Vlada Tk

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51 Re: Vlada Tk

Post by bunk »

Imal sta novoga?
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#52 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

bunk wrote:Imal sta novoga?
Zapošljavanja podobnih po mjeri.....Bakira... :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#53 Re: Vlada Tk

Post by bunk »

Lijepo upitah,imal sta novoga :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#54 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

bunk wrote:Lijepo upitah,imal sta novoga :mrgreen:
Šta će biti
Bakir zapošljava,frend mi nagradjen već
a DF i SD mole od kuće do kuće da im neko pristupi,obećaju pozicije al niko neće :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55 Re: Vlada Tk

Post by bunk »

Imal " nezavisnih" direktora skola sto bi sad rado mijenjali dres ne bi li guzica ostala na poziciji :lol:
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#56 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

bunk wrote:Imal " nezavisnih" direktora skola sto bi sad rado mijenjali dres ne bi li guzica ostala na poziciji :lol:
Upitan je recimo direktor klinike u Gračanici,pitanje ej gdje će preći iz PDA :D :D :D :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#57 Re: Vlada Tk

Post by Roccohljup »

kakve su sad ovo igre prijestolja u TK :D
PADA VLADA TUZLANSKOG KANTONA: Kukić pronašao "papka" u redovima DF-a!?
Prema pouzdanim sazanjima Slobodne Bosne Vlada Tuzlanskog kantona koju čine SDA, DF, SBB i SBiH nalazi se na klimavim nogoma i vjerovatno će pasti još tokom ove sedmice.
Politika
Prije 21 min Prije 4 min
0

Nakon što je federalna vlada najavila uvođenje reda u rudniku Banovići, neformalni vladar "RMU Banovići", Mirsad Kukić, nalazi se pred krajem svoje političke karijere. Stoga Kukić, kako saznaje SB baca sve karte (ali i novac) na rušenje Vlade TK.

Prema informacijama do kojih je došao naš portal, Kukić koji od ranije tijesno sarađuje sa SDP-om i Nerminom Nikšićem, uspio je na sebi svojstven način, s obzirom da svoju platežnu moć crpi iz gospodarenja profitabilnim banovićkim rudnikom, privoliti DF-ovog zastupnika Mahira Mešalića za prelazak u Nikšićev SDP i za formiranje nove parlamentarne većine.

Tu većinu bi, kako saznajemo, osim Kukićeve PDA, činili SDP i Naša stranka.

Ukoliko se to desi, politička propast Mirasada Kukića bila bi odložena na neko vrijeme, a savez između Kukića i Bh.bloka (Naša stranka i SDP) bio bi učvršćen.

Da stvar bude zanimljivija još jednom se pokazalo da politika i principi rijetko idu skupa, te da fenomen "političkog papka" postaje sve učestaliji.
Upravo se Mešalić u Tuzlanskom kantonu isticao kao najveći kritičar Kukića i njegove strahovlade u TK.

(S.B.)

Međutim, kako saznajemo Mešalić je svoje neslaganje sa generalnom politikom predsjednika DF-a Željka Komšića, odlučio da ispita tržištu političkih transfera, pri čemu je Kukić bio spreman najviše da ponudi, a oslabljeni SDP još spremniji da primi kakav takav kadar kako bi u javnosti nakon brojnih afera dokazao da se ne nalazi u potpunom kadrovskom rasulu.
User avatar
denis.istok
Posts: 887
Joined: 09/04/2010 13:12

#58 Re: Vlada Tk

Post by denis.istok »

Roccohljup wrote:kakve su sad ovo igre prijestolja u TK :D
PADA VLADA TUZLANSKOG KANTONA: Kukić pronašao "papka" u redovima DF-a!?
Prema pouzdanim sazanjima Slobodne Bosne Vlada Tuzlanskog kantona koju čine SDA, DF, SBB i SBiH nalazi se na klimavim nogoma i vjerovatno će pasti još tokom ove sedmice.
Politika
Prije 21 min Prije 4 min
0

Nakon što je federalna vlada najavila uvođenje reda u rudniku Banovići, neformalni vladar "RMU Banovići", Mirsad Kukić, nalazi se pred krajem svoje političke karijere. Stoga Kukić, kako saznaje SB baca sve karte (ali i novac) na rušenje Vlade TK.

Prema informacijama do kojih je došao naš portal, Kukić koji od ranije tijesno sarađuje sa SDP-om i Nerminom Nikšićem, uspio je na sebi svojstven način, s obzirom da svoju platežnu moć crpi iz gospodarenja profitabilnim banovićkim rudnikom, privoliti DF-ovog zastupnika Mahira Mešalića za prelazak u Nikšićev SDP i za formiranje nove parlamentarne većine.

Tu većinu bi, kako saznajemo, osim Kukićeve PDA, činili SDP i Naša stranka.

