Vlaisavljevići - ALL ABOUT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#2226 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by sehohari »

HelaS wrote: 18/05/2023 10:16
sehohari wrote: 17/05/2023 20:28 Šta se ima raspravljati o toj izjavi

Rekla je da Kordić zaslužuje da sutra opet postane neki ministar i to je to. Nema tu puno filozofiranja.

Pa žena se samo vodi ličnim primjerom.
Kad je ovako rekla, i gdje?
Vala ako nisi skontala na koga takva osoba misli, onda si sama kriva.
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2227 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Škobo Habu »

Mora se uzeti u obzir da Vlaisavljevićka već odavno govori ono što HDZ-ovo štovano biračko tijelo želi da čuje. Tako i u kontekstu ratnih zločinaca. Problem je što se ona malo zajebala, pa je spomenula bilo koga. Sad se vadi...
“On (ratni zločinac) mora biti rehabilitovan u društvo, on je odslužio kaznu, bilo ko. Evo, Sanja Vlaisavljević je odslužila kaznu za ratni zločin. Što sad vi mislite, trebamo li Sanju Vlaisavljević poslati na Goli otok nakon odslužene kazne, jer ona više ne zaslužuje da bude ljudsko biće zato što je bila suđena i presuđena za izvjesno…”
Ne znam šta nije jasno kod boldanog? Ako neko ne razumije onda ima problem sa osnovnom logikom.

Kao prvo, Vlaisavljevićka nije sposobna da razdvoji moralnost kod ljudskog bića od njegove psihe.
Ratni zločinac ne prestaje biti ljudsko biće samim time što je počinio određen zločin, već postaje ljudsko biće obilježeno tim zločinom, pogotovo ako je svjesno učestovao u tome. Odgovornost je još veća ako je zločin planirao, podstrekavao ili organizovao.

Problem se Kordićem, kao i sa svakim drugim ratnim zločincem, jeste što je on, kao ljudsko biće, osjećao moralnu superiornost spram nehrvata, pa mu nije uopšte bilo teško da naredi njihovo plansko istrebljenje.

Kao drugo, Vlaisavljevićka cijelo vrijeme - od kako se ograđuje u vlastite bolesti - samo pokazuje šta je za nju, kao ministricu kulture i sporta, "normalnost" za koju se zalaže. Riječ je beskrajno licemjernoj osobi, jer da je neko sa bošnjačke strane izjavio ovo što je ona - osvanulo bi Sanjino naručeno mišljenje na HDZ-ovim portalima u roku 24 časa.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#2228 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Da su svijet i život tako moralni, ne bismo 1960-ih otišli na Mjesec.

Von Braun bi, naime, bio u zatvoru, ne bi osnivao NASA.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16340
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2229 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by sime_cipol »

Sanja Galijasevic.
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2230 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Škobo Habu »

Hakiz wrote: 18/05/2023 14:13 Da su svijet i život tako moralni, ne bismo 1960-ih otišli na Mjesec.

Von Braun bi, naime, bio u zatvoru, ne bi osnivao NASA.
Hakize, osim što ideš iz krajnosti u krajnost, imaš li još kakav hobi?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2231 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Chmoljo »

Škobo Habu wrote: 18/05/2023 14:29
Hakiz wrote: 18/05/2023 14:13 Da su svijet i život tako moralni, ne bismo 1960-ih otišli na Mjesec.

Von Braun bi, naime, bio u zatvoru, ne bi osnivao NASA.
Hakize, osim što ideš iz krajnosti u krajnost, imaš li još kakav hobi?
Listanje sluzbenih novina u potrazi za isplatama sa budzeta koje ce ga opet masiti.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#2232 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Škobo Habu wrote: 18/05/2023 14:29
Hakiz wrote: 18/05/2023 14:13 Da su svijet i život tako moralni, ne bismo 1960-ih otišli na Mjesec.

Von Braun bi, naime, bio u zatvoru, ne bi osnivao NASA.
Hakize, osim što ideš iz krajnosti u krajnost, imaš li još kakav hobi?
Pa, principi, snaga, karakter, ideali itd se dokazuju kada je teško, ne kada je lako.

Recimo, da li si dobar čovjek? Jesi. Da li bi ubio tuđe dijete da tvoje preživi?

