Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10977
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#19601 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Cekam da Fadil i Zahiragic pozovu Vladu KS i Skupstinu KS na odgovornost zbog ovakvog zakona koji favorizuje striktno odredjenu skupinu gradjana, i pozovu gradjane da tuze istu pred nadleznim sudovima. Mozda bude i neka apelacija iz kabineta premijera Federacije. :mrgreen:
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#19602 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Prpa.ba wrote: 22/04/2021 23:48 Cekam da Fadil i Zahiragic pozovu Vladu KS i Skupstinu KS na odgovornost zbog ovakvog zakona koji favorizuje striktno odredjenu skupinu gradjana, i pozovu gradjane da tuze istu pred nadleznim sudovima. Mozda bude i neka apelacija iz kabineta premijera Federacije. :mrgreen:
Kad skontaš, Fadil podnio apelaciju da obori tri ministarstva i blokira vladu KS a sada od njih traži pomoć u nabavci vakcina. Kakvi licemjeri. :skoljka:
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#19603 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

Stararaja wrote: 22/04/2021 18:31
DebelinJoe wrote: 22/04/2021 16:41 "Otiđite u RS. Pa kafići tamo imaju ponude za iftar, većina naših ljudi ide tamo, iftare, malo prošetaju i vrate se kući. Jeste da rizikuju da ih naša policija zaustavi i napiše kaznu, ali to je tako."

https://crna-hronika.info/forto-nam-se- ... Ci7nrCoboM
Ne tako davno doticni se ovdje branio zivotom,...
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sestork ... /191002007
I Nurković je blizak Hadžibajriću, a i on isto priča ovu priču o policijskom satu, čak daje savjete da ljudi lažiraju dozvole i da slobodno ostaju duže na iftarima, pa čak i da idu na teravije (iako je islamska zajednica donijela odredbu da teraviju klanjaju samo imam i mujezin).
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#19604 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

thekupus wrote: 23/04/2021 00:01
Stararaja wrote: 22/04/2021 18:31
DebelinJoe wrote: 22/04/2021 16:41 "Otiđite u RS. Pa kafići tamo imaju ponude za iftar, većina naših ljudi ide tamo, iftare, malo prošetaju i vrate se kući. Jeste da rizikuju da ih naša policija zaustavi i napiše kaznu, ali to je tako."

https://crna-hronika.info/forto-nam-se- ... Ci7nrCoboM
Ne tako davno doticni se ovdje branio zivotom,...
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sestork ... /191002007
I Nurković je blizak Hadžibajriću, a i on isto priča ovu priču o policijskom satu, čak daje savjete da ljudi lažiraju dozvole i da slobodno ostaju duže na iftarima, pa čak i da idu na teravije (iako je islamska zajednica donijela odredbu da teraviju klanjaju samo imam i mujezin).
Pa kako stvari stoje teravije se ne klanjaju samo u Sarajevu i to u centralnim dzamijama, naselja, mjesta i gradovi oko Sarajeva sve normalno funkcioniše i teravije se klanjaju redovno.

Cak i neke mahalske dzamije po Sarajevu sasvim regularno se klanja teravija i ko dodje ima bujruma.

A sto se iftara tice, evo mi išli na iftar kod neke familije, dosli oko 19:10 sjedili, iftarili i nastupilo 21:00 i sad eto mi kao moramo ici kuci... I svi se koji su tu šprdaju kako je svw to glupo, eto možemo sjediti do 21:00 i onda fajtont.

Smijesno je ovo sve...
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#19605 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

MUNAFIK wrote: 23/04/2021 00:36

Pa kako stvari stoje teravije se ne klanjaju samo u Sarajevu i to u centralnim dzamijama, naselja, mjesta i gradovi oko Sarajeva sve normalno funkcioniše i teravije se klanjaju redovno.

Cak i neke mahalske dzamije po Sarajevu sasvim regularno se klanja teravija i ko dodje ima bujruma.

