Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3276 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

horkesh wrote:
Na stranu ta poređenja (a nisu ni tačna), šta ako obrazuju našu djecu? To treba automatski da im garantira određene privilegije, koje već uživaju?

Većina, najmanje 90 posto radnika u obrazovanju, ima natprosječne plate i sve privilegije koje idu s tim, a za djecu im je stalo k'o do lanjskog snijega.

"Nije lahko raditi s djecom", cry me a river. Za to su se obrazovali, u toj su se branši zaposlili, za to primaju novac. Boli me ona stvar je li im lako (a u praksi, da, lako im je, jer samo čekaju kad će kući otići - ono, u 2 poslijepodne).

O tome kakvu nam djecu ti prosvjetni radnici proizvode posljednjih 20 godina neću trošiti riječi. Svi to vidimo.

Ako išta, plate im treba smanjiti, i to drastično. Ako im se ne sviđa i neće to da rade, a čuj, nek' nađu nešto drugo. Naći će se drugi koji hoće da rade i da se dokažu.
mislim da bi najbolje bilo ukinuti obrazovanje i na taj način uštediti pare. Svakako se imaju gdje utrošiti.

A vala i nije neka koristi od obrazovanja
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#3277 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by horkesh »

palermo wrote:
horkesh wrote:
Na stranu ta poređenja (a nisu ni tačna), šta ako obrazuju našu djecu? To treba automatski da im garantira određene privilegije, koje već uživaju?

Većina, najmanje 90 posto radnika u obrazovanju, ima natprosječne plate i sve privilegije koje idu s tim, a za djecu im je stalo k'o do lanjskog snijega.

"Nije lahko raditi s djecom", cry me a river. Za to su se obrazovali, u toj su se branši zaposlili, za to primaju novac. Boli me ona stvar je li im lako (a u praksi, da, lako im je, jer samo čekaju kad će kući otići - ono, u 2 poslijepodne).

O tome kakvu nam djecu ti prosvjetni radnici proizvode posljednjih 20 godina neću trošiti riječi. Svi to vidimo.

Ako išta, plate im treba smanjiti, i to drastično. Ako im se ne sviđa i neće to da rade, a čuj, nek' nađu nešto drugo. Naći će se drugi koji hoće da rade i da se dokažu.
mislim da bi najbolje bilo ukinuti obrazovanje i na taj način uštediti pare. Svakako se imaju gdje utrošiti.

A vala i nije neka koristi od obrazovanja
Ili radiš u prosvjeti ili ti neko iz porodice radi u prosvjeti ili nemaš djecu koja pohađaju naš "obrazovni" sistem.

Reductio ad absurdum je vrlo simpatična metoda. Ništa ne kažeš, ne izneseš nikakav stav, ali joooj, zato si mu rek'o.

Da, na prosvjeti se može najviše uštedjeti. Ne na djeci, na prosvjeti. Tačnije, "prosvjetarima".

Razguli ba.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3278 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

horkesh wrote:Na stranu ta poređenja (a nisu ni tačna), šta ako obrazuju našu djecu? To treba automatski da im garantira određene privilegije, koje već uživaju?

Većina, najmanje 90 posto radnika u obrazovanju, ima natprosječne plate i sve privilegije koje idu s tim, a za djecu im je stalo k'o do lanjskog snijega.

"Nije lahko raditi s djecom", cry me a river. Za to su se obrazovali, u toj su se branši zaposlili, za to primaju novac. Boli me ona stvar je li im lako (a u praksi, da, lako im je, jer samo čekaju kad će kući otići - ono, u 2 poslijepodne).