Kada odgovoriš na to pitanje, opet se pitaj jesi li dobar čovjek.

Tako se dolazi do pravih odgovora.
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2233 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Škobo Habu »

Hakiz wrote: 18/05/2023 17:33
Škobo Habu wrote: 18/05/2023 14:29

Hakize, osim što ideš iz krajnosti u krajnost, imaš li još kakav hobi?
Pa, principi, snaga, karakter, ideali itd se dokazuju kada je teško, ne kada je lako.

Recimo, da li si dobar čovjek? Jesi. Da li bi ubio tuđe dijete da tvoje preživi?

Kada odgovoriš na to pitanje, opet se pitaj jesi li dobar čovjek.

Tako se dolazi do pravih odgovora.
Je l' se i ti ovo pozivaš na Hegela, kao onaj "filozof" Zovko u slučaju Vlaisavljević?

U njegovom slučaju vrlo dobro znam da se često znao oglašavati sa petparačkih desničarskih portala u Hrvatskoj, dok mi ti nisi jasan sa koje pozicije nastupaš? Filozofske pozicije, svakako.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58797
Joined: 03/08/2010 19:04

#2234 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by kakavdanakneiskustvu »

rikta123 wrote: 18/05/2023 10:18 Jeko Vlaisavljevic?
Supruga Jugoslava Vlaisavljevića
last mohicans
Posts: 11990
Joined: 09/08/2012 23:19

#2235 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by last mohicans »

Rijetko ogavna zenska, čak mi je i Majkićka simpatičnija, pa i ona Miletova Sanja od ove. Ova je mučki provokator, vjerovatno sa očitim psihičkim problemima, jer se ovakvim negativnim publicitetom i marketingom hrani, uživa u polemikama i medijskim prepucavanjima, gdje njene godine debatiranja dolaze do izražaja. Očito se vodi onom i loš marketing je dobar marketing. Fuj :run:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#2236 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Škobo Habu wrote: 18/05/2023 17:41
Hakiz wrote: 18/05/2023 17:33

Pa, principi, snaga, karakter, ideali itd se dokazuju kada je teško, ne kada je lako.

Recimo, da li si dobar čovjek? Jesi. Da li bi ubio tuđe dijete da tvoje preživi?

Kada odgovoriš na to pitanje, opet se pitaj jesi li dobar čovjek.

Tako se dolazi do pravih odgovora.
Je l' se i ti ovo pozivaš na Hegela, kao onaj "filozof" Zovko u slučaju Vlaisavljević?

U njegovom slučaju vrlo dobro znam da se često znao oglašavati sa petparačkih desničarskih portala u Hrvatskoj, dok mi ti nisi jasan sa koje pozicije nastupaš? Filozofske pozicije, svakako.
Ne pozivam se ni na koga. Sve je jednostavno.

Odgovor na gornje pitanje bi u većini slučajeva bio da nisi dobar čovjek. Ili bi ubio tuđe dijete da spasiš svoje, ili to ne bi mogao uraditi, pa bi tvoje umrlo. U oba slučaja nisi dobar čovjek. A u jednom nisi dobar čovjek, a uz to si i loš roditelj.

Rješenje je da nemaš djecu.

Ja nemam djecu, ali da imam, biološki, evolutivni nagon i roditeljska dužnost bi mi naredili da ubijem tuđe da bih spasio svoje.

I da, to znači da nisam dobar čovjek. Dobar bih bio roditelj, ali sam loš čovjek. I nemam problem to priznati.

A kada bi tebi neko rekao da nisi dobar čovjek, išao bi da ga tučeš jer te vrijeđa, zar ne?

Kako rekoh, principi se dokazuju kada je teško, ne kada je lako.
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2237 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Škobo Habu »

Hakiz wrote: 18/05/2023 17:57

Ne pozivam se ni na koga. Sve je jednostavno.

Odgovor na gornje pitanje bi u većini slučajeva bio da nisi dobar čovjek. Ili bi ubio tuđe dijete da spasiš svoje, ili to ne bi mogao uraditi, pa bi tvoje umrlo. U oba slučaja nisi dobar čovjek. A u jednom nisi dobar čovjek, a uz to si i loš roditelj.

Rješenje je da nemaš djecu.

