Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Haris.ba
Posts: 24801
Joined: 08/09/2005 20:08

#27851 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

jasib wrote: 24/01/2022 23:18
Registarska oznaka wrote: 24/01/2022 23:14 Al ekspert koji je predlozio zakon je Zildzic :lol: :lol: :lol: :lol:
On je samo junac koji je pročitao i potpisao prijedlog, podla SDA bagra iz podzemlja ga je kreirala
Ali, ne bi prosao bez glasova i drugih stranaka. I glasova i Sdp i NS. To treba isto reci.

Za 1 glas je falilo da se odmah skine na 1. Iz Sda bili suzdrzani.

Jeste Sda sve zakotrljala, ali truhlo je sistemski.

Treba dobrano u Sarajevu da malo razmisle sta misle drugi o njima. Drzava se raspada, Dodik u secesiji, a u parlamentu se prica da Sarajevo ubija druge kantone.
Last edited by Haris.ba on 24/01/2022 23:22, edited 2 times in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#27852 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by dale cooper »

Nespin wrote: 24/01/2022 23:06
dale cooper wrote: 24/01/2022 22:48 Bez daljnjeg da je ovo pokušaj SDA da se sveti za gubitak KS kao i da pokuša stvoriti bolju poziciju u drugim kantonima pred predstojeće
izbore. Ali isto tako za ovo nisu glasali samo SDA, nego i opozicione stranke iz drugih kantona uključujući SDP i NS iz TK koji su bili
pod pritiskom centrala uz Sarajeva. Shvatite ovo i kao poruku da je ostatku BiH pun kurac Sarajevo centričnosti političkih stranaka u
Federaciji ali istog takvog razmišljanja dijela stanovništva u kantonu Sarajevu koji misle da BiH počinje i završava sa Sarajevom. Možda se
to vama čini tako, ali ima nas živih i u drugim dijelovima BiH.
Druže evo slažem se, ali hajmo se prisjetiti tunela Hranjen u koji je skršeno preko 50 miliona maraka, koji je najavljivan kao spas za Bosansko-podrinjski kanton i Goražde, a za te pare dobili smo jednu jebenu rupu u planini, koja ima ulaz, ali nema izlaz. I to je to. Haloo?? Znaš li koliko je još takvih projekata sprženo, koliko je para zapaljeno, otpuhano, isparilo?? Shvataš li šta je korijen problema? Ne postoji Sarajevo centričnost, postoji samo gramzivost, štetočinstvo, korumpiranost i trulež (još uvijek) najmoćnije kriminalne organizacije u Bošnjaka - SDA. Takve krpelje, parazite, pijavice, malo koji narod ima. Decenijama kurcem nisu mrdnuli da se pokrene ovo pitanje i sad su se dosjetili maltene pred izbore. I što je najgore, kantoni koji zaslužuju da dobiju više - TK i ZDK će vidjeti malu korist od ovoga, najveću korist će vidjeti oni koji najmanje plaćaju PDV (pogodi ko), al će zato Kanton Sarajevo dobiti "po pički". Eto, to je sva politika u balija. Jebem im kera koji ih je napravio i kuju koja ih je okotila. Sjeme im se zatrlo.
Ja nikada nisam podržavao SDA niti ću vjerovatno ih ikada podržati. Ovo smatram bitnim potezom isključivo iz razloga da se skrene
pažnja na činjenicu da se mora iznaći bolji načini za pravedniju raspodjelu novca za ostatak države i kantone. I da se mora uzeti u
obzir činjenica da se proizvodnja različitih dobara (rudnici termoelektrane) nalaze u drugim dijelovima zemlje dok se sva love
prikuplja u Sarajevu i raspodjeljuje neadekvatno jer su sjedišta i menadžmenti tih kompanija isključivo u Sarajevu. A sve negativne
posljedice od termoelektrana i rudnika snose građani koji žive na tim prostorima uz neke naknade koje su pičkin dim.
Jebote danas od poznanika koji radi u BiH Telekomu sam recimo čuo informaciju i da se kompletan vozni park Telecoma u Tuzli registruje
u Kantonu Sarajevo. Mislim koji kurac??!! :-)
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#27853 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 24/01/2022 22:25
Hakiz wrote: 24/01/2022 22:00 Hoće li biti proglašavanje persona non grata u Kantonu :lol:
62 zastupnika iz Parlamenta Federacije :skoljka: :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40533
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27854 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by konektovan »

