Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#1 Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Jimmy McNulty »

Da zivimo u nefunkcionalnoj drzavi, to i nije neka novost. Ali ne mogu se oteti utisku kako pojedinci pokusavaju predstaviti sve ovo kao nesto normalno i reci da ovdje zivot i nije zapravo los. Krenuo sam pisati 100 razloga zasto ja kao neko ko je Bosnjak i ko je rodjen pred sami rat ne podnosim ovu drzavu, stavise mrzim je. Poceo sam redom pisati, sto god mi padne na pamet, a nije mi uredu. Najzalosnija cinjenica je da sam stao na stotom razlogu, a imao sam jos stosta pisati.

Nadam se da moderacija nece izbrisat temu, nisam troll i ne zelim ni vrijedjati nit ista.

Ako sam ista propustio, vi nastavite.


1. Tročlano predsjedništvo - od nečega treba početi, a ko je idealniji za početak od trojice kretena koji nas brukaju na svakom mogućem sastanku sa zvaničnicima širom Europe i svijeta.
2. SDA, HDZ i SNSD - apsolutni vladari života i smrti u ovoj državi, tri bratske kriminalne organizacije koje godinama unistavaju i nadu u obicnom bh. čovjeku, obični sijači zla i straha
3. Klan Izetbegović - mirno spavajte, rata nece biti reče jedan mudri dedo dok su četnici klali i palili po istočnoj Bosni, 100 hiljada radnih mjesta reče njegovo kopile koje je neprijateljiva ove države dalo dozvolu da je razvale ako će i on šta za sebe dobit.
4. Dodik - svako objasnjavanje bi bilo suvišno
5. Čović - pogledaj pod Dodik, rijetko ljigav insan
6. Bozo Ljubic - gospodin koji od bh prima platu, a istu onda odlazi pljuvati po Hrvatskoj gdje uzima jos jednu platu
7. Karamatic - ustasko kopile koje stalno prijeti i daje gnjusne izjave protiv BiH, a niko ga nikada nije ni pomislio sankcionisati
8. Kemal Causevic i dvije milijarde maraka koje su zauvijek pronevjerene, a od kojih se moglo izgradit deset najmodernijih bolnica pa da makar ne umiremo ko zadnji stakori u smrdljivim bolnicama
9. Amir Zukic kojem je malo kisa bozja pa malo malo na sud zbog mita i korupcije
10. Esed Radeljas - sta reci, covjek izbjegao zatvor jer je na optuznici pisalo A umjesto E :-)
11. Da ne duljim, citava plejada ovakvih likova na sve tri strane
12. Stranacko zaposljavanje - nema potrebe nista dodatno pisati
13. Familijarno zaposljavanje - eto imam ja sina, sad cu u peMziju, nek upadne mali jesto mene, nema veze sto veze sa zivotom nema
14. Kriminal - kriminala svugdje ima, ali ovaj nas je specifican, toliko ljudi da se u ovoliko maloj zemlji bavi nezakonitim radnjama, sumnjam da je igdje zabiljezeno
15. Slucaj Dzenan Memic - ubijen momak na pravdi Boga, ubica pod zastitom politike, montiranje na saobracajnu nesrecu
16. David Dragicevic - isto
17. Rastoder - ubio zenu, kazna 5.5 godina i sta se desava, lik i dalje na slobodi, i dalje upravlja motornim vozilima
18. Sefic - nagrada od 14 god zatvora za ubivstvo dvije djevojke - ne bi gad dobio ni toliko da nije bilo medijske hajke na kretena
19. Smajo Cesir - jadno dijete koje je izdala drzava na kraju je platilo svojim zivotom, ako nista ubice su ovaj put propisno kaznjene
20. Nesposobnost i apsolutna "boli me qrac samo da smjena prodje" mantra policije koju je jedan hajvan poput Gacica vukao za nos skoro 10 dana
21. Zaposljavanje u tu istu instituciju
22. Pisanje kazni penzionerima, grljenje sa ahbabima iz kriminalnog miljea
23. Nedolazak na intervencije koje oni oznace nebitnim, u krajnjem slucaju dolazak kada to vise i nema smisla
24. Korupcija - http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ti ... -korupciji
25. Zdravstvo - na nikad gorem nivou vjerovatno
26. Bahatost zdravstvenih radnika i njihovo mito - mnogo puta ispricana prica, raduje cinjenica da ima i postenih doktora koji ce te pogledati bez obzira nosis li im poklon ili kovertu
27. Nestrucnost zdravstvenog kadra - daidza mi je 3 god vucarao se po nakim operacijama dok debili nisu skontali da ima rak - kada su mu otkrili bolest sve sto je ostalo jeste da sebi zakupi grobno mjesto
28. Nedovoljno opremljene bolnice, dobro opremljen Causevic doduse
29. Porez koji placas za zdravstvo, a cim treba lijecit sta vece od gripe racunaj da si u dubokom minusu