Ja nemam djecu, ali da imam, biološki, evolutivni nagon i roditeljska dužnost bi mi naredili da ubijem tuđe da bih spasio svoje.

I da, to znači da nisam dobar čovjek. Dobar bih bio roditelj, ali sam loš čovjek. I nemam problem to priznati.

A kada bi tebi neko rekao da nisi dobar čovjek, išao bi da ga tučeš jer te vrijeđa, zar ne?

Kako rekoh, principi se dokazuju kada je teško, ne kada je lako.
Pusti mi puka naklapanja ŠBBKBB. :roll:

Ti tvrdiš da je Vlaisavljevićkin stav ispravan i da ratne zločince treba rehabilitovati u društvo.

Znaš li i jednog ratnog zločinca u modernoj povijesti koji je za života rehabilitovan na taj način?
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#2238 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Škobo Habu wrote: 18/05/2023 18:44
Hakiz wrote: 18/05/2023 17:57

Ne pozivam se ni na koga. Sve je jednostavno.

Odgovor na gornje pitanje bi u većini slučajeva bio da nisi dobar čovjek. Ili bi ubio tuđe dijete da spasiš svoje, ili to ne bi mogao uraditi, pa bi tvoje umrlo. U oba slučaja nisi dobar čovjek. A u jednom nisi dobar čovjek, a uz to si i loš roditelj.

Rješenje je da nemaš djecu.

Ja nemam djecu, ali da imam, biološki, evolutivni nagon i roditeljska dužnost bi mi naredili da ubijem tuđe da bih spasio svoje.

I da, to znači da nisam dobar čovjek. Dobar bih bio roditelj, ali sam loš čovjek. I nemam problem to priznati.

A kada bi tebi neko rekao da nisi dobar čovjek, išao bi da ga tučeš jer te vrijeđa, zar ne?

Kako rekoh, principi se dokazuju kada je teško, ne kada je lako.
Pusti mi puka naklapanja ŠBBKBB. :roll:

Ti tvrdiš da je Vlaisavljevićkin stav ispravan i da ratne zločince treba rehabilitovati u društvo.

Znaš li i jednog ratnog zločinca u modernoj povijesti koji je za života rehabilitovan na taj način?
Ne znam. Ne znači da nije, naprosto ne pratim.

Naš rat je bio specifičan po tome da nema pobjednika. U ratovima u kojima imaš pobjednike, pobjednici osude i logično ne dozvole rehabilitaciju. Kod nas pobjednika nema, pa svaka strana svoje može slaviti ako hoće. Nema pibjedničke strane koja bi to spriječila.

To znači da treba pinovo zaratiti dok neko ne pobijedi. Tada če pobjednik napisati pravila i sve će biti jasno.

Ovako svaka strana ima svoje i može da to provodi.

To šta ti kažeš, više od 50 % države (RS i HNS) ne prihvata. I šta ćeš sad?
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2239 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Škobo Habu »

Oglasio se i nekrunisani kralj neovisne misli u Hrvata sa obje strane granice. Josip Mlakić.