A sto se iftara tice, evo mi išli na iftar kod neke familije, dosli oko 19:10 sjedili, iftarili i nastupilo 21:00 i sad eto mi kao moramo ici kuci... I svi se koji su tu šprdaju kako je svw to glupo, eto možemo sjediti do 21:00 i onda fajtont.

Smijesno je ovo sve...
Nije smiješno ovo sve, nego ste smiješni vi koji sjedite po iftarima za vrijeme pandemije. Da znate da će vas Bog kazniti za svaku osobu koja umre zbog vašeg ćejfa i sijela. A ti što idu na teravije i pored zabrana i odredbi koje je donijela IZ, to je sve stoka obična.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#19606 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Da li iko zna je li nekog policija kaznila u KS radi kretanja iza 21?
Tramvaji rade i cirkulisu iza 22. Ja regularno sa cukom setam niko me ne gleda. Biciklista koliko hoces, auta kao sto je normalno u ta doba dana.
Meni se cini da je ovo pro forme. Da se proglasilo, ali se ne sprovodi striktno.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#19607 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

drug_profi wrote: 23/04/2021 00:39 Da li iko zna je li nekog policija kaznila u KS radi kretanja iza 21?
Tramvaji rade i cirkulisu iza 22. Ja regularno sa cukom setam niko me ne gleda. Biciklista koliko hoces, auta kao sto je normalno u ta doba dana.
Meni se cini da je ovo pro forme. Da se proglasilo, ali se ne sprovodi striktno.
Iz mog iskustva, ne kažnjavaju pojedince, jer nema potrebe. Malo je onih koji krše zabranu, a da to rade tako da nekoga ugrožavaju (sjede u kafiću, u grupi ljudi, itd.) Dva puta je policijski golf stao blizu mene, samo da pitaju je li sve ok, gdje sam namjerio. Nikakve mi probleme nisu pravili.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#19608 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

thekupus wrote: 23/04/2021 00:44
drug_profi wrote: 23/04/2021 00:39 Da li iko zna je li nekog policija kaznila u KS radi kretanja iza 21?
Tramvaji rade i cirkulisu iza 22. Ja regularno sa cukom setam niko me ne gleda. Biciklista koliko hoces, auta kao sto je normalno u ta doba dana.
Meni se cini da je ovo pro forme. Da se proglasilo, ali se ne sprovodi striktno.
Iz mog iskustva, ne kažnjavaju pojedince, jer nema potrebe. Malo je onih koji krše zabranu, a da to rade tako da nekoga ugrožavaju (sjede u kafiću, u grupi ljudi, itd.) Dva puta je policijski golf stao blizu mene, samo da pitaju je li sve ok, gdje sam namjerio. Nikakve mi probleme nisu pravili.
Tako sam i mislio. Prije neko vecer prodje Vitara kraj mene ni usporili nisu. Cuku nisu mogli vidjeti. Pretpostavio sam da je represija rezervisana samo za one bezobrazne i one u grupama.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#19609 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

drug_profi wrote: 23/04/2021 00:50
thekupus wrote: 23/04/2021 00:44
drug_profi wrote: 23/04/2021 00:39 Da li iko zna je li nekog policija kaznila u KS radi kretanja iza 21?
Tramvaji rade i cirkulisu iza 22. Ja regularno sa cukom setam niko me ne gleda. Biciklista koliko hoces, auta kao sto je normalno u ta doba dana.
Meni se cini da je ovo pro forme. Da se proglasilo, ali se ne sprovodi striktno.
Iz mog iskustva, ne kažnjavaju pojedince, jer nema potrebe. Malo je onih koji krše zabranu, a da to rade tako da nekoga ugrožavaju (sjede u kafiću, u grupi ljudi, itd.) Dva puta je policijski golf stao blizu mene, samo da pitaju je li sve ok, gdje sam namjerio. Nikakve mi probleme nisu pravili.
Tako sam i mislio. Prije neko vecer prodje Vitara kraj mene ni usporili nisu. Cuku nisu mogli vidjeti. Pretpostavio sam da je represija rezervisana samo za one bezobrazne i one u grupama.
Prije nove godine su znali i zaustavljati auta, u zadnje vrijeme nista...

