Vjerujete li u sihre?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#101 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by djevojka bez imena »

U 21. Vijeku, u vrijeme kad savremena medicina poznaje i tumači bezbroj psihičkih oboljenja, vjerovati u sihre i vradzbine, nije normalno. Čovjek je bolestan i to je sve.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#102 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by pizarro »

male_okice wrote:
pizarro wrote:
male_okice wrote:
pa rekao je, uzme malo svoje menstrualne krvi i naspe ti u kafu, sok itd i ti to popijes i volis je :-) :evil:
aha, nisam vidio.
uglavnom, hvala za info :D
:oops: :cry:

http://www.6yka.com/blogovi/blog/23735/sipaj-mu-u-kafu
nisi trebala, ali hajde, hvala ti i za ovo interesantno stivo :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#103 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by MarlboroGold »

Zejnep wrote:
MarlboroGold wrote:Hajd sihiri... ono crna magija i bavljenje time. Ali kad čujem priče uglavnom neobrazovane raje o kojekakvim ukletim kućama u BiH... e to je već idiotizam na kvadrat. Prije dosta godina je bila u opticaju ona neka kuća u Bijeljini gdje su 92-e ubijene 3 porodice i kao ko god je tu htio prenoćiti čuo je razne zvukove i krikove u toku noći.
E nek si nam to ispričo :cry:
Nervira me što mrtve ne puštaju na miru i još se naslađuju i koriste kao atrakciju...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#104 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Fudo387 »

Maraschino wrote:
Fudo387 wrote:Znaci, prilikom posjete BiH, fudo ne ide u Bosansku Krupu.
Ima tu nesta.
Ja uvijek bismiletom kroz BKrupu prolazim, pogotovu ispod one kule.
Jednom bio.
Nije mi se dopalo.
Isto Hiroshima izgledalo.
John Cleese
Posts: 37295
Joined: 25/05/2010 18:30

#105 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by John Cleese »

¤ jelena ¤ wrote: Ono što mene sad zanima kod tih sihri...je li to nešto kao crna magija...neko drugi to baci na tebe ili uradiš nešto pa te to napadne, pogodi...kako god?
Crna magija, da.
Neko drugi baci na tebe.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#106 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Maraschino »

Fudo387 wrote:
Maraschino wrote:
Ja uvijek bismiletom kroz BKrupu prolazim, pogotovu ispod one kule.
Jednom bio.
Nije mi se dopalo.
Isto Hiroshima izgledalo.
:lol: :lol:

Mora da si poslije rata prolazio. Sada je to fina carsija. :thumbup:


Prije par godina se na onoj kuli gore ubise momak i cura. Nisu im dali roditelji da se vole. :(
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#107 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Fudo387 »

Maraschino wrote:
Fudo387 wrote:
Maraschino wrote:
Ja uvijek bismiletom kroz BKrupu prolazim, pogotovu ispod one kule.
Jednom bio.
Nije mi se dopalo.
Isto Hiroshima izgledalo.
:lol: :lol:

Mora da si poslije rata prolazio. Sada je to fina carsija. :thumbup:


Prije par godina se na onoj kuli gore ubise momak i cura. Nisu im dali roditelji da se vole. :(
‘95, oktobar mescini.
Sta je reko ovo u pm.
Radila jedna kafana, nidje veze.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#108 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by hAZNADAR »

ćiribiribela wrote:Ja vjerujem da on to vjeruje upravo zbog toga iz koje sredine dolazi i koliko su te price i "isjerivanje dzina" zastupljene kod nas u krajini.

Za kanibalizam zasad nema dokaza, ali garant ce se i to kroz par dana znati.
I ti i ja nagadjamo sta je njemu motiv i sta on misli pa idemo logicki. A taman da smo i psiholozi - nismo ga pregledali.

