Volim te i zato te tucem

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#51

Post by novalic »

jel' ti ne znas citati kako treba, ili ne kontas.. koji ti je... nisu ti izgleda nikako poznate te situacije...

mislis li ti da ce djuvegija napasti nekoga ko je psihicki a i fizicki dovoljno jak da ga odjebe u startu..
znas li ti da takvi kreteni sebi uvijek nadju neravnopravnu zrtvu...
gledaj ovu curu.. bez potpore familije, napustila kucu bez dozvole oca, sada mu doci pred vrata i reci.. ubi Boga u meni.. koliko bi to nju kostalo... da joj otac odgovori.. jesam li ti rekao...

mislis li ti da se takvi kreteni mjere i zive sa zenama koje su sposobne oduprijeti se takvim situacijama ?
mozes li zamisliti osjecaj stida, krivnje, izgubljenosti... i sta ti ja znam cega jos.. ponizenja tih zena.. koje, umjesto da reaguju poslije prvoga incidenta.. cekaju da se situacija popravi... sto se ne desava nikada bez strucne pomoci...

ps

jaranica, jarane, novalicka 8-)
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#52

Post by zili »

scarface32 wrote:jarane krivo tumacis.zensko nisam nikad udario niti bih.imam majku i sestru.ali ona je sama kriva sto budalu ne odjebe.ako ga ne odjebe onda voli da je tuce.jednostavno zar ne?
teorija zvana "sama je kriva"

ili

3. čin muškog balkansko-kretenskog ponašanja
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#53

Post by digger »

MayaSA wrote:Ja sam opet za to da mu treba korpu uvaliti, pa on nek' se lijeci poslije, ako mu dodje iz guzice u glavu.
Rezonovati sa njim ili traziti pomoc od policije, to bojim se nece ici. Niti vjerujem nasoj policiji, niti je to prilaz.

Kao i sve sto neko treba da izmjeni u ponasanju i zivotu, ta osoba mora sama napraviti DEFINITIVNU ODLUKU da joj je ovoga preko glave.

Ti si ta koja ce joj putem ovog sajta ili knjiga "otvoriti oci" i pomoci joj da vidi situaciju.

Trece osobe ne mogu rijesiti problem kao sto ne mogu drugima pomoci da se odreknu nikotina ili alkohola. SAMA OSOBA TO MORA ODLUCITI, a kao potporu (leverage), imas dobrih savjeta ovdje.

Evo ti par istinitih prica:

Prije nekih 10-15 godina u sred Njujorka, muz psihijatar i zena doktor sa usvojenom kcerkom. On tuce zenu, maltretira kcerku. On gurne kcerku niz stepenice i ubije je. Zena ne samo jos u modricama nego i starim ozlijedama koje su joj iznakazile lice stoji pred TV kamerama i brani muza!?!

Patty Hearst, naslijednica Hearst Corp., uhvacena od "Symbionese Liberation Army" nekih samozvanih revolucionara sedamdesetih godina. Nakon manje od mjesec dana "ispiranja mozga" vidjena sa masinkom u banci kako puca za vrijeme organizovane kradje.

MANIPULACIJA nije nista drugo nego ISPIRANJE MOZGA. Svako ko je u FIZICKOJ i EMOTIVNOJ vezi sa drugom osobom moze da prodje kroz ispiranje: neko vise--neko manje. Neko se zaljubi "preko glave", neko "do usiju," a treci jednostavno "Da, ja je/ga volim." Isto je sa masovnim ispiranjem mozga: neko bi dao zivot za Tita, neko za Aliju. Obicno manipulisanje.

Kada tvoj prijatelj to shvati, vidjece sve "rupe" u njegovim izjavama i manipulacijama. Ako planira da ostane s njim, ona treba takodjer da misli na buducnost djeteta i pravi odluke u djetetovo ime. Dijete je razlog da ja zagovaram akciju jer iskreno receno, da su samo njih dvoje u pitanju, to bi bila iskljucivo njena opcija.
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#54 Re: Volim te i zato te tucem

Post by bug »

MayaSA wrote: Nije mi rekla da je udarila u vrata....al' kaze "on nju voli" i "strah ga da je izgubi" pa eto..."izvinuo se".

Pitam ja vas....kakva je to CRNA ljubav? I sta ja sad da napravim?
sta da ti napravis? pusti nek je i dalje lupa, i jos bih joj i ja slozila dva samara cisto da smirim bijes zbog ljudske gluposti
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#55 Re: Volim te i zato te tucem

Post by novalic »

bug wrote:
MayaSA wrote: Nije mi rekla da je udarila u vrata....al' kaze "on nju voli" i "strah ga da je izgubi" pa eto..."izvinuo se".

Pitam ja vas....kakva je to CRNA ljubav? I sta ja sad da napravim?
sta da ti napravis? pusti nek je i dalje lupa, i jos bih joj i ja slozila dva samara cisto da smirim bijes zbog ljudske gluposti
kako jeftina reakcija.. kako obrazovati muskarce kada bi zene probleme rjesavale samarima... :sad: :-?

ljudska glupost... je i na ovakav nacin okarkterizirati nemoc jednoga drugog ljudskog bica..
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#56

Post by bug »

nemoc? nemoc bi, novalicnko, bila u slucaju da ona zeli da ode a on pravi problem... ovo je cista glupost i nema dalje
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#57

Post by novalic »

procitaj prvo koje strucno djelo o manipulaciji.. o psihologiji zrtve... o patrijarhalnoj zajednici...


pa onda da mi napises nesto ovakvo :-?
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#58

Post by novalic »

i kamoli srece da se ni ti, ni neko tebi drag ne nadje u slicnoj situaciju, ako se uzme u obzir ogroman postotak porodica sa takvim vrstama problema :-?
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#59

Post by bug »

a ti u medjuvremenu razmisli o toj djeci koja nece biti postedjena, i koja ce zbog trauma iz djetinjstva sutra postati isto to... nasilnici
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#60

Post by winetou »

Ma najbolje da se vrati kući, roditeljima i neka ne bježi sa svakakvim muškarcima :D
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#61

Post by novalic »

bug wrote:a ti u medjuvremenu razmisli o toj djeci koja nece biti postedjena, i koja ce zbog trauma iz djetinjstva sutra postati isto to... nasilnici

pa u tome i jeste poanta :-) bug... u tome i jeste sva tragedija situacije... odsutnost mogucnosti zdravoga razmisljanja, sagledavanja situacije i posljedica.. to ja tebi govorim..

takve osobe ni na svoju dusu pravo nemaju... a kamoli na sta drugo...


nije ona glupa.. ona je ponizena, fizicki povrijedjena, prevarena, osudjena, odbacena, izmanipulisana... i tako sama :(
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#62

Post by bug »

novalic, pun je grad djece koja nisu ni kriva ni duzna za pakao od zivota koji imaju, zamisli troje djece koji su ostali u ratu bez oca, od toga dvije djevojcice od 14 i 10 godina koje je seksualno zlostavljao ocuh u slobodnom vremenu kad je odmarao ruke i noge od sutanja njihove majke, pa mi oprosti sto je ne zalim.... i sto sam tako jeftino reagovala...

i da, kontam o cemu pricas, sreca je da sam ja usamljena u tom misljenju, sve dok je tako naci ce se neko da joj proba pomoci...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#63

Post by horns&drums »

Daj ljudi dosta ozbilje, hajmo malo zachatati temu :D:D
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#64

Post by _MaYa_ »

ajde i ja sam tukla jednog frajera...

bilo je to davno, ali zasto sam ga tukla?

jer smo kao jako mladi bili uvjek na necemu, ono par litara vina + par jointa, vodka...par jointa...par jointa i par jointa i 10 piva...

i onda se posvadjamo i ja skocim na njega istucem ga nogama sve snage...i onda on mene lupi jednom da dodjem sebi i ja onako...pa ti mene tuces? :lol: hehehe nije bitno sto sam ja njega svega izlupala on mene jednom i ja popizdim ...

a znam da to ne mozete shvatiti ali meni to bilo slatko

sad se to ne desava, ... ma zbog tog sam i prestala da duuvam i alkoholiziram se...jer me bilo strah mene

ajde sad krenite s kritiziranjem

ma volim vas :x
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#65

Post by novalic »

ma nije takva situacija samo tamo, toga ima posvuda... jer kojekavi manijaci nisu eksluzivitet nasih krajeve, takvi kreteni nemaju ni naciju, ni vjeru, ni ekonomski polozaj, ni familiju..

nazalost, ima ih posvuda :-?
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#66

Post by novalic »

mayo, ba... meni se cini da bi bolje bilo da nisi prestala.. ni sa duvanjem ni sa alkoholom..
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#67

Post by _MaYa_ »

novalic wrote:mayo, ba... meni se cini da bi bolje bilo da nisi prestala.. ni sa duvanjem ni sa alkoholom..
zasto? ti bi da te marisem...hhe pa mozemo organizovati nesto...

za tebe :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#68

Post by bug »

novalic wrote:mayo, ba... meni se cini da bi bolje bilo da nisi prestala.. ni sa duvanjem ni sa alkoholom..
i ova je jedva izbjegla batine u zivotu, doduse njoj jos nije kasno...
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#69

Post by _MaYa_ »

bug wrote:
novalic wrote:mayo, ba... meni se cini da bi bolje bilo da nisi prestala.. ni sa duvanjem ni sa alkoholom..
i ova je jedva izbjegla batine u zivotu, doduse njoj jos nije kasno...
doduse da si malo pazkljivije slussao, ja sam tukla tipa...aaa on jadan kad nije znao sta bi e onda bi me onako malo piknuo cisto da se zna da je bice...

al glup si ko kurac pa ne mos skontati jel tAKO?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#70

Post by pitt »

Another Love Song

Yeah, I mean I hear what your sayin
I mean you got carried away in the moment
I could forgive you.....I could do that
I could do anything if I wanted
I could buy you a Lexus Truck with a white leather interior
I could kill off some bears and dogs and shit just to make you a fur coat
I could love you and treat you with class
And have babies fallin all out your ass
Thinkin about that
I feel I'd rather kill you
Cuz I got you in my car you ain't goin nowhere bitch your dead
I'd rather cut that neck in half
I'd rather choke out that bitch ass
I'd rather chop and never stop
Cuz you fucked my homie (2x)
I could take all the face paint off and get a real job workin for your dad
I would rather take a 10 lbs axe and stick it in your daddy's forehead
I could let you move into my house
You fuck the neighbor every time I go out
And wipe his nut on my pillow
But I think I'd rather kill you
Cuz we parked here all alone on this here dark allyway, hey
I'd rather cut that neck in half
I'd rather choke out that bitch ass
I'd rather chop and never stop
Cuz you fucked my homie (2x)
I'm the one that killed your precious cat and stuffed 'em in your fuckin mail box
If I only hadn't cut off my hair, I'd choke you with all my dread locks
When I scream at the moon every night
You shoulda knowns somethin just ain't right
Cuz I'm gonna slap you
And then I'm going to kill you
Cuz the moon told me to and it's watching us right now
I'd rather cut that neck in half
I'd rather choke out that bitch ass
I'd rather chop and never stop
Cuz you fucked my homie (2x)
I could go back to school instead and try and get my diploma
I'd much rather bang your head on the wall untill you fall into a coma
Cuz I can't get you outta my head
I'd cut my head off but then I would be dead
And I ain't the only mother fucker thats dyin’
So lets just die together
I'd rather cut that neck in half
I'd rather choke out that bitch ass
I'd rather chop and never stop
Cuz you fucked my homie (repeat)
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#71

Post by bug »

doduse da si malo pazkljivije slussao, ja sam tukla tipa...aaa on jadan kad nije znao sta bi e onda bi me onako malo piknuo cisto da se zna da je bice...

al glup si ko kurac pa ne mos skontati jel tAKO?
ups, stvarno...
onda si vjerovatno sama lupila glavom o tvrdu podlogu nekad u zivotu...
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#72

Post by _MaYa_ »

bug wrote:
doduse da si malo pazkljivije slussao, ja sam tukla tipa...aaa on jadan kad nije znao sta bi e onda bi me onako malo piknuo cisto da se zna da je bice...

al glup si ko kurac pa ne mos skontati jel tAKO?
ups, stvarno...
onda si vjerovatno sama lupila glavom o tvrdu podlogu nekad u zivotu...
HMMM OPET SI GLUP A?

da bar jesam, tj da me bar neki jeste udario, rado bi mu uzvratila, bez problema :)
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#73

Post by novalic »

_MaYa_ wrote:
novalic wrote:mayo, ba... meni se cini da bi bolje bilo da nisi prestala.. ni sa duvanjem ni sa alkoholom..
zasto? ti bi da te marisem...hhe pa mozemo organizovati nesto...

za tebe :D
ma jok, nije meni do mariasane..

nego kontam, mora da si malo.. kako bih rekla, mirnija naduvana i nalokana....

ali to je samo moje misljenje 8-)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#74

Post by horns&drums »

Dobro dosta, hajmo malo chat :D
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#75

Post by novalic »

horns, sreco :-)

jesi li ti kada namarisao curu.... 8-)

ono po guzici se ne pika 8-)
Post Reply