O tome kakvu nam djecu ti prosvjetni radnici proizvode posljednjih 20 godina neću trošiti riječi. Svi to vidimo. Sunce ti žarko, uvede se elektronski dnevnik, oni traže povećanje plate i za to :roll:

Ako išta, plate im treba smanjiti, i to drastično. Ako im se ne sviđa i neće to da rade, a čuj, nek' nađu nešto drugo. Naći će se drugi koji hoće da rade i da se dokažu.
Za ovakav nastup se suje famelija :oops: Al ja sam fin, pa neću :D

Ozbiljno, šta su ti obrazovni adnici uradili na ličnom nivou, pa se razbacuješ ovako nebuloznim tvrdnjama? :)
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#3279 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by horkesh »

cyprus wrote:
Za ovakav nastup se suje famelija :oops: Al ja sam fin, pa neću :D

Ozbiljno, šta su ti obrazovni adnici uradili na ličnom nivou, pa se razbacuješ ovako nebuloznim tvrdnjama? :)
Ne razumijem. Hoćeš da kažeš da lični kontakt sa nastavnim osobljem NIJE adekvatna metoda za utvrđivanje njihove sposobnosti?

Čast rijetkim izuzecima, to je sve debelo preplaćena gomila lijenih neradnika kojima je, velikoj većini, rad u obrazovanju bio zadnja ili jedina šansa u životu.

Iživljavaju se nad djecom, zatvaraju oči nad svim što ne valja u našem obrazovanju, o sindikatima neću ni pričati.

O državi im je, generalno, stalo onoliko koliko para izvuku od nje, preko tužbi, na primjer.

A šta društvo dobija od njih? Kakvo nam je školstvo, kakva su nam djeca koja izlaze iz tih škola?

Ali, jok, vratimo se mi starim floskulama da zaslužuju prestižni status u društvu i veće plate jer "podižu našu djecu".

Pljujte me i psujte, ali dajte i neke argumente i dokaze.
User avatar
Janjicar
Posts: 5456
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3280 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Janjicar »

:lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3281 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

horkesh wrote:
cyprus wrote:
Za ovakav nastup se suje famelija :oops: Al ja sam fin, pa neću :D

Ozbiljno, šta su ti obrazovni adnici uradili na ličnom nivou, pa se razbacuješ ovako nebuloznim tvrdnjama? :)
Ne razumijem. Hoćeš da kažeš da lični kontakt sa nastavnim osobljem NIJE adekvatna metoda za utvrđivanje njihove sposobnosti?

Čast rijetkim izuzecima, to je sve debelo preplaćena gomila lijenih neradnika kojima je, velikoj većini, rad u obrazovanju bio zadnja ili jedina šansa u životu.

Iživljavaju se nad djecom, zatvaraju oči nad svim što ne valja u našem obrazovanju, o sindikatima neću ni pričati.

O državi im je, generalno, stalo onoliko koliko para izvuku od nje, preko tužbi, na primjer.

A šta društvo dobija od njih? Kakvo nam je školstvo, kakva su nam djeca koja izlaze iz tih škola?

Ali, jok, vratimo se mi starim floskulama da zaslužuju prestižni status u društvu i veće plate jer "podižu našu djecu".

Pljujte me i psujte, ali dajte i neke argumente i dokaze.
Zbog čega smatraš da bi tvoj lični kontakt sa nastavnicima trebalo uvažiti kao adekvatnu metodu, odnosno tvoj subjektivni doživljaj akceptirati kao referentan pokazatelj nečije sposobnosti? :-)

Potom iznosiš niz neutemeljenih tvrdnji i negativno nabijenih subjektivnih stavova, bez da si ih potkrijepio i sa čim, a onda naposlijetku, zamisli, tražiš neke argumente i dokaze? :D Za šta?
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#3282 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sociolog »

horkesh wrote:
cyprus wrote:
Za ovakav nastup se suje famelija :oops: Al ja sam fin, pa neću :D

Ozbiljno, šta su ti obrazovni adnici uradili na ličnom nivou, pa se razbacuješ ovako nebuloznim tvrdnjama? :)
Ne razumijem. Hoćeš da kažeš da lični kontakt sa nastavnim osobljem NIJE adekvatna metoda za utvrđivanje njihove sposobnosti?

Čast rijetkim izuzecima, to je sve debelo preplaćena gomila lijenih neradnika kojima je, velikoj većini, rad u obrazovanju bio zadnja ili jedina šansa u životu.

Iživljavaju se nad djecom, zatvaraju oči nad svim što ne valja u našem obrazovanju, o sindikatima neću ni pričati.

O državi im je, generalno, stalo onoliko koliko para izvuku od nje, preko tužbi, na primjer.

