Vodovod i kanalizacije

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#26 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by BHF_Manijak »

zonbirile wrote:
BHF_Manijak wrote:To mi je nidje veze za potpis ba, pa valjda imam pravo na to da sam kontrolisem koliki mi je protok vode, jer u zgradi ima masa supaka koji po cijeli dan lindohane i samo tandrkaju vodu, ko bespsleno a ima ih tona u kuci... :roll: :x
-------------------------------------
vrlo jednostavno,manje stanara na koje se dijeli ukupan utrošak,a hajvani navikli da im cure česme i vodokotlići.plovak vodokotlića 7KM u Peniju i idiot ga zna zamijeniti,ali jebi ga....
Ma bolan bespoleno i bezobrazno...Ja znam odem do wc-a, u medjuvremenu cujem one iznad hadume u tih 10min ili koliko boravim u wc-u puste 100 puta vodu na solji, odvrnuta cesma do daske, ma haos...I onda naravno meni racun dodje 35KM vode :roll: Zato podhitno vodomjer!
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#27 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by zonbirile »

Bloo wrote:
zonbirile wrote:
BHF_Manijak wrote:To mi je nidje veze za potpis ba, pa valjda imam pravo na to da sam kontrolisem koliki mi je protok vode, jer u zgradi ima masa supaka koji po cijeli dan lindohane i samo tandrkaju vodu, ko bespsleno a ima ih tona u kuci... :roll: :x
-------------------------------------
vrlo jednostavno,manje stanara na koje se dijeli ukupan utrošak,a hajvani navikli da im cure česme i vodokotlići.plovak vodokotlića 7KM u Peniju i idiot ga zna zamijeniti,ali jebi ga....

ili prijavljeno 2, a njih 5 zivi...

ili pukne cijev u mahali i voda se slijeva niz ulicu, i meni dode racun 30 KM vode :roll: jarane toliko ZOO vrt potrosi

i ti ljudi kojima curi vodokotlic, kako ih ne nervira zvuk...i drugo racun
-----------------------------------------------------
ovo na ulici ne ide tebi,jer je prije sata,također curenje u instalaciji se vidi(mokri zidovi),znači samo česme i vodokotlići,jer dug je dan pa puta 30,pa još ako imaš više hajvana u ulazu.Mi smo prije rata imali akcije,uzmemo vodoinstalatera i zaredamo po stanovima,ali jebi ga samo 14 stanova u ulazu i svi hoće to,čova popravi,zamjeni dihtung,plovak,odmah naplati i za 2 popodnevna sve gotovo.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#28 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by BHF_Manijak »

Srecom nemam tih "okolnih problema", sa curenjem i puknutim cijevima, ali sa neodgovornim ljudima da, a siguran sam da bar 5 ljudi u zgradi je onako neofirno neprijavljeno! KAd skontam da mi dodje vise vode nego telecoma na racunu dodje mi da se ranim! :roll: :x
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Bloo »

BHF_Manijak wrote:Srecom nemam tih "okolnih problema", sa curenjem i puknutim cijevima, ali sa neodgovornim ljudima da, a siguran sam da bar 5 ljudi u zgradi je onako neofirno neprijavljeno! KAd skontam da mi dodje vise vode nego telecoma na racunu dodje mi da se ranim! :roll: :x

meni sada dolazi 3 KM racuna pa me raja zeza da se ne kupam :D
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#30 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by zonbirile »

BHF_Manijak wrote:Srecom nemam tih "okolnih problema", sa curenjem i puknutim cijevima, ali sa neodgovornim ljudima da, a siguran sam da bar 5 ljudi u zgradi je onako neofirno neprijavljeno! KAd skontam da mi dodje vise vode nego telecoma na racunu dodje mi da se ranim! :roll: :x
--------------------------------
PEV-predstavnik etažnih vlasnika mora imati spisak stanara,prijavi ilegalce
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#31 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Wind »

cuj za ugradnju vodomjera treba saglasnost ostalih stanara.... :shock: :?

kakve veze imaju ostali stanari...jos ce trebat sglasnost stanara do kada mogu gledat tv.... :-)
to mora da su izmislili ovi iz vodovoda kako bi smanjili ugradnju vodomjera jer su skontali da raja manje placa sa njima, tj placa realnu potrosnju, pa onda nece imati kome da privale napuhane racune....

ista stvar i sa toplanama....kazu sad placate oko 100 KM a kad ugradite kalorimetre onda ce biti oko 140 KM :shock: :?

ma lopovi nesposobni, navikli da svakog prvog naplate xy miliona KM pa su sad skontali da su se... :dance:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#32 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by PipiDugaDevetka »

Bloo wrote:
BHF_Manijak wrote:Srecom nemam tih "okolnih problema", sa curenjem i puknutim cijevima, ali sa neodgovornim ljudima da, a siguran sam da bar 5 ljudi u zgradi je onako neofirno neprijavljeno! KAd skontam da mi dodje vise vode nego telecoma na racunu dodje mi da se ranim! :roll: :x

meni sada dolazi 3 KM racuna pa me raja zeza da se ne kupam :D

Sad još osjećam miris tvog tijela,
U našem krevetu leži po svud,
Nisi se kupala od prošlog Bajrama,...
:mrgreen: :skoljka:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#33 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sheilak »

Opet nestalo vode. Vec dva sata :x


Zna li neko hoce li uopste danas dolaziti?
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#34 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Šef »

Jel to vazi za citav grad ili samo za neka podrucja? Kod mene ima vode povazdan.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#35 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sheilak »

Stvarno ne znam. Kod nas je nestalo vode oko 3 sata, nema jos naznaka da ce doci. Kud bas danas!