Ima tome već više godina kako se u sarajevskoj čaršiji ukazao Nečastivi u liku Sanje Vlaisavljević, nove federalne ministrice kulture, nakon čega je uslijedio višegodišnji "egzorcizam" zapjenjene kvaziintelektualne nedonoščadi i raznoraznih "antifašista" saudijskoarabijske provenijencije. Da Sanja Vlaisavljević na medijima objavi kako je mlijeko bijelo, i to bi, čini mi se, izazvalo pravednički bijes svekolikog građanluka. Kič je sklonost krajnostima "Jesi li ti, bona, čula onu vlahinju sinoć na televiziji", sašaptavale bi se nene po sarajevskim haustorima. "Ona nas Bošnjake smatra glupima... čuj... ko mi ne znamo da je mlijeko bijelo." "Intelektualci" bi, sa svoje strane, optuživali Sanju Vlaisavljević za kičeraj, sve citirajući Danila Kiša: "Kič je, bolan, sklonost krajnostima. Đe nađe bijelo, jer kad kažeš bijelo, onda misliš i na crno. Đe je ona, ba, vidila crno mlijeko. Danilo Kiš se zbog ovakvih stvari u grobu prevrće." Pomalo je misteriozno zbog čega upravo Sanja Vlaisavljević, jer u njezinim tekstovima nikada se nije mogao pronaći bilo kakav suvisao povod, pogotovo ne za seriju brutalnih medijskih linčeva kojima je bila izložena. Kao najnoviji povod medijske trakavice kojom je uveseljavana bosanskohercegovačka javnost proteklih tjedan-dva, iskorišten je intervjuu koji je Sanja Vlaisavljević, kao novopečena federalna ministrica kulture, dala za "građansku" televiziju N1, koji je očito bio zamišljen kao medijska sačekuša, da se da izlika "bošnjačkim moralistima" za najnoviju rundu napada na ministricu. Moram priznati da intervju nisam gledao, jer sam poodavno, zbog mentalne higijene, odustao od gledanja bilo koje bosanskohercegovačke televizije, a o onim nesuvislim interpretacijama naglo probuđenih bošnjačko-građanskih "etičara" koji u načelu ne barataju s navodima iz intervjua već svojim osebujnim interpretacijama istih, da ne govorim. Neokrunjeni bošnjački Danton Najprije se javio Glumac, neokrunjeni bošnjački Danton, koji je, "iziritiran" riječima Sanje Vlaisavljević, dao ostavku na mjesto člana u upravnom odboru Fondacije za kinematografiju. "Ovim pisanim aktom podnosim neopozivu ostavku na mjesto člana upravnog odbora Fonda za kinematografiju, a vezano za skandalozne i anticivilizacijske izjave nove federalne ministrice kulture i sporta Sanje Vlaisavljević koja svojim medijskim nastupima rehabilitira egzekutora nevinih ljudi i masovnog zločinca Daria Kordića koji je počinio lokalni genocid nad civilima mjesta Ahmići u srednjoj Bosni. Dotični ubica staraca i djece osuđen je u Haškom tribunalu za težak ratni zločin", istaknuo je Glumac. Također, zatraživši da se tekst njegove poslanice objavi na internetskim stranicama Fondacije za kinematografiju, što se, bezbeli, jedino računa, Glumac je "dodao pritom" kako su njegovi "svjetonazori" (množina, bezbeli, jer taj čovjek ima više svjetonazora nego Žera starki), "odgoj i etika u suprotnosti sa stavom ministrice Sanje Vlaisavljević". Ovdje imamo jedninu. Je li Glumac u trajnom nesporazumu sa "stavom" ili stavovima ministrice Vlaisavljević? Doduše u ovoj zemlji je nepismenost endemskih razmjera, tako da se ovo i ne računa, jer je upućeno podjednako nepismenom auditoriju. Ne bih o odgoju, jer roditelji najčešće nisu krivi za ono u što im se djeca pretvore u odrasloj dobi, ali bi se o Glumčevoj etici ili "etici" itekako dalo razgovarati. Ta "moralna gromada" je još tamo devedesetih u Tuzli, dok su iz tog grada odlazile jedinice bivše vojske prema opsjednutom Vukovaru, da spomenem samo jedan detalj iz Glumčeve biografije, hrabro pokazivao "okupatorima" tri prsta, želeći im valjda na taj način poručiti kako je Bosna i Hercegovina zemlja tri konstitutivna naroda: Bošnjaka, Hrvata i Srba. Radi li se ovdje o etici ili "etici", procijenite sami. Igra prijestolja Koji su to etički razlozi ponukali Glumca da dadne ostavku? Razlozi Glumčeve ostavke nemaju nikakve veze sa Sanjom Vlaisavljević, pa ni s HDZ-om koji ju je postavio na tu funkciju, a pogotovo nemaju veze s etikom, već su isključivo vezani za unutarbošnjačke "igre prijestolja". Razlog je taj što se Glumac našao na gubitničkoj strani nakon posljednjih izbora, pa želi otići prije nego što ga oćeraju, zbog dobrih običaja koji vladaju u ovoj zemlji, po kojima "pobjednička strana", po onoj Thompsonovoj "Ivanova livada - Ivanova trava", čim dođe na vlast čisti budžetske sinekure od političkih gubitnika. Javila