Licno ne znam nikoga da je dobio kaznu za kretanje, a znam dosta raje da se krecu u policijskom.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#19610 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

thekupus wrote: 23/04/2021 00:38
MUNAFIK wrote: 23/04/2021 00:36

Pa kako stvari stoje teravije se ne klanjaju samo u Sarajevu i to u centralnim dzamijama, naselja, mjesta i gradovi oko Sarajeva sve normalno funkcioniše i teravije se klanjaju redovno.

Cak i neke mahalske dzamije po Sarajevu sasvim regularno se klanja teravija i ko dodje ima bujruma.

A sto se iftara tice, evo mi išli na iftar kod neke familije, dosli oko 19:10 sjedili, iftarili i nastupilo 21:00 i sad eto mi kao moramo ici kuci... I svi se koji su tu šprdaju kako je svw to glupo, eto možemo sjediti do 21:00 i onda fajtont.

Smijesno je ovo sve...
Nije smiješno ovo sve, nego ste smiješni vi koji sjedite po iftarima za vrijeme pandemije. Da znate da će vas Bog kazniti za svaku osobu koja umre zbog vašeg ćejfa i sijela. A ti što idu na teravije i pored zabrana i odredbi koje je donijela IZ, to je sve stoka obična.
Ja ti opisujem realnu sliku sta se desava... Ove mjere važe u centralnom dijelu Sarajeva, možda još u centru Zenice i Tuzle i to je to, a i to samo možda tamo.

Cuj sta je problem otici na iftar kod rodbine?

Jel problem sto je iftar, ili generalno ne bi trebali nikako obilaziti porodicu i prijatelje?
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#19611 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

MUNAFIK wrote: 23/04/2021 01:20
thekupus wrote: 23/04/2021 00:38
MUNAFIK wrote: 23/04/2021 00:36

Pa kako stvari stoje teravije se ne klanjaju samo u Sarajevu i to u centralnim dzamijama, naselja, mjesta i gradovi oko Sarajeva sve normalno funkcioniše i teravije se klanjaju redovno.

Cak i neke mahalske dzamije po Sarajevu sasvim regularno se klanja teravija i ko dodje ima bujruma.

A sto se iftara tice, evo mi išli na iftar kod neke familije, dosli oko 19:10 sjedili, iftarili i nastupilo 21:00 i sad eto mi kao moramo ici kuci... I svi se koji su tu šprdaju kako je svw to glupo, eto možemo sjediti do 21:00 i onda fajtont.

Smijesno je ovo sve...
Nije smiješno ovo sve, nego ste smiješni vi koji sjedite po iftarima za vrijeme pandemije. Da znate da će vas Bog kazniti za svaku osobu koja umre zbog vašeg ćejfa i sijela. A ti što idu na teravije i pored zabrana i odredbi koje je donijela IZ, to je sve stoka obična.
Ja ti opisujem realnu sliku sta se desava... Ove mjere važe u centralnom dijelu Sarajeva, možda još u centru Zenice i Tuzle i to je to, a i to samo možda tamo.

Cuj sta je problem otici na iftar kod rodbine?

