Vladimir Srebrov osnivač SDS-a

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
hecimnadri

Vladimir Srebrov osnivač SDS-a

Post by hecimnadri » 12/03/2011 12:28

Nesmijemo zaboraviti ljude poput Vladimira Srebrova ,Srđan Aleksić ,Zorana Gavrića (Rogatica),Stanko Pecikoza,Milutin Vuksić,Sekule Stanić .......
VLADIMIR SREBROV ,TOLIKO NEOBICAN COVJEK DA JEDINI U GALERIJI SVIH RATNIH LIKOVA TREBA BITI POSEBNO PREDSTAVLJEN:RODJEN U SRBIJI,ZIVIO I RADIO U SARAJEVU,PJESNIK,OSNIVAC SRPSKE DEMOKRATSKE STRANKE-SDS,MIROTVORAC,UHAPSEN U SEPTEMBRU 1992.GODINE.POKUSAO NEMOGUCE I NEVJEROVATNO,OTISAO NA ILIDZU,DIO SARAJEVA POD SRPSKOM KONTROLOM,KAKO BI NAJTVRDJE SRPSKE NACIONALISTE UBIJEDIO DA JE VRIJEME ZA KRAJ RATA,
UHAPSEN,ZATVOREN,ISPREBIJAN...U ZATVORU KULA,NADOMAK SARAJEVA,BIO ZATVOREN VISE OD TRI GODINE...OD POSLJEDICA ZATVORSKIH BATINA UMRO U SARAJEVU 1999.GODINE.
Evo jedna izjava :
Vladimir Srebrov,17.maj 1992:

VOLIO BIH DA VIDIM PRIPADNIKE MOGA,SRPSKOGA NARODA DA SA OVOG MESTA PROGOVORE JASNO U KAMERU O ONOME STO NAS SVE ZAJEDNO TISTI...DA ISKAZEMO SVOJU BOL ZBOG SVEGA STO SE DESAVA...CINJENICA JE DA RADOVAN KARADZIC I EKSTREMNO KRILO SRPSKE DEMOKRATSKE STRANKE I MEDIJI SRBIJE POKUSAVAJU DA IDENTIFIKUJU SRBE BOSNE I HERCEGOVINE SA EKSTREMIZMOM.
TO NIJE TACNO!
PROGOVORITE,KAZITE SVOJU REC U ODBRANU BOSNE I HERCEGOVINE!
U ODBRANU VASIH OGNJISTA U BOSNI I HERCEGOVINI!
OVDE MEDJU VAMA IMA LJUDI KOJI SU RODJENI OVDE.
JA NISAM RODJEN OVDE,ALI ZIVIM OD 1974.GODINE OVDE I SMATRAM OVAJ GRAD SVOJIM.
ZATO SAM OSTAO U NJEMU.OSTAO SAM ZATO STO SMATRAM DA SU MI SUGRADJANI I MUSLIMANI I HRVATI I OSTALI...

1gorstak

Re: Vladimir Srebrov osnivač SDS-a

Post by 1gorstak » 12/03/2011 12:47

hecimnadri wrote:Nesmijemo zaboraviti ljude poput Vladimira Srebrova ,Srđan Aleksić ,Zorana Gavrića (Rogatica),Stanko Pecikoza,Milutin Vuksić,Sekule Stanić .......
VLADIMIR SREBROV ,TOLIKO NEOBICAN COVJEK DA JEDINI U GALERIJI SVIH RATNIH LIKOVA TREBA BITI POSEBNO PREDSTAVLJEN:RODJEN U SRBIJI,ZIVIO I RADIO U SARAJEVU,PJESNIK,OSNIVAC SRPSKE DEMOKRATSKE STRANKE-SDS,MIROTVORAC,UHAPSEN U SEPTEMBRU 1992.GODINE.POKUSAO NEMOGUCE I NEVJEROVATNO,OTISAO NA ILIDZU,DIO SARAJEVA POD SRPSKOM KONTROLOM,KAKO BI NAJTVRDJE SRPSKE NACIONALISTE UBIJEDIO DA JE VRIJEME ZA KRAJ RATA,
UHAPSEN,ZATVOREN,ISPREBIJAN...U ZATVORU KULA,NADOMAK SARAJEVA,BIO ZATVOREN VISE OD TRI GODINE...OD POSLJEDICA ZATVORSKIH BATINA UMRO U SARAJEVU 1999.GODINE.
Evo jedna izjava :
Vladimir Srebrov,17.maj 1992:

VOLIO BIH DA VIDIM PRIPADNIKE MOGA,SRPSKOGA NARODA DA SA OVOG MESTA PROGOVORE JASNO U KAMERU O ONOME STO NAS SVE ZAJEDNO TISTI...DA ISKAZEMO SVOJU BOL ZBOG SVEGA STO SE DESAVA...CINJENICA JE DA RADOVAN KARADZIC I EKSTREMNO KRILO SRPSKE DEMOKRATSKE STRANKE I MEDIJI SRBIJE POKUSAVAJU DA IDENTIFIKUJU SRBE BOSNE I HERCEGOVINE SA EKSTREMIZMOM.
TO NIJE TACNO!
PROGOVORITE,KAZITE SVOJU REC U ODBRANU BOSNE I HERCEGOVINE!
U ODBRANU VASIH OGNJISTA U BOSNI I HERCEGOVINI!
OVDE MEDJU VAMA IMA LJUDI KOJI SU RODJENI OVDE.
JA NISAM RODJEN OVDE,ALI ZIVIM OD 1974.GODINE OVDE I SMATRAM OVAJ GRAD SVOJIM.
ZATO SAM OSTAO U NJEMU.OSTAO SAM ZATO STO SMATRAM DA SU MI SUGRADJANI I MUSLIMANI I HRVATI I OSTALI...

Da. Dvije teme postavljene sa malim vremenskim razmakom, jedna o Srebrovu, druga o Djindjicu. Obojica zavrsili kao zrtve velikosrpskog faktora protiv kojeg su se usudili okrenuti i onda se neko kao cudi, otkud toliki stepen izmanipulisanosti srpskog naroda. Velikosrbi imaju ogroman utjecaj, svako onaj ko se usudi dovesti ekskluzivno pravo srpskog naroda nad sto vecim komadom teritorije brzo dobije otkaz s posla, bude proglasen izdajnikom, Alijinim Srbinom ili jednostavno bude premlacen i ubijen. Mi imamo privid postojanja opozicije, ali BNTV i RTRS djeluju po istoj matrici, SNSD i SDS su razlicite samo u nijansama, istinske opozicije nema i zato je neodgovorno vrijedjati citav srpski narod negativnim generalizacijama.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 29 times
Been thanked: 27 times

Post by plain vanilla » 12/03/2011 17:40

Pravo ime Vladimira Srebrova je Milan Nikolic, mislim nebitno, ali nisam znala da je mijenjao ime.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Post by O'zone » 12/03/2011 17:52

Image

Da čovjek na koga se zaboravilo a kojeg su na Kuli uništili njegovi sunarodnjaci samo zato što je bio za Bosnu i Hercegovinu.

Jazz_Junkie

Post by Jazz_Junkie » 12/03/2011 21:57

Milan Nikolic aka Vladimir Srebrov je promijenio ime zbog nekog panslavizma. Citao sam da je bio u Rusiji i bio previse fasciniran njom. Bio je daleko veci nacionalist od Karadzica zbog cega su ga navodno cak iskljucili iz stranke. Poslije se preobratio u gradjanski orijentiranog i ostao u Sarajevu.

bogoljub

Post by bogoljub » 12/03/2011 22:08

ČUO SAM, al nemoj te mi vjerovat! da je Srbija raspisala i za Vladimirom Srebrovom naaku interpolovu potjrnicu preko Srpske Pravoslavne Crkve, navodno prilikom prelaska granice sa ovog na budući svijet demonska (đavolska) pasoška kontrola je imala sliku Srebrova kojeg su trebali zadržati po potjernici iz Srbije. Međutim, intervenciom anđelskih čuvara reda Srebrov je spašen ekstradicije, te je uspješno prošao sve kontrole, i danas danile se nalazi u Rajskim vrtovima.

