Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#22076 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

foxlife wrote: 01/08/2021 18:21
malakh wrote: 01/08/2021 13:42

pa trojka je pomela na lokalnim izborima pričom o stranačkom zapošljavanju, rodjackom zaposljavanju i kriminalu sda. ne smiju sebi dozvoljavati takav luksuz da rade isto.

i već sam ranije napisao da treba smijeniti i envera i aidu i napraviti primjer kako se radi sa onima koji guraju rodjake...

a sada ću ti ja reći o čemu se ovdje radi. aida pendek je bila enverov kadar od povjerenja. on je nju imenovao za direktoricu vika, a ista je bila enverova desna ruka dok je isti bio direktor. ​

tikva izmedju njih je pukla na imenovanju jednog izvršnog direktora, jer je enver gurao jedno, a ona gurala drugo. na kraju je prošla neka žena, koju je željela aida, ali ne ispunjava uslovne i enver nije dozvolio izmjenu statuta i uradio je sve da skloni tu zenu. onda mu je aida vratila tako što je odbila primiti njegovog rođaka u radni odnos.

i onda su počeli da jedno drugo prijavljuju uredu za borbu protiv korupcije.

to su informacije koje ja imam od izvora iz nipa.
i sada neka neko iz trojke istraje da ovaj ured za korupciju nesto ucini
ili ko vec moze sasvim svejedno
da sam bilo ko u stranci ja bih prvi glasno govorio o ovome
ured je insitucija protokolarne prirode. skupljaju domentaciju i salju je tuziteljstvu. nista vise oni ne mogu uciniti po ovom ili slicnom pitanju.

ovdje poteze povlaci dino konakovic i nitko vise. on je taj koji ce narediti smjenu envera ili nece. na njemu je.

da je enver presao crvenu liniju, po mom misljenju, doista jeste.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#22077 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

malakh wrote: 01/08/2021 19:59
foxlife wrote: 01/08/2021 18:21

i sada neka neko iz trojke istraje da ovaj ured za korupciju nesto ucini
ili ko vec moze sasvim svejedno
da sam bilo ko u stranci ja bih prvi glasno govorio o ovome
ured je insitucija protokolarne prirode. skupljaju domentaciju i salju je tuziteljstvu. nista vise oni ne mogu uciniti po ovom ili slicnom pitanju.

ovdje poteze povlaci dino konakovic i nitko vise. on je taj koji ce narediti smjenu envera ili nece. na njemu je.

da je enver presao crvenu liniju, po mom misljenju, doista jeste.
Pa moze se valjda predati tuzilastvu bez tog ureda i dine
Neka to npr ucini forto kojovic niksic ili ko vec ako nece dino
Mislim da bi mnogo dobili s tim
Jedino mozda bi izgubili nesto kod dine al ako je on svjestan sta je tu sve bilo a jeste sigurno nece zamjeriti nikome ako prijave ovog diletanta
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#22078 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 01/08/2021 12:29
Hakiz wrote: 01/08/2021 09:42

Opet "A šta je radila SDA".

Znamo, morate li i vi isto?
Ne mozes ocekivati drugacije kad je sve odraslo u SDA sistemu vrijednosti vec 30 godina.
Pozitivno je sto su ovakvi gafovi ovoj vlasti ipak skandal, oko kojeg ce se skidati glave, za razliku od ranijeg sistema gdje se ovo smatralo normalnim.
Treba vrijeme da prodje i to u sistemu gdje su ovi skandali stvarno nepozeljni.
Opet "A šta je radila SDA".
:lol:
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#22079 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

foxlife wrote: 01/08/2021 20:05
malakh wrote: 01/08/2021 19:59

ured je insitucija protokolarne prirode. skupljaju domentaciju i salju je tuziteljstvu. nista vise oni ne mogu uciniti po ovom ili slicnom pitanju.

ovdje poteze povlaci dino konakovic i nitko vise. on je taj koji ce narediti smjenu envera ili nece. na njemu je.