se ovim povodom, kao da se radi o nekoj vrsti kulturnjačkog sidranovskog "derneka u Sarajevu", i Jasmila Žbanić, bošnjačka Ivana Orleanska, koja je u svojoj facebook-poslanici "vješto" povezala jednog obiteljskog nasilnika i ministricu Vlaisavljević. Redateljica nas je najprije, onako s visoka, poučila što je kultura: "Kultura je odraz društva, odlučujući faktor kojim je određeno kako zajednica reaguje, živi, kako se razvija. Ona je način i suština života." Ne bi ovo, vjerujem, bolje smislio ni Forrest Gump. "Nova vlast nam je postavila ministra kulture glavnog grada BIH koji je zlostavljač, na federalnom nivou ministricu kulture koja rehabilituje ratne zločince, a osuđenog kriminalca za direktora Instituta za intelektualno vlasništvo (vrlo važnu državnu instituciju od koje zavise elementi kulture). Ovo znači da se nova vlast opredjelila za društvo koje će biti siledžijsko, zločinačko i kriminalno što najbolje ilustruje ovaj primjer ključnih pozicija za kulturu. Čestitam Trojka! Jesu ovo promjene koje ste najavili ? Biće zaista radikalne ali u najgorem mogućem smislu. Pucali ste nam u glavu." Urbi et orbi Ovaj polupismeni forestgumpovski sastavak vrvi pravopisnim i logičkim pogreškama. Izdvojit ću samo jednu: "Nova vlast nam je postavila ministra kulture glavnog grada BIH koji je zlostavljač", kaže Jasmila Žbanić. Ako na trenutak zanemarimo veliko I u kratici BiH, jednostavnom, osnovnoškolskom analizom rečenice dolazimo do zaključka kako je Sarajevo, glavni grad BiH, "zlostavljač". Zarez iza "BIH" bi to, naravno, promijenio. Sarajevo je, dakle, po Jasmili Žbanić zlostavljač. Kako se slična govorna figura naziva? Freudova omaška, koja označava nehotičnu pogrešku u govoru za koju Freud drži da odaje podsvjesnu motivaciju. Ako na trenutak prihvatimo tezu da je Sanja Vlaisavljević uistinu "rehabilitirala" ratne zločince, onda bi Jasmila Žbanić imala pravo kritizirati ministricu, ali samo u slučaju da je i u nekim ranijim slučajevima bila dosljedna. Je li se Jasmila Žbanić oglasila "urbi et orbi" kada je notorna bivša ministrica vanjskih poslova Bisera Turković davala potporu Sakibu Mahmuljinu, kada je presuđen za ratne zločine? Također, je li bila dosljedna u nekim ranijim slučajevima kada su neki od aktualnih političara bili optuživani za obiteljsko nasilje. Kao kada je onaj jedan isprebijao vlastitu suprugu "ko vola u kupusu". Na koji su način regairali naši "etičari" u tom slučaju? Šutnjom ili u najboljem slučaju relativizacijom. ("Nitko ne može prebiti Bruca Leeja ko vola u kupusu", kaže Tarantinov filmski Bruce Lee, nakon što ga je Cliff Booth (Brad Pitt) prebio ko vola u kupusu.) Dozvola za prebijanje Postavlja se pitanje mogu li, iz perspektive Jasmile Žbanić i sličnih, političari koji su članovi halal-stranki prebijati bez ikakvih posljedica članove svojih obitelji. Da imaju, poput Jamesa Bonda, "dozvolu za prebijanje". Toliko o čaršijskoj etici, odnosno "etici". A ako bi širili ovu priču, kao što to čini Jasmila Žbanić, mogli bi se zapitati je li dosada itko u ovoj zemlji "pucao" građanima u glavu. Iz njezine perspektive izgleda da nije, osim HDZ-a i SNSD-a, pretpostavljam, pa ni onda kada su halal-liječnici priključivali nesretne ljude na pogrešne respiratore. Po mojemu mišljenju, glavni razlog zbog kojeg se Sanja Vlaisavljević našla na udaru sarajevske čaršije ne krije se u onome što je rekla, već u tome što ona, po logici tog svijeta, koji funkcionira po načelima iz romana "Pokoravanje" francuskog pisca Michela Houellebecqa, kao pripadnik manjinske zajednice nema pravo glasa. Sanja Vlaisavljević je govorila i onda kada su samoproglašene sarajevske "intelektualne vertikale" sramotno šutjele. Njezin najveći grijeh bio je taj što se nije pokoravala servilnoj čaršijskoj omerti, te je svojom pojavom postala remetilački faktor, koji je funkcionirao i kao neka vrsta loše savjesti bošnjačkih veleumova koji sličnim, agresivnim napadima na nju samo prikrivaju vlastiti oportunizam. Stavovi izneseni u kolumnama i komentarima osobni su stavovi autora i ne odražavaju nužno stav redakcije portala Bljesak.info. Navedeni stavovi ne odražavaju ni stav bilo koje ustanove, subjekta ili objekta s kojima je povezan autor. - Pročitajte više na: https://bljesak.info/kolumna/kolumne/ne ... joj/420748
Last edited by Škobo Habu on 23/05/2023 13:18, edited 1 time in total.
HD_2015
Posts: 980
Joined: 27/08/2015 12:54