30. Postavljanje vampirke na KCUS naustrb pravih strucnjaka i njena osveta svakome ko ne misli kao ona i ko joj ne lize guzicu
31. Ni jedan izgradjeni kilometar autoputa u posljednje 4 godine iako je samo prosle godine od akciza namaknuto 600 miliona maraka
32. Kako sam ovo zaboravio - drzava od 3 miliona stanovnika i 13 jebenih Vlada :-?
33. Losa mreza puteva - pojedine magistrale su horor i za sjest i bogu plakat
34. Divlji vozaci - nidje vecih kretena za volanom, garantujem.
35. Grozna zeljeznicka mreza
36. Namjerno urusavanje zeljeznice da bi kamionski lobi prevozio robu
37. Brankovic i pranje para na Talgo vozovima - sve po zakonu
38. Nebriga vlasti za zeljeznicama - 11 miliona maraka koje godisnje izdvoje nisu dovoljne da se renovira 10 kilometara pruge
39. Aerozagadjenje - lako rjesiv problem da ima imalo volje, ali bolje je od raka krepavati, ako ga ko bitan i dobije on moze da se lijeci vani
40. Skupljanje pomoci za lijecenje djece po ulicama, kafanama i tv emisijama
41. 16 policijskih agencija od kojih malo koja radi svoj posao
42. Oruzane snage BiH - komedija i renesansa, sta reci o ovoj vojsci, ako si Hrvat mozes bez noge, ako si Bosnjak plati stelu, ako si Srbin nemoj tamo to nisu nasi. Njih mrzim najvise jer od njih od svih ostalih imas najmanje koristi, a u slucaju rata ja bih ginuo za njih
43. Civilna zastita - povlacim rijec, ima idiota koji su uhljebljeniji i nesposobniji od vojske
44. Fahrudin Solak - ima li iste tuznije vidjet nego pola poplavljene drzave i njega kako gostuje u Dnevniku u nekoj jaknici i kuka li kuka, a njegovi idioti vec zakasnili na skoro sve sto su trebali i sprijeciti i preventirati svojim djelovanjem
45. Obrazovanje - nikad na gorim granama
46. Kupovina diploma - ovdje ne mislim na jade koji zavrse i idu u Njemacku radit nego na one debile sto imaju platu po 5 hiljada i zvanje doktora
47. Profesori poput onog sa Prava sto je imao seks sa studenticama u zamjenu za ocjenu pa otpusten, pa vracen na posao
48. Stranacki kadrovi koji djecu zaglupljuju, a ne obrazuju
49. Profesori na Fakultetu sigurnosti i kriminalistike tj dekan a koji je na crnoj listi Amerike i koji je prodavao heklere iz policije
50. Ministri obrazovanja koja na pitanje iz struke daju odgovor: Ali ja nisam samo ministar obrazovanja, nego nauke, kulture i sporta. Pa klocino ako ne mozes dat odgovor na jednostavno pitanje nemoj se prihvatat te pozicije
51. Umalo zaboravih - Jozo Leutar i njegovo nikad neistrazeno ubistvo. Pokoj ti dusi, dobri covjece.
52. Ismijavanje Srdjana Aleksica i to od strane Bosnjaka rijecima da je svercer i slicnim izmisljotinjama
53. Ismijavanje Boska i Admire i njihovo etiketiranje kao dezertera
54. Nerazjasnjeno i sumnjivo ubistvo akademika Sulejmana Redzica
55. Mekki Torabi i narod koji je pohodio Zetru kod ovog sarlatana
56. Kabadahije koji su postali pozeljni i ugledni clanovi drustva, to se dobija kada policija i pravosudje predugo zijevaju i zvrljaju umjesto da rade
57. Institucije koje grozno rade svoj posao, teze je naci pozitivan primjer nego negativan, pocevsi od vlada, ministarstava, fakulteta, skola, bolnica, domova zdravlja itd
58. Sudovi - mislim da ovdje ne treba nikakva doskocica i dodatno objasnjenje
59. Licemjerstvo - licemjernih ljudi svugdje ali nigdje kao u Bosni, svinjetina nemere, ali piva, kocka, kurvanje sve pozeljno. Selam alejk rodjak, a ovamo gleda kako spletku na poslu da ti napravi
60. Sta je on, ona? Glavno pitanje u BiH. Ako si nepripadajuce ili u tom trenutku nepovoljne vjeroispovijesti i nacionalnosti, onda te ni Bog ni Allah ne mogu spasiti.
61. Islamska zajednica - vjersko krilo SDA stranke ili je SDA stranka Islamske zajednice?
62. Hodze, popovi i svestenici koji pred izbore redovno mobilizuju narod da glasa za svoje - kaze nama hodza na dzumi ja vam necu reci za koga da glasate ali najjaci smo kad smo zajedno, u jedinstvu je snaga :oops:
63. Turbo folk kao nacin zivota i razmisljanja a ne muzicki pravac sumnjivog kvaliteta
64. TV stanice koje nam plasiraju gluposti, indoktrinaciju,a cesto su i produzene ruke i servis pojedinih stranaka
