Vjerujete li u sihre?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#151 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Smrcak15 »

Vector_dum wrote:Onaj koji pravi sihr sta tacno ocekuje da taj sihr uradi onome kome je namijenjen?

21 vijek je, a mi o sihirima pricamo..

Najzaostaliji narod Evrope definitivno.
pa dodji malo u Evropu da vidis koliko imaju programa o dzinnima(zlim duhovima) ....recimo u Svedskoj imas emisiju koja se godinama snima, U pocetku se zvala Moc duhova (andarnas makt) poslije su promijenili naziv emisije sad se zove Nepoznati (de okända), svake sedmice novi slucajevi na TV, ljudi koji imaju problema kako to oni kazu sa duhovima (po nasem shvatanju dzinni) , desavaju im se cudne stvari u kucama i stanovima...pa zovu vidovnjake u pomoc da istjereuju te duhove...ako jedna svedska to ima , i to prikazuju svake sedmice godinama i godinama, a ja u BiH ni jednu emisiju na ovu temu nisam vidio..pa ni u sprdnji a kamoli ozbiljno nesto.
Po tvojoj logici onda bi trebalio da su svedi najzaostaliji narod evrope cim imaju programe o dznnima koji se vrte godinama i to svake sedmice na TV:u
Last edited by Smrcak15 on 17/09/2018 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#152 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Leverage »

Pa i u Švedskoj ima takvih poput tebe.
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#153 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Vector_dum »

hAZNADAR wrote:
Vector_dum wrote:Onaj koji pravi sihr sta tacno ocekuje da taj sihr uradi onome kome je namijenjen?

21 vijek je, a mi o sihirima pricamo..

Najzaostaliji narod Evrope definitivno.
Tipicno,... eto drugi toga kao nemaju. Sihre su ostatak paganskog vjerovanja.
A ti kultovi su u usponu u cijeloj Evropi. Druidske, staroslavenske, vikinske, starogermanske,.... vjerske zajednice odavno registrirane. Udruzenja vjestica i to registrovanih sa clanstvom, ritualima, satanista,... cega sve ne.
A prost narod sujevjeran svugdje. Jug Evrope poput Italije ekstremniji od nas po pitanju straha od urokljivih ociju, bacanja prokletstava, bojazni od pretjerane hvale lijepog djeteta, ... itd-

Naravno sve to u manjini, ali takodjer i bacanje sihri je u manjini i kod nas.

A bitno je da si ti zakljucio kako smo najzaostaliji po tom pitanju. Hebena tema, jedna od bezbroj na forumu. :roll:
A dobro.. je li sihri imaju bilo kakvog efekta i ucinka na osobu kojoj se napravi?

Da je dokazano bilo kojom metodom da su djelotvorni..
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#154 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by espn »

Šejtani postoje, nažalost.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#155 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Maraschino »

Image

Ozalosceni sin Sabahudin :roll:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#156 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by breuer »

čuj nema džinna vani, a ono engleska riječ za demona vodi porijeklo od te :evil:

jinnee

haznadaru: naravno da se osnivaju razna društva i sekte po Evropi, to je sasvim ok i logično, neka služe za bolje razumijevanje predkrščanskih tradicija, drugai su zaluđeni sektaši, ali teško da se može naći da neko, tek tako, iz ljubomore i mržnje nekome sačini nakav "zapis" i podmetne mu pod prag ili iza regala
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#157 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Leverage »

espn wrote:Šejtani postoje, nažalost.
Evo i dokaza:

Image
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#158 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Smrcak15 »

Vector_dum wrote: A dobro.. je li sihri imaju bilo kakvog efekta i ucinka na osobu kojoj se napravi?

Da je dokazano bilo kojom metodom da su djelotvorni..
A dobro.. je li sihri imaju bilo kakvog efekta i ucinka na osobu kojoj se napravi?
pa sta ti mislis...ne pravi se to sihir da bi dao nekome recept za kolace, nego da bi naudio nekome, udjes u kontrakt sa dzinima , dajes mi dajem ti, ti odradis posao sta se trazi od tebe, oni odrade sta ti trazis od njih, da naude ljudima....taklvima je mjesto u Dzehemmu zato sto naude ljudima.