da je enver presao crvenu liniju, po mom misljenju, doista jeste.
Pa moze se valjda predati tuzilastvu bez tog ureda i dine
Neka to npr ucini forto kojovic niksic ili ko vec ako nece dino
Mislim da bi mnogo dobili s tim
Jedino mozda bi izgubili nesto kod dine al ako je on svjestan sta je tu sve bilo a jeste sigurno nece zamjeriti nikome ako prijave ovog diletanta
ma smjena ministra je pitanje politike, a ne pitanje tuziteljstva ili nekog ureda. zato sam i rekao da je dino taj koji ce povlaciti poteze.

mislim da je ovo jako nekorektno prema konakovicu, jer covjek nije ni luk jeo ni luk mirisao. sada ce primiti sve gelere sto je enver zasrao. vec su se sda botovi zadali da mu fakturiraju tzv nipotizam.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#22080 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

malakh wrote: 01/08/2021 20:29
foxlife wrote: 01/08/2021 20:05
Pa moze se valjda predati tuzilastvu bez tog ureda i dine
Neka to npr ucini forto kojovic niksic ili ko vec ako nece dino
Mislim da bi mnogo dobili s tim
Jedino mozda bi izgubili nesto kod dine al ako je on svjestan sta je tu sve bilo a jeste sigurno nece zamjeriti nikome ako prijave ovog diletanta
ma smjena ministra je pitanje politike, a ne pitanje tuziteljstva ili nekog ureda. zato sam i rekao da je dino taj koji ce povlaciti poteze.

mislim da je ovo jako nekorektno prema konakovicu, jer covjek nije ni luk jeo ni luk mirisao. sada ce primiti sve gelere sto je enver zasrao. vec su se sda botovi zadali da mu fakturiraju tzv nipotizam.
ma jebo smjenu ministra to je najmanje sto je bitno
bitno je tuziti ga za to sto je uradio pa da makar plati kaznu ako nece ici u zatvor da se posalje poruka ako uradis to neces proci nekaznjen i samo ces biti smijenjen nego i placanje kazne i zatvor po mogucnosti
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#22081 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 01/08/2021 20:29
drug_profi wrote: 01/08/2021 12:29

Ne mozes ocekivati drugacije kad je sve odraslo u SDA sistemu vrijednosti vec 30 godina.
Pozitivno je sto su ovakvi gafovi ovoj vlasti ipak skandal, oko kojeg ce se skidati glave, za razliku od ranijeg sistema gdje se ovo smatralo normalnim.
Treba vrijeme da prodje i to u sistemu gdje su ovi skandali stvarno nepozeljni.
Opet "A šta je radila SDA".
:lol:
Samo nedobronamjeran moze da se pravi da ne razumije...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#22082 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by jefff »

A sto se ovi kurci iz trojke predstavljaju oporbom kad su vlast?

ZBOGOM OPOZICIJO, ODOH U SARAJ'VO: Opozicija jeste osvojila vlast u Sarajevu, ali su Sarajlije izgubile opoziciju
https://thebosniatimes.ba/62366/zbogom- ... bTtFRoyRmE
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#22083 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 01/08/2021 21:04 Samo nedobronamjeran moze da se pravi da ne razumije...
Nije stvar u tome da li razumijem, nego da li mislim da je to opravdanje.

Imaš političare koji su dobili naše glasove zbog toga što su obećali drugačije ponašanje, "promjenu paradigme" (njihova omiljena mantra), uvođenje poštenja (ja bih volio da se uvede i dostojanstvo ali previše tražim) u politički život itd. A onda krene evanđenje po kojem ih treba razumjeti i oprostiti im grijehe, jer, zaboga, i oni su "rasli u vremenu SDA".

Ako si obećao promjenu političkog ponašanja, ne možeš se vaditi "oprostite mi, rastao sam pod uticajem".

Koliko ja vidim, ovdje je ljudima najvažnije da SDA više nije na vlasti, a sve manje je važno koliko se nova vlast razlikuje od SDA. To je u drugom planu, što se vas tiče, na kraju mogu postati isti kao SDA, samo neka nisu oni. Tada im je sve oprošteno.

Neko je rekao, možda čak i ti, da je NS sama, možda bi i bilo nešto od promjene političkog ponašanja. Slažem se u potpunosti sa tim. SDP i NiP teško da će odoljeti iskušenjima. NS, i pored nekoliko posrtanja, je mogla biti stvarna promjena paradigme.