Ima li kakvog objašnjenja iz NS i SDP, kako su njihovi poslanici glasali ZA?!
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#27855 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

Ma samo posteno podjeliti, ko koliko zaradi dobije i nazad pa onda subvencija za nerazvijene kantone, kao sto je TK.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#27856 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bingov buraz »

Ovo mora proći dom naroda kako sam shvatio?
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#27857 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Haris.ba wrote: 24/01/2022 23:19
jasib wrote: 24/01/2022 23:18

On je samo junac koji je pročitao i potpisao prijedlog, podla SDA bagra iz podzemlja ga je kreirala
Ali, ne bi prosao bez glasova i drugih stranaka. I glasova i Sdp i NS. To treba isto reci.

Za 1 glas je falilo da se odmah skine na 1. Iz Sda bili suzdrzani.

Jeste Sda sve zakotrljala, ali truhlo je sistemski.

Treba dobroano u Sarajevu da malo razmisle sta misle drugi o njima. Drzava se raspada, Dodik u secesiji, a u parlamentu se prica da Sarajevo ubija druge kantone.
To jednostavno nije istina. 62 je u konačnici bilo za.
Zildžićev prijedlog bi prošao i samo sa glasovima SDA, DF, Bijedićevcima i HDZ/HNS-ovcima.
Ova dvojica iz TK iz NS i SDP su samo bile korisne budale.
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#27858 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nebozemlja »

bingov buraz wrote: 24/01/2022 23:26 Ovo mora proći dom naroda kako sam shvatio?
Mora. Nakon toga ide apelacija Ustavnom sudu.
Navodno se zakon tu može lako oboriti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27859 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Chmoljo »

dale cooper wrote: 24/01/2022 23:21
Nespin wrote: 24/01/2022 23:06

Druže evo slažem se, ali hajmo se prisjetiti tunela Hranjen u koji je skršeno preko 50 miliona maraka, koji je najavljivan kao spas za Bosansko-podrinjski kanton i Goražde, a za te pare dobili smo jednu jebenu rupu u planini, koja ima ulaz, ali nema izlaz. I to je to. Haloo?? Znaš li koliko je još takvih projekata sprženo, koliko je para zapaljeno, otpuhano, isparilo?? Shvataš li šta je korijen problema? Ne postoji Sarajevo centričnost, postoji samo gramzivost, štetočinstvo, korumpiranost i trulež (još uvijek) najmoćnije kriminalne organizacije u Bošnjaka - SDA. Takve krpelje, parazite, pijavice, malo koji narod ima. Decenijama kurcem nisu mrdnuli da se pokrene ovo pitanje i sad su se dosjetili maltene pred izbore. I što je najgore, kantoni koji zaslužuju da dobiju više - TK i ZDK će vidjeti malu korist od ovoga, najveću korist će vidjeti oni koji najmanje plaćaju PDV (pogodi ko), al će zato Kanton Sarajevo dobiti "po pički". Eto, to je sva politika u balija. Jebem im kera koji ih je napravio i kuju koja ih je okotila. Sjeme im se zatrlo.
Ja nikada nisam podržavao SDA niti ću vjerovatno ih ikada podržati. Ovo smatram bitnim potezom isključivo iz razloga da se skrene
pažnja na činjenicu da se mora iznaći bolji načini za pravedniju raspodjelu novca za ostatak države i kantone. I da se mora uzeti u
obzir činjenica da se proizvodnja različitih dobara (rudnici termoelektrane) nalaze u drugim dijelovima zemlje dok se sva love
prikuplja u Sarajevu i raspodjeljuje neadekvatno jer su sjedišta i menadžmenti tih kompanija isključivo u Sarajevu. A sve negativne
posljedice od termoelektrana i rudnika snose građani koji žive na tim prostorima uz neke naknade koje su pičkin dim.
Jebote danas od poznanika koji radi u BiH Telekomu sam recimo čuo informaciju i da se kompletan vozni park Telecoma u Tuzli registruje
u Kantonu Sarajevo. Mislim koji kurac??!! :-)
Ja ne znam koliko puta treba ponoviti, ali uplata pdva po sjedišti stvarno ne mora nikako biti kriterij. Ima i drugih, ali ova se stalno spinuje jer ga je najlakše argumentirati kao nepravdu sarajeva prema ostalim.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#27860 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Trappist »