Da je dokazano bilo kojom metodom da su djelotvorni.
otidji na rukju i vidi svojim ocima a ako smijes da se na tebi radi rukja/exorcizam da se ti licno uvjeris u te stvari, da ti niko nemoze poslije palamudit sa strane ima ili nema








User avatar
kamberovica polje
Posts: 3267
Joined: 28/01/2012 11:38

#159 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by kamberovica polje »

hAZNADAR wrote:
Vector_dum wrote:Onaj koji pravi sihr sta tacno ocekuje da taj sihr uradi onome kome je namijenjen?

21 vijek je, a mi o sihirima pricamo..

Najzaostaliji narod Evrope definitivno.
Tipicno,... eto drugi toga kao nemaju. Sihre su ostatak paganskog vjerovanja.
A ti kultovi su u usponu u cijeloj Evropi. Druidske, staroslavenske, vikinske, starogermanske,.... vjerske zajednice odavno registrirane. Udruzenja vjestica i to registrovanih sa clanstvom, ritualima, satanista,... cega sve ne.
A prost narod sujevjeran svugdje. Jug Evrope poput Italije ekstremniji od nas po pitanju straha od urokljivih ociju, bacanja prokletstava, bojazni od pretjerane hvale lijepog djeteta, ... itd-

Naravno sve to u manjini, ali takodjer i bacanje sihri je u manjini i kod nas.

A bitno je da si ti zakljucio kako smo najzaostaliji po tom pitanju. Hebena tema, jedna od bezbroj na forumu. :roll:
Istina!
Prakse takvog tipa još uvijek su žive i duboko su ukorijenjene širom svijeta i postale su dio svih dominantnih religija. Kako su dolazile nove religije one su zadržavale vjerske običaje naroda kod kojih su došle kako bi prelazak bio što bezbolniji.
Afrički robovi su u Ameriku donijeli svoju vjeru koja među crncima na jugu Amerike živi uporedo s kršćanstvom. Mislim da se zove Santeria ili nešto tako.
Mi smo daleko od specifičnih i "glupih" po tom pitanju, samo je stvar u manjku obrazovana velikog dijela stanovništva. Svi narodi koji pate od neobrazovanosti imaju ogromnu količinu takvih običaja i vjerovanja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#160 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by _BataZiv_0809 »

Smrcak15 wrote:
Revolucionar ★ wrote:Evo zanimljive storije na ovu temu:

U ljeto 2015. ako se ne varam, bio sam kod rodbine u blizini Kaknja. Igrom slucaja, tih dana su renovirali nesto u kuci, krecilo se, radio se pod. Izmicemo jedan poveci regal koji je bio u cosku sobe, iza njega je bio red bijele cigle ugradjene u zid. Kako izmicemo, cuje se da spada prasina, pijesak. Kad, vidi se u cosku, izmedju dvije cigle rupa, sastrugano. Iz rupe vadimo zavezljaj neki, u najlonskoj kesici skroz umotan, oblijepljen, i svezan crvenim koncem. Svima je odmah bilo jasno sta se naslo. Domacin donosi makaze da otvorimo, iako neki sujevjerni preporucuju da se zove hodza :D Helem, unutra nalazimo presovane neke travkice, neke smedje mrlje za koje mogu pretpostavit da je neki izmet, vjerovatno zivotinjski, zbog slamcica, i dva papira spojena. Sadrzaj istih za mene je bio šok, da nesto takvo vidim. Na prvom su bili isarani neki znakovi, brojevi naopacke ( rimski ), i dosta harfova i arapskog pisma, kako su neki rekli, umjesto s desna na lijevo, ovi su napisani s lijeva na desno. Citav papir je bio isaran tako da su linije iz centra isle u coskove. Na drugom papiru je neka tabela bila nacrtana, takodjer s arapskim simbolima i slicno. Obzirom da su se ukucani i prepali, zvali su hodzu.Nisam ostao dugo da slusam njegov ders, samo sam cuo da su u tabeli napisana imena Allaha dz.s. i da su ista posuta nekom necistocom. Cuo sam i da je rekao da se svezanj baci u vodu, u rijeku.

