Vlada FBiH (2011 - .........?)

User avatar
Hame_
Posts: 5681
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#3201 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Hame_ »

Garant je ličila na ovo :D :D :D

User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3202 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

Je li nam ovo Federalna Vlada na kolektivnom godišnjem odmoru :oops:

Kao da smo, u najmanju ruku, švajcarskim ili norveškim modelom bogato i organizirano društvo, pa Vlada ima pravo na odmor i rekreaciju :-) :( :(
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3203 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

poznanik wrote:Je li nam ovo Federalna Vlada na kolektivnom godišnjem odmoru :oops:

Kao da smo, u najmanju ruku, švajcarskim ili norveškim modelom bogato i organizirano društvo, pa Vlada ima pravo na odmor i rekreaciju :-) :( :(
Nije samo federalna kolega... Vec sve vlade i manje-vise sve javne institucije... :D
User avatar
MaliMoke
Posts: 34
Joined: 01/08/2012 02:02
Location: Obdanište

#3204 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by MaliMoke »

Nemojte ba još micat' vladu, ima treba đasvi mi se vopra, da joj još malo šaljem poruke preko babinog službenog!
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3205 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

Alfons Kauders wrote:
poznanik wrote:Je li nam ovo Federalna Vlada na kolektivnom godišnjem odmoru :oops:

Kao da smo, u najmanju ruku, švajcarskim ili norveškim modelom bogato i organizirano društvo, pa Vlada ima pravo na odmor i rekreaciju :-) :( :(
Nije samo federalna kolega... Vec sve vlade i manje-vise sve javne institucije... :D

Vjerovatno su svi čekali regrese i zdušili, jadnici ... I super im "dobrodošla" Komšićeva ostavka, i prethodno zemljotresi i požari, sad još i Pelješki most... da ih se zaboravi :-) tttctctccc koji smo mi idioti :x :x
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3206 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

poznanik wrote:
Alfons Kauders wrote:
poznanik wrote:Je li nam ovo Federalna Vlada na kolektivnom godišnjem odmoru :oops:

Kao da smo, u najmanju ruku, švajcarskim ili norveškim modelom bogato i organizirano društvo, pa Vlada ima pravo na odmor i rekreaciju :-) :( :(
Nije samo federalna kolega... Vec sve vlade i manje-vise sve javne institucije... :D

Vjerovatno su svi čekali regrese i zdušili, jadnici ... I super im "dobrodošla" Komšićeva ostavka, i prethodno zemljotresi i požari, sad još i Pelješki most... da ih se zaboravi :-) tttctctccc koji smo mi idioti :x :x
Imaju ljudi kolektivne ugovore, moraju na odmor, jer su kolektivni ugovori iznad Ustava...

I vazda se sjetim scene kad sam u Dalmaciji naletio na jednog takvog supka u Audiju, koji je crko pod seljackom nogom. Mi stali fol da pomognemo, i na kraju ponudili da isisamo par litara benzina... I da polijemo govna...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3207 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

poznanik wrote:Je li nam ovo Federalna Vlada na kolektivnom godišnjem odmoru :oops:
Kao da smo, u najmanju ruku, švajcarskim ili norveškim modelom bogato i organizirano društvo, pa Vlada ima pravo na odmor i rekreaciju :-) :( :(
Alfons Kauders wrote:Nije samo federalna kolega... Vec sve vlade i manje-vise sve javne institucije... :D
poznanik wrote:Vjerovatno su svi čekali regrese i zdušili, jadnici ... I super im "dobrodošla" Komšićeva ostavka, i prethodno zemljotresi i požari, sad još i Pelješki most... da ih se zaboravi :-) tttctctccc koji smo mi idioti :x :x
Alfons Kauders wrote:Imaju ljudi kolektivne ugovore, moraju na odmor, jer su kolektivni ugovori iznad Ustava...
I vazda se sjetim scene kad sam u Dalmaciji naletio na jednog takvog supka u Audiju, koji je crko pod seljackom nogom. Mi stali fol da pomognemo, i na kraju ponudili da isisamo par litara benzina... I da polijemo govna...
Prioritet je pronaći način kako konačno, osim krivične ili prekršajne odgovornosti, za javašluk, nerad, loše ili krajnje loše rezultate na pozicijama vlasti, za neaktivnost delegata i zastupnika raznih parlamenata, od kojih mnogi samo figuriraju, samo postoje na papirima, pronaći način za uspostavu političke odgovornosti i propisno je sankcionirati. Ne samo prijetiti floskulama i blijedim prijetnjama gubitkom glasova na sljedećim izborima, jebe se mnogim za te jalove pokušaje, već stvarnim kaznama, materijalnim, finansijskim, pa čak i krivičnim. :oops: Ko ih jebe, ako ne rade kako treba, treba ih primorati nekako... :(
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3208 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