Međutim, iz obavještajnih izvora, koji su htjeli ostati anonimni se saznaje da ista sudbina čeka i ostale srbe koji su htjeli jedinstvenu BiH, uključujući naravno i Jovu Divjaka, koji ako preživi od strane Dodika novonajavljena hapšenja u PC, ostaje jedina nada u njegovo hapšenje na međugraničnom prelazu sa ovoga na budući svijet, gdje glavnu borbu vode demonske sile :evil: i anđelske snage mira. :bih: Nadati se da će Jovo i ove preostale dvije bitke dobiti, kao što je do sada u životu mnogo puta izlazio kao pobjednik! ;-)

IHAVEDREAM

Post by IHAVEDREAM » 12/03/2011 22:24

DRAGI SA-X-ovci,
Nasa i Vasa (nazalost bivsa...SR BIH) :( je BILA prepuna ovakvih ljudi....... :( :( :(
Ako se svako od nas, bez licemjerja i sujete okrene u proslost.......i onako , prostodusno, zanemari generalizaciju......sigurno da ce mu bar jedan svijetao lik osvjeziti sjecanja..... :oops:

P.S.
Mozda bi bilo bolje da pojasnim ovo NASA i VASA...( :( )da ne bude zabune..... :( :oops:
Nasa...podrazumijevam svoju porodicu.....
iVasa....moje sagovornike......i sugradjane....

elSaik
Been thanked: 1 time

Post by elSaik » 13/03/2011 01:16

Dajte, za nas koji ih ne pamtimo, o svakome po nešto.

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

Post by 1946 » 13/03/2011 11:06

Je li on zapalio ovu trokutastu nametnutu zastavu BiH kod vječne vatre? Sjećam da je to naišlo na osudu svih mogućih i nemogućih, samo ne mogu da se sjetim koja je zastava bila

nellington

Post by nellington » 13/03/2011 11:18

1946 wrote:Je li on zapalio ovu trokutastu nametnutu zastavu BiH kod vječne vatre? Sjećam da je to naišlo na osudu svih mogućih i nemogućih, samo ne mogu da se sjetim koja je zastava bila

Varta je bila.

bogoljub

Post by bogoljub » 13/03/2011 14:03

Ljiljani su trebali ostati.
Nije se smjelo popustiti.
Jednostavno bilo je opasno za neprijatelje Bosne da ljiljani simbol otpora BiH ostanu kao zastava.
To neki ili nisu mentalno mogli dokučiti i skontati u Deytonu ili su prodane duše!

cyprus
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 13/03/2011 20:34

1946 wrote:Je li on zapalio ovu trokutastu nametnutu zastavu BiH kod vječne vatre? Sjećam da je to naišlo na osudu svih mogućih i nemogućih, samo ne mogu da se sjetim koja je zastava bila

My favorite word :)

elSaik

Post by elSaik » 14/03/2011 18:40

cyprus wrote:

Pa jest nametnuta.

veiz

Post by veiz » 15/03/2011 16:39

Ovakve ljude nesmijemo i nećemo zaboraviti.
Ovakvi ljudi su kost u grlu ovima iz entiteta RS.
Neka mu je vječna slava i HVALA za sve ono što je učinio.

TOM SCHOLZ

Post by TOM SCHOLZ » 18/03/2011 19:43

Neka mu bog da vječni pokoj bio je dobar čovjek.Nećemo ga zaboraviti.

exliberal

Post by exliberal » 18/03/2011 19:50

Ja cu samo da vam kazem da Srebrov nije bio tako dobar ko sto mnogi ovdje govore....istupio je iz SDS sto nije izabran za predsjendika .....a nije izabran jer je njegov vid rjesenja krize bio radikalniji od Karadjica i njegove ekipe....pa malo razmislite....te price on je ostao u Sarajevu zbog multikulture i otpora agresij su price za malu djecu :wink:

cyprus
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 19/03/2011 02:15

elSaik wrote:
cyprus wrote:

Pa jest nametnuta.