Eh sad, druga strana svega toga je - da su se prije nalaska toga desavale neke stvari, pehovi i slicno. Da li se moze napravit logicna, civilizovana poveznica izmedju svega toga - ne znam. I dalje sam skeptik po tom pitanju. Ali interesantno je da se ovo u 21. vijeku u sred Evrope i dalje praktikuje
klasicni sihr.
I sta ce mu bit
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#161 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by MarlboroGold »

Moglo bi se ovo i na PF Religija prebaciti...
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#162 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by breuer »

Maraschino wrote:Ozalosceni sin Sabahudin :roll:
ovo je krajnje morbidno i nastrano

sirota žena :(
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#163 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote:Moglo bi se ovo i na PF Religija prebaciti...
ja sam danas govorio da se prebaci na religiji gdje vec tema ima

Egzorcizam, istjerivanje duhova
egzorcizam-istjerivanje-duhova-t38855s200.html

...ali niko ne slusa.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#164 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Leverage »

Nećemo mi da se naše sihre miješaju s tamo njihovim egzorcizmom i glupostima :oops:

U sihrama je snaga :oops:
User avatar
Blue1
Posts: 152
Joined: 28/02/2015 23:27

#165 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Blue1 »

Impressum wrote:
Blue1 wrote:Džinski svijet postoji
možeš li mi molim te dokazati da postoji?
Mozes li ti meni dokazati da ne postoji?

Ko je prisustvovao rukji, vidio svojim ocima taj i vjeruje.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#166 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by hAZNADAR »

Blue1 wrote:
Impressum wrote:
Blue1 wrote:Džinski svijet postoji
možeš li mi molim te dokazati da postoji?
Mozes li ti meni dokazati da ne postoji?

Ko je prisustvovao rukji, vidio svojim ocima taj i vjeruje.
Mozes covjek vjerovati u postojanje ili nepostojanje dzina - ali da postoje - i logicki i religijski,.... nema sanse da ih vidis i cujes.
I smisao njihovog postojanja i u religiji nije da se materijalizuju pred tvojim ocima ili da ti sapucu na uho,...

A sa druge strane vidi paradoksa - vjernici muslimani koji vjeruju u to i dalje govore da je Bog jedan za sve ljude na svijetu. Pa sto bi dzini saputali na uho samo muslimanima a ne drugima.

Neznam sta si ti to vidio jarane ali nebih se iznenadio da si sta uzeo prije toga.


A ovdje su u pitanju sihre koje su samo zaostatak predislamskog i predkrscanskog paganskog vjerovanja kada su ljudi vjerovali u vise bogova i vile, vilenjake, duhove, zmajeve,... To sto su se poslije te sile konvertovale u krscanske demone ili islamske dzine u narodnom vjerovanju - im opet ne daje ulogu i mjesto, opis,... kao prije.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#167 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by hAZNADAR »

Vector_dum wrote:
hAZNADAR wrote:
Vector_dum wrote:Onaj koji pravi sihr sta tacno ocekuje da taj sihr uradi onome kome je namijenjen?

21 vijek je, a mi o sihirima pricamo..

Najzaostaliji narod Evrope definitivno.
Tipicno,... eto drugi toga kao nemaju. Sihre su ostatak paganskog vjerovanja.
A ti kultovi su u usponu u cijeloj Evropi. Druidske, staroslavenske, vikinske, starogermanske,.... vjerske zajednice odavno registrirane. Udruzenja vjestica i to registrovanih sa clanstvom, ritualima, satanista,... cega sve ne.
A prost narod sujevjeran svugdje. Jug Evrope poput Italije ekstremniji od nas po pitanju straha od urokljivih ociju, bacanja prokletstava, bojazni od pretjerane hvale lijepog djeteta, ... itd-

Naravno sve to u manjini, ali takodjer i bacanje sihri je u manjini i kod nas.

A bitno je da si ti zakljucio kako smo najzaostaliji po tom pitanju. Hebena tema, jedna od bezbroj na forumu. :roll:
A dobro.. je li sihri imaju bilo kakvog efekta i ucinka na osobu kojoj se napravi?

Da je dokazano bilo kojom metodom da su djelotvorni..
Nije uopce o tome rijec. Samo napominjem da praznovjerja i prokletstava, uroka imas svugdje. Mislim da su Talijani jos gori od nas po tom pitanju. Nevjerovatno je na sta sve Talijani a pogotovo Talijanke paze.