65. Mediji koji pisu za pare i ono sto odgovara, svaka stranka danas malte ne ima svoj portal, cast izuzecima poput Zurnala pa i klixa koji objavljuju sve i ne stede nikoga
66. BiH mrzim i iz razloga jer jedna Dusanka Majkic moze otici u penziju, dignut otpremninu i zatim se ponovo vratiti na posao i ubirati hiljade pritom radeci protiv drzave koja od mene uzima porez da ona moze sta? :oops:
67. Bh gazde i jihovo ako ti neces za 500 ima ko hoce. I dalje prisutno uprkos odlivu radne snage.
68. Ako si zena i radis kod privatnika i ne pomisljaj da ces u 95 posto slucajeva imai i potomstvo i posao koji ce te cekat nakon odlaska na porodiljsko
69. Djeciji doplatak od 20 maraka i pausal od 1000 maraka
70. Naumpade mi, policija koja kontrolise dilanje droge, pogledaj pod Ramo Brkic. Varate se ako mislite da je on izolovan slucaj.
71. Divlje deponije - zasto setati 100 metara do kontejnera, bolje smece bacit u zbun 20 m od kuce na nicijoj zemlji
72. Smece u rijekama - kad poplava odnese kucu onda kmecanje zasto i kako, a rijeku koristio kao kontejner.
73. Prljavi gradovi - gradska komunalna poduzeca, jos jedan primjer sluzbe koja se natjece kako da ne radi svoj posao
74. Nebriga za kulturom - zatvaramo muzeje, otvaramo trzne centre
75. Totalna nebriga za sportom, manjak stipendija, katastrofalni uslovi - nije ni cudo sto na prste jedne ruke mozemo pobrojati uspjesne i svjetski dobre sportase. Dzeko, Dzumhur i Nurkic su od ove drzave dobili jako malo ili gotovo nista. Olimpijce i ostale ne bih ni pominjao, Kosovo ima medalju sa Olimpijade ali Bih jos ne.
76. Siromastvo - https://tv1.ba/jedan-je-dan/bih-na-5-mj ... iromastvu/
77. Slucaj Mahir Rakovac i nacin na koji su njegova majka i ocuh ubijeni od strane bh drustva.
78. Napustene zivotinje po ulicama i nebriga drzave o njima
79. Trosenje novca na odvojen zivot, sluzbene puteve, rad u komisijama i slicno
80. Kupovanje automobila od 200 000 maraka za visoke funkcionere u situaciji kada Vatrogasci sirom Bosne voze tradicionalna vozila i FAP 13-ke iz 1972. godine
81. Medijsku cenzura - klasican primjer je Oslobodjenje koje nije htjelo da objavi tekst Borisa Dezulovica
82. Prosjecna plata ne pokriva troskove potrosacke korpe
83. Jer smo prvi u dvijetu po nezaposlenosti mladih http://www.6yka.com/novosti/bih-prva-u- ... zistu-rada
84. Posebno mrzim danasnje samoprozvane intelektualce i eksperte koji ne vide dalje od nosa i cesto slave onog ko ih bolje plati
85. Mrzim Bih jer djeca idu u urusene skole i nemaju minimum koji bi trebali imati za odrzavanje nastave
86. Lazna ljevica - skupina uhljeba kojoj sve ovo ne smeta dok ogd i oni stignu usicarit nesto malo robnih dobara za sebe
87. Dalida Burzic - osoba koja opstruira istinu dobije mjesto sutkinje Suda BiH
88. Dzeparosi - i kad se neko zajebe i dodje posjetit ovo mi se pobrinemo da se vise nikad ne vrati. 100 ljudi maksimalno i oni ne mogu rijesit taj problem, bolje u kladionicama burek jest i krizat sesticu i sedmicu
89. Niske plate - mnogi sanjaju platu od 1000 maraka, barem 60 do 70 posto njih koji rade, a u biti sa cijenama kakve imamo to je smijesna plata
90. Raznorazne inspekcije koje apsolutno ne rade svoj posao, ali apsolutno.
91. Neprijavljivanje radnika: Ako si jak i imas veze, nemoj ni prijavit radnika, ko ha ebe, sto budala nije ucio programiranje pa sam svoj gazda bio
92. Kad smo kod programiranja, evo jos jedan razlog: retroaktivno provodjenje zakona
93. Sluzba za zaposlavanje tj Biro. Osim sto su sami sebi svrha, sta su oni jos? Zna li neko? Ko je kad preko ovih ubleha nasao posao?
94. Nebriga za turistickim potencijalom drzave - toliko planina, ljepote, jezera, brda, historije i mi na tome ne mozemo uzeti pare, ne mozemo gledati dugorocno i uloziti milijardu, a uzeti dvije...
95. Kladionice i nargila barovi
96. Monopol vjerskih zajednica i njihovo krajnje degutantno zaradjivanje novca na smrti
97. Ilegalna sjeca suma
98. Nemoc drzave da pomogne poljoprivrednicima i domacim proizvodjacima
99. Svakodnevno unistavanje nekadasnjih giganata i njhiv stecaj
100. Naelektrisana atmosfera, stalna prica o ratu, o odcjepljenju, o sacuvanju domovine - psiholosko izludivanje naroda.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by triconja »