čekajte mi sada kakvu vladu imamo
ne kontam
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3209 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

poznanik wrote:
poznanik wrote:Je li nam ovo Federalna Vlada na kolektivnom godišnjem odmoru :oops:
Kao da smo, u najmanju ruku, švajcarskim ili norveškim modelom bogato i organizirano društvo, pa Vlada ima pravo na odmor i rekreaciju :-) :( :(
Alfons Kauders wrote:Nije samo federalna kolega... Vec sve vlade i manje-vise sve javne institucije... :D
poznanik wrote:Vjerovatno su svi čekali regrese i zdušili, jadnici ... I super im "dobrodošla" Komšićeva ostavka, i prethodno zemljotresi i požari, sad još i Pelješki most... da ih se zaboravi :-) tttctctccc koji smo mi idioti :x :x
Alfons Kauders wrote:Imaju ljudi kolektivne ugovore, moraju na odmor, jer su kolektivni ugovori iznad Ustava...
I vazda se sjetim scene kad sam u Dalmaciji naletio na jednog takvog supka u Audiju, koji je crko pod seljackom nogom. Mi stali fol da pomognemo, i na kraju ponudili da isisamo par litara benzina... I da polijemo govna...
Prioritet je pronaći način kako konačno, osim krivične ili prekršajne odgovornosti, za javašluk, nerad, loše ili krajnje loše rezultate na pozicijama vlasti, za neaktivnost delegata i zastupnika raznih parlamenata, od kojih mnogi samo figuriraju, samo postoje na papirima, pronaći način za uspostavu političke odgovornosti i propisno je sankcionirati. Ne samo prijetiti floskulama i blijedim prijetnjama gubitkom glasova na sljedećim izborima, jebe se mnogim za te jalove pokušaje, već stvarnim kaznama, materijalnim, finansijskim, pa čak i krivičnim. :oops: Ko ih jebe, ako ne rade kako treba, treba ih primorati nekako... :(
Izbori bi bila opcija da makar 50% glasaca nije na budzetskoj sisi i da nisu na odmoru u isto vrijeme kao i velike gazde. A jesu.

To je politicka odgovornost, da ih narod otrese ko slinu - samo sto je pola naroda direktno ovisno o istim izvorima prihoda kao i oni, a druga polovina se trudi da uleti u semu.

Oni ne krse nijedan zakon, naprotiv krsili bi ga da ne posalju sve na kolektivni godisnji o kojem mi u privatnom sektoru samo mozemo sanjati, samim tim ih ne mozemo "primorati" da prihvate odgovornost. Doduse, kad nestane para, ja cu im se smijati, al valja to docekat druze
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3210 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

StupskaBitanga wrote:čekajte mi sada kakvu vladu imamo
ne kontam

Nelegitimnu. Ali i to malo ko konta :oops:
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#3211 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by webby-x »

Ova tema je malo zamrla.
Baš se jedan ministar dobro trudi promovirati sebe,
svoju stranku i svoju tvrtku, našim novcem.

Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3212 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

webby-x wrote:Ova tema je malo zamrla.
Baš se jedan ministar dobro trudi promovirati sebe,
svoju stranku i svoju tvrtku, našim novcem.

