dok ce mu kod nas u narednih 30k km sve to poceti otkazivati, senzor, nosac, klapna, ovo - ono, a to nije Golf IV da kupis zamjenskih dijelova u Motorexu za sitne pare...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#86 Re: VOLVO S40

Post by 530i »

Već je rečno, ozbiljna je to kilometraža i vani, ne samo u BiH, i u skladu sa 300+ hiljada taj bi auto trebao imati četverocifrenu cijenu, a ne da košta u rangu dobrih novih automobila.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#87 Re: VOLVO S40

Post by goran16v »

Trebao biti ako posmatras iz be-ha perspektive, veliki auto skup za odrzavanje koji je puno presao, ali nije prvo zbog toga sto je taj auto bio zara skup kao nov, a drugo sto je upravo tih 250-300k km puno ozbiljnije kilometraza u BiH nego vani i svega sto iz toga proizilazi takav auto vani drzi cijenu... Nije to slucaj da je Bosnjo na PIK-u zacijenio Golfa IV.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#88 Re: VOLVO S40

Post by Ned071 »

De nek neko ko je vozio ili imao kaze sta misli. Svaka tema naprdjivanje opste prakse
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#89 Re: VOLVO S40

Post by TheGodfather001 »

Nema veze više. Odustao sam od Volvo-a. Dosao sam do Zvonke, kaze da je to auto rijetko u BiH posebno sa nekim novim motorom(?!), ali kao i svaki majstor hvali svog konja- nije toliko tesko doci do dijelova, itd.
Hvala svima.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#90 Re: VOLVO S40

Post by goran16v »

Zvonko ti nece prodavati suplju pricu, ako kaze da je do dijelova lako doci onda je tako samo sto lakoca nalazenja ne znaci sa su povoljni i jeftini...
User avatar
konektovan
Posts: 40544
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#91 Re: VOLVO S40

Post by konektovan »

goran16v wrote:Nije isto kod nas i vani kupiti i voziti auto sa 250k km na satu, pogotovo auto tipa V70/XC70 i sl koji su i sa tom kilometrazom cifra... Zbog prljavog zraka, kolicine izudvnih gasova, prljavog goriva, prljavih i losih cesta, udarnih rupa kod nas ce svi ti senzori, klapne, mjeraci, nosaci itd itd trajati 4 x krace nego vani. Volvo kalibrira vijek trajanja svojih motora na nekih pola miliona km i vani ce taj auto na trenutnih 250k km navrtiti jos 250k km bez problema i vecih ulaganja zato i drze cijenu, dok ce mu kod nas u narednih 30k km sve to poceti otkazivati, senzor, nosac, klapna, ovo - ono, a to nije Golf IV da kupis zamjenskih dijelova u Motorexu za sitne pare...
Otkud ti podatak da volvo " kalibrira" vijek trajanja motora na pola miliona???? :mrgreen: Hvala
User avatar
konektovan
Posts: 40544
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#92 Re: VOLVO S40

Post by konektovan »

kako da ne,evo svi volvo modeli milioneri. :skoljka:
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#93 Re: VOLVO S40

Post by art vandeley »

sta mislite o ovome primjerku? I o kombinaciji sa plinom?

http://www.olx.ba/artikal/14765145/volv ... 4-lpg-gas/
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#94 Re: VOLVO S40

Post by Cafe Camargue »

TheGodfather001 wrote:Nema veze više. Odustao sam od Volvo-a. Dosao sam do Zvonke, kaze da je to auto rijetko u BiH posebno sa nekim novim motorom(?!), ali kao i svaki majstor hvali svog konja- nije toliko tesko doci do dijelova, itd.
Hvala svima.
XC70 je egzotičan auto za naše ceste. Ozbiljnu konkurenciju ima jedino u Audiju.
I danas , da mogu birati između ta dva auta, birao bih Volva.
Iz mnogo razloga, a ponajviše što nije atraktivan kao Audi.
Mi što živimo u Sarajevu znamo zašto.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#95 Re: VOLVO S40

Post by TheGodfather001 »

Cafe Camargue wrote:
TheGodfather001 wrote:Nema veze više. Odustao sam od Volvo-a. Dosao sam do Zvonke, kaze da je to auto rijetko u BiH posebno sa nekim novim motorom(?!), ali kao i svaki majstor hvali svog konja- nije toliko tesko doci do dijelova, itd.
Hvala svima.
XC70 je egzotičan auto za naše ceste. Ozbiljnu konkurenciju ima jedino u Audiju.
I danas , da mogu birati između ta dva auta, birao bih Volva.
Iz mnogo razloga, a ponajviše što nije atraktivan kao Audi.
Mi što živimo u Sarajevu znamo zašto.
Preegzotičan za nas i naše servise i džepove. U Audiu 6 iz 2010 se često vozim, ali je neuporedivo bolji osjećaj u XCu bio.
Doduše, sada sam odustao od kupovine drugog vozila, ali Volvo će nekad u budućnosti sigurno biti uzet u obzir. :-D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#96 Re: VOLVO S40

Post by mali_milojica »

TheGodfather001 wrote:
Cafe Camargue wrote:
TheGodfather001 wrote:Nema veze više. Odustao sam od Volvo-a. Dosao sam do Zvonke, kaze da je to auto rijetko u BiH posebno sa nekim novim motorom(?!), ali kao i svaki majstor hvali svog konja- nije toliko tesko doci do dijelova, itd.
Hvala svima.
XC70 je egzotičan auto za naše ceste. Ozbiljnu konkurenciju ima jedino u Audiju.
I danas , da mogu birati između ta dva auta, birao bih Volva.
Iz mnogo razloga, a ponajviše što nije atraktivan kao Audi.
Mi što živimo u Sarajevu znamo zašto.
Preegzotičan za nas i naše servise i džepove. U Audiu 6 iz 2010 se često vozim, ali je neuporedivo bolji osjećaj u XCu bio.
Doduše, sada sam odustao od kupovine drugog vozila, ali Volvo će nekad u budućnosti sigurno biti uzet u obzir. :-D
Ako neko misli da je neki slican BMW,Audi,Mercedes ili neki slican auto manje egzotican od Volva,grdno se vara. Zna se ko moze voziti takva auta i ko ih treba voziti. Onaj koji sipa gorivo za 10 KM,gleda polovne gume koje su malo presle i sl triper varijante bi se trebao drzati auta ne boljeg od Golfa 3.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#97 Re: VOLVO S40

Post by TheGodfather001 »

Ako neko misli da je neki slican BMW,Audi,Mercedes ili neki slican auto manje egzotican od Volva,grdno se vara. Zna se ko moze voziti takva auta i ko ih treba voziti. Onaj koji sipa gorivo za 10 KM,gleda polovne gume koje su malo presle i sl triper varijante bi se trebao drzati auta ne boljeg od Golfa
Taj ko gleda da uštedi na svim stavkama na autu, koje si naveo, ne treba uopšte voziti auto jer mu je očigledno previše za budžet i ide ispod minimuma sigurnosnih kriterija prema drugim vozacima i sebe. No, velika vecina vozaca skuckaju i S klasu, A8, A4, 750i, Cayenne pa onda u njih ugrađuju plin ne bi li napravili krug više na protekt gumama, podmazujuci motor Modricnim uljem i sl, ali to je njihovo pravo... ISto kao i apsurd da se stisce pola godine, godinu na egzistencijalnim potrebama a onda iskesira iPhone ili sta vec za 1000+ KM, pa dođe u granap i dopuni taj telefon za 2km...
On topic-odustao sam od Volva i prodaje sadasnjeg vozila da ne bih bio prozet kritikom i samokritikom na kraju-vjerovatno bih sa ovim cijenama kao sto je vec neko naveo bio prinudjen kupovati polovne dijelove ili neke after-market sumnjivog porijekla i sl, naravno pod uslovom da ih uopste nadjem. Pokrivam se koliko mi je carsaf dug... :D zasad je moje auto taman, sigurno ce sluziti jos 2-3 godine na LPGu budem li ziv i zdrav
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#98 Re: VOLVO S40

Post by Cafe Camargue »

Svaka cast za razmisljanje ! ;)
Nema goreg osjećaja od onog kad ti na autu čiju si kupovinu jedva skrpio, izleti neki krupan kvar.
Been there..
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#99 Re: VOLVO S40

Post by TheGodfather001 »

Mikrologiciranje :) U istoj situaciji bio također, od tada se trudim da se više nikad ne dovedem u isto s.anje.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#100 Re: VOLVO S40

Post by vjesticanametli »

goran16v wrote:Zvonko ti nece prodavati suplju pricu, ako kaze da je do dijelova lako doci onda je tako samo sto lakoca nalazenja ne znaci sa su povoljni i jeftini...
eh zvonko ....nekad super majstor BIO....otkada se sinovi i unuci povlace po radionici postao je obicno sranje.......na autu ne urade nista, a naplate, preseravaju se i kazu nije nista svaki put, ne vrate sve na svoje mjesto i tako smo mi pobjegli nakon zadnje pogresne dijagnoze ......imate majstora koji je bio u volvo servisu.....rade dvojica imaju radionicu i kad je prikopcao moje auto :shock: svaka moguca greska prikazana........pa kaze ko je ovo pregledao i radio :-) LM nikad vise zvonko i zvonkici.....sredila sam autic i sad opet pićiiiiiiiiiim :-D
Post Reply