Jel problem sto je iftar, ili generalno ne bi trebali nikako obilaziti porodicu i prijatelje?
Te mjere vaze u komplet FBiH. E sad je druga stvar sto su nama poznate stranke srozali sudstvo na nulu i svaki Kanton moze da radi sta zeli. I to nije samo stvar gdje na celu Kantona sjede Hrvati nego i tamo gdje sjede Bosnjaci.
Vidis vec svoje vlastito pitanje „sta je problem otici kod rodbine na Iftar“.
Nije problem otici na Iftar nego je problem kad se krsi zakon. I svaki pojedinac koji to cini je dio ne funkcionalne drzave. Tu onda ide dalje od podplacanje policije pa nadalje do ona tri smrada u vrhu drzave. I imas to da svako radi sta zeli. Vama ako se koji zakon uvede odma mislite da vas neko licno j...
I meni je policijski bezveze ali ako zakon tako kaze drzim se i gotovo.
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#19612 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Ipak ste se malo zajebali. Drzava i zakon su broj 1 i ja koliko znam na veliku vasu zalost, zalost sda i vepra mi nismo islamska republika ili bilo koja druga vjerska. Tako da ako je od 21 svima zabrana onda je zabrana. IZ je rekla nema dzamija dakle krsite svjesno i zakone drzave i odluke IZ. Bas vjerski. I ja sam dolazio kuci u 9 i 10, 9 i 20 pa me nisu zaustavili i bilo je jos auta. Logicno nisu debili i oni znaju ljudi rade, vracaju se od bilo kuda. Iza 22h ja ne bi prasto ocu rodjenom jer je to vec bezobrazluk. Naravno ako je razlog ja setam nako, ja bio na iftaru. Bio sam i ja na iftaru pa smo sve zavrsili, kafu popili i bio kuci u 9 i 20. Zao mi je ali vjera opcenito ipak nije prva i to je privatna stvar i samim tim nije najvaznija u sistemu.

Jesam cafir 1/1.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#19613 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

made_in_sarajevo wrote: 23/04/2021 06:54 Ipak ste se malo zajebali. Drzava i zakon su broj 1 i ja koliko znam na veliku vasu zalost, zalost sda i vepra mi nismo islamska republika ili bilo koja druga vjerska. Tako da ako je od 21 svima zabrana onda je zabrana. IZ je rekla nema dzamija dakle krsite svjesno i zakone drzave i odluke IZ. Bas vjerski. I ja sam dolazio kuci u 9 i 10, 9 i 20 pa me nisu zaustavili i bilo je jos auta. Logicno nisu debili i oni znaju ljudi rade, vracaju se od bilo kuda. Iza 22h ja ne bi prasto ocu rodjenom jer je to vec bezobrazluk. Naravno ako je razlog ja setam nako, ja bio na iftaru. Bio sam i ja na iftaru pa smo sve zavrsili, kafu popili i bio kuci u 9 i 20. Zao mi je ali vjera opcenito ipak nije prva i to je privatna stvar i samim tim nije najvaznija u sistemu.

Jesam cafir 1/1.
:-)

Drago mi je da si to podjrlio sa nama.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#19614 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

Sigma90 wrote: 23/04/2021 06:05
MUNAFIK wrote: 23/04/2021 01:20
thekupus wrote: 23/04/2021 00:38

Nije smiješno ovo sve, nego ste smiješni vi koji sjedite po iftarima za vrijeme pandemije. Da znate da će vas Bog kazniti za svaku osobu koja umre zbog vašeg ćejfa i sijela. A ti što idu na teravije i pored zabrana i odredbi koje je donijela IZ, to je sve stoka obična.
Ja ti opisujem realnu sliku sta se desava... Ove mjere važe u centralnom dijelu Sarajeva, možda još u centru Zenice i Tuzle i to je to, a i to samo možda tamo.

Cuj sta je problem otici na iftar kod rodbine?

Jel problem sto je iftar, ili generalno ne bi trebali nikako obilaziti porodicu i prijatelje?
Te mjere vaze u komplet FBiH. E sad je druga stvar sto su nama poznate stranke srozali sudstvo na nulu i svaki Kanton moze da radi sta zeli. I to nije samo stvar gdje na celu Kantona sjede Hrvati nego i tamo gdje sjede Bosnjaci.
Vidis vec svoje vlastito pitanje „sta je problem otici kod rodbine na Iftar“.
Nije problem otici na Iftar nego je problem kad se krsi zakon. I svaki pojedinac koji to cini je dio ne funkcionalne drzave. Tu onda ide dalje od podplacanje policije pa nadalje do ona tri smrada u vrhu drzave. I imas to da svako radi sta zeli. Vama ako se koji zakon uvede odma mislite da vas neko licno j...
I meni je policijski bezveze ali ako zakon tako kaze drzim se i gotovo.