A, dobro, možda nekad u budućnosti...
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#22084 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 02/08/2021 00:13
drug_profi wrote: 01/08/2021 21:04 Samo nedobronamjeran moze da se pravi da ne razumije...
Nije stvar u tome da li razumijem, nego da li mislim da je to opravdanje.

Imaš političare koji su dobili naše glasove zbog toga što su obećali drugačije ponašanje, "promjenu paradigme" (njihova omiljena mantra), uvođenje poštenja (ja bih volio da se uvede i dostojanstvo ali previše tražim) u politički život itd. A onda krene evanđenje po kojem ih treba razumjeti i oprostiti im grijehe, jer, zaboga, i oni su "rasli u vremenu SDA".

Ako si obećao promjenu političkog ponašanja, ne možeš se vaditi "oprostite mi, rastao sam pod uticajem".

Koliko ja vidim, ovdje je ljudima najvažnije da SDA više nije na vlasti, a sve manje je važno koliko se nova vlast razlikuje od SDA. To je u drugom planu, što se vas tiče, na kraju mogu postati isti kao SDA, samo neka nisu oni. Tada im je sve oprošteno.

Neko je rekao, možda čak i ti, da je NS sama, možda bi i bilo nešto od promjene političkog ponašanja. Slažem se u potpunosti sa tim. SDP i NiP teško da će odoljeti iskušenjima. NS, i pored nekoliko posrtanja, je mogla biti stvarna promjena paradigme.

A, dobro, možda nekad u budućnosti...
E jarane, imas ili to ili SDA, pa ti vidi.
A znas sta znaci apstinencija. Isto sto i SDA.
zato ne rise...
Genracija poslije nas treba da dobije sansu da moze zaista da bira, a nase je da makar malo ispravimo sto smo zasrali.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#22085 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 02/08/2021 01:28
Hakiz wrote: 02/08/2021 00:13

Nije stvar u tome da li razumijem, nego da li mislim da je to opravdanje.

Imaš političare koji su dobili naše glasove zbog toga što su obećali drugačije ponašanje, "promjenu paradigme" (njihova omiljena mantra), uvođenje poštenja (ja bih volio da se uvede i dostojanstvo ali previše tražim) u politički život itd. A onda krene evanđenje po kojem ih treba razumjeti i oprostiti im grijehe, jer, zaboga, i oni su "rasli u vremenu SDA".

Ako si obećao promjenu političkog ponašanja, ne možeš se vaditi "oprostite mi, rastao sam pod uticajem".

Koliko ja vidim, ovdje je ljudima najvažnije da SDA više nije na vlasti, a sve manje je važno koliko se nova vlast razlikuje od SDA. To je u drugom planu, što se vas tiče, na kraju mogu postati isti kao SDA, samo neka nisu oni. Tada im je sve oprošteno.

Neko je rekao, možda čak i ti, da je NS sama, možda bi i bilo nešto od promjene političkog ponašanja. Slažem se u potpunosti sa tim. SDP i NiP teško da će odoljeti iskušenjima. NS, i pored nekoliko posrtanja, je mogla biti stvarna promjena paradigme.

A, dobro, možda nekad u budućnosti...
E jarane, imas ili to ili SDA, pa ti vidi.
A znas sta znaci apstinencija. Isto sto i SDA.
zato ne rise...
Genracija poslije nas treba da dobije sansu da moze zaista da bira, a nase je da makar malo ispravimo sto smo zasrali.

Ne ide to tako. Vatru ako gasiš benzinom napravićeš gore.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#22086 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 02/08/2021 01:33
drug_profi wrote: 02/08/2021 01:28

E jarane, imas ili to ili SDA, pa ti vidi.
A znas sta znaci apstinencija. Isto sto i SDA.
zato ne rise...
Genracija poslije nas treba da dobije sansu da moze zaista da bira, a nase je da makar malo ispravimo sto smo zasrali.