A šta društvo dobija od njih? Kakvo nam je školstvo, kakva su nam djeca koja izlaze iz tih škola?

Ali, jok, vratimo se mi starim floskulama da zaslužuju prestižni status u društvu i veće plate jer "podižu našu djecu".

Pljujte me i psujte, ali dajte i neke argumente i dokaze.
Podrzavam ovog forumasha...barem 70% su losi kao ljudi 0,smece..
Ja sam 2008 u Aqui vidjao svoje profesorice s kojekakvim kockastim glavama :roll: na Sasi Maticu

Imaju mu ove zamjerke smisla..jer vidimo njihov proizvod...zadnje generacije kakve su
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3283 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

Još jedan argumentiran i utemeljen komentar :D Hajte još koji :-D
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#3284 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Nasmijaše me postovi nekih eksperata. Po logici ovog hor_nesta iz subjektivnog kontakta, razgovora, šta li vec, sa hirurgom saznaš kakav je hirurug zaista u biti. Iz kontakta sa pilotom, mozda se na aerodromu kucnes s nekim od njih, saznamo kako pilotira...itd. Ovaj drugi se vodi logikom da škola treba da odgaja djecu (iako škola jeste i odgojna ustanova, ali nije vaspitno popravna i što nije dovoljno odgojna o tome se da pričati) u društvu sa milon i jednom poremecenom vrijednošću, gdje se jedan nastavnik sa 1000 km plate treba da izvije iznad društva, porodice, najprije, i odgoja i obrazuje djecu. Samo nam još trebaju reci, kao u tramvaju sto su nekad stari znali napasti mlađe, radi neodgoja i spočitati im je li ih škola tako odgojila pa se bahato ponašaju. Još ne vjerujem šta pročitah.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#3285 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sociolog »

last mohicans wrote:Nasmijaše me postovi nekih eksperata. Po logici ovog hor_nesta iz subjektivnog kontakta, razgovora, šta li vec, sa hirurgom saznaš kakav je hirurug zaista u biti. Iz kontakta sa pilotom, mozda se na aerodromu kucnes s nekim od njih, saznamo kako pilotira...itd. Ovaj drugi se vodi logikom da škola treba da odgaja djecu (iako škola jeste i odgojna ustanova, ali nije vaspitno popravna i što nije dovoljno odgojna o tome se da pričati) u društvu sa milon i jednom poremecenom vrijednošću, gdje se jedan nastavnik sa 1000 km plate treba da izvije iznad društva, porodice, najprije, i odgoja i obrazuje djecu. Samo nam još trebaju reci, kao u tramvaju sto su nekad stari znali napasti mlađe, radi neodgoja i spočitati im je li ih škola tako odgojila pa se bahato ponašaju. Još ne vjerujem šta pročitah.
Kao bivsi prosvjetni radnik stojim iza svojih rijeci..70% ih je barem tako
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#3286 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sociolog »

Sociolog wrote:
last mohicans wrote:Nasmijaše me postovi nekih eksperata. Po logici ovog hor_nesta iz subjektivnog kontakta, razgovora, šta li vec, sa hirurgom saznaš kakav je hirurug zaista u biti. Iz kontakta sa pilotom, mozda se na aerodromu kucnes s nekim od njih, saznamo kako pilotira...itd. Ovaj drugi se vodi logikom da škola treba da odgaja djecu (iako škola jeste i odgojna ustanova, ali nije vaspitno popravna i što nije dovoljno odgojna o tome se da pričati) u društvu sa milon i jednom poremecenom vrijednošću, gdje se jedan nastavnik sa 1000 km plate treba da izvije iznad društva, porodice, najprije, i odgoja i obrazuje djecu. Samo nam još trebaju reci, kao u tramvaju sto su nekad stari znali napasti mlađe, radi neodgoja i spočitati im je li ih škola tako odgojila pa se bahato ponašaju. Još ne vjerujem šta pročitah.
Kao bivsi prosvjetni radnik stojim iza svojih rijeci..70% ih je barem tako
Dok sam bio u prosvjeti do 2016 Osnovne skole su bile i ODGOJNE ustanove...cak se predlagalo i prva 2 razreda srednje :wink:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3287 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

Realno, niko osim prosvjetara ne misli da imaju tezak posao.
Mada je ok plata malo iznad prosjeka, nema logike da bude ispod federalnog prosjeka VII stepen.
izvrsni direktor
Posts: 9349
Joined: 20/12/2018 16:11

#3288 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

cyprus wrote:
horkesh wrote:Na stranu ta poređenja (a nisu ni tačna), šta ako obrazuju našu djecu? To treba automatski da im garantira određene privilegije, koje već uživaju?

