"Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#326 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by The Realist »

Ali ovo je komedija, trebaju im SPECIJALISTI. Šta misle gdje će ih naći? Pa tih i nema na tržištu rada, jer da bi postao specijalista, morao si raditi negdje, a kad te istreniraju, onda te neće niko ni otpustiti tek tako. Ima naravno onih koji su sami sebi platili specijalizaciju, ali nema ih puno.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#327 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by Brus Lee »

The Realist wrote:Ali ovo je komedija, trebaju im SPECIJALISTI. Šta misle gdje će ih naći? Pa tih i nema na tržištu rada, jer da bi postao specijalista, morao si raditi negdje, a kad te istreniraju, onda te neće niko ni otpustiti tek tako. Ima naravno onih koji su sami sebi platili specijalizaciju, ali nema ih puno.
Sada kao "traze" specijaliste, a nisu ulagali ili su nedovoljno ulagali u skolovanje kadra. Ovo ce se desiti i drugim zdravstvenim ustanovama u Kantonu za koju godinu. Neka nadju nekog novog Radeljasa da to isfinansira na brzinu. Ministrica umjesto da vodi zdravstvenu politiku, brine se koje ce radno vrijeme biti i zavadja zdravstv.radnike. Eto, sve ce biti bolje kada nana sa Hrida mogne u 22 sata dobiti svoju redovnu terapiju.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#328 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by The Realist »

Brus Lee wrote: Sada kao "traze" specijaliste, a nisu ulagali ili su nedovoljno ulagali u skolovanje kadra. Ovo ce se desiti i drugim zdravstvenim ustanovama u Kantonu za koju godinu. Neka nadju nekog novog Radeljasa da to isfinansira na brzinu. Ministrica umjesto da vodi zdravstvenu politiku, brine se koje ce radno vrijeme biti i zavadja zdravstv.radnike. Eto, sve ce biti bolje kada nana sa Hrida mogne u 22 sata dobiti svoju redovnu terapiju.
Pa normalno, toliko ljekara na birou, a oni neće da zaposle i šta očekivati nego ovakvu situaciju. Kakav tek kolaps očekuje pedijatriju na KCUS i općenito svugdje će tako biti, jer sada je nemoguće proći bez dosta godina povelike dubioze, pošto treba dosta godina da se neko istrenira da bude specijalista i još da postane dobar u tome (nema bez iskustva ništa). A oni ne samo da ne treniraju specijaliste, nego ne daju ljudima da volontiraju.

A ministrica,...., dobro znamo zašto je uopšte ministrica, zato i daje tako glupe prijedloge, umjesto da vidi kako će se smanjiti broj pacijenata po ljekaru, jer to bi trebala biti glavna vodilja (istina, treba neke stvari riješiti, tipa da ako je nekome knjižica uzeta, neka i bude pregledan, ali i neka pacijenti budu spremni da nekada ne budu primljeni ako nije nešto hitno).

I ne znam stvarno zašto misli da će smanjiti odlaske u hitnu, ako porodičnoj produži radno vrijeme. Pa tamo većina i ide jer nema osiguranja, plus u porodičnoj se više većina stvari i ne smije uraditi, iako su obučeni ljekari za te stvari, negdje su čak i uklonili materijal za rad, jer ga ne smiju koristiti.

Joj, koji kolaps ćemo doživjeti, a još je u KS kao i najbolje stanje.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#329 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" -Sejo direktor

Post by julisiz es grant »

Brus Lee wrote: Koliko sam shvatio, ti si medju prvima napustio Vojnu i presao na Kosevo. Sto?
Otišao je prije nekoliko godina, to je tada i napisao. I nije prešao na Koševo.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#330 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" -Sejo direktor

Post by Brus Lee »

julisiz es grant wrote:
Brus Lee wrote: Koliko sam shvatio, ti si medju prvima napustio Vojnu i presao na Kosevo. Sto?
Otišao je prije nekoliko godina, to je tada i napisao. I nije prešao na Koševo.
Sorry, ipak mislim da su VB najvise unazadili Nakasi sa svojom stogodisnjom vladavinom.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#331 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" -Sejo direktor

Post by julisiz es grant »