Sta se desava sa vec dobro izgubljenim fortom? Danas mu klix koji je inace na strani trojke dobro šuka. Prvo ono da je 2015 srao za KS a o cemu je danas galamu digao, onda sad ovo oko plina. Kod nas najlakše reci neko nas sabotira, najčešće SDA :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66032
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27861 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 24/01/2022 23:25 Ima li kakvog objašnjenja iz NS i SDP, kako su njihovi poslanici glasali ZA?!
Nisu iz Sarajeva. Logy.
User avatar
anelsol
Posts: 3066
Joined: 10/05/2017 22:41

#27862 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by anelsol »

Moje zapažanje iz "neutralnog kantona" :D

- Da li je "političko Sarajevo" sarajevocentrično? - da do pizde materine, ne vide dalje od Stupske petlje bez obzira na stranačku pripadnost;
- Da li je sadašnji način raspodjele prihoda pravičan ? - nije nikada ni bio. Pogledajte malo sirotinju u USK pa mi recite da ti ljudi koji su srce dali za Bosnu nisu zaslužili bolje. Jebo ekonomsku računicu, pomozite ljudima koji trebaju pomoć a ne kurčiti se i nabijati im na nos kako smo mi ovo, mi ono, a vas ko jebe - umrite od gladi;
- Da li je ovo osveta SDA prema KS? - jest, vidi se iz aviona. Razmišljanje "mi vam dali sve a vi nas šutnuli i pljujete nas, e sad ćete vidit"
- Da li je ovo kontraproduktivno za SDA - apsolutno, ovim su zacementirali svoj opozicioni karakter u KS, a u druhim kantonima sa ovim neće dobiti ništa na političkom planu, ali tokmak Salko Zildžić ne može dobaciti do tog zaključka - jednostavno primio previše udaraca u glavu;
- Da li je ovo najbolji način kako doći do pravične raspodjele para - ni pod razno. Da SDA ima imalo mozga u glavi trebaju na Domu naroda oboriti ove izmjene i reći ljudima iz stranaka koje zastupaju Trojku - imamo šest mjeseci da donesemo normalan zakon o pravičnoj preraspodjeli, ako se to ne usaglasi opet vraćamo u proceduru;
- Da li je HDZ sa ovim profitirao - jeste, ali ništa pretjerano.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#27863 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Registarska oznaka »

Saobracajce i inspekciju ma ulice i samo kazne pisati, pogotovo ako je moguce sda glasacima da se pisu, da se budjet puni :lol: :lol: :lol:
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#27864 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Chmoljo wrote: 24/01/2022 23:28
dale cooper wrote: 24/01/2022 23:21