Znaci on nije problem sto se ode na iftar ili veceru ili kafu kod familije ili prijatelja, nego je problem sto se.ostane duže od 21:00 h jer je to kao neki zakon?

Pa nije to bas neki zakon, vise je to, dokazano NEUSTAVNA odluka raspale Vlade FBIH, koja pokusava politicki da pravi pritisak na Vladu KS.

Dok SDA na jednij strani uvodi policijski, na drugoj strani ista ta SDA u KS vrsi protisak i potpaljuje građane protiv Vlade KS radi mjera.

Znaci mozemo normalno sjediti kod familije ali do 21... Poslije 21 nastupa korona i veliki zakoni... Bilo bi puno postenije da kazete ne treba nikako ici kod familije dok postoji korona, ovako nema smisla zaista.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19615 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

Ja sam u 9 u krevetu pa mozete i vi po kucama u krugu obitelji
Ne znam sto hocete izvandredna je situacija
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#19616 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

MUNAFIK wrote: 23/04/2021 11:53
Sigma90 wrote: 23/04/2021 06:05
MUNAFIK wrote: 23/04/2021 01:20

Ja ti opisujem realnu sliku sta se desava... Ove mjere važe u centralnom dijelu Sarajeva, možda još u centru Zenice i Tuzle i to je to, a i to samo možda tamo.

Cuj sta je problem otici na iftar kod rodbine?

Jel problem sto je iftar, ili generalno ne bi trebali nikako obilaziti porodicu i prijatelje?
Te mjere vaze u komplet FBiH. E sad je druga stvar sto su nama poznate stranke srozali sudstvo na nulu i svaki Kanton moze da radi sta zeli. I to nije samo stvar gdje na celu Kantona sjede Hrvati nego i tamo gdje sjede Bosnjaci.
Vidis vec svoje vlastito pitanje „sta je problem otici kod rodbine na Iftar“.
Nije problem otici na Iftar nego je problem kad se krsi zakon. I svaki pojedinac koji to cini je dio ne funkcionalne drzave. Tu onda ide dalje od podplacanje policije pa nadalje do ona tri smrada u vrhu drzave. I imas to da svako radi sta zeli. Vama ako se koji zakon uvede odma mislite da vas neko licno j...
I meni je policijski bezveze ali ako zakon tako kaze drzim se i gotovo.

Znaci on nije problem sto se ode na iftar ili veceru ili kafu kod familije ili prijatelja, nego je problem sto se.ostane duže od 21:00 h jer je to kao neki zakon?

Pa nije to bas neki zakon, vise je to, dokazano NEUSTAVNA odluka raspale Vlade FBIH, koja pokusava politicki da pravi pritisak na Vladu KS.

Dok SDA na jednij strani uvodi policijski, na drugoj strani ista ta SDA u KS vrsi protisak i potpaljuje građane protiv Vlade KS radi mjera.

Znaci mozemo normalno sjediti kod familije ali do 21... Poslije 21 nastupa korona i veliki zakoni... Bilo bi puno postenije da kazete ne treba nikako ici kod familije dok postoji korona, ovako nema smisla zaista.
niko ti ne moze zabraniti da ides do familije
to je iskljucivo do tebe hoces li ici i eventualno praviti taj klaster ili sta vec
ovo od 21 zabrana kretanja se odnosi na sve tako da ti to moze zabraniti i u tome je poenta

ps. to da li je to opravdano ili ne se moze diskutovati
al ako su uveli zakon mjeru nazovi kako zelis postuj ga
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#19617 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

nema se sta postovati. kad je ramazan, dzuma ima da bude kako vjernici kazu. ista stvar za bilo koju vjeru. pa hadzije hladno parkiraju auto na sred ulice, trotoara i ostavi poruku "na dzumi sam". ko veli ako sam na dzumi nema mi pravo ko svirati, jebati majku ili da mi dodje policajac ostaviti kaznu ili da me pauk digne. u 21h nastupa policijski sat i kraj price. jel neko iftari, gleda film, guzi na parkingu je stvar pojedinca i samo kod nas ima da saka ljudi kompletan sistem okrece prema sebi. svugdje u svijetu kad odes negdje uklapas se, samo je u Sarajevu politika ko god dodje sa strane ono namece svoje i vazda ima rodjaka koji je funkcija da to njegovo prodje.