Brus Lee wrote:
julisiz es grant wrote:
Brus Lee wrote: Koliko sam shvatio, ti si medju prvima napustio Vojnu i presao na Kosevo. Sto?
Otišao je prije nekoliko godina, to je tada i napisao. I nije prešao na Koševo.
Sorry, ipak mislim da su VB najvise unazadili Nakasi sa svojom stogodisnjom vladavinom.
Ne znam šta da ti kažem. Nisam pratio razvoj bolnice. Ono što je meni upalo u oči bila je recimo dominacija istočnobosanskog elementa među srednjemedicinskim i nemedicinskim kadrom, zbog čega sam na ovoj temi imao sraz sa dr. gogom. Zatim postojanje nedodirljivih, kao što su npr. anesteziolozi. Postojanje nelogičnih radnih mjesta (bibliotekar, fotograf, informatičar). Ili činjenica da na platnom spisku drže vječito pijanog čovjeka, koji nikakvu funkciju ne obavlja nego se mota okolo u alkoholnom stuporu, a sve zato što je bio prijatelj rahmetli Nakaša...to mu je jedina kvalifikacija i jedini razlog zašto se vodio kao uposlenik bolnice godinama nakon smrti svog protektora.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#332 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" -Sejo direktor

Post by quarterback »

julisiz es grant wrote: Ili činjenica da na platnom spisku drže vječito pijanog čovjeka, koji nikakvu funkciju ne obavlja nego se mota okolo u alkoholnom stuporu
moze li ime, ili na pm ?
tnx
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#333 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" -Sejo direktor

Post by julisiz es grant »

quarterback wrote:
julisiz es grant wrote: Ili činjenica da na platnom spisku drže vječito pijanog čovjeka, koji nikakvu funkciju ne obavlja nego se mota okolo u alkoholnom stuporu
moze li ime, ili na pm ?
tnx
Nije uopšte medicinski radnik i nema posla sa pacijentima. Možda više i ne radi, ja sam zadnji put bio tamo 2013. Čak mu i ne znam ime, svi ga zovu nekim nadimkom.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#334 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" -Sejo direktor

Post by quarterback »

julisiz es grant wrote:
quarterback wrote:
julisiz es grant wrote: Ili činjenica da na platnom spisku drže vječito pijanog čovjeka, koji nikakvu funkciju ne obavlja nego se mota okolo u alkoholnom stuporu
moze li ime, ili na pm ?
tnx
Nije uopšte medicinski radnik i nema posla sa pacijentima. Možda više i ne radi, ja sam zadnji put bio tamo 2013. Čak mu i ne znam ime, svi ga zovu nekim nadimkom.
taj na kojeg mislim takodje nije bio medicinski radnik i radi se o nadimku, da ne zavrsava na "a" nadimak? hvala
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#335 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by julisiz es grant »

Ne završava se na "a" koliko se sjećam. Ali moguće je da nije samo jedan takav slučaj, što da ne.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#336 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by quarterback »

julisiz es grant wrote:Ne završava se na "a" koliko se sjećam. Ali moguće je da nije samo jedan takav slučaj, što da ne.
ok hvala :thumbup:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#337 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" -Sejo direktor

Post by dr.gog »

Brus Lee wrote: Koliko sam shvatio, ti si medju prvima napustio Vojnu i presao na Kosevo. Sto?
Nisam na KCUS. Vojnu sam napustio jer sam imao informacije da će prof.Izetbegović napraviti previše potresa u smislu otpuštanja i premještanja osoblja za šta nisam imao ni živaca ni vremena. Ne volim autokrate, ne volim sećiju, ne volim SDA ni njenu koncepciju zdravstva koju je osmislila. Posebno ovo zadnje, ovu nakaznu sliku reforme koju počinje da sprovodi , a koja je put u socijalni haos građana.

Kao zdr.radnik nisam mogao, iz etičkih razloga, ostati i biti podređen njoj i njenim poslušnicima. Stvar filozofije posla i struke, a zatim i političkih ubjeđenja.