Sve je to tacno sto ti kazes o sredini koja vjeruje u dzine - ali cisto sumnjam da ih je on cuo i vidio kako prica sad.
Vjerujem da tu pricu plasira samo da smanji svoju licnu krivicu i da sam racuna da ce sredina povjerovati u dzinska posla.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#109 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by insomnia78 »

Pa nece ga vjestaciti sredina
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#110 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by DZONPI »

Vama je sve zajebancija,smjeh,nista nije moguce,sve znate a ustvari veze nemate.Evo licni primjer ali na vrjeme se reagovalo.Radi se o tome da imas osjecaj kad si sam da je neko kraj tebe,osjetis dodir okrene se nema nikog,osjetis nesto te lagano grebe pogledas nema nikog,osjetis neko ti dise ispod kreveta,i na kraju umres jer si na kaucu osjetio da te neko ko promatra,gleda u tebe,osjetis ali nevidis.Otislo se na vrjeme hecimu i bolje je,sad ko zna jel gotovo ali srecom nije bilo glasova samo osjecaj.E mozda je ovaj tako trpio osjecaje duze vrjeme pa pocelo i slavujit i eto belaja,a kod nas je djes otic psihologu halo ba pa nisam ja lud,jok eto ti si.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#111 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by ćiribiribela »

Samo iznosim svoje misljenje poznavajuci sredinu u kojoj se rodio i odrastao, i u ovom slucaju ne treba biti ni psiholog ni psihijatar da se zakljuci da je rijec o teskom psihickom bolesniku jer je ubio mater.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#112 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Fudo387 »

DZONPI wrote:Vama je sve zajebancija,smjeh,nista nije moguce,sve znate a ustvari veze nemate.Evo licni primjer ali na vrjeme se reagovalo.Radi se o tome da imas osjecaj kad si sam da je neko kraj tebe,osjetis dodir okrene se nema nikog,osjetis nesto te lagano grebe pogledas nema nikog,osjetis neko ti dise ispod kreveta,i na kraju umres jer si na kaucu osjetio da te neko ko promatra,gleda u tebe,osjetis ali nevidis.Otislo se na vrjeme hecimu i bolje je,sad ko zna jel gotovo ali srecom nije bilo glasova samo osjecaj.E mozda je ovaj tako trpio osjecaje duze vrjeme pa pocelo i slavujit i eto belaja,a kod nas je djes otic psihologu halo ba pa nisam ja lud,jok eto ti si.
Mislim da ti za to treba psihijatar.
Psiholog je drugo.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#113 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Cherry-Cherry »

Tako ja sve ne vjerujem ni u šta i onda počnem čitati ovako nešto ili pogledam neki film, pa pet dana mislim o tome i ne smijem zaspati. A sve to naveče čitam. :sad:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#114 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Fudo387 »

Cherry-Cherry wrote:Tako ja sve ne vjerujem ni u šta i onda počnem čitati ovako nešto ili pogledam neki film, pa pet dana mislim o tome i ne smijem zaspati. A sve to naveče čitam. :sad:
Zato je tu drug Fransoa da te ohrabri kad ti je najteze. :thumbup:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#115 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Cherry-Cherry »

Fudo387 wrote:
Cherry-Cherry wrote:Tako ja sve ne vjerujem ni u šta i onda počnem čitati ovako nešto ili pogledam neki film, pa pet dana mislim o tome i ne smijem zaspati. A sve to naveče čitam. :sad:
Zato je tu drug Fransoa da te ohrabri kad ti je najteze. :thumbup:
Hvala, Fudo, gdje čuo i ne čuo. :cry:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#116 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Fudo387 »

Cherry-Cherry wrote:
Fudo387 wrote:
Cherry-Cherry wrote:Tako ja sve ne vjerujem ni u šta i onda počnem čitati ovako nešto ili pogledam neki film, pa pet dana mislim o tome i ne smijem zaspati. A sve to naveče čitam. :sad:
Zato je tu drug Fransoa da te ohrabri kad ti je najteze. :thumbup:
Hvala, Fudo, gdje čuo i ne čuo. :cry:
Tri put puhni niz sise, prouci kulhuvalahuehad,
I spavaces ko top.
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#117 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by int21 »

Maraschino wrote:
Fudo387 wrote:Znaci, prilikom posjete BiH, fudo ne ide u Bosansku Krupu.
Ima tu nesta.
Ja uvijek bismiletom kroz BKrupu prolazim, pogotovu ispod one kule.
Kula se zove Stari Grad....i jako je lijep. A nemojte mjesto zaobilaziti zbog zlocina. Kad bi tako gledali....zaobilazili bi svako naselje gdje ima ljudi.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#118 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by DZONPI »