#2240 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by HD_2015 »

Sve ove izjave o rehabilitacija ratnih zločinaca i razna pravdanja iste su pokazatelj kako današnji HDZ i dalje njeguje zločinačku UZP politiku HDZ-a iz 90-ih.

Nije to ni loše, da mlađe generacije, koje ne pamte predratne događaje, ostanu svjesni u kakvom okruženju žive. Da ne budu nespremni kao njihovi roditelji i djedovi.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2242 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by mayab »

Image :lol:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#2243 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by tranquil »

Iskreno, koliko god je ne podnosio, malo je neukusno uvoditi njenu porodicu i porijeklo u ovo. Njene napisane i izgovorene riječi su sasvim dovoljne za reakciju.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2244 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Bloo »

mayab wrote: 11/06/2023 10:46
Spoiler
Show
Image :lol:
Pogresan emoji :|
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58797
Joined: 03/08/2010 19:04

#2245 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by kakavdanakneiskustvu »

A što je se Kordić rehabilitovao,čudo jedno,ne ureklo se
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2247 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by SmokingMan »

Nisam primjetio da postoji razlika između njega i Mladića, pa ni u svireposti da je, kao Đeneral Pampers, imao prilike da izdaje naredbe za masovna ubistva, i tako dodatno obogati svoj portfolio zločina. Nećemo, srećom nikada saznati, koliki je ubilački apetit i domet "humaniste" u "Hodu za život" nerođene djece, iako je sam života lišio tromjesečnu bebu u Ahmićima.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2248 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

Je'l se javila dotična povodom izjavaa ratnog zločinca Darija Kordića?
Je'l iko od medija uspio da dođe do nje?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#2249 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by tranquil »

Bosanac sa dna kace wrote: 11/06/2023 13:58 Je'l se javila dotična povodom izjavaa ratnog zločinca Darija Kordića?
Je'l iko od medija uspio da dođe do nje?
Đon-obraz se nikada nije javio da prizna grešku, ne očekujem ni ovaj put.

Ako se đon-obraz čak i javi, neće to biti iskreno priznanje greške, nego mentalna gimnastika da je u principu u pravu, ali da se ne poklapa svaki pojedinačni slučaj sa principom, i poslije čitanja toga ćemo imati osjećaj kao da smo upravo gledali nekoga da svoje fekalije rukama maže po zidu, i to pompozno proglašava umjetničkim djelom. A to je čest osjećaj nakon čitanja tekstova Sanje Vlaisavljević.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58797
Joined: 03/08/2010 19:04

#2250 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by kakavdanakneiskustvu »

tranquil wrote: 11/06/2023 15:22
Bosanac sa dna kace wrote: 11/06/2023 13:58 Je'l se javila dotična povodom izjavaa ratnog zločinca Darija Kordića?
Je'l iko od medija uspio da dođe do nje?
Đon-obraz se nikada nije javio da prizna grešku, ne očekujem ni ovaj put.

Ako se đon-obraz čak i javi, neće to biti iskreno priznanje greške, nego mentalna gimnastika da je u principu u pravu, ali da se ne poklapa svaki pojedinačni slučaj sa principom, i poslije čitanja toga ćemo imati osjećaj kao da smo upravo gledali nekoga da svoje fekalije rukama maže po zidu, i to pompozno proglašava umjetničkim djelom. A to je čest osjećaj nakon čitanja tekstova Sanje Vlaisavljević.
:thumbup:
Post Reply