A sto se tice ucinka - ja vjerujem u placebo efekat - da ljudi poslije recimo salijevanja strave sami stvore u svojoj glavi pozitivan ucinak
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#168 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Pasiflora »

breuer wrote:
Maraschino wrote:Ozalosceni sin Sabahudin :roll:
ovo je krajnje morbidno i nastrano

sirota žena :(
Šta? Ne kontam...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#169 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Maraschino »

ozaloscen sin koji je ubio
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#170 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by bh.tornjak »

Blue1 wrote:
Impressum wrote:
Blue1 wrote:Džinski svijet postoji
možeš li mi molim te dokazati da postoji?
Mozes li ti meni dokazati da ne postoji?

Ko je prisustvovao rukji, vidio svojim ocima taj i vjeruje.
Prisustovo i svojim ocima vidio...
nekih 20-25 osoba (muski i zene su odvojeno), iz raznih krajeva ex-Yu, raznih vjeroispovijesti, s raznim problemima....nevjerovatno sta se sve moze vidjeti i cuti...
Kroz pricu s tim ljudima (zenama) moze se saznati kroz sta sve oni prolaze..

Interesantan video:

User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#171 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by ¤ jelena ¤ »

hAZNADAR wrote:

Lik je svakako bio dovoljno inteligentan da krije kakav je, da ubije i poradi na uklanjanju tijela, i da sad plasira pricu o dzinima i sl - smanjujuci time svoju licnu krivicu. Psihopate su dokaano do sada vise puta znale isfolirati i odglumiti u korist manje kazne.
Kad je ovako ekstreman slučaj u pitanju, mislim da je površno govoriti o nekakvom foliranju i glumi. Ljudsko biće instinktivno, nagonski, bježi od nepodnošljive neprijatnosti i kazne.

Mi ne znamo da li je on krio od drugih šta je uradio. Na kraju se ipak predao policiji jer je brat, koji živi u inostranstvu, posumnjao da je on ubio majku i to ga pitao (ako sam dobro shvatila čitajući članak). Otkud bratu ideja da je on ubio majku? Pazi, to su strašne stvari, koje se ne pretpostavljaju tek tako. Očito je postojala nekakva istorija bolesti, nešto...

Priča o džinima koji su ga natjerali na sve to možda je njegov način objašnjenja njegovog stanja za koje mi ne znamo ni kakvo je ni koliko je dugo trajalo. Možda je imao halucinacije, vizuelne i auditivne, jake prinudne misli koje su ga nagonile da onako nešto uradi. To su sigurno strašni doživljaji, neobjašnjivi lako ni onima koji su stručnjaci za takva stanja, i sve to posmatraju sa strane, a kamoli nekom neukom kome se sve to dešava i koji sve to radi.

Prije nekoliko godina u Novom Sadu je bio sličan slučaj kada je čovjek ubio roditelje ili roditelja, u stanu, iskasapio tijelo, potrpao u vreće i pobacao po kontejnerima, na nekoliko različitih lokacija. I isto tako komšije nisu primijetile ništa čudno, a on je bio miran i fin...sve do jednom...
Očito postoji nekakav pattern, nešto... i to treba prepustiti stručnjacima.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#172 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by hAZNADAR »

¤ jelena ¤ wrote:
hAZNADAR wrote:

Lik je svakako bio dovoljno inteligentan da krije kakav je, da ubije i poradi na uklanjanju tijela, i da sad plasira pricu o dzinima i sl - smanjujuci time svoju licnu krivicu. Psihopate su dokaano do sada vise puta znale isfolirati i odglumiti u korist manje kazne.
Kad je ovako ekstreman slučaj u pitanju, mislim da je površno govoriti o nekakvom foliranju i glumi. Ljudsko biće instinktivno, nagonski, bježi od nepodnošljive neprijatnosti i kazne.

Mi ne znamo da li je on krio od drugih šta je uradio. Na kraju se ipak predao policiji jer je brat, koji živi u inostranstvu, posumnjao da je on ubio majku i to ga pitao (ako sam dobro shvatila čitajući članak). Otkud bratu ideja da je on ubio majku? Pazi, to su strašne stvari, koje se ne pretpostavljaju tek tako. Očito je postojala nekakva istorija bolesti, nešto...