Nek si sa srca i to puščo, jelde da je namah lakse? :lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by The 51st State »

posle ove ponjave mora da je makar malo vise volis
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#5 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Korisničkoime »

Ti ne mrzis drzavu nego narod/narode u ovoj drzavi, za sve nabrojano kriv je narod i vise od polovine bi kada bi mogla sve ponovo isto uradila.
Seyfo
Posts: 4337
Joined: 23/08/2011 14:12

#6 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Seyfo »

Da odes vani,zavolio bi je kao i pojedini forumasi sto su vani. Uostalom,idi i ne osvrci se.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by moonca »

triconja wrote:Nek si sa srca i to puščo, jelde da je namah lakse? :lol:
:lol: -- e, vidish, malo treba...

Mi Bosanci smo specificni - uporedjujuci nas sa komsijama H, S-- bezosjecajni smo, dok je kod njih to 'paranoja' izliva ljubavi... :-) da prosto iritiraju :-? ...
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#8 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Xavier1 »

Koliko ti je trebalo da napises 100 razloga?
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#9 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by amidzazeher »

Sada ce te provaljivati i govoriti da se sto prije ispalis kao da nikome od njih ne smeta niti jedna od navedenih 100 tacaka!
Ja bih dodao jednu koja mi odmah pade na pamet:
Velika vecina ljudi gleda samo kako ce te prevariti ili slagati. Krenes od konobara, taxista, pijacara, komšija, raznoraznih majstora...
User avatar
medvjed23
Posts: 26826
Joined: 16/07/2010 13:49

#10 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by medvjed23 »

uvodni post je za mene previše pesimističan, a pesimizam mi nije stran..

volim li svoju domovinu? teško pitanje na koje ne mogu odgovoriti kratko, sa da ili ne..

šta čini domovinu ili bilo koju državu?

1 - državni aparat - njega ne volim, ne funkcioniše dobro, zatrovan je kriminalom i fašizmom..

2 - stanovništvo - ima nas i dobrih i manje dobrih, i pametnih i manje pametnih, i ovakvih i onakvih, pa neke bosance volim, neke ne volim..

3 - teritorij - ima tu (potencijalno) lijepih predjela; šteta što su dobrim dijelom zagađeni..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Sanjarko »

Istina. Ali opet ne mrzim je ni narod koji zivi u njoj.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#12 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by freelancerusk »

Sve to što si nabrojao možes skratiti, ovako to izgleda, tj. ovo su svi uzroci problema u Bosni, pa idemo:

1. korupcija,
2. nepotizam.

Zašto je to tako? Pa obična partokratija nastala iz onog sistema iz kojeg vučemo vrijednosti.