Ne ide to tako. Vatru ako gasiš benzinom napravićeš gore.
A tvoj prijedlog je šta?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66027
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22087 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Ne ide to tako brzo taman da su zasjeli Kisindzer i Koča Popović. Promjena paradigme jeste vidljiva dok su ovakva pitanja stvar ekscesa a ne slijeganja ramenima.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#22088 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 02/08/2021 10:11 Ne ide to tako brzo taman da su zasjeli Kisindzer i Koča Popović. Promjena paradigme jeste vidljiva dok su ovakva pitanja stvar ekscesa a ne slijeganja ramenima.
Dinar po dinar...

Eksces po eksces, sabere se to.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#22089 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Hakiz wrote: 02/08/2021 12:28
_BataZiv_0809 wrote: 02/08/2021 10:11 Ne ide to tako brzo taman da su zasjeli Kisindzer i Koča Popović. Promjena paradigme jeste vidljiva dok su ovakva pitanja stvar ekscesa a ne slijeganja ramenima.
Dinar po dinar...

Eksces po eksces, sabere se to.
Dpk trojk abez problema prizna ovakve ekscese i njima ce se baviti SDA je kao stranka jedan veliki eksces i skandal koji niko ne moze rijesiti. Jedino rjesenje je da se ugase.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#22090 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Ja trbe hakize pitah sta ti predlazes kao rjesenje, ali ti to lijepo izignorisa.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#22091 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 02/08/2021 12:46
Hakiz wrote: 02/08/2021 12:28

Dinar po dinar...

Eksces po eksces, sabere se to.
Dpk trojk abez problema prizna ovakve ekscese i njima ce se baviti SDA je kao stranka jedan veliki eksces i skandal koji niko ne moze rijesiti. Jedino rjesenje je da se ugase.
Opet SDA :)

Sve dok se na svaku kritiku spomene "A šta je SDA radila" ne moe se vjerovati u ozbiljnost trojke. Znamo mi šta je radila SDA, zato smo i glasali za stranke trojke, ali sve dok se trojka vadi na SDA, pitanje sposobnost itrojke će se pojačavati.

Dakle, ako neko uputi neku kritiku, pa makar bio SDA bot treba ili reći da je laž ako je laž ili priznat iako je istina pa popraviti ili nešt otreće.

Ali treba prestati više sa "a kakava je bila SDA". To izgleda infantilno. Kao kada mama pita sina "zašto si sestri pokvario lutku" a on kaže "I ona je meni isprljala tene i majicu i hlače". Jeste, isprljala je, ali valjda si ti pametniji od nje?
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#22092 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 02/08/2021 13:04 Ja trbe hakize pitah sta ti predlazes kao rjesenje, ali ti to lijepo izignorisa.
Kakvo rješenje? Uradiš šta hoćeš. Jesam li ja igdje rekao da za trojku ne treba glasati i slično? Nisam.

Ali, kao što ne mogu SDA foliranja a znamo koliko su upropastili, ne mogu ni gledanja u trojku kao u bogove.

Ja sam glasač jedne stranke trojke. Na sljedećim izborima ako budem glasao biće opet za istu stranku. Ako budem apstinirao, pritisak u stilu "glas koji se ne da trojci ide SDA-u", "Neomjte kritikovati trojku, SDA je gora" itd neće me odvratiti od apstinencije. Samo će je utvrditi.

Ne možeš nekoga ko sumnja privoliti da prestane sumnjati time što ćeš na njega vršiti pritisak, prozvati ga glupim itd. Znam da frustrira stalno ponavljati isto, da neki ljudi ne razumiju da je trojka prekratko na vlasti ili da neki ljudi namjerno ocrnjuju itd, ali jedini način je da strpljivo radiš. Nervoza, prozivanje ljudi sa visine itd će samo otjerati one kojima malo treba da se odluče. A oni koji su SDA mašina, na njih ne treba trošiti vrijeme, njih neće niko prevesti.

