Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#22051 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by relativno84 »

Styling wrote: 31/07/2021 23:12 De malo procitajte, mozda se i ohavizate. Opet trcite na prvu a Zahiragic vam dodje kao neki reper. Na sta spadoste.

https://www.narodipravda.ba/novosti
Susramlje.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#22052 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

malakh wrote: 01/08/2021 00:13 mislim da su se već opasno zavadili sa hasanom tanovicem...
Ne bi me zacudilo, obzirom da je NiP bio brana Tanovicu da nastavi doktorskim nacinom rada u svom nacelnickom mandatu. Covjek nacelnik opstine, a hoce da vodi privatni biznis, da sjedi u upravnom odboru opste bolnice, govorkalo se i da je htio ostati i u bolnici.. za to vrijeme uspjesno izbjegao bilo sta osim imenovanja dvorane i guranja prsta u oko desnoj strani koalicije. :run:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#22053 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

high_volume wrote: 01/08/2021 00:07 Šta bi s onom Fortinom mantrom da će se na pozicije direktora i raznih Odbora, zapošljavati stručne osobe, po konkursnoj proceduri. I kad je Vlada počela s radom, sve po starom dobrom običaju - zapošljavanje podobnih i "svojih" :-)
Da se ns sama pita vjerovatno bi bilo tako al posto je tu bilo prvo 6 pa 4 pa sad 3 stranke tesko je to ostvariti
Nip je nezaboravimo uglavnom bivsi sda kadar tako da ne bih rekao da su svi promije ili svjetonazor i sl nego samo napustili sda brod koji tone
Nisu ni sdp pa ni ns imuni na to isto
Sjetimo se enise spahic kod ns a kod sdp ne znam sad napamet al sigurno ih je bilo


Ja bih kao pristalica i kao clan jedne od trojke sve ove stvari kaznjavao i kritikovao vise nego ostale stranke
Treba se prvo pocistiti ispred svog praga pa tek onda druge kritikovati
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#22054 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

malakh wrote: 31/07/2021 23:58
Styling wrote: 31/07/2021 21:08

Koliko sam procitala angazovanje je bilo na odredjeno, na godinu dana.

Da li je neko utvrdio da covjek nije najbolji kandidat? Koja komisija je utvrdila da je najbolje rangirani? Je li ona nije htjela potvrditi komisiju ili rang listu? Da li je ministar intervenisao da on bude prvorangirani ili nakon sto je rangiranje zavrseno trazio da bude primljen?

Zahiragic nije prozivao svog direktora Hitne Zalihica kada je licno on zaposlio svog rodjaka u Hitnu i tvrdio da je on najbolji kandidat i jos se time hvalio u javnosti.

Kada Zahiragic bude tako postupio prema direktorima koje je imenovala SDA, ukljucujuci i direktora institucije gdje je on mimo svih pravila i rang listi zaposlen, priznacu mu da se bori protiv nepotizma. SDA spinovanje vise ne pali. Kada je u pitanju nepotizam za Zahiragica imam samo jednu rijec: Sebija, Sebija, Sebija, Sebija ……..
tri ugovora na određeno, bez prekida duzeg od dva mjeseca, po sili zakona o radu prelazi na neodređeno. momak je tu primljen za vrijeme enverovog mandata i to je ono što mu oni spore.

imaš prilog na tv sa i sama sve procijeni. nitko ne spinuje jer je enver javno priznao da mu je rodjak i tu se kompletna priča završava. vidi se da je bio nespreman i da ga je novinarka izvukla na čistac. ova naknada opravdanja baš i ne pije vode, nakon javnog debakla. dakle, enver sada radi ono što radi i zalihic nakon brukanja na n1.

i gdje će slati sa službenog maila imena izvršnih direktora. bože sačuvaj i zakloni. čovjek ostavio sve dokaze za zlouporabu položaja.
Ako je sve to istina, jedino rjesenje je smijeniti i jedno i drugo i dovesti nove ljude.
S druge strane, ako je “rodjak” bio najbolji kandidat a ministar se nije petljao u rad komisije koja je tako zakljucila, onda nema razloga da covjek ne bude zaposlen.

