Vladiki Jovanu godinu i po zatvora!!!

User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#26

Post by pitt »

ne treba zabraniti nista al ih treba drzat pod kontrolom...tj sve prema zakonu :D razdvojiti vjeru od politike, sudstva, vojske, itd. :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#27

Post by danas »

pitt wrote:ne treba zabraniti nista al ih treba drzat pod kontrolom...tj sve prema zakonu :D razdvojiti vjeru od politike, sudstva, vojske, itd. :D
haj' ti to objasni njima...
vidis kako u srbiji crkva podrzava drzavu, a i drzava (kostunica) crkvu... dva oka u glavi... :x

naravno da ne treba braniti religiju, nista se time ne rjesava... ali kad vidim ove popove (tipa ovoga jovana, kako li se vec zove) kako su se nadigli, hoce mi nesto...
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#28

Post by St.Germain »

dobro je ovo sto su uradili makedonci, medjutim, bojim sa ne bi puno vjerskih sluzbenika ostalo u sluzbi kad bi ih sve osudili za sirenje mrznje

ja sam za raspustanje sveukupnog klera sve tri vjerske zajednice ali i stavljanje SPC-a pod nadzor obavjestajne sluzbe i policijskih organa tj, za svaku daljnju zabranu javnog djelovanja ako nije u skladu sa zakonom drzave i drustveno-etickim nacelima. Oni se po meni bas i ne razlikuju puno od Al Kaide i drugih teroristickih organizacija koje se bore za ciljeve pod plastom religije.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#29

Post by danas »

St.Germain wrote: ja sam za ... stavljanje SPC-a pod nadzor obavjestajne sluzbe i policijskih organa tj, za svaku daljnju zabranu javnog djelovanja ako nije u skladu sa zakonom drzave i drustveno-etickim nacelima. Oni se po meni bas i ne razlikuju puno od Al Kaide i drugih teroristickih organizacija koje se bore za ciljeve pod plastom religije.
u said it brother! 8)
User avatar
addem
Posts: 2775
Joined: 13/02/2004 00:00

#30

Post by addem »

Prenj ne pise se VLADIKI nego VLADICI. :-) :-) :-)
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#31

Post by St.Germain »

danas, drago mi je...uglavnom dijelim tvoja stajalista. ne osvrcem se na njih, jer se tu nema sta puno dodati :)


nego...vrijeme je da se prekine sa tradicijom lazne tolerancije. U Njemackoj su mnogobrojne islamske vjerske institucije pod nadzorom drzave jer postoje indicije da svojim javnim djelovanjem potkopavaju ustav drzave i njen ustavno-pravni poredak. Potpuno podrzavam takav stav, jer religija treba da se uklapa u ustav a ne obrnuto, kao sto je kod nas nazalost slucaj. Kod nas popovi i hodze jos uvijek sjede u parlamentima. ZASTO? Zato sto im ustav zemlje ne samo ne sankcionise i tolerise, nego i podrzava otvoreno uplitanje u drustveno-politicki zivot i mijesanje u poslove drzave

Medjutim, u nasem slucaju je potrebno pomenuti, da se kuca ne pocinje praviti od krova.

@addem
i prva i druga palatalizacija imaju svoje izuzetke.
Himera
Posts: 496
Joined: 17/01/2005 19:34

#32

Post by Himera »

St.Germain wrote:danas, drago mi je...uglavnom dijelim tvoja stajalista. ne osvrcem se na njih, jer se tu nema sta puno dodati :)


nego...vrijeme je da se prekine sa tradicijom lazne tolerancije. U Njemackoj su mnogobrojne islamske vjerske institucije pod nadzorom drzave jer postoje indicije da svojim javnim djelovanjem potkopavaju ustav drzave i njen ustavno-pravni poredak. Potpuno podrzavam takav stav, jer religija treba da se uklapa u ustav a ne obrnuto, kao sto je kod nas nazalost slucaj. Kod nas popovi i hodze jos uvijek sjede u parlamentima. ZASTO? Zato sto im ustav zemlje ne samo ne sankcionise i tolerise, nego i podrzava otvoreno uplitanje u drustveno-politicki zivot i mijesanje u poslove drzave

Medjutim, u nasem slucaju je potrebno pomenuti, da se kuca ne pocinje praviti od krova.

@addem
i prva i druga palatalizacija imaju svoje izuzetke.

potpuno si u pravu 8)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#33

Post by pitt »

danas wrote:
pitt wrote:ne treba zabraniti nista al ih treba drzat pod kontrolom...tj sve prema zakonu :D razdvojiti vjeru od politike, sudstva, vojske, itd. :D
haj' ti to objasni njima...
vidis kako u srbiji crkva podrzava drzavu, a i drzava (kostunica) crkvu... dva oka u glavi... :x

naravno da ne treba braniti religiju, nista se time ne rjesava... ali kad vidim ove popove (tipa ovoga jovana, kako li se vec zove) kako su se nadigli, hoce mi nesto...
Ma to si ti samo ters :D:D:D
Al zanimljivo......trend petljanja religije tamo gdje joj nije mjesto se poceo siriti i po zapadu. Znas i sama sta se desava sa 10 commandments i ostalim ukrasima sudskih zgrada. Kud plovi ovaj brod....... :D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#34