Ma i psihijatar i psiholog.Treba citat,istrazivat,nije samo clanak iz novina i odma dijagnoze.Ja znam puno ljudi koji su htjeli izvrsit samoubustvo,koji su se rezali,ali razlika je onog sto radi gluposti pod dejstvom alkohola ili droge,ili nekog kome je to sve u vugla.Najgora stvar je nesto ismijavat,pravit zajebanciju i nevjerovat samo zato jer se to meni ili nekom nije desilo.Zvuci nekad strasno ali je fakat i istinito.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#119 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Cherry-Cherry »

Fudo387 wrote:
Tri put puhni niz sise, prouci kulhuvalahuehad,
I spavaces ko top.
Eto baš niz sise :zoka:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#120 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Cherry-Cherry »

DZONPI wrote:Ma i psihijatar i psiholog.Treba citat,istrazivat,nije samo clanak iz novina i odma dijagnoze.Ja znam puno ljudi koji su htjeli izvrsit samoubustvo,koji su se rezali,ali razlika je onog sto radi gluposti pod dejstvom alkohola ili droge,ili nekog kome je to sve u vugla.Najgora stvar je nesto ismijavat,pravit zajebanciju i nevjerovat samo zato jer se to meni ili nekom nije desilo.Zvuci nekad strasno ali je fakat i istinito.
Pa čak se i neki psihijatri bave okultizmom. Ne mislim pri tome, da bacaju grah, nego proučavaju paranormalne pojave. Nije to suprotstavljeno uopšte.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#121 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Edin H. »

DZONPI wrote:Ma i psihijatar i psiholog.Treba citat,istrazivat,nije samo clanak iz novina i odma dijagnoze.Ja znam puno ljudi koji su htjeli izvrsit samoubustvo,koji su se rezali,ali razlika je onog sto radi gluposti pod dejstvom alkohola ili droge,ili nekog kome je to sve u vugla.Najgora stvar je nesto ismijavat,pravit zajebanciju i nevjerovat samo zato jer se to meni ili nekom nije desilo.Zvuci nekad strasno ali je fakat i istinito.
U ovisnosti od situacije ili prestanes piti ili pocnes piti. :skoljka:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#122 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Maraschino »

int21 wrote:
Kula se zove Stari Grad....i jako je lijep. A nemojte mjesto zaobilaziti zbog zlocina. Kad bi tako gledali....zaobilazili bi svako naselje gdje ima ljudi.
Jarane BKrupu je tesko zaobic. Ja pocnem od Seje u Ljusini a zavrsim u onoj pekari u centru za puta. :thumbup: :wink:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#123 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by commendatore »

djevojka bez imena wrote:U 21. Vijeku, u vrijeme kad savremena medicina poznaje i tumači bezbroj psihičkih oboljenja, vjerovati u sihre i vradzbine, nije normalno. Čovjek je bolestan i to je sve.
ne ulazeci u to ima li natprirodnih pojava ili ne - de mi samo reci koji je lijek savremene medicine za recimo PTSP? ili recimo poremecaj licnosti? ili recimo Sizofreniju?

eto ako moš ukratko?

nemoj ni slucajno da mi pocnes nabrajat razne psihotike koji samo inhibiraju konsekvence bolesti....

eto toliko....
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#124 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Fudo387 »

commendatore wrote:
djevojka bez imena wrote:U 21. Vijeku, u vrijeme kad savremena medicina poznaje i tumači bezbroj psihičkih oboljenja, vjerovati u sihre i vradzbine, nije normalno. Čovjek je bolestan i to je sve.
ne ulazeci u to ima li natprirodnih pojava ili ne - de mi samo reci koji je lijek savremene medicine za recimo PTSP? ili recimo poremecaj licnosti? ili recimo Sizofreniju?

eto ako moš ukratko?

nemoj ni slucajno da mi pocnes nabrajat razne psihotike koji samo inhibiraju konsekvence bolesti....

eto toliko....
Nema lijeka, ima samo terapija da se drzi pod kontrolom.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3268
Joined: 28/01/2012 11:38

#125 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by kamberovica polje »

Uvijek smo se bojali onoga što nismo razumjeli i smišljali