Trebali su pitati SDA, oni najbolje znaju kao se familija zaposljava i kako se cenzurisu informacije prema javnosti.
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#22055 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 01/08/2021 07:52
malakh wrote: 31/07/2021 23:58

tri ugovora na određeno, bez prekida duzeg od dva mjeseca, po sili zakona o radu prelazi na neodređeno. momak je tu primljen za vrijeme enverovog mandata i to je ono što mu oni spore.

imaš prilog na tv sa i sama sve procijeni. nitko ne spinuje jer je enver javno priznao da mu je rodjak i tu se kompletna priča završava. vidi se da je bio nespreman i da ga je novinarka izvukla na čistac. ova naknada opravdanja baš i ne pije vode, nakon javnog debakla. dakle, enver sada radi ono što radi i zalihic nakon brukanja na n1.

i gdje će slati sa službenog maila imena izvršnih direktora. bože sačuvaj i zakloni. čovjek ostavio sve dokaze za zlouporabu položaja.
Ako je sve to istina, jedino rjesenje je smijeniti i jedno i drugo i dovesti nove ljude.
S druge strane, ako je “rodjak” bio najbolji kandidat a ministar se nije petljao u rad komisije koja je tako zakljucila, onda nema razloga da covjek ne bude zaposlen.

Trebali su pitati SDA, oni najbolje znaju kao se familija zaposljava i kako se cenzurisu informacije prema javnosti.
Opet "A šta je radila SDA".

Znamo, morate li i vi isto?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#22056 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

foxlife wrote: 01/08/2021 02:36
high_volume wrote: 01/08/2021 00:07 Šta bi s onom Fortinom mantrom da će se na pozicije direktora i raznih Odbora, zapošljavati stručne osobe, po konkursnoj proceduri. I kad je Vlada počela s radom, sve po starom dobrom običaju - zapošljavanje podobnih i "svojih" :-)
Da se ns sama pita vjerovatno bi bilo tako al posto je tu bilo prvo 6 pa 4 pa sad 3 stranke tesko je to ostvariti

Ja bih kao pristalica i kao clan jedne od trojke sve ove stvari kaznjavao i kritikovao vise nego ostale stranke
Treba se prvo pocistiti ispred svog praga pa tek onda druge kritikovati
Dobili su glasove, ostvarili su izbornu pobjedu i zaposjeli pozicije vlasti u Kantonu Sarajevo, između ostalog i na osnovu Programa skupštinske većine KS 2021-2022. god.

Tamo piše:
- Racionalizacija svih nadzornih i upravnih odbora i skupština firmi pod ingerencijom Kantona Sarajevo;

- Imenovanje stručnih rukovodilaca i rukovoditeljica u svim preduzećima, ustanovama, zavodima, fondovima i ostalim institucijama čiji je osnivač Kanton Sarajevo, bez obzira na stranačku pripadnost;


Piše još mnogo, ali nije sada tema. I očito je da su nas slagali, da su pisali i pričali bajke, koje niti žele niti su sposobni ostvariti.

Tačno je da je NiP presvučeni SDA, ali nije bio NS i SDP. NS je posebno razočarenje. Od ogromne energije i euforije, Forto je na svojoj poziciji pokazao nedosljednost NS politike, pokazao nesposobnost i savitljivost kičme pod pritiskom interesa. Pa i kolega mu, Srđan Mandić, uništio je OO NS Centar, koji ne postoji već više od pola godine, uzurpirao Centar i tamo vlada autoritativno. Niti koga pita niti se tamo iko i za šta pita. Opće rasulo. A obojica su kandidati za predsjednika Stranke.

Ova Vlada je ogromno razočarenje. Od mene je jedno veliko pokajanje zbog glasa "u prazno", kojeg su uzrokovala najviše ova dvojica, i još neki slični karijeristi NS, ali i partnerskih stranaka.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#22057 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Hakiz wrote: 01/08/2021 09:42
Styling wrote: 01/08/2021 07:52

Ako je sve to istina, jedino rjesenje je smijeniti i jedno i drugo i dovesti nove ljude.
S druge strane, ako je “rodjak” bio najbolji kandidat a ministar se nije petljao u rad komisije koja je tako zakljucila, onda nema razloga da covjek ne bude zaposlen.

Trebali su pitati SDA, oni najbolje znaju kao se familija zaposljava i kako se cenzurisu informacije prema javnosti.
Opet "A šta je radila SDA".