Post by danas »

pitt wrote: Ma to si ti samo ters :D:D:D
Al zanimljivo......trend petljanja religije tamo gdje joj nije mjesto se poceo siriti i po zapadu. Znas i sama sta se desava sa 10 commandments i ostalim ukrasima sudskih zgrada. Kud plovi ovaj brod....... :D:D
ma znas mene, ters nevidjeni... :D

al' fakat, ne znam sta je sa ovom religijom, u pravu si...
juce bush rekao da se treba kreacionizam uciti u skolama, a i inace se ponasa kao da je ima dzizuza na direkt liniji. ovo za 10 zapovijedi me sokira... al' sta da ucekujes od drzave gdje na novcanicama pise "in god we trust"... (znas za skandal kad se neko u kovacnici novca "slucajno" zajebo pa ispalo "in GOLD we trust"). :lol: :lol: :lol:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#35

Post by pitt »

E moja ti.......ni ovo nije vise obecana zemlja :D:D
Evo ti stivo pa procitaj....noj omiljeni pisac :D:D

Image
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#36

Post by danas »

pitt wrote:E moja ti.......ni ovo nije vise obecana zemlja :D:D
Evo ti stivo pa procitaj....noj omiljeni pisac :D:D
pobjego od ovak'ih iz bosne, a evo ih opet :lol: :lol: :lol:

a neka, znam ja da ti glasas za ricka, nego se meni ovdje vadis :lol: :lol:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#37

Post by pitt »

Koji kreten tito mili :D:D BIo na daily show nedavno u vezi ove knjige. :D:D
kaze idiot nemas pravo na privatnost cak ni u spavacoj sobi (homesexualizam) i kako crkvene (krcanske) vrjednosti trebaju biti temelj drustva i neke opceprihvacene norme. :?
I takva budala ko on je jebeni senator i sto je najgore nije jedini koji tako razmislja. Bush je mala maca za ovog idiota. Ako je istina da ce biti kandidat za predsjednika........aparthejd nam ne gine :D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#38

Post by danas »

pitt wrote:Koji kreten tito mili :D:D BIo na daily show nedavno u vezi ove knjige. :D:D
kaze idiot nemas pravo na privatnost cak ni u spavacoj sobi (homesexualizam) i kako crkvene (krcanske) vrjednosti trebaju biti temelj drustva i neke opceprihvacene norme. :?
pa ima ih dosta koji se ne bune da im se svecenici petljaju u sve zivotne domene, pa i da im -- da izvines -- drze ku*ac i nadgledaju bracne odnose... :roll:
pitt wrote:I takva budala ko on je jebeni senator i sto je najgore nije jedini koji tako razmislja. Bush je mala maca za ovog idiota. Ako je istina da ce biti kandidat za predsjednika........aparthejd nam ne gine :D:D
kakav aparthejd... cini mi se, valja nam bjezat' nazad u bosnu... kao izbjeglice :lol: :lol:
vraca se ekstremna emigracija :lol: :lol:
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#39

Post by St.Germain »

sve je to nama nasa borba dala a ponajvise gubitak revolucionarnog duha od strane intelektualaca lijeve provenijencije je kriv za to sto ovakvi moroni imaju paznju publike i njenu naklonost.
Davno sam rekao da je covjecanstvo spremno na drugi Aufklärung
U prvom poluvremenu budali niko nije jasno rekao da je budala. Zato se i desava to sto se desava
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#40

Post by pitt »

Ma jebo ti nas (kao vrstu). Najbolje da nas sta spuca (al onda zali boze flore i faune :D) ili da nas neka kuga sve pokosi. Ko nam je kriv kad ne znamo zivjet u miru i sreci :D
*TAMARA*
Posts: 52
Joined: 06/07/2005 14:35

#41

Post by *TAMARA* »

Cao Bosanci, evo ja samo u prolazu.....

Ne gura Makedonija Srbiji prst u oko, već obrnuto. Kako se sprema nezavisnost Kosova i federalizacija Makedonije, Srbija sve vise naginje prema Atini. Zbog toga mora da odradi uslugu Grcima preko stvaranja paralelne crkve u Makedoniji tzv. „Pravoslavne Ohridske Arhispiskopije” za koje SPC nema ni zakonsko ni kanonsko pravo to da radi.

Malo Srba zna da je SPC priznala MPC kao samostalnu crkvu još u junu 1959 god. Za takvo nešto i nije bilo potrebe jer SPC/Pecka Patrijarsija proizlazi iz majke crkve Ohridske Arhiepiskopije cija je jedina zakonska i kanonska naslednica MPC.