Ja nikada nisam podržavao SDA niti ću vjerovatno ih ikada podržati. Ovo smatram bitnim potezom isključivo iz razloga da se skrene
pažnja na činjenicu da se mora iznaći bolji načini za pravedniju raspodjelu novca za ostatak države i kantone. I da se mora uzeti u
obzir činjenica da se proizvodnja različitih dobara (rudnici termoelektrane) nalaze u drugim dijelovima zemlje dok se sva love
prikuplja u Sarajevu i raspodjeljuje neadekvatno jer su sjedišta i menadžmenti tih kompanija isključivo u Sarajevu. A sve negativne
posljedice od termoelektrana i rudnika snose građani koji žive na tim prostorima uz neke naknade koje su pičkin dim.
Jebote danas od poznanika koji radi u BiH Telekomu sam recimo čuo informaciju i da se kompletan vozni park Telecoma u Tuzli registruje
u Kantonu Sarajevo. Mislim koji kurac??!! :-)
Ja ne znam koliko puta treba ponoviti, ali uplata pdva po sjedišti stvarno ne mora nikako biti kriterij. Ima i drugih, ali ova se stalno spinuje jer ga je najlakše argumentirati kao nepravdu sarajeva prema ostalim.
Evo ja sam saglasan da se sva sjedišta i direkcije svih rudnika i svih termoelektrana prebace iz Sarajeva. Odmah.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#27865 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by dale cooper »

Chmoljo wrote: 24/01/2022 23:28
dale cooper wrote: 24/01/2022 23:21

Ja nikada nisam podržavao SDA niti ću vjerovatno ih ikada podržati. Ovo smatram bitnim potezom isključivo iz razloga da se skrene
pažnja na činjenicu da se mora iznaći bolji načini za pravedniju raspodjelu novca za ostatak države i kantone. I da se mora uzeti u
obzir činjenica da se proizvodnja različitih dobara (rudnici termoelektrane) nalaze u drugim dijelovima zemlje dok se sva love
prikuplja u Sarajevu i raspodjeljuje neadekvatno jer su sjedišta i menadžmenti tih kompanija isključivo u Sarajevu. A sve negativne
posljedice od termoelektrana i rudnika snose građani koji žive na tim prostorima uz neke naknade koje su pičkin dim.
Jebote danas od poznanika koji radi u BiH Telekomu sam recimo čuo informaciju i da se kompletan vozni park Telecoma u Tuzli registruje
u Kantonu Sarajevo. Mislim koji kurac??!! :-)
Ja ne znam koliko puta treba ponoviti, ali uplata pdva po sjedišti stvarno ne mora nikako biti kriterij. Ima i drugih, ali ova se stalno spinuje jer ga je najlakše argumentirati kao nepravdu sarajeva prema ostalim.
Pa zašto je onda problem da se to promjeni? Neka se najviše uplaćuje po mjestima gdje se najviše proizvode neki energenti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#27866 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by dale cooper »

anelsol wrote: 24/01/2022 23:31 Moje zapažanje iz "neutralnog kantona" :D

- Da li je "političko Sarajevo" sarajevocentrično? - da do pizde materine, ne vide dalje od Stupske petlje bez obzira na stranačku pripadnost;
- Da li je sadašnji način raspodjele prihoda pravičan ? - nije nikada ni bio. Pogledajte malo sirotinju u USK pa mi recite da ti ljudi koji su srce dali za Bosnu nisu zaslužili bolje. Jebo ekonomsku računicu, pomozite ljudima koji trebaju pomoć a ne kurčiti se i nabijati im na nos kako smo mi ovo, mi ono, a vas ko jebe - umrite od gladi;
- Da li je ovo osveta SDA prema KS? - jest, vidi se iz aviona. Razmišljanje "mi vam dali sve a vi nas šutnuli i pljujete nas, e sad ćete vidit"
- Da li je ovo kontraproduktivno za SDA - apsolutno, ovim su zacementirali svoj opozicioni karakter u KS, a u druhim kantonima sa ovim neće dobiti ništa na političkom planu, ali tokmak Salko Zildžić ne može dobaciti do tog zaključka - jednostavno primio previše udaraca u glavu;
- Da li je ovo najbolji način kako doći do pravične raspodjele para - ni pod razno. Da SDA ima imalo mozga u glavi trebaju na Domu naroda oboriti ove izmjene i reći ljudima iz stranaka koje zastupaju Trojku - imamo šest mjeseci da donesemo normalan zakon o pravičnoj preraspodjeli, ako se to ne usaglasi opet vraćamo u proceduru;
- Da li je HDZ sa ovim profitirao - jeste, ali ništa pretjerano.
:thumbup:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#27867 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by jasib »