Znamo, morate li i vi isto?
Apsolutno ne i ne smiju u SDA nalaziti opravdanje. Zato sam i rekla ako se zaista ustanovi da su krivi, sve upletene treba smijeniti. Vjerujem da ce se ova situacija izvesti na cistac.
Ja samo naglasavam licemjerje SDA koja nakon 25 godina korupcije, nepotizma, zaposljavanja do petog koljena, lopovluka i strovaljivanja ove zemlje uzima sebi za pravo da izigrava neku moralnu vertikalu i drugima drzi lekcije, i to se usudjuje raditi osoba koja je upravo putem SDA nepotizma zaposlena u javno preduzece i koja je “preko leseva” zasjela u kantonalnu klupu.

“Pocistiti ispred svojih vrata” prvo pa onda dijeliti lekcije drugima. Nemaju ni ljudski ni moralni kredibilitet da nekoga prozivaju za greske.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22058 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote: 31/07/2021 18:51 Niko ne komentarise stecaj GRASa?
Bas me cudi od objektivnih i nepristrasnih forumasa :trema:

Prepoznat ce se oni :P
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#22059 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

Styling wrote: 01/08/2021 10:04
Hakiz wrote: 01/08/2021 09:42
Opet "A šta je radila SDA".

Znamo, morate li i vi isto?
Apsolutno ne i ne smiju u SDA nalaziti opravdanje. Zato sam i rekla ako se zaista ustanovi da su krivi, sve upletene treba smijeniti. Vjerujem da ce se ova situacija izvesti na cistac.
Ja samo naglasavam licemjerje SDA koja nakon 25 godina korupcije, nepotizma, zaposljavanja do petog koljena, lopovluka i strovaljivanja ove zemlje uzima sebi za pravo da izigrava neku moralnu vertikalu i drugima drzi lekcije, i to se usudjuje raditi osoba koja je upravo putem SDA nepotizma zaposlena u javno preduzece i koja je “preko leseva” zasjela u kantonalnu klupu.

“Pocistiti ispred svojih vrata” prvo pa onda dijeliti lekcije drugima. Nemaju ni ljudski ni moralni kredibilitet da nekoga prozivaju za greske.
Ova aktuelna skupštinska većina i Vlada KS, ima ili "imala" je istorijsku šansu da zauvijek poništi razarajuće djelovanje SDA nad Kantonom, još od vremena rata pa godinama iza. Najveću štetu postigla je u vrijeme Zvizdića i njegova dva mandata, i kasnije, kad je Konaković slavodobitno počeo sa onanisanjem nad Kantonom. Za proteklu godinu vlasti, nisu pokazali "ništa". Pokazali su nesposobnost, za zdravstveni sistem, za komunalnu infrastrukturu, nastavili nepotizam, manipulacije sa ministarstvima, itd. Nema čvrstine, nema odlučnosti, nema "muškosti" u ovoj Vladi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22060 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

I zato se trebamo vratiti SDA?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#22061 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

_BataZiv_0809 wrote: 01/08/2021 10:23 I zato se trebamo vratiti SDA?
Fasciniraš zaključcima
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22062 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

high_volume wrote: 01/08/2021 10:29
_BataZiv_0809 wrote: 01/08/2021 10:23 I zato se trebamo vratiti SDA?
Fasciniraš zaključcima
Lako se fasciras jbga
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#22063 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 01/08/2021 10:04
Ja samo naglasavam licemjerje SDA koja nakon 25 godina korupcije, nepotizma, zaposljavanja do petog koljena, lopovluka i strovaljivanja ove zemlje uzima sebi za pravo da izigrava neku moralnu vertikalu i drugima drzi lekcije, i to se usudjuje raditi osoba koja je upravo putem SDA nepotizma zaposlena u javno preduzece i koja je “preko leseva” zasjela u kantonalnu klupu.

“Pocistiti ispred svojih vrata” prvo pa onda dijeliti lekcije drugima. Nemaju ni ljudski ni moralni kredibilitet da nekoga prozivaju za greske.
To svakako.
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#22064 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 01/08/2021 10:23 I zato se trebamo vratiti SDA?
Pa, SDA barem brani Bošnjake :mrgreen:

To je najjači argument NiP. Nismo SDA, ali branićemo svoj narod jer smo i mi nacionalna stranka. I ljudi se uhvatili, rezultati izbora to pokazuju.

To što takva stvar pokazuje da i Bošnjaci koji su protiv SDA ipak su nacionalisti i da se tako sahranjuje mogućnost građanske države je posebna tema.

Na kraju će ispasti da su HDZ i Čović u pravu. Segregacija nam je sudbina...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22065 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Hakiz wrote: 01/08/2021 10:56
Pa, SDA barem brani Bošnjake :mrgreen:

To je najjači argument NiP. Nismo SDA, ali branićemo svoj narod jer smo i mi nacionalna stranka. I ljudi se uhvatili, rezultati izbora to pokazuju.