Ne sporim, ali gotovo sve je na ovaj ili onaj način nametnuto... :bih:

haubica_i_to_teshka

Post by haubica_i_to_teshka » 19/03/2011 13:37

"biljin ljiljan sa zuci" :mrgreen: opet u "akciji"!

Izjaviti: "da je neko radikalniji od jadovana i njegove ekipe" :shock: , ne znam ko moze , osim onog ko ih opravdava i dijeli istu ideologiju kao i oni. Kratko i jasno !!!

Da "prevedem' misao velikog poshtivaoca "majke bilje":

" DOBRO VAM JE BILO SA KARADziCEM, NE D'O VAM DRAGI BOG DA JE SREBROV BIO UMJESTO NjEGA !!!" :shock:

Podlo, ali shta drugo od "biljinog" ocekivati, osim patoloshke mrznje za sve i svakoga koji su bili za suzivot i ravnopravnost u BiH, a protiv fashizma I GENOCIDA u BiH !

Pored ostalog shto je vec napisano, u vezi odlaska pok. Srebrova na Ilidzu :

Prevashodni razlog odlaska bio je da pokusha omoguciti dostavu hrane, lijekova.. preko "DOBROTVORA" koji do tada nije funkcionisao jer su cetnici na Ilidzi zaustavljali i oduzimali sve.
U Razgovoru i dogovoru sa Parohom Krstanom Bijeljcem (pokoj mu dushi) odluceno je da Vladimir ode zbog bojaznosti da Krstu cetnici nece pustiti nazad u Sarajevo. Vladimir je uhapshen na Ilidzi "optuzen" (izmedju ostalog) da hrani i pomaze "alijine srbe". Bilo mu je ponudjeno da javno na TV-u objavi svoje ponovno clanstvo u SDS-u i ostane sa njima na Ilidzi. Odbio je ponudu, a bio je svjestan posljedica. :dance:

p.s. mozete i dalje pisati, ALI "wikipedia" je jedino mjesto gdje je "istina" samo ono shto vi napishete i shto vama odgovara :skoljka: (nece moci dalje proci :mrgreen: )

do novog susreta sa vama, do-vi -dje-nja :P

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 29 times
Been thanked: 27 times

Post by plain vanilla » 19/03/2011 13:44

Vladimir Srebrov je
kontroverzna licnost i pre je za tretman psihijatara nego
policajaca. On je jedan od osnivaca SDS-a, ali je iz njega
istupio prvo iz razloga sto je gajio megalomanske ambicije da
postane predsednik stranke, a drugi je taj sto je smatrao da
SDS ne resava dovoljno radikalno srpsko nacionalno pitanje
tvrdeci stalno da je zajednicki zivot Srba, Muslimana i Hrvata
nemoguc i stalno prizivajuci rat. Posle izlaska iz SDS-a menjao
je stranke da bi ostao kad se zaratilo u Sarajevu i prijavio se da
postane clan Alijinog predsednistva(bio je i kandidat na novembarskim izborima te godine Draskovicevog SPO-a). Stalno je pozivao preko
muslimanskih medija da Srbi poloze oruzje, da kapituliraju, da
su svi cetnici i da im se nece nista desiti ako nisu okrvarili ruke.
Niko nije obracao paznju na tu agresivnu budaletinu, ali
Muslimani su ga strahovito forsirali, pa je na sebe navukao
mrznju naroda.