Većina, najmanje 90 posto radnika u obrazovanju, ima natprosječne plate i sve privilegije koje idu s tim, a za djecu im je stalo k'o do lanjskog snijega.

"Nije lahko raditi s djecom", cry me a river. Za to su se obrazovali, u toj su se branši zaposlili, za to primaju novac. Boli me ona stvar je li im lako (a u praksi, da, lako im je, jer samo čekaju kad će kući otići - ono, u 2 poslijepodne).

O tome kakvu nam djecu ti prosvjetni radnici proizvode posljednjih 20 godina neću trošiti riječi. Svi to vidimo. Sunce ti žarko, uvede se elektronski dnevnik, oni traže povećanje plate i za to :roll:

Ako išta, plate im treba smanjiti, i to drastično. Ako im se ne sviđa i neće to da rade, a čuj, nek' nađu nešto drugo. Naći će se drugi koji hoće da rade i da se dokažu.
Za ovakav nastup se suje famelija :oops: Al ja sam fin, pa neću :D

Ozbiljno, šta su ti obrazovni adnici uradili na ličnom nivou, pa se razbacuješ ovako nebuloznim tvrdnjama? :)
Cuj sta, tjerali ga da uci matematiku a on nije talenat za to
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3289 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

Ma treba dzabe da rade.

Lik trazi argumente od drugih, pri tome ne nudi ni jedan objektivni, nego isključivo subjektivni.

A najjači su ovi što misle da posalju djecu u školu i to je to.

Kaze kakve su danasnje generacije, pa kad su nastavnici smjeli sipkom tuci vjerovatno su bolje bile.

Danas djete dobije 1, eto ti roditelja u školu da prijeti nastavniku, eto na kakvom su nivou.

Da obrazovanje se moze dici na puno veci nivo, naravno da moze, ali za to su najmanje krivi učitelji i nastavnici.

Ne bih bio učitelj ni za duplu platu. Svaki roditelj je odgovoran za svoje dijete.

Onda ova generalizacija kako su neki ovakvi, u svakoj bransi ima raznih ljudi, ali ti sigurno nisu vecina.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11030
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3290 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Zavod zdravstvenog osiguranja vec sada mora poceti planirati dublju integraciju privatnih zdravstvenih kompanija.

To je jedini nacin da se razbiju SDA sindikati i gradjanima ponudi efikasna usluga porodicne medicine i dijagnostike. Monopolisticki polozaj JU Dom zdravlja ce prestati kada ispod 50% pacijenata bude registrovano u sluzbama porodicne medicine u toj poharanoj komunistickoj kompaniji.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3291 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

horkesh wrote:
Ili radiš u prosvjeti ili ti neko iz porodice radi u prosvjeti ili nemaš djecu koja pohađaju naš "obrazovni" sistem.

Reductio ad absurdum je vrlo simpatična metoda. Ništa ne kažeš, ne izneseš nikakav stav, ali joooj, zato si mu rek'o.

Da, na prosvjeti se može najviše uštedjeti. Ne na djeci, na prosvjeti. Tačnije, "prosvjetarima".

Razguli ba.
Ili glasam za SDA samo neću da priznam.