Image
da se mene pita, lideri svih stranaka bi trebali uraditi slicne reklame...

ne zato da poguraju domace....

vec da ih ljudi gledaju svaki ubogi dan, u sapunicama i utakmicama... da im svaki dan jebu majku... em je dobro za psihu, em bi im se mozda zgadili do sljedecih izbora
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3213 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

Svi zakoni, pravilnici, odluke... koje je donijela Vlada Federacije, a usvojio Parlament FBiH u periodu od 26.06.2012. godine do 28.08.2012. godine su - ništavni!


Lakrdija, farsa...a zvanična entitetska vlada i parlament koji su izabrani i koji su prihvatili odgovornost :(
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3214 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

Selo gori, a baba se ceslja.
Ova vlada, sa premijerom na celu, je za krivicne prijave, zbog potpunog ignorisanja pozara u Hercegovini.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3215 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

VjecitiStudent wrote:Selo gori, a baba se ceslja.
Ova vlada, sa premijerom na celu, je za krivicne prijave, zbog potpunog ignorisanja pozara u Hercegovini.
I imaće je, ubrzo... :oops:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3216 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by kamen spoticanja »

kad smo kod pozara,imam jedno pitanje...ko je sef federalnim sumama,tacnije ko je sef uposlenicima suma tzv sumarima?
prije par dana gaseni su neki pozari u okolini zenice i ljudi iz vatrogasne brigade sipaju drvkje i kamenje na iste,i doslovno ih okrivljuju za podmetanje pozara jer se navodno enormno povecava mogucnost njihovog bogacenja kroz muljanje s prodajom izgorenih povrsina?
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3217 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

kamen spoticanja wrote:kad smo kod pozara,imam jedno pitanje...ko je sef federalnim sumama,tacnije ko je sef uposlenicima suma tzv sumarima?
Omer Pašalić. Ali ne još dugo :x

http://www.fmpvs.gov.ba/index.php?user= ... &pageID=65
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#3218 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

poznanik wrote:Svi zakoni, pravilnici, odluke... koje je donijela Vlada Federacije, a usvojio Parlament FBiH u periodu od 26.06.2012. godine do 28.08.2012. godine su - ništavni!
Lakrdija, farsa...a zvanična entitetska vlada i parlament koji su izabrani i koji su prihvatili odgovornost :(
A za to su krive ovce koje nisu znali formirati novu parlamentarnu većinu u skladu sa ustavom. I da budu spremni na nešto više... :oops:
miop
Posts: 1136
Joined: 13/10/2005 12:50

#3219 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by miop »

MaliMoke wrote:Nemojte ba još micat' vladu, ima treba đasvi mi se vopra, da joj još malo šaljem poruke preko babinog službenog!
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#3220 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Arteta »

Sve dok se ne ukinu kantoni nama nema napretka.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3221 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

Arteta wrote:Sve dok se ne ukinu kantoni nama nema napretka.

Nije nužno ukidanje kantona da bi država napredovala, mnogo bitnija je odgovornost u izvršenju poslova i obaveza izabranih i postavljenih funkcionera, mnogo bitnije je iskorjenjivanje korupcije, nepotizma, percepcije vlastitog interesa nad društvenim u svim oblicima vlasti. Mnogo bitnije je kvalitetno i realno dugoročno i kratkoročno planiranje razvoja lokalnih zajednica, posebno na kantonalnim nivoima...

I kad, i ako, ukinemo kantone, u dosadašnjim odnosima nećemo uspjeti izaći iz mraka... :(
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#3222 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by miki.ba »

Nakon kantonalne mogla bi federalna vlada pasti.
Kakve su šanse?
User avatar
Better Man
Posts: 16819
Joined: 01/10/2006 20:10

#3223 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Better Man »

miki.ba wrote:Nakon kantonalne mogla bi federalna vlada pasti.
Kakve su šanse?
Nikakve, jer bi SDA ostala bez stolica, zato što bi novu Vladu napravili SDP, SBB i 2 HDZ-a!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3224 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

Samo je sada na redu Ustavni sud
Ako je smjena Desnice nekazonita SDP ima sam kvorum da donosi odluke i bez podrške SDA/hSP/NSRZB
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#3225 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by muzicar_iz_parka »

Pada vlada šta pada pada vlada.
Post Reply