I onda, rat je vec uveliko trajao, kontaktira on mene sa
molbom da ce da dodje kod nas na Ilidzu da pregovara.
Pristanemo mi, njega dovede Alijino obezbedjenje na liniju
razgranicenja, mi ga posle preuzmemo i sad nas dvojica
pregovaramo. Tomo Kovac nije bio tu, i on se jednom prilikom
o jadu zabavio posto je trebao da preko srpske teritorije
prevede onog ustaskog novinara Smiljka Sagolja. Dam ja
Srebrovu rucak, mislim da je bio sir i jagnjetina i on rece da
bolju hranu nije vec danima u Sarajevu jeo. Kad se rucak
zavrsio pocne on mene da ubedjuje da predam oruzje da se
nece nikom nista dogoditi, da ne smemo da budemo cetnici ni
pobunjenici i da svi lepo zivimo zajedno. Gledam ga ja kako
vileni, naravno da nisam pristao na njegove predloge i kad se
smrklo kaze Srebrov kako bi on da krene. Zovem Tomu
motorolom, pitam ga sta da radim sa Srebrovim, kaze Tomo
da ne zna da je i on sam resio problem druge budaletine
Smiljka Sagolja i da zovem Radovana na Pale. Zovnem dr
Karadzica, objasnim mu kakva je situacija i on rece da ga
pustim. Medjutim, narod je vec poceo da se okuplja oko
stanice jer su culi da je Srebrov unutra preteci da ce dici
zgradu u vazduh ukoliko ga pustimo, bilo je i pretecih
telefonskih poziva i ja samovoljno odlucim da tu noc Srebrova
zadrzim u pritvoru, pa da ujutru vidim sta cu sa njim. Znate, to
nije bio klasicni pritvor vec sam mu dao sobu u kojoj sam ja
spavao kada smo dezurali, naravno sa strazarom ispred vrata.
On je strasno pretio, psovao, pozivao na nasa obecanja da mu
dajemo garancije, ali se posle primirio i pristao da jednu noc
provede u ilidzanskoj stanici policije.
Inspekcija na Palama
Kad je svanulo jutro dosao je Kovac i rekao da su instrukcije
sa Pala da ne pustamo Srebrova tamo i da ga sprovedemo na
Pale. Mi smo to ucinili, on se strahovito opirao, pretio da ce
doci 50.000 Alijinih vojnika da ga oslobodi, ali dok je bio sa
nama, a ni posle njemu dlaka sa glave nije falila. Odveli smo
ga, tamo mu je sudjeno za izdaju, osudjen je na pet godina
zatvora, bio je u Kuli, radio u zatvorskoj biblioteci, nedavno je
i amnestiran, i posle izlaska iz zatvora opet prica svasta i veci
je islamista od samog Alije. Ali, tako ti je to kod nas Srba...

Petko Budisa

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

Post by Pera Trta » 19/03/2011 20:24

exliberal wrote:Ja cu samo da vam kazem da Srebrov nije bio tako dobar ko sto mnogi ovdje govore....istupio je iz SDS sto nije izabran za predsjendika .....a nije izabran jer je njegov vid rjesenja krize bio radikalniji od Karadjica i njegove ekipe....pa malo razmislite....te price on je ostao u Sarajevu zbog multikulture i otpora agresij su price za malu djecu :wink:

Ma ljudima je kod nas bitno samo to da je bio u četničkom zatvoru (bez pitanja ZAŠTO i KAKO je tamo dospio) i što je poslije rata lajao na strance, pa da bude dobar.
Odbačen od svojih, naravno da je ovdje morao prodavati drugu priču, ma kakva ona bila. Za one koji ne pamte, odmah nakon rata pokušao je u Sarajevu osnovati podružnicu Draškovićevog SPO, i čak se sa tom pričom par puta pojavio na TVBiH. Naravno, to nije prošlo, pa je postao jedini nezavisni kandidat na prvim postratnim izborima 1996.
Uglavnom, tragikomična ličnost, koja je izgubila i politički i životni kompas (i promjena imena o tome govori) i svoj život završila na marginama političkog i javnog života.

zonbirile

Post by zonbirile » 19/03/2011 21:07

prije SDS bio je u UJDIJ-u i jednom sam ga slušao u domu Mladih na Skenderiji.Čova baš nije bio zdrav.Mislim da ge je doveo Avduka Sidran,a gostovao je Puhovski iz Zagreba

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 12/07/2011 23:46

.
Last edited by dezurni_ucenik on 20/03/2016 23:02, edited 2 times in total.

Irvinovo stado

Post by Irvinovo stado » 13/07/2011 00:10

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 13/07/2011 10:21

.
Last edited by dezurni_ucenik on 20/03/2016 23:03, edited 1 time in total.

argyle
Has thanked: 1 time

Post by argyle » 14/07/2011 19:58

Image

Post Reply