Znači, treba se skoncentrisati na to da one koji su za trojku i one kojima malo treba da budu sačuvate. A to nećete uraditi nazivajući ih glupima ako upućuju kritike. Pa i neosnovane. Samo strpljivo objašnjavanje i praksa koja potvrđuje to šta ste objasnili će dati rezultat. Ako ste već vi nestrpljivi i gubite živce, dajte da vas mjenja druga ekipa koja može više da trpi.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#22093 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Hakiz wrote: 02/08/2021 13:09
Styling wrote: 02/08/2021 12:46

Dpk trojk abez problema prizna ovakve ekscese i njima ce se baviti SDA je kao stranka jedan veliki eksces i skandal koji niko ne moze rijesiti. Jedino rjesenje je da se ugase.
Opet SDA :)

Sve dok se na svaku kritiku spomene "A šta je SDA radila" ne moe se vjerovati u ozbiljnost trojke. Znamo mi šta je radila SDA, zato smo i glasali za stranke trojke, ali sve dok se trojka vadi na SDA, pitanje sposobnost itrojke će se pojačavati.

Dakle, ako neko uputi neku kritiku, pa makar bio SDA bot treba ili reći da je laž ako je laž ili priznat iako je istina pa popraviti ili nešt otreće.

Ali treba prestati više sa "a kakava je bila SDA". To izgleda infantilno. Kao kada mama pita sina "zašto si sestri pokvario lutku" a on kaže "I ona je meni isprljala tene i majicu i hlače". Jeste, isprljala je, ali valjda si ti pametniji od nje?
Od istine se ne moze pobjeci. Razlog postojanja opozicije i jeste da se suprotstavi SDA. O njihovim greskama, skandalima i ekscesima se mora stalno govoriti.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#22094 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 02/08/2021 13:47
Hakiz wrote: 02/08/2021 13:09

Opet SDA :)

Sve dok se na svaku kritiku spomene "A šta je SDA radila" ne moe se vjerovati u ozbiljnost trojke. Znamo mi šta je radila SDA, zato smo i glasali za stranke trojke, ali sve dok se trojka vadi na SDA, pitanje sposobnost itrojke će se pojačavati.

Dakle, ako neko uputi neku kritiku, pa makar bio SDA bot treba ili reći da je laž ako je laž ili priznat iako je istina pa popraviti ili nešt otreće.

Ali treba prestati više sa "a kakava je bila SDA". To izgleda infantilno. Kao kada mama pita sina "zašto si sestri pokvario lutku" a on kaže "I ona je meni isprljala tene i majicu i hlače". Jeste, isprljala je, ali valjda si ti pametniji od nje?
Od istine se ne moze pobjeci. Razlog postojanja opozicije i jeste da se suprotstavi SDA. O njihovim greskama, skandalima i ekscesima se mora stalno govoriti.
Suprotstavljanje SDA-u je jedna stvar. Izgovarati se SDA-om za svoje propuste nije suprotstavljanje SDA-u. Moglo bi se nazvati bježanjem od odgovornosti. Prebacivanjem krivice na drugog.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#22095 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Ti opet neces da shvatis da se iz sistema koji je kreirala SDA ne moze preko noci izroditi nesto cisto.
Napredak je, i to veliki, sto se koriguju pod pritiscima.
User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#22096 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

šta je sa sanacijom pruge, zar nije trebala početi u julu, ili čekamo septembar i haos ? Ili ništa od toga ?
User avatar
Truba
Posts: 81652
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22097 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

Lafo 16.8. Procitao ovdje
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22098 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

vratite nam maria i šanku...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#22099 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

Trojka je drugacija od SDA ne nuzno zbog stranaka samih i njihovog postenja/sposobnosti, nego zbog njihovih biraca. Jednostavno, oni znaju da moraju pokazati neke rezultate ako hoce glas opet, i zato ce se truditi, ili otici u zaborav.

S druge strane, SDA moze baciti napalm na Ferhadiju u subotu navecer i opet zadrzati 90% glasova.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#22100 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 02/08/2021 15:25 Ti opet neces da shvatis da se iz sistema koji je kreirala SDA ne moze preko noci izroditi nesto cisto.
Napredak je, i to veliki, sto se koriguju pod pritiscima.
Nije da neću da shvatim, nego neću da prihvatim da je nekome ko kaže da je protiv SDA sistema i za promjenu tog načina rada opravdanje za pogrešne stvari "Rastao sam pod SDA sistemom". Ako si rastao pod tim sistemom i taj sistem ti se uvukao pod kožu, nećeš ga ni promijeniti. Samo ćeš ti umjesto SDA nastaviti isto.
Locked