Ukoliko se to desi, politička propast Mirasada Kukića bila bi odložena na neko vrijeme, a savez između Kukića i Bh.bloka (Naša stranka i SDP) bio bi učvršćen.

Da stvar bude zanimljivija još jednom se pokazalo da politika i principi rijetko idu skupa, te da fenomen "političkog papka" postaje sve učestaliji.
Upravo se Mešalić u Tuzlanskom kantonu isticao kao najveći kritičar Kukića i njegove strahovlade u TK.

(S.B.)

Međutim, kako saznajemo Mešalić je svoje neslaganje sa generalnom politikom predsjednika DF-a Željka Komšića, odlučio da ispita tržištu političkih transfera, pri čemu je Kukić bio spreman najviše da ponudi, a oslabljeni SDP još spremniji da primi kakav takav kadar kako bi u javnosti nakon brojnih afera dokazao da se ne nalazi u potpunom kadrovskom rasulu.
Interesantna stvar, vlada bi pala, ko bi formirao novu...PDA, NS, SDP. Postala i Tuzla ko USK, više vlada nego u Italiji :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#59 Re: Vlada Tk

Post by bunk »

Zovte Kmirsu nek otvara sampanjac :mrgreen:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#60 Re: Vlada Tk

Post by Roccohljup »

čekam kmirsu i putokaza da nas informišu :D
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#61 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

Naša stranka je tvrdila da neće s PDA ni SDA,ako odu nestaju
SDP je rekao da neće s PDA ni SDA ako odu s PDA prepolovit će se ustvari 2/3 će otić glasača,JA PRVI
Ja sad pljujem po Načelniku Lukavca jer je s SDA,pljuvat ću po SDP ako odu s PDA
Da padne vlada želi svaki birač SDP,ali koaliciju s PDA ne želi nijedan birač SDP
Kuko je jak igrač i obaranje vlade će ići lako sad imaju 18 klimavih ruku zato su pozurili s smjenama i postavljanju svojih
Ali nema mogućnosti za novu vladu valjda će neko ostat dosljedan SDP ili NS nisu valjda ludi žrtvovat svoje stranke radi klimave vlasti,kratke vlasti,kuko -vlasti
Nije bilo ni realno da će SDA vratiti na tron ,pa se ,NAŽALOST,vratila
Sve je moguće
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#62 Re: Vlada Tk

Post by Bosanski_kralj »

Volio bih da obore Vladu samo zbog onih Bijedićevih i Delićevih papaka. Samo ako su stvarno glasači SDP-a i NS-a protiv ulaska u koaliciju sa PDA, onda i ne trebaju da idu u takvu koaliciju.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#63 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

Bosanski_kralj wrote:Volio bih da obore Vladu samo zbog onih Bijedićevih i Delićevih papaka. Samo ako su stvarno glasači SDP-a i NS-a protiv ulaska u koaliciju sa PDA, onda i ne trebaju da idu u takvu koaliciju.
Zašto bi ja bio u koaliciji s Gospodarem Podzemlja
ili Osobom koja je najviše krara varala dok je bila u SDA
Nisam Lud,ako je SDP Lud propast će
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#64 Re: Vlada Tk

Post by Bosanski_kralj »

putokaz1 wrote:
Bosanski_kralj wrote:Volio bih da obore Vladu samo zbog onih Bijedićevih i Delićevih papaka. Samo ako su stvarno glasači SDP-a i NS-a protiv ulaska u koaliciju sa PDA, onda i ne trebaju da idu u takvu koaliciju.
Zašto bi ja bio u koaliciji s Gospodarem Podzemlja
ili Osobom koja je najviše krara varala dok je bila u SDA
Nisam Lud,ako je SDP Lud propast će
SDP na TK je trebao provesti referendum o pitanju formiranja vlasti, pa kako se članstvo odluči tako su trebali i uraditi.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#65 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

Da ali ponekad članstvu se nametne jedna volja
PDA=SDA ta odluka iz Sarajeva bi se morala odnositi i na PDA
izvrsni direktor
Posts: 9153
Joined: 20/12/2018 16:11

#66 Re: Vlada Tk

Post by izvrsni direktor »

Bosanski_kralj wrote:Volio bih da obore Vladu samo zbog onih Bijedićevih i Delićevih papaka. Samo ako su stvarno glasači SDP-a i NS-a protiv ulaska u koaliciju sa PDA, onda i ne trebaju da idu u takvu koaliciju.
formiranje vlasti sa kukom bi dovelo do jos veceg slabljenja sda i njihovih satelita, zbog toga bi vrijedilo rizikovati ove 3 godine. sta je tri godine patnje sa kukom naspram 26 godina vladavine sda klana, bar znamo da bi se time mogli za svagda rijesiti sda klana.
ocito je da postoji velika netrepeljivost izmedju kuke i ovih iz sda. to treba iskoristiti. kuku treba imati na svojoj strani ako se zeli sloboda gradjanima od organizovanog kriminala
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#67 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