Još nešto: Zoran Vraniskovski aka „Jovan” nije Srbin, nije državljanin SiCG, kao uostalom ni dvojca njegovih pomagaca koji toboze prave novu crkvu Marko (Kimev) i Jeremija (Jovcevski) ali to ne sprečava Srpsku vladu da odi kolo.
I vreme je da se Srbija vec jednom nauci da ne gura nos gde joj nije mesto. Do sad je bilo "gde god jedan srbin, tu i "srpska drzava", sad su poceli i sa crkvom...gde god su pravoslavci, oni misla da su Srbi i srpska crkva...hehehehe zalosno i smesno! Ali, kako vidim, u Makedoniji im to nece uspeti!
Pozdrav i Selam :)
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#42

Post by St.Germain »

pitt wrote:Ma jebo ti nas (kao vrstu). Najbolje da nas sta spuca (al onda zali boze flore i faune :D) ili da nas neka kuga sve pokosi. Ko nam je kriv kad ne znamo zivjet u miru i sreci :D
ma sjebacemo se mi sami, u to ne sumnjaj. Svi smo mi rodjeni sa virusom samodestrukcije samo se ceka odgovarajuci führer da nas dovrsi

a dotada cemo u miru i blagodeti da kuckamo po ovom forumu :)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#43

Post by pitt »

St.Germain wrote:
pitt wrote:Ma jebo ti nas (kao vrstu). Najbolje da nas sta spuca (al onda zali boze flore i faune :D) ili da nas neka kuga sve pokosi. Ko nam je kriv kad ne znamo zivjet u miru i sreci :D
ma sjebacemo se mi sami, u to ne sumnjaj. Svi smo mi rodjeni sa virusom samodestrukcije samo se ceka odgovarajuci führer da nas dovrsi

a dotada cemo u miru i blagodeti da kuckamo po ovom forumu :)
Pa eto...dok nam je ovakvih vladika i ostalih vjerskih vodja, senator/seratora, troclanog predsjednistva.....na dobrom smo putu :D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#44

Post by danas »

pitt wrote: Pa eto...dok nam je ovakvih vladika i ostalih vjerskih vodja, senator/seratora, troclanog predsjednistva.....na dobrom smo putu :D:D
e, nek' smo im rekli... strava su se zabrinuli oko naseg misljenja...
nece moc' zaspat nocas od sikiracije... :-?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#45

Post by pitt »

danas wrote:
pitt wrote: Pa eto...dok nam je ovakvih vladika i ostalih vjerskih vodja, senator/seratora, troclanog predsjednistva.....na dobrom smo putu :D:D
e, nek' smo im rekli... strava su se zabrinuli oko naseg misljenja...
nece moc' zaspat nocas od sikiracije... :-?
jebe mi se za njih......meni je lakse sad kad sam se isteresao :D:DD:
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#46

Post by St.Germain »

danas wrote:
pitt wrote: Pa eto...dok nam je ovakvih vladika i ostalih vjerskih vodja, senator/seratora, troclanog predsjednistva.....na dobrom smo putu :D:D
e, nek' smo im rekli... strava su se zabrinuli oko naseg misljenja...
nece moc' zaspat nocas od sikiracije... :-?
danas, protiv takvih je samo mot´ka pravi odgovor
ako se to ne shvati, vidim nas za par godina kako razglabamo o istim temama o kojima razglabamo prethodnih 10.
Jebe se NJIMA za NAS dokle god sutimo
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#47

Post by danas »

pitt wrote:
danas wrote:
pitt wrote: Pa eto...dok nam je ovakvih vladika i ostalih vjerskih vodja, senator/seratora, troclanog predsjednistva.....na dobrom smo putu :D:D
e, nek' smo im rekli... strava su se zabrinuli oko naseg misljenja...
nece moc' zaspat nocas od sikiracije... :-?
jebe mi se za njih......meni je lakse sad kad sam se isteresao :D:D
:lol: :lol: :lol:
Aulus Agerius
Posts: 70
Joined: 07/08/2005 01:24

#48

Post by Aulus Agerius »

Ovi moji u Beogradu nisu normalni. Celu vladu bih poslao u centar za brigu o mentalno poremecenim licima. Zbog nekog glupog popa koji se bavi velikosrpskom politikom Srbija sada treba da ulazi u zategnute politicke odnose sa Makedonijom, ukida im avione itd...!!!??? Ma ajde, ja bih mu dao i 10 godina za to!!!!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#49

Post by mostarac »

Aulus Agerius wrote:Ovi moji u Beogradu nisu normalni. Celu vladu bih poslao u centar za brigu o mentalno poremecenim licima. Zbog nekog glupog popa koji se bavi velikosrpskom politikom Srbija sada treba da ulazi u zategnute politicke odnose sa Makedonijom, ukida im avione itd...!!!??? Ma ajde, ja bih mu dao i 10 godina za to!!!!
sva li su govna ista :D


PRVO DODJU POPOVI (HODZE) PA TOPOVI PA LOPOVI :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#50

Post by gavrilo »

Aulus Agerius wrote:Ovi moji u Beogradu nisu normalni. Celu vladu bih poslao u centar za brigu o mentalno poremecenim licima. Zbog nekog glupog popa koji se bavi velikosrpskom politikom Srbija sada treba da ulazi u zategnute politicke odnose sa Makedonijom, ukida im avione itd...!!!??? Ma ajde, ja bih mu dao i 10 godina za to!!!!
vlada brani svoje gradjane u inostranstvu :D :lol:
Post Reply