Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#26 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by homo_sapiens »

cikavelja wrote:
Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Nije to nista . . . Meni godinama, redovno, dolaze 2 racuna za utrosak vode: I racun - za 2 stanara,
II racun - za 3 stanara, oba na isto ime i adresu.
A u stanu samo 1 stanar.
I potrosnja po clanu 5,5 m2
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#27 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by Ivy »

homo_sapiens wrote:
cikavelja wrote:
Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Nije to nista . . . Meni godinama, redovno, dolaze 2 racuna za utrosak vode: I racun - za 2 stanara,
II racun - za 3 stanara, oba na isto ime i adresu.
A u stanu samo 1 stanar.
I potrosnja po clanu 5,5 m2
mozda imas duhove u kuci :shock:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#28

Post by Bosanac sa dna kace »

da nisi prikopcan na jos kakvu vodu, bunar ili slicno????
zavrni taj drugi ventil ako jesi.
User avatar
kaubojstina
Posts: 364
Joined: 30/03/2007 07:12
Location: Pitaj Bobija :)

#29 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by kaubojstina »

cikavelja wrote:Hm, ok, nezelim slusati pravne pouke da je ono sto namjeravam uciniti nelegalno. Znam ali me zaboli .
A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.

Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Na kojem principu radi vodomjer, na kakvu vrstu smetnji reaguje (usporava), moze li se ikako zajebati?

Jebiga.
Hajde saznaj proizvodjaca tog' sahata, seriju, sve, sve, sve...i onda prijavi ovdje. Ako je elektromagnetni...treb'o bi biti uzemljen, jer ako nije, citat' ce pogresno.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#30 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by Dupli_skalp »

jeli to istina da se od aprila više ne može ugrađivati vlastiti vodomjer u stanu?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#31 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by Bobi »

cikavelja wrote:Hm, ok, nezelim slusati pravne pouke da je ono sto namjeravam uciniti nelegalno. Znam ali me zaboli .
A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.

Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Na kojem principu radi vodomjer, na kakvu vrstu smetnji reaguje (usporava), moze li se ikako zajebati?

Jebiga.
Kako završi, interesantna priča :mrgreen: ?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#32 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by DaffyDuck »

Dobra ideja, podforum lopovluk :lol:
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#33 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by Wind »

Nije jos zavrsena...tek pocinje! :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by Maraschino »

Oni iz vodovoda kada kradu i varaju narod to je regularno a samo probaj nesto na svoju ruku, tuzba.

Ja prosle godine imao neku studenticu na par mjeseci. Dodje njoj jedan mjesec da je potrosila 30m³. Nazovem ove iz vodovoda i on mene ubjedjuje da je to normalno. Covjece koju si ti skolu zavrsio ako bar to ne znas. Na kraju kazu, nismo ocitali nego onako napisali pa neka se iskoriguje slijedece mjesece.
Ona iseli, ja podnesem zahtjev za odjavu brojila( i umjesto da uslikam brojilo) oni isti dan dosli i skinuli brojilo. Pitam koje stanje sa skinutog vodomjera, kaze kao na proslom racunu. Haj ti sada to dokazi. Plati i cuti.
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#35 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by cikavelja »

Bobi wrote:
cikavelja wrote:Hm, ok, nezelim slusati pravne pouke da je ono sto namjeravam uciniti nelegalno. Znam ali me zaboli .
A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.

Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Na kojem principu radi vodomjer, na kakvu vrstu smetnji reaguje (usporava), moze li se ikako zajebati?

Jebiga.
Kako završi, interesantna priča :mrgreen: ?
Nikako, jeban, et'.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#36 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by vjesticanametli »

Pa dobro je makar nesto :lol:
Blidinje
Posts: 118
Joined: 29/10/2020 23:58

#37 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by Blidinje »

eyesburn wrote: 16/11/2018 08:52 jeli to istina da se od aprila više ne može ugrađivati vlastiti vodomjer u stanu?
Jesi ugradio vodomjer?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#38 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by -Chesterfield- »

Zanimljiva tema. :D

Prije par mjeseci kod brata dođe račun da je potrošio za mjesec 300 m3

Kod nas je problem redukcija vode. Dva dana je nema a jedan dan ima.

Ja imam svoj bunar koji sam prikopcao u šahtu, tako da se pumpa pali kada nestane ove vode koju plaćam.
Postavio sam nepovratni ventil da moja voda ne može ići u cijevi iz kojih mi dolazi voda koju plaćam.

Kada bih ja sada ugradio jednu česmu iza tog ventila i pustio vodu, da li bi sat okretao u rikverc? :D

Neću to uraditi, ali bih volio znati šta bi se desilo?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by exliberal-ex »

vjesticanametli wrote: 19/11/2018 18:17 Pa dobro je makar nesto :lol:
Vidim ja da je tebi do vodomjera. :kiss:
Na temu...zatvoris sve u kuci pa pogledaj dal se okrece..ili kad krenes ujutro iz kuce uslikaj stanje pa provjeri kad se vratis...dosta puta se desi da voda negdje curi izmedju sata i kuce (ako zivis u kuci).
Ja sam imao takav slucaj jer je vodomjer bio daleko od kuce polomio se dok nisam nasao gdje curi.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#40 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by stubrijez »

Procitao sam sve... imam slicna iskustva, vrti i previse i pausala i svasta sam se susreto. To sto si imo 15KM na vas troje - prije da tu nesto nije bilo u redu nego sad. Malo je to. E sad to sto vrti u prazno ne moze biti slucajnost ili ne valja nek ga mjenjaju (ima raznih boljih i losijih) ili imas negdje da ti curi a to je neki odliv koji ne mozes da vidis da curi u zidu ili podu primjetio bi. Najcesce je vodokotlic. Dobro pregledaj ne mora uvijek curit. Evo jedan slucaj sto sam imao..: Imam vodomjer glavni za kucu sto je od komunalnog a u prizemlju kuce jedan kontrolni posto dole rentam radnju i frizerka dole radi. Dva mjeseca dolazi mi racun 70 pa 80 KM a inace max 50 za cijelu kucu. Sve testiram, krenem jedno po jedno, eliminacija i na kraju dodjemo dole do te radnje gdje je drugi vodomjer. Skontamo vodokotlic skroz malo curi kao dlaka al konstantno a stvar je sljedeca, glavni vodomjer biljezi to curenje a ovaj dole kontrolni ne... Pa kud nije reko obratno jbt!!! pausalu sam placo isto u jednoj drugoj kuci jer gazda nije zivio tu a sat se obatalio, nije moje i to je tako stajalo valjda su mislili popravice se samo i onda su zasli posle i sve izmjenjali negdje 2005-6. Otad ja mislim nema vise pausale osim u nekim zgradama a tu svakom stanaru naplati mjerno mjesto iako su svi na jednom. Kriminalci... Sto se tice mutljavine tesko posto se radi o vodi, i ja bih volio znati jer ta komunalna preduzeca su najveci pljackasi i lopovi. Za struju znam dva slucaja sto su ljudi uradili elektroprivredu i nisu nikad otkriveni.
vatreni__poljubac
Posts: 334
Joined: 02/12/2020 14:12

#41 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by vatreni__poljubac »

Zakonski imas pravo da trazis bazdarni list za vodomjer. Institut za mjeriteljstvo imenuje laboraturiju u kojoj se svako mjerilo prije stavljanja u upotrebu mora bazdariti odnosno umjeriti. Ako vodovod ne da znaci da krse zakon i imas osnov za tuzbu koja glat prolati.
Post Reply