postite radi sebe, u dzamiju svakako se ne moze i vi kao vjernici valjda to postujete pajel. uskracena su i meni prava da prakticiram svoju vjeru svake druge subote ili nedelje na Kosevu gledajuci Sarajevo pa sutim i cekam da prodje korona.

kjafir 1/1 kazem ja
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#19618 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

made_in_sarajevo wrote: 23/04/2021 13:18 nema se sta postovati. kad je ramazan, dzuma ima da bude kako vjernici kazu. ista stvar za bilo koju vjeru. pa hadzije hladno parkiraju auto na sred ulice, trotoara i ostavi poruku "na dzumi sam". ko veli ako sam na dzumi nema mi pravo ko svirati, jebati majku ili da mi dodje policajac ostaviti kaznu ili da me pauk digne. u 21h nastupa policijski sat i kraj price. jel neko iftari, gleda film, guzi na parkingu je stvar pojedinca i samo kod nas ima da saka ljudi kompletan sistem okrece prema sebi. svugdje u svijetu kad odes negdje uklapas se, samo je u Sarajevu politika ko god dodje sa strane ono namece svoje i vazda ima rodjaka koji je funkcija da to njegovo prodje.

postite radi sebe, u dzamiju svakako se ne moze i vi kao vjernici valjda to postujete pajel. uskracena su i meni prava da prakticiram svoju vjeru svake druge subote ili nedelje na Kosevu gledajuci Sarajevo pa sutim i cekam da prodje korona.

kjafir 1/1 kazem ja
Svaki iskreni i pravi vjernik ce uvijek postovati zakone i naredbe je mu to i vjera nalaze. Cutiti se vjernikom, postiti, a namjerno krsiti zakon i naredbe IZ jednostavno ne ide zajedno.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#19619 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

ja kad bih napisao da mi se uskracuje sto petkom i subotom nisam u "diskoteci" do 7 ujutro rekli bi sta ces tamo narkoman i sl
kad oni napisu da ne mogu iftariti od policijskog a ni to nije tacno jer neko rece da poslije iftara ode u kafic popiti kafu i vrati se kuci oko 9 onda je problem vlada klinci palci islamofobija i ko zna sta
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66043
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19620 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Navlace na islamofobiju jer je to po logici stvari lakse napadati od epidemioloskih mjera.
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#19621 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by BHDragons »

Otkako je počela pandemija nisam nijednom ušao u džamiju, a vjernik sam, kod kuće obavljam namaz. Ljudi ne shvataju da je ovo vanredna situacija. I inače ne volim hodati po iftarima, a ne pogtovo sada u ovakvom vremenu. Iftar je za kuće, sa porodicom, a ne u gradu da me svi vide i ja im govorim JA POSTIO.
Inače sve pohvale za organizaciju masovne vakcinacije, besprijekorno stvarno!
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#19622 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by breuer »

BHDragons wrote: 23/04/2021 15:11 Otkako je počela pandemija nisam nijednom ušao u džamiju, a vjernik sam, kod kuće obavljam namaz. Ljudi ne shvataju da je ovo vanredna situacija. I inače ne volim hodati po iftarima, a ne pogtovo sada u ovakvom vremenu. Iftar je za kuće, sa porodicom, a ne u gradu da me svi vide i ja im govorim JA POSTIO.
Inače sve pohvale za organizaciju masovne vakcinacije, besprijekorno stvarno!
:thumbup: tako bi trebao da izgleda vjernik
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#19623 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