Nebozemlja wrote: 24/01/2022 23:28
bingov buraz wrote: 24/01/2022 23:26 Ovo mora proći dom naroda kako sam shvatio?
Mora. Nakon toga ide apelacija Ustavnom sudu.
Navodno se zakon tu može lako oboriti.
Kako ga oboriti u Ustavnom sudu, kad tamo sjede SDAovci i HDZovci, čiji su glasovi i promijenili zakon :-)
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#27868 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Ali najinteresantniji dio ili bacanje prašine u oči jeste da je vlada bila protiv ovih rješenja. :lol:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#27869 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bingov buraz »

Nebozemlja wrote: 24/01/2022 23:28
bingov buraz wrote: 24/01/2022 23:26 Ovo mora proći dom naroda kako sam shvatio?
Mora. Nakon toga ide apelacija Ustavnom sudu.
Navodno se zakon tu može lako oboriti.
Onda je sve ovo šuplja priča.

Ostaće status quo kao i sve ostalo u državi.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24801
Joined: 08/09/2005 20:08

#27870 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

Nebozemlja wrote: 24/01/2022 23:28
bingov buraz wrote: 24/01/2022 23:26 Ovo mora proći dom naroda kako sam shvatio?
Mora. Nakon toga ide apelacija Ustavnom sudu.
Navodno se zakon tu može lako oboriti.
Ko ce podnijeti apelaciju?
2. Zahtjev za ocjenu ustavnosti federalnog zakona, bilo da je usvojen ili je u prijedlogu, mogu podnijeti: - predsjednik ili potpredsjednik Federacije; premijer ili zamjenik premijera; jedna trećina bilo kojeg doma Parlamenta Federacije.
Ima li 1/3 parlamenta bilo kojeg doma voljna da ovo problematizira?

Plus, ne vidim sta je neustavno u zakonu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66032
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27871 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

anelsol wrote: 24/01/2022 23:31 Moje zapažanje iz "neutralnog kantona" :D

- Da li je "političko Sarajevo" sarajevocentrično? - da do pizde materine, ne vide dalje od Stupske petlje bez obzira na stranačku pripadnost;
- Da li je sadašnji način raspodjele prihoda pravičan ? - nije nikada ni bio. Pogledajte malo sirotinju u USK pa mi recite da ti ljudi koji su srce dali za Bosnu nisu zaslužili bolje. Jebo ekonomsku računicu, pomozite ljudima koji trebaju pomoć a ne kurčiti se i nabijati im na nos kako smo mi ovo, mi ono, a vas ko jebe - umrite od gladi;
- Da li je ovo osveta SDA prema KS? - jest, vidi se iz aviona. Razmišljanje "mi vam dali sve a vi nas šutnuli i pljujete nas, e sad ćete vidit"
- Da li je ovo kontraproduktivno za SDA - apsolutno, ovim su zacementirali svoj opozicioni karakter u KS, a u druhim kantonima sa ovim neće dobiti ništa na političkom planu, ali tokmak Salko Zildžić ne može dobaciti do tog zaključka - jednostavno primio previše udaraca u glavu;
- Da li je ovo najbolji način kako doći do pravične raspodjele para - ni pod razno. Da SDA ima imalo mozga u glavi trebaju na Domu naroda oboriti ove izmjene i reći ljudima iz stranaka koje zastupaju Trojku - imamo šest mjeseci da donesemo normalan zakon o pravičnoj preraspodjeli, ako se to ne usaglasi opet vraćamo u proceduru;
- Da li je HDZ sa ovim profitirao - jeste, ali ništa pretjerano.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#27872 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bingov buraz »