I razgulit ću, ne sekiraj se, jedini razlog zašto sam upao u ovu priču je što sam ostao frapiran ovakvim razmišljanjem......društvo koje nema poštovanja prema obrazovanju i ljudima koji ga obavljaju teško da ima budućnost.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#3292 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

De nađite Forti kakvog pr -ovca. Je li iko gledao nastup na N1? Nije katastrofa, ali je baš loše.

finansijska kriza
Posts: 185
Joined: 11/11/2008 09:04

#3293 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by finansijska kriza »

Što je Dino zadao standard na tv gostovanjima...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#3294 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

finansijska kriza wrote:Što je Dino zadao standard na tv gostovanjima...
Pita ga novinar je li bolje Konaković zna od vas na koje će se projekte 20 miliona potrošiti....a on dva se projekta sjetio.
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#3295 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

Fakat ne kontam ovaj sindikat zdravstvenih...
Na KCUS im uveli teror, smanjili broj zaposlenih na pojedinim odjeljenjim ispod svih mogućih minimuma pa čak i na porodilištu gdje leže najmlađa djeca , ne daju im da jedu izuzev onog što donesu jer je zabrana donošenje hrane putem dostave, ali opet njima je kriva vlada Kantona a protiv one zmije gore ne smiju da pisnu.
Ne kontam kakav jad trebaš biti da budeš marioneta zmije i njoj sličnih jadova.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3296 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by julisiz es grant »

saabsa wrote:Fakat ne kontam ovaj sindikat zdravstvenih...
Na KCUS im uveli teror, smanjili broj zaposlenih na pojedinim odjeljenjim ispod svih mogućih minimuma pa čak i na porodilištu gdje leže najmlađa djeca , ne daju im da jedu izuzev onog što donesu jer je zabrana donošenje hrane putem dostave, ali opet njima je kriva vlada Kantona a protiv one zmije gore ne smiju da pisnu.
Ne kontam kakav jad trebaš biti da budeš marioneta zmije i njoj sličnih jadova.
KCUS ima vlastiti sindikat (što je totalni nonsens, ali tako je otkada je Kraljica gore), oni ne štrajkuju.
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#3297 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

julisiz es grant wrote:
saabsa wrote:Fakat ne kontam ovaj sindikat zdravstvenih...
Na KCUS im uveli teror, smanjili broj zaposlenih na pojedinim odjeljenjim ispod svih mogućih minimuma pa čak i na porodilištu gdje leže najmlađa djeca , ne daju im da jedu izuzev onog što donesu jer je zabrana donošenje hrane putem dostave, ali opet njima je kriva vlada Kantona a protiv one zmije gore ne smiju da pisnu.
Ne kontam kakav jad trebaš biti da budeš marioneta zmije i njoj sličnih jadova.
KCUS ima vlastiti sindikat (što je totalni nonsens, ali tako je otkada je Kraljica gore), oni ne štrajkuju.
Nisam znao da su budale i to podijelili na dva dijela...
Nevjerovatno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#3298 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

saabsa wrote:akat ne kontam ovaj sindikat zdravstvenih...
Ljudi našli fazon da ne rade i primaju platu. Ako šta čvaknu povišice - dobro je. Ako ne čvaknu - dobro je.

Kad si bolestan moraš im ići. Nema izbora većina naroda. Gledam neki dan dolazi žena 70ak godina na šalter da pita kada može uraditi pregled. Imala infrakt prije godinu. Kažu joj pročitajte gospođo (da je štrajk). Kaže ona njima da zna čitati, ali je zanima kada će uraditi nalaz. Kažu joj imate li uputnicu doktora da ste "cito". Kaže ona šta da radim. Kažu joj čekajte.

Treba to sve gonjivom motkom....
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#3299 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Zato jedva čekam dan da se konačno rasčiste računi. ZZO da napravi cjenovnik usluga, izjednaci sve ustanove koje imaju dozvolu ministarstva i da spram izvrsenih usluga isplacuje u DZ, JZU i PZU izvrsene usluge.

Pa strajkuj do kad hoces, a platu ces samo sanjati.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3300 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by julisiz es grant »

drug_profi wrote:Zato jedva čekam dan da se konačno rasčiste računi. ZZO da napravi cjenovnik usluga, izjednaci sve ustanove koje imaju dozvolu ministarstva i da spram izvrsenih usluga isplacuje u DZ, JZU i PZU izvrsene usluge.

Pa strajkuj do kad hoces, a platu ces samo sanjati.
Da cjenovnik usluga u JZU bude zasnovan na komercijalnim, a ne socijalnim cijenama. Super, podržavam!
Locked