To što takva stvar pokazuje da i Bošnjaci koji su protiv SDA ipak su nacionalisti i da se tako sahranjuje mogućnost građanske države je posebna tema.

Na kraju će ispasti da su HDZ i Čović u pravu. Segregacija nam je sudbina...

Sto bi rekao jedan moj dobar jaran-ako hoces da vidis kakav je zaista vecinski narod, provedi sat vremena u šalter sali i slusaj price i gledaj ponasanje :D

Sva tri naroda su dominantno cvrsta desnica i te neke teme, za koje npr. Nasa Stranka coolira kao da su im ispod nivoa, su narodu bitne. Jebiga.

Davno sam ja odustao od iluzije da ce se to promijeniti.

Meni je sad bitno samo da macka lovi miseve.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#22066 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

high_volume wrote: 01/08/2021 09:57
foxlife wrote: 01/08/2021 02:36

Da se ns sama pita vjerovatno bi bilo tako al posto je tu bilo prvo 6 pa 4 pa sad 3 stranke tesko je to ostvariti

Ja bih kao pristalica i kao clan jedne od trojke sve ove stvari kaznjavao i kritikovao vise nego ostale stranke
Treba se prvo pocistiti ispred svog praga pa tek onda druge kritikovati
Dobili su glasove, ostvarili su izbornu pobjedu i zaposjeli pozicije vlasti u Kantonu Sarajevo, između ostalog i na osnovu Programa skupštinske većine KS 2021-2022. god.

Tamo piše:
- Racionalizacija svih nadzornih i upravnih odbora i skupština firmi pod ingerencijom Kantona Sarajevo;

- Imenovanje stručnih rukovodilaca i rukovoditeljica u svim preduzećima, ustanovama, zavodima, fondovima i ostalim institucijama čiji je osnivač Kanton Sarajevo, bez obzira na stranačku pripadnost;


Piše još mnogo, ali nije sada tema. I očito je da su nas slagali, da su pisali i pričali bajke, koje niti žele niti su sposobni ostvariti.

Tačno je da je NiP presvučeni SDA, ali nije bio NS i SDP. NS je posebno razočarenje. Od ogromne energije i euforije, Forto je na svojoj poziciji pokazao nedosljednost NS politike, pokazao nesposobnost i savitljivost kičme pod pritiskom interesa. Pa i kolega mu, Srđan Mandić, uništio je OO NS Centar, koji ne postoji već više od pola godine, uzurpirao Centar i tamo vlada autoritativno. Niti koga pita niti se tamo iko i za šta pita. Opće rasulo. A obojica su kandidati za predsjednika Stranke.

Ova Vlada je ogromno razočarenje. Od mene je jedno veliko pokajanje zbog glasa "u prazno", kojeg su uzrokovala najviše ova dvojica, i još neki slični karijeristi NS, ali i partnerskih stranaka.
citas li ti sta ja pisem
nisam rekao da je jedino nip kriv ovdje nego trojka ko trojka ili cetvorka i sestica prije
napisao sam da je ns sama vjerovatno bi bilo tako sto ne iskljucuje da ne bi isto bilo nepotizma klinaca palaca
napomenuh da je enisa bila do izbora ns glavom i bradom a kasnije vidjesmo kako promjeni stranu za noc sve zbog navodno kuce koju ima nelegalno izgradjenu
vrlo moguce da takvih ima jos uvijek u ns
nip kao sto rekoh i kao sto ih ti nazva presvuceni sda
sdp ne znam mnogo o njima al nije ni njima mane

za rad mandica i sl ne znam nije moja opstina pa ne znam
forto isto nit smrdi nit mirise al mislim da je bar istinski predan da radi posao a koliko ima opstrukcija to samo on zna

ne branim ih samo jos uvijek polazem nadu da su svjetlo na kraju tunela sto kazu
a mozda i grijesim
ja kao clan ns-a cu prvi popljuvati sve ono negativno sto dodje od te stranke prvo pa tek onda ostale stranke

nekad ranije sam pisao meni je zasada glavni cilj skidanje sda sa vlasti i ciscenje struktura od sda kadrova pa se zbog toga donekle moze tolerisati to sto prave neke stvari kao sto je nepotizam iako se treba i to osuditi
kad se skine sda onda ce mi nip isti biti desna stranka koja se kosi sa mojim svjetonadzorom i protiv koje cu se boriti al sve dok su oni neprijatelji moga neprijatelja oni su mi prijatelji
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#22067 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

foxlife wrote: 01/08/2021 11:04
citas li ti sta ja pisem...
Oprosti što nisam citirao svaku tvoju riječ i posebno se referirao na svaku. Neće se ponoviti :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#22068 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

high_volume wrote: 01/08/2021 11:35
foxlife wrote: 01/08/2021 11:04
citas li ti sta ja pisem...
Oprosti što nisam citirao svaku tvoju riječ i posebno se referirao na svaku. Neće se ponoviti :lol:
ovaj put ti oprastam al nemoj da se ponovi :D
poenta je da nije bas bajno ni ovima u trojci kad dodju na teren koji je 20 godina gradila sda
podmetanja i sl sigurno ima bez obzira ko je u vlasti
uglavnom nadam se da ce se ovo srediti i da ce kao prvo i osnovno sda se izbaciti iz svih struktura pa cemo za ostalo lako
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#22069 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Patton44 »

malakh wrote: 01/08/2021 00:13
Nero Histrion wrote: 31/07/2021 20:46 Je li ovo tacno da je na pomolu veliki sukob Vranic-Gavrankapetanovic?
mislim da su se već opasno zavadili sa hasanom tanovicem...
:lol: :lol: :lol:
Dobro je kifla reko Sebiji,Ti si sa KCUS-a otjerala lopove i hostaplere.
User avatar
Login77777
Posts: 8643
Joined: 18/05/2021 09:11

#22070 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login77777 »

Image

sdO glOve… :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#22071 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 01/08/2021 09:42
Styling wrote: 01/08/2021 07:52

Ako je sve to istina, jedino rjesenje je smijeniti i jedno i drugo i dovesti nove ljude.
S druge strane, ako je “rodjak” bio najbolji kandidat a ministar se nije petljao u rad komisije koja je tako zakljucila, onda nema razloga da covjek ne bude zaposlen.

Trebali su pitati SDA, oni najbolje znaju kao se familija zaposljava i kako se cenzurisu informacije prema javnosti.
Opet "A šta je radila SDA".

Znamo, morate li i vi isto?
Ne mozes ocekivati drugacije kad je sve odraslo u SDA sistemu vrijednosti vec 30 godina.
Pozitivno je sto su ovakvi gafovi ovoj vlasti ipak skandal, oko kojeg ce se skidati glave, za razliku od ranijeg sistema gdje se ovo smatralo normalnim.
Treba vrijeme da prodje i to u sistemu gdje su ovi skandali stvarno nepozeljni.
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#22072 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

Thorgerson wrote: 30/07/2021 12:31 Pojedini ovdje fkt hoc3 da izmisle toplu vodu.

Sarajevo ima 250.000 stanovnika.

Hitnu cujem u vrh glave 2 put dnevno, a radim pored glavne saobracajnice. Policija isto tako. Vatrogasce bas rijetko.

I dakle zbog eto nek je i 20 bas hitnih intervencija dnevno, da mi sad radimo sve ovo. Dajte ba, pa procitajte sta predlazete.

Nije isto to raditi u Istanbulu, koji ima 60 puta vise stanovnika. Da, 60. Dakle, kao 60 Sarajeva.

Apsolutno glupa ideja, koja bi se za dan dva obesmislila. Te bi tim putem najvise vozili funkcioneri, radnici javnih preduzeca itd, itd policija ko bi cekao po guzvama. I onda bi imao haos, pa tramvaj ne bi mogao proci.

Ponavljam. Glupa ideja za ovaj grad i nepotrebna. Jedino je jos gluplja ideja, da se pruga ukloni i da se napravi jos traka za automobile.

P.s. jednostvnije je poboljsati punktove hitne pomoci, pa da ne moras npr s dobrinje ici na pofalice
Razmišljaš li možda da skoro svaki taj zvuk sirene hitne pomoći znači da je u toku borba za nečiji život? Razmišljaš li da "samo 2puta dnevno" taj zvuk znači da godišnje se preko 700 tvojih sugrađana nalazi u opasnosti i da im je krucijalno da što prije stignu u bolnicu ili da hitna stigne do njih?

Ova vlada je za mene lično veliko razočaranje, nakon što su došli na vlast i imali pred sobom toliko otvorenih slučajeva da SDA žgadiju zatrpaju krivičnim prijavama oni se izgleda odlučuju da se prilagode SDA sistemu rada.
Realno za sad ocjena od 0-10 tanka trojka.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#22073 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

Styling wrote: 01/08/2021 07:52
malakh wrote: 31/07/2021 23:58

tri ugovora na određeno, bez prekida duzeg od dva mjeseca, po sili zakona o radu prelazi na neodređeno. momak je tu primljen za vrijeme enverovog mandata i to je ono što mu oni spore.

imaš prilog na tv sa i sama sve procijeni. nitko ne spinuje jer je enver javno priznao da mu je rodjak i tu se kompletna priča završava. vidi se da je bio nespreman i da ga je novinarka izvukla na čistac. ova naknada opravdanja baš i ne pije vode, nakon javnog debakla. dakle, enver sada radi ono što radi i zalihic nakon brukanja na n1.

i gdje će slati sa službenog maila imena izvršnih direktora. bože sačuvaj i zakloni. čovjek ostavio sve dokaze za zlouporabu položaja.
Ako je sve to istina, jedino rjesenje je smijeniti i jedno i drugo i dovesti nove ljude.
S druge strane, ako je “rodjak” bio najbolji kandidat a ministar se nije petljao u rad komisije koja je tako zakljucila, onda nema razloga da covjek ne bude zaposlen.

Trebali su pitati SDA, oni najbolje znaju kao se familija zaposljava i kako se cenzurisu informacije prema javnosti.
pa trojka je pomela na lokalnim izborima pričom o stranačkom zapošljavanju, rodjackom zaposljavanju i kriminalu sda. ne smiju sebi dozvoljavati takav luksuz da rade isto.

i već sam ranije napisao da treba smijeniti i envera i aidu i napraviti primjer kako se radi sa onima koji guraju rodjake...

a sada ću ti ja reći o čemu se ovdje radi. aida pendek je bila enverov kadar od povjerenja. on je nju imenovao za direktoricu vika, a ista je bila enverova desna ruka dok je isti bio direktor. ​

tikva izmedju njih je pukla na imenovanju jednog izvršnog direktora, jer je enver gurao jedno, a ona gurala drugo. na kraju je prošla neka žena, koju je željela aida, ali ne ispunjava uslovne i enver nije dozvolio izmjenu statuta i uradio je sve da skloni tu zenu. onda mu je aida vratila tako što je odbila primiti njegovog rođaka u radni odnos.

i onda su počeli da jedno drugo prijavljuju uredu za borbu protiv korupcije.

to su informacije koje ja imam od izvora iz nipa.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#22074 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

malakh wrote: 01/08/2021 13:42
Styling wrote: 01/08/2021 07:52

Ako je sve to istina, jedino rjesenje je smijeniti i jedno i drugo i dovesti nove ljude.
S druge strane, ako je “rodjak” bio najbolji kandidat a ministar se nije petljao u rad komisije koja je tako zakljucila, onda nema razloga da covjek ne bude zaposlen.

Trebali su pitati SDA, oni najbolje znaju kao se familija zaposljava i kako se cenzurisu informacije prema javnosti.
pa trojka je pomela na lokalnim izborima pričom o stranačkom zapošljavanju, rodjackom zaposljavanju i kriminalu sda. ne smiju sebi dozvoljavati takav luksuz da rade isto.

i već sam ranije napisao da treba smijeniti i envera i aidu i napraviti primjer kako se radi sa onima koji guraju rodjake...

a sada ću ti ja reći o čemu se ovdje radi. aida pendek je bila enverov kadar od povjerenja. on je nju imenovao za direktoricu vika, a ista je bila enverova desna ruka dok je isti bio direktor. ​

tikva izmedju njih je pukla na imenovanju jednog izvršnog direktora, jer je enver gurao jedno, a ona gurala drugo. na kraju je prošla neka žena, koju je željela aida, ali ne ispunjava uslovne i enver nije dozvolio izmjenu statuta i uradio je sve da skloni tu zenu. onda mu je aida vratila tako što je odbila primiti njegovog rođaka u radni odnos.

i onda su počeli da jedno drugo prijavljuju uredu za borbu protiv korupcije.

to su informacije koje ja imam od izvora iz nipa.
i sada neka neko iz trojke istraje da ovaj ured za korupciju nesto ucini
ili ko vec moze sasvim svejedno
da sam bilo ko u stranci ja bih prvi glasno govorio o ovome
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22075 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

Sda bi vodila gras do milijarde duga
Locked