Ma JOK Nema netrpeljivosti izmedju PDA i SDA ,samo Kuko želi da ostane Gospodar banovića a ovi mu ko fol Nedaju
Oni su ko Tudjman i Milošević
ili ovako
Ako bi Bakir napustio SDA i osnovao svoju da li bi ste u koaliciju s Bakirom protiv ostatka SDA?
Da li bi bake preko noći bio DOBAR
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#68 Re: Vlada Tk

Post by Bosanski_kralj »

izvrsni direktor wrote:
Bosanski_kralj wrote:Volio bih da obore Vladu samo zbog onih Bijedićevih i Delićevih papaka. Samo ako su stvarno glasači SDP-a i NS-a protiv ulaska u koaliciju sa PDA, onda i ne trebaju da idu u takvu koaliciju.
formiranje vlasti sa kukom bi dovelo do jos veceg slabljenja sda i njihovih satelita, zbog toga bi vrijedilo rizikovati ove 3 godine. sta je tri godine patnje sa kukom naspram 26 godina vladavine sda klana, bar znamo da bi se time mogli za svagda rijesiti sda klana.
ocito je da postoji velika netrepeljivost izmedju kuke i ovih iz sda. to treba iskoristiti. kuku treba imati na svojoj strani ako se zeli sloboda gradjanima od organizovanog kriminala
Dosta slično razmišljamo po tom pitanju, ali eto valjda ljudi sa područja TK znaju bolje kakva je situacija pa bih volio čuti što više njih po ovom pitanju.

P.S. KomunistaTZ jesu li počele te reforme i uspjesi nove vlade? Vidim jedan od zastupnika koji podržava trenutnu vladu nabroja hrpu nekakvih baš velikih propusta a tek stotinjak dana prošlo. Šta će tek bit ako ih se ostavi još pola godine da vladaju!? :oops:
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#69 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

Ukinuli su pijacu u Lukavcu
Krenuli smjenjivat sve PDA kadrove u Banovićima,Gračanici itd
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#70 Re: Vlada Tk

Post by plain vanilla »

Sram vas i stid bilo na ovim lažima, imam porodicu, imam prijatelje i oni koji me poznaju znaju ko sam i šta sam...ovakvi prljavi napadi dolaze od dijela mojih ljudi iz Demokratske fronte i SDA koji hoće da me otjeraju iz DF-a odnosno zato što se protivim izručenju Demokratske fronte Zlatku Lagumdžiji! A Mirsada Kukića vodite kući, on je ionako vaš (SDA) produkt! Čak su i vrijeme puštanja članka tempirali u čas kada mi je mama na operacionom stolu UKC Tuzla! Aferim stoko!
Mahir Mesalic
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#71 Re: Vlada Tk

Post by putokaz1 »

plain vanilla wrote:
Sram vas i stid bilo na ovim lažima, imam porodicu, imam prijatelje i oni koji me poznaju znaju ko sam i šta sam...ovakvi prljavi napadi dolaze od dijela mojih ljudi iz Demokratske fronte i SDA koji hoće da me otjeraju iz DF-a odnosno zato što se protivim izručenju Demokratske fronte Zlatku Lagumdžiji! A Mirsada Kukića vodite kući, on je ionako vaš (SDA) produkt! Čak su i vrijeme puštanja članka tempirali u čas kada mi je mama na operacionom stolu UKC Tuzla! Aferim stoko!
Mahir Mesalic
isti onaj koji je prodo glasače DF i ušao s SDA :!:
izvrsni direktor
Posts: 9153
Joined: 20/12/2018 16:11

#72 Re: Vlada Tk

Post by izvrsni direktor »

putokaz1 wrote:Ma JOK Nema netrpeljivosti izmedju PDA i SDA ,samo Kuko želi da ostane Gospodar banovića a ovi mu ko fol Nedaju
Oni su ko Tudjman i Milošević
ili ovako
Ako bi Bakir napustio SDA i osnovao svoju da li bi ste u koaliciju s Bakirom protiv ostatka SDA?
Da li bi bake preko noći bio DOBAR
Nije ni kuko dobar. Kuko je jedan od kreatora zla zvanog sda
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#73 Re: Vlada Tk

Post by Roccohljup »

Oni ga stvorilini dali mu moc a sad im ko biva smeta. Isto.to kljuse gutic je do juce bio u kukinom shupku i na pretproslom kongresu sda cosa nostre hrio cak radi kuke i da mlati ostale.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#74 Re: Vlada Tk

Post by doktor78 »

Jedino novi izbori
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#75 Re: Vlada Tk

Post by Bosanski_kralj »

doktor78 wrote:Jedino novi izbori
:thumbup:

I na državnom i federalnom nivou također.
Locked