Ipak, Vojna mi nedostaje, taj odlično smišljeni prostor koji je idealan za malu ali veoma efikasnu bolnicu. A za kolege imam samo riječi najiskrenijeg poštovanja, čak i za dr.Bašića- koji jeste odličan ortoped.
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#338 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by bumerangss »

Cujem u Vojnoj fali med sestara-tehnicara pa me zanima mogu li se predati papiri tj CV i koliko ima nade bez ikakve štele? :D
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#339 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" -Sejo direktor

Post by Brus Lee »

dr.gog wrote:
Brus Lee wrote: Koliko sam shvatio, ti si medju prvima napustio Vojnu i presao na Kosevo. Sto?
Nisam na KCUS. Vojnu sam napustio jer sam imao informacije da će prof.Izetbegović napraviti previše potresa u smislu otpuštanja i premještanja osoblja za šta nisam imao ni živaca ni vremena. Ne volim autokrate, ne volim sećiju, ne volim SDA ni njenu koncepciju zdravstva koju je osmislila. Posebno ovo zadnje, ovu nakaznu sliku reforme koju počinje da sprovodi , a koja je put u socijalni haos građana.

Kao zdr.radnik nisam mogao, iz etičkih razloga, ostati i biti podređen njoj i njenim poslušnicima. Stvar filozofije posla i struke, a zatim i političkih ubjeđenja.

Ipak, Vojna mi nedostaje, taj odlično smišljeni prostor koji je idealan za malu ali veoma efikasnu bolnicu. A za kolege imam samo riječi najiskrenijeg poštovanja, čak i za dr.Bašića- koji jeste odličan ortoped.
Izvini ako sam te sta uvrijedio, nisam pratio datume tvojih postova i bio sam stekao utisak da si otisao za Sebijom na KCUS. ;-)
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#340 OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"- General Prevljak sisa motku

Post by dr.gog »

Krasno, divna prilika da poručim umirovljenom SDA generalu zaduženom za šverc ljudi i robe kroz tunel DB, da se pridruži Miloradu Dodiku u opštem pušenju k**ca građanima, ovaj put vrlo bijesnim zdravstvenim radnicima.

Posebno mu preporučujem ljekare članove SDA, istaknute u oralno-mentalnoj fiksaciji zadovoljavanja Sebije Izetbegović.
Sjednica Skupštine Kantona Sarajevo prekinuta je danas na 15 minuta zbog grupe građana koji su se na galeriji u sali pojavili sa velikim transparentom na kojem je pisalo „ Ko rizikuje naše živote? #naše bolnice# neće proći“, javlja reporter novinske agencije Patria.

Također, građani su sa galerije u salu bacili letke na kojima upozoravaju zastupnike o zakulisnim igrama koje se i dalje vode oko gašenja Opće bolnice „Prim.dr. Abdulah Nakaš“.

Svjesni, kako nam je rekao jedan od njih, da centri moći ne odustaju od ove ideje, odlučili su da na ovaj način iskažu svoje negodovanje zbog „crnog scenarija“ koji je napisan za Opću bolnicu.

Zastupnik SDA Fikret Prevljak povukao je platneni transparent i potrgao ga, nakon čega je sjednica nastavljena.
Akciju su proveli uposlenici i simpatizeri OBS, koje ja javno i zdušno podržavam. Drage kolege, nadam se da Urgentni izdržava ovu budalaštinu. Nadam se i da ćete se riješiti ovih kretena.

p.s. Pozdrav mom dragom doktoru, istaknutoj SDA ikebani, dr. Čović Ranku. :oops:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#341 Re: "Vojna bolnica Sarajevo"- Dr.Zlatko Kravić

Post by dr.gog »

Dragi forumaši i kolege, imam prilično potvrđene informacije da će Bolnicu preuzeti prim.dr. Zlatko Kravić, hirurg.

Ovu vijest ste mogli već pročitati putem sarajevskih portala, ali evo upravo dobih jedan veoma pozitivan "trač" koji mi ju je potvrdio.

Ukratko, imao sam čast raditi sa njim. Dr.Kravić je staložen čovjek, vrlo uljudan. Izuzetno je vješt hirurg, posebno u domenu najtežih abdominalnih komplikacija. Posjeduje veliku vještinu komunikacije u stručnom polju, dobar je kao nadređeni ljekar i veoma poštovan od strane osoblja OBS.

Ima dar da i najteže probleme objasni na jednostavan i tih način, ali i potrebnu žestinu da , ako treba, odbrusi na neku glupost ili javašluk.

Lično, poštujem ga i kao dokazanog borca Saniteta ABiH, vojnog ljekara u činu pukovnika koji nikada nije ukaljao mitom ili svađama.
Posebno ga pamte stanovnici Dobrinje gdje je spasio desetine ranjenika.