A brine me jer je nedjelja, ne vjerujem da bi izasli danas na teren ako je neki kvar u pitanju.
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#36 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Šef »

Jesi zvala glavnog i odgovornog?
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#37 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by grunt »

sheilak wrote:Stvarno ne znam. Kod nas je nestalo vode oko 3 sata, nema jos naznaka da ce doci. Kud bas danas!

A brine me jer je nedjelja, ne vjerujem da bi izasli danas na teren ako je neki kvar u pitanju.
ako je mojmilo u pitanju onda je bio neki veliki kvar,uglavnom rade na otklanjanju :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#38 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sheilak »

@grunt

hvala :)
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#39 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by travar »

Danas od 9 sati nema vode :x
Je li nekome došla voda a da je na ovom spisku: http://www.viksa.ba/aktuelnosti/servis.html
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#40 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by HomeArt »

Hrasno brdo, dosla voda tanka k'o konac :roll:
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#41 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by trambusek88 »

Popodne odvrnem hladnu vodu da se napijem, kad ono vruća voda, provjerim ostale česme, i pipnem ulaznu cijev od vodokotlića - Vruće :shock: :shock: :shock: :shock: to u životu nisam doživio. 5 minuta kasnije voda je ponovo bila hladna ali mutna.
Dobrinja 2-A
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#42 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sabanss »

trambusek88 wrote:Popodne odvrnem hladnu vodu da se napijem, kad ono vruća voda, provjerim ostale česme, i pipnem ulaznu cijev od vodokotlića - Vruće :shock: :shock: :shock: :shock: to u životu nisam doživio. 5 minuta kasnije voda je ponovo bila hladna ali mutna.
Dobrinja 2-A
Na kojem si spratu? Ocekuj ubrzo skupljanje para za pumpu :D
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#43 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by trambusek88 »

sabanss wrote:
trambusek88 wrote:Popodne odvrnem hladnu vodu da se napijem, kad ono vruća voda, provjerim ostale česme, i pipnem ulaznu cijev od vodokotlića - Vruće :shock: :shock: :shock: :shock: to u životu nisam doživio. 5 minuta kasnije voda je ponovo bila hladna ali mutna.
Dobrinja 2-A
Na kojem si spratu? Ocekuj ubrzo skupljanje para za pumpu :D
Prizemlje, a zgrada je od 6 spratova. Na višim spratovima je bilo nestalo vode.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#44 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by travar »

Je li još nekome došao "poveći" račun za vodu ovaj mjesec? :x
U mom slučaju je to skoro dupla cijena od "normalne" koju plaćam.
Kome se obratiti (lol), i da li se uopšte isplati.

Znam da nerijetko uopšte i ne gledaju vodomjer nego onako ofrlje nabace cifru, vode često nestaje pa dok dođe Bog zna koliko zraka prođe kroz cijevi....
kenny30
Posts: 15
Joined: 22/03/2012 11:29

#45 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by kenny30 »

Da ne otvaram novu temu,

Danas cijeli dan nemam vode, ulica Adema Buća, zvao ih još jutros, kažu pukla cijev ne mogu da ju nađu :shock:
Ima li još itko sa istim problemom?
radio_sa
Posts: 71
Joined: 28/03/2011 11:28

#46 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by radio_sa »

Ko je nadležan za slab pritisak ali smao jedne vertikale ? Slab mi pritisak u kuhinji. Da li VIK , upravitelj ili ja ? hvala
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#47 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sabanss »

radio_sa wrote:Ko je nadležan za slab pritisak ali smao jedne vertikale ? Slab mi pritisak u kuhinji. Da li VIK , upravitelj ili ja ? hvala
Niko :D

Imao ogromne probleme te priprode i rjesio ih hvala Bogu... Detalje mogu na PP :D
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#48 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Semiramida »

Na temu vodomjera:

Prije nego ih krenete ugrađivati, obavezno se informišite prethodno u ViK-u, jer je upitno da li danas priznaju neovlašteno ugrađene vodomjere. Do prije par godina je moglo: povežete vertikale, stavite jedan vodomjer i izbacite vani jedinicu za očitanje; onda dođe komisija iz Upravitelja (meni su taj dolazak naplatili 20KM tj. saglasnost da je sve urađeno kako treba), a onda komisija iz ViK-a koja to potvrdi, a traže i specifikaciju vodomjera (Senso, čini mi se). I sad su mi računi oko 10KM, dvoje odraslih i malo dijete.

Sad nešto kontam, teško da smo mogli povezati vertikale da nismo zadnji sprat, a imamo ih četiri u stanu. Hm...
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#49 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by didgeridoo »

kome da se obratim vezano za ugradnju vodomjera (upravitelj, predstavnik etaznih vlasnika, vik)?
koje vodomjere preporucujete (marka, cijena) i gdje se mogu uzeti? kako ide taj tzv. prijem radova od strane vik-a?
hvala
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by drndalo »

Mislim da ti je sada prvi uslov saglasnost svih stanara ulaza... Provjeri u ViK-u...
Post Reply