foxlife wrote: 23/04/2021 12:23
MUNAFIK wrote: 23/04/2021 11:53
Sigma90 wrote: 23/04/2021 06:05
Te mjere vaze u komplet FBiH. E sad je druga stvar sto su nama poznate stranke srozali sudstvo na nulu i svaki Kanton moze da radi sta zeli. I to nije samo stvar gdje na celu Kantona sjede Hrvati nego i tamo gdje sjede Bosnjaci.
Vidis vec svoje vlastito pitanje „sta je problem otici kod rodbine na Iftar“.
Nije problem otici na Iftar nego je problem kad se krsi zakon. I svaki pojedinac koji to cini je dio ne funkcionalne drzave. Tu onda ide dalje od podplacanje policije pa nadalje do ona tri smrada u vrhu drzave. I imas to da svako radi sta zeli. Vama ako se koji zakon uvede odma mislite da vas neko licno j...
I meni je policijski bezveze ali ako zakon tako kaze drzim se i gotovo.

Znaci on nije problem sto se ode na iftar ili veceru ili kafu kod familije ili prijatelja, nego je problem sto se.ostane duže od 21:00 h jer je to kao neki zakon?

Pa nije to bas neki zakon, vise je to, dokazano NEUSTAVNA odluka raspale Vlade FBIH, koja pokusava politicki da pravi pritisak na Vladu KS.

Dok SDA na jednij strani uvodi policijski, na drugoj strani ista ta SDA u KS vrsi protisak i potpaljuje građane protiv Vlade KS radi mjera.

Znaci mozemo normalno sjediti kod familije ali do 21... Poslije 21 nastupa korona i veliki zakoni... Bilo bi puno postenije da kazete ne treba nikako ici kod familije dok postoji korona, ovako nema smisla zaista.
niko ti ne moze zabraniti da ides do familije
to je iskljucivo do tebe hoces li ici i eventualno praviti taj klaster ili sta vec
ovo od 21 zabrana kretanja se odnosi na sve tako da ti to moze zabraniti i u tome je poenta

ps. to da li je to opravdano ili ne se moze diskutovati
al ako su uveli zakon mjeru nazovi kako zelis postuj ga
Po toj logici kakav god debil kojeg nekako postave na neku poziciju donese nekakvu mjeru mi je trebamo postivati ma kako god ona glupa bila.

Daj ne provaljujte se i smijesna jenovo prica o vjeri, vjernicima, islamskim drzavama itd...

Fazon je u tome što KS ima jako glup krizni štab, i meni je licno zao radi toga, samo kad se sjetim da je Vranic doslovno nakon 20 sati od mjere (lockdown za vikend) izjavio da vec ima REZULTATE... Sve mi je bili jasno kavi su to 'umovi'... Ali haj nejse...

Taj krizni stab radi glupih 60 minuta na sebe u Sarajevu, bez ikakve potrebe, skrece srdjbu jednog veceg dijela gradjana u KS... I tako svaki dan neka glupost, nakupi se i ispast ce nam Zahiragic spasioc nakon toga...


Ali OK, nastavite vi guslat o tome kako ovo nije islamska zemlja i kako svi moramo postovat nekakve mjere ma kako god glupe bile hahahaha :izet: sto apsolutno nikakve veze nema.sa ovom sto ja pisem.
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#19624 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 23/04/2021 14:39 Navlace na islamofobiju jer je to po logici stvari lakse napadati od epidemioloskih mjera.
A tako će samo stvoriti stvarnu islamofobiju.
User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#19625 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tovarish »

BHDragons wrote: 23/04/2021 15:11 Otkako je počela pandemija nisam nijednom ušao u džamiju, a vjernik sam, kod kuće obavljam namaz. Ljudi ne shvataju da je ovo vanredna situacija. I inače ne volim hodati po iftarima, a ne pogtovo sada u ovakvom vremenu. Iftar je za kuće, sa porodicom, a ne u gradu da me svi vide i ja im govorim JA POSTIO.
Inače sve pohvale za organizaciju masovne vakcinacije, besprijekorno stvarno!
Dobar dio ih i ne posti na tim iftarima. Šta sam ja puta bio na iftarima u gradu, a ja i post se nismo sreli već 15 godina.
Locked