anelsol wrote: 24/01/2022 23:31 Moje zapažanje iz "neutralnog kantona" :D

- Da li je "političko Sarajevo" sarajevocentrično? - da do pizde materine, ne vide dalje od Stupske petlje bez obzira na stranačku pripadnost;
- Da li je sadašnji način raspodjele prihoda pravičan ? - nije nikada ni bio. Pogledajte malo sirotinju u USK pa mi recite da ti ljudi koji su srce dali za Bosnu nisu zaslužili bolje. Jebo ekonomsku računicu, pomozite ljudima koji trebaju pomoć a ne kurčiti se i nabijati im na nos kako smo mi ovo, mi ono, a vas ko jebe - umrite od gladi;
- Da li je ovo osveta SDA prema KS? - jest, vidi se iz aviona. Razmišljanje "mi vam dali sve a vi nas šutnuli i pljujete nas, e sad ćete vidit"
- Da li je ovo kontraproduktivno za SDA - apsolutno, ovim su zacementirali svoj opozicioni karakter u KS, a u druhim kantonima sa ovim neće dobiti ništa na političkom planu, ali tokmak Salko Zildžić ne može dobaciti do tog zaključka - jednostavno primio previše udaraca u glavu;
- Da li je ovo najbolji način kako doći do pravične raspodjele para - ni pod razno. Da SDA ima imalo mozga u glavi trebaju na Domu naroda oboriti ove izmjene i reći ljudima iz stranaka koje zastupaju Trojku - imamo šest mjeseci da donesemo normalan zakon o pravičnoj preraspodjeli, ako se to ne usaglasi opet vraćamo u proceduru;
- Da li je HDZ sa ovim profitirao - jeste, ali ništa pretjerano.
:thumbup:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10967
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27873 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Trappist wrote: 24/01/2022 23:29 Sta se desava sa vec dobro izgubljenim fortom? Danas mu klix koji je inace na strani trojke dobro šuka. Prvo ono da je 2015 srao za KS a o cemu je danas galamu digao, onda sad ovo oko plina. Kod nas najlakše reci neko nas sabotira, najčešće SDA :D
Klix na strani trojke, a tendenciozno montirali oba clanka, samo nastavak vec postojeceg i dugog niza. Pa ljudi su dan nakon objave mjere za porodilje mrtvi-hladni objavili clanak "ima li od ovoga koristi - samo populizam". :lol:

Forto istog stava i prije i danas po pitanju pondera. Ne treba ponder jer nismo socijalni slucaj kao neki drugi kantoni, samo koristite miks primarno ekonomskih pa onda socijalnih pokazatelja i sve 5. Ipak, "Klix na strani trojke" montira "Forto nekad i sad" naslov, citaci ne citaju, i eto ga.

Drugi clanak, "gradjane smara prica izmedju Vlade KS i Energoinvesta, direktorica dala precizne podatke" i slicica maila sa dva broja. :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40533
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27874 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by konektovan »

last mohicans wrote: 24/01/2022 23:35 Ali najinteresantniji dio ili bacanje prašine u oči jeste da je vlada bila protiv ovih rješenja. :lol:
Već vidjeno ...
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#27875 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by jasib »

dale cooper wrote: 24/01/2022 23:33
Chmoljo wrote: 24/01/2022 23:28

Ja ne znam koliko puta treba ponoviti, ali uplata pdva po sjedišti stvarno ne mora nikako biti kriterij. Ima i drugih, ali ova se stalno spinuje jer ga je najlakše argumentirati kao nepravdu sarajeva prema ostalim.
Pa zašto je onda problem da se to promjeni? Neka se najviše uplaćuje po mjestima gdje se najviše proizvode neki energenti.
Tako bi bilo najrealnije. U uplatnicama PDV promijeniti šifre opština. Tačno bi se znalo ko najviše zarađuje, i prema tome i napraviti povrat novca
Locked