VKV

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#1 VKV

Post by nKrkan »

Prijatelji , gdje najjeftinije i brže doći do kvalifikacije VKV vozača ili po našem državnom. Ne troši mi se vrijeme po srednjim školama gdje kao moram ići na predavanja i zajebavati se da bih dobio isto što i ostali nude. Znači gdje se najbrže ide linijom ja njima pare , oni meni diplomu. Kakav je centar za obrazovanje iz ŠB? Nekako mi miriše kao najbolja opcija
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#2 Re: VKV

Post by stativa »

nKrkan wrote:Prijatelji , gdje najjeftinije i brže doći do kvalifikacije VKV vozača ili po našem državnom. Ne troši mi se vrijeme po srednjim školama gdje kao moram ići na predavanja i zajebavati se da bih dobio isto što i ostali nude. Znači gdje se najbrže ide linijom ja njima pare , oni meni diplomu. Kakav je centar za obrazovanje iz ŠB? Nekako mi miriše kao najbolja opcija
I mene ovo interesuje, gdje najbrže završiti. Kako sam skontao ima opcija Široki, Vareš kao i saobracajna u Sarajevu. Za prve dvije opcije je potrebno oko 6 mjeseci, dok za Sarajevo nisam siguran.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#3 Re: VKV

Post by TDK-90 »

Ja sam to zavrsio u Tuzli, vanredno polaganje za vozaca prije par godina. Bio je Januarski i Augustovski termin. :-?

Za 14 dana zavrsio , tj razlika predmeta jer sam vec imao srednju zavrsenu. Nikad da prezalim tih 1000,- KM jer u Njemackoj i ostalim normalnim zemljama kada zavrsis Vozacki ispit onda si vozac.
Dobro, sada i Njem. traze jos nesto u neku ustanovu da dobijes neku licencu.
Ali opet sve se zavrsi sa vozackom za cca 3 - 5 mjeseci :thumbup:
Post Reply