Priča o džinima koji su ga natjerali na sve to možda je njegov način objašnjenja njegovog stanja za koje mi ne znamo ni kakvo je ni koliko je dugo trajalo. Možda je imao halucinacije, vizuelne i auditivne, jake prinudne misli koje su ga nagonile da onako nešto uradi. To su sigurno strašni doživljaji, neobjašnjivi lako ni onima koji su stručnjaci za takva stanja, i sve to posmatraju sa strane, a kamoli nekom neukom kome se sve to dešava i koji sve to radi.

Prije nekoliko godina u Novom Sadu je bio sličan slučaj kada je čovjek ubio roditelje ili roditelja, u stanu, iskasapio tijelo, potrpao u vreće i pobacao po kontejnerima, na nekoliko različitih lokacija. I isto tako komšije nisu primijetile ništa čudno, a on je bio miran i fin...sve do jednom...
Očito postoji nekakav pattern, nešto... i to treba prepustiti stručnjacima.
Ma znam,... ali opet ima neka logika. Desava se da covjek ubije oca ili majku, brata,... iz koristoljublja ili iz afekta.

Ovaj lik je ipak iskasapio tijelo, stavio u plasticne vrece i zakopao na razlicitim lokacijama sto je klasicna mafijaska metoda. Znaci itekako je razmisljao kako da to prikrije. Sizofrenicar bi prije javno rekao, pohvalio se time, uzasnut vristao okolo, pobjegao u sumu,... ili traljavo odradio posao prikrivanja tijela. Ovako pakovanjem u plasticne vrece manje komade - prvo sto je manja sansa da neka zivotinja to nanjusi i otkopa - drugo lakse je zakopati. I ubio je svog psa sto je isto vjerovatno prktican razlog jer je pas znao miris ubijene i mozda ipak mogao barem locirati jednu lokaciju.

Vjerovatno je imao ranije poznat konflikt sa majkom sto je brat znao i sabrao je dva i dva - kada je primijetio na rodjenom bratu i na glasu da nesto nije u redu(ko ce drugi primijetiti inego brat) i da ne moze majku nikako dobiti na telefon.

Znaci logika zakljucuje da se desilo ubistvo planirano ili neplanirano,.. pokusao prikriti i kada je skontao da nece ici jer ce biti opca hajka i potraga za nestalom zenom - prijavio se i vadi se na dzine i bolest.

Sizofrenija mozda moze dati halucinacije, prikaze, glasove,... ali sizofrenicari nisu bas bezosjecajni i pametni u smislu trezvenog vladanja situacijom da prikriju sto su uradili.

Sve ukazuje na psihopatiju. Psihopata nema osjecaja, nema savjesti, nema uopce osjecaj morala i to uglavnom uspjesno krije. Lik je rodjenu mater sjekao, zakopavao, bez osjecaja vrlo hladno to priznao,... i plasirao svjesno pricu o kanibalizmu i dzinovima. Kanibalizam jos nije dokazan - to je samo njegova izjava. Ide na sve ili nista - bolje mu je u ludnicu i da jednog dana "ozdravi" i pokaje se nego da kao svjestan zlocinac provede ostatak zivota u Zenici. A prica o dzinima nije namjenjena sudstvu vec narodu, specijalno biracima SDA koji ce ga maltene osloboditi krivice i reci da nije monstrum - samo je jadan bio "opsjednut".
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#173 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by ¤ jelena ¤ »

Mi ne znamo kako je on to priznao i kako se ponašao. Ne znamo ništa o njemu sem onoga što smo pročitali u Avazu.

A nismo ni psihijatri.

Malo dodira sa realnošću i svijesti o sopstvenom neznanju ne bi bilo na odmet!
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#174 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by HAVANA »

Ja jednom kupio auto u belgiji i kad je doslo cistio ga.Kako sam usisavao iza onog proreza gdje se spaja konzola sa itisonom nadjem 500 eura.Nisam ih bacio niz vodu nego potrosio.Draga saveta,jesu li to bile sihre i da li sam pogrijesio?
John Cleese
Posts: 37286
Joined: 25/05/2010 18:30

#175 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by John Cleese »

HAVANA wrote:Ja jednom kupio auto u belgiji i kad je doslo cistio ga.Kako sam usisavao iza onog proreza gdje se spaja konzola sa itisonom nadjem 500 eura.Nisam ih bacio niz vodu nego potrosio.Draga saveta,jesu li to bile sihre i da li sam pogrijesio?
Jesi.

Treb'o si mene zvat da te rijesim tog belaja :| :D
Post Reply