Te dvije stvari su se doslovno uvukle u svaku i najmanju poru u društvu i epicentar su urzoka naših problema.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#13 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Maraschino »

Xavier1 wrote:Koliko ti je trebalo da napises 100 razloga?
Jako puno, e mozes zamisliti koliko mu smeta. :izet:

Ne volim ni ja Trumpa pa valja mi ziviti sa njim.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Jimmy McNulty »

Jest da nije bitno, ali trebalo mi je sat i pol da napišem post.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#15 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by sadie_forever »

ne volim jer imamo pogan prgav mentalitet
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#16 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Dope_Man »

Sam koncept ljubavi prema necemu sto je samo politicki stvoren konstrukt od strane plemenskih vodja, pa vremenom do modernih politicara, je besmislen.

Bosna i Hercegovina, kao i bilo koja drzava na svijetu, je samo politicko tijelo koje je ograniceno odredjenom teritorijom. Danas istina nema vecih promjena teritorija toliko cesto kao prije par stoljeca kad nisu postojala nacije vec kraljevine, ali koncept je isti. Neki gore na vrhu se bore da vladaju i kupe dio tvog rada kroz porez. Nema se tu sta voljeti. Moze se samo preferirati uredjenost sistema jedne drzave spram druge, sto je i razlog zasto ljudi odlaze iz BiH, i drugih okolnih zemalja, u Austriju, Svicu, Njemacku, Norvesku... jer su tamosnji vladari vremenom napravili daleko bolji sistem od onog koji su nasi, od kmetova izabrani, napravili.
JohnnyBlaze
Posts: 20
Joined: 26/07/2017 16:06

#17 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by JohnnyBlaze »

Frajer ne voli Bosnu zato što je ne vole Dodici Čovići Karamatići i ostali krembili?
E svašta...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#18 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by славянин »

Kakav narod takva vlast , dalje da ne krecem.Odavno su normalni,casni,posteni,optimisticni,poduzetni i sl. gurnuti u rupu jos im se smije u lice.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#19 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Sanjarko »

славянин wrote:Kakav narod takva vlast , dalje da ne krecem.Odavno su normalni,casni,posteni,optimisticni,poduzetni i sl. gurnuti u rupu jos im se smije u lice.
Kakvi. Nije istina. Pola glasa, pola ne glasa. Od te polovine sto glasa, pola vlast dobije, pola opozicija pa se vlast sa tijesnom vecinom i preletacima i slicno vecinom formira, cesto i sa opozicijom.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#20 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Dosadno mii »

Realno nismo mi bas dobri ljudi
:bih:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by славянин »

Vizionar 1985 wrote:
славянин wrote:Kakav narod takva vlast , dalje da ne krecem.Odavno su normalni,casni,posteni,optimisticni,poduzetni i sl. gurnuti u rupu jos im se smije u lice.
Kakvi. Nije istina. Pola glasa, pola ne glasa. Od te polovine sto glasa, pola vlast dobije, pola opozicija pa se vlast sa tijesnom vecinom i preletacima i slicno vecinom formira, cesto i sa opozicijom.
Nije to do glasanja nego do drugih stvari ... mislim na malo dublje socioloske stvari.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#22 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by broj dva »

Ko ružnu ženu - volim jer je moja inače ne bi štapom takno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#23 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by Sanjarko »

Dosadno mii wrote:Realno nismo mi bas dobri ljudi
:bih:
Manijaci smo. Turcizam manijak-ludzak. :mrgreen:

Ali to ne znaci da smo zli, podli, losi itd. Samo da nismo bas dobri, pogotovo u vugla. :evil:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by JThomas »

država jeste organizacija, a ne narod. nemaju svi narodi državu, a neki ih imaju više. i stanovništvo i teritorija države su definisani dometom njene organizacije, a ne obratno. i teško može čuditi da ovu organizaciju više voliš što si dalje od nje...
User avatar
lmo
Posts: 7811
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#25 Re: Volite li vi svoju domovinu? Ja ne, a evo i 100 razloga zasto:

Post by lmo »

volim vodene površine, brda, planine, doline i to sve.
ne volim državno uređenje i većinu naroda, tojes pogani mentalitet....
ovo...
amidzazeher wrote: Ja bih dodao jednu koja mi odmah pade na pamet:
Velika vecina ljudi gleda samo kako ce te prevariti ili slagati. Krenes od konobara, taxista, pijacara, komšija, raznoraznih majstora...
Last edited by lmo on 18/02/2019 19:56, edited 1 time in total.
Post Reply