I kao član SBB BiH , pokazao je potpunu ličnu neovisnost i dignitet nezavisno od problema te stranke i njenog vođe.

Nadam se da će pomoći da Bolnica konačno odahne od gluposti i ponovo postane košnica sa najefikasnijim sanitetskim sistemom u Sarajevu.
afrički lemur
Posts: 4
Joined: 01/06/2010 09:19

#342 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by afrički lemur »

Imam jednu kritiku za VB. Primjetila sam da sestre ne mjere pritisak i temperaturu pacijentima posle operacije. Eventualno izmjere jednom ujutro oko7 h i posle toga uglavnom upisuju 120/80 bez ikakvog mjerenja. Isto je i sa temperaturom.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#343 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by nevenkagaragic »

Malo vise na jednom mestu o trakavici zvanoj SEBI JA, pardon OBS, OVDE .

Zanimljivo VRLO:

Sebija izetbegovic: Sve je laz



"Nema" on pojma... to su "virtualne teme":

Bakir Izetbegovic: Virtualne teme

User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#344 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by dr.gog »

afrički lemur wrote:Imam jednu kritiku za VB. Primjetila sam da sestre ne mjere pritisak i temperaturu pacijentima posle operacije. Eventualno izmjere jednom ujutro oko7 h i posle toga uglavnom upisuju 120/80 bez ikakvog mjerenja. Isto je i sa temperaturom.
Ta dva parametra se izmjere netom prije izlaska iz operacione. Obaveza sestre je da svakih tri sata ili češće, po nalogu doktora, mjeri pritisak i temperaturu, pa čak i puls, i to upisuje u posebnu listu. To je "pod moranje". Ukoliko je pacijent vidno stabilan, komunikativan, te ako se u toku noći redovno obilazi- normalan san i disanje, to mjerenja tlaka se zaobilazi jer i prečesto "dodirivanje" ili svaki rad koji nije trenutno nužan- smeta i nervira ljude, posebno navečer i rano ujutro. Ja sam osobno ujutro svakom od prosječno 25-27 pacijenata, zaista mjerio tlak. To se i gleda u viziti kao prvi pokazatelj- pritisak, temperatura, da li je pacijent mokrio itd. Znači, jeste pravilo, ali nije strogo obavezno ukoliko je pacijenat stabilan tj. "lakši" pacijent.

Veoma, veoma rijetko sam primjetio značajnija odstupanja tlaka od normale nakon operativnog zahvata, dok je nešto češća bila temperatura kao standardna reakcija, i naravno, bolovi. Mnogo važnije je da se operisani pacijenti stalno obilaze jer to daje izrazitu psihološku podršku.

Mislim da ste u pravu kada zapažate loše- trebali ste skrenuti pažnju med.sestri, a i ja bih to lično učinio da sam, kojim slučajem radio sa njom. Nema fušeraja. Posebno ne na Odjelu hirugije niti ga smije biti.OBS je poznata po posebnoj disciplini. Ukoliko je med.sestra ili ljekar arogantan, grub ili nepažljiv, zapišite njegovo ime i to javno recite tokom vizite ujutro. Sveto pravilo sestrinstva je temeljitost i pažnja prema pacijentima.

Vaš komentar ću poslati mojim dragim kolegama, a oni će već između sebe urediti da takvih gluposti bude što manje. :wink:
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#345 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by Brus Lee »

Vidim niko se ne sekira sto je poreska uprava zatvorila bolnice u Mostaru. Ili nema hercegovaca na forumu ili su svi zdravi. I ostale zdravstv ustanove u BiH su u slicnoj ili goroj situaciji. Zna se ko ispasta i cija je odgovornost, ali ce na kraju svi zdravstveni radnici biti krivi. Kolektivna odgovornost, "zakon" za muljtore.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#346 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by aurora313 »

Nisam zdravstveni radnik nego ekonomista u penziji. Istovremeno, kao nekadašnjem praktičaru, termin 'reforma' mi i danas podiže tlak jer je decenijama slušam u raznim formama, a ponavlja se bez učinkovitih rezultata.

Jedno znam: novac a ne reforme su osnov svega u društvu. O tome sam razmišljao negdje skoro dok zam ležao kao pacijent u Nakašu, i promatrao otvoren prostor i prazne bolničke krevete. Razmišljao sam o slijedećem:

a) Izdati na određeni rok dio bolnice privatnim klinikama i ordinacijama. Podvlačim na određeni rok kako kasnije ne bi moglo da dođe do nesporazuma. Na taj način bolnica ostaje što i jeste, a dobiće i ekstra prihode. Ovo može povećati broj mogućih pacijenata (klinike će ih kanalisati), čime će se na neki način objediniti usluga čak i ako se nekada uputa dobije od privatne prakse koji su tu stacionirani. Možda ne bi bilo ni zgoreg da Ganićev medicinski fakultet ima udio u ovakvom aranžmanu kako bi se na praktičan način obezbijedili novi zdravstveni kadrovi.

b) Povezati centar u Vrazovoj sa bolnicom putem tunela ili mostom preko Titove. Razdaljina je nekih 300 m. Ne bi trebalo da košta mnogo obzirom da preko puta Vrazove nema stanbenih objekata. Na ovaj način, vrlo usko bi se povezali svi nivoi brige oko pacijenata, a učinkovitost zaštite vjerovatno drastično povećala.

Ok, možda sve ovo izgleda naivno (a u besparici čak i iluzorno) ali bi moglo da bude predlog za razmatranje. Lijepo bi bilo čuti od onih koji o tome znaju i razmišljaju o boljitku zdravstva, da li za ovo ima osnove.
User avatar
bavi
Posts: 411
Joined: 04/06/2008 21:24

#347 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by bavi »

aurora313 wrote:Nisam zdravstveni radnik nego ekonomista u penziji. Istovremeno, kao nekadašnjem praktičaru, termin 'reforma' mi i danas podiže tlak jer je decenijama slušam u raznim formama, a ponavlja se bez učinkovitih rezultata.

Jedno znam: novac a ne reforme su osnov svega u društvu. O tome sam razmišljao negdje skoro dok zam ležao kao pacijent u Nakašu, i promatrao otvoren prostor i prazne bolničke krevete. Razmišljao sam o slijedećem:

a) Izdati na određeni rok dio bolnice privatnim klinikama i ordinacijama. Podvlačim na određeni rok kako kasnije ne bi moglo da dođe do nesporazuma. Na taj način bolnica ostaje što i jeste, a dobiće i ekstra prihode. Ovo može povećati broj mogućih pacijenata (klinike će ih kanalisati), čime će se na neki način objediniti usluga čak i ako se nekada uputa dobije od privatne prakse koji su tu stacionirani. Možda ne bi bilo ni zgoreg da Ganićev medicinski fakultet ima udio u ovakvom aranžmanu kako bi se na praktičan način obezbijedili novi zdravstveni kadrovi.

b) Povezati centar u Vrazovoj sa bolnicom putem tunela ili mostom preko Titove. Razdaljina je nekih 300 m. Ne bi trebalo da košta mnogo obzirom da preko puta Vrazove nema stanbenih objekata. Na ovaj način, vrlo usko bi se povezali svi nivoi brige oko pacijenata, a učinkovitost zaštite vjerovatno drastično povećala.

Ok, možda sve ovo izgleda naivno (a u besparici čak i iluzorno) ali bi moglo da bude predlog za razmatranje. Lijepo bi bilo čuti od onih koji o tome znaju i razmišljaju o boljitku zdravstva, da li za ovo ima osnove.
Ako ikad spadnem na taj nivo da me Ganićev doktor liječi samo ću reći: Hvala ti Bože, al izgleda vrijeme je !
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#348 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by aurora313 »

bavi wrote:Ako ikad spadnem na taj nivo da me Ganićev doktor liječi samo ću reći: Hvala ti Bože, al izgleda vrijeme je !
Valjda je bolji nego ovih par vračarskih u BiH.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#349 Re: "Vojna bolnica Sarajevo" /OBS "Prim.dr.Abdulah Nakaš"

Post by agent_zero »

Zna li mi neko sa sigurnošću reći da li je Vojna bolnica softverski povezana i sa KCUSom?

U smislu ako se odrade neke dijagnostičke pretrage u Vojnoj (RTG, CT, MRI) da li taj nalaz/snimak mogu vidjeti i na KCUSu? Znam da se prije nekoliko godina radilo na tom softverskom uvezivanju, npr. ja kad sam snimao sinuse u Vrazovoj, gore na Koševu su preko kompjutera imali taj snimak, pa me interesuje važi li to isto i za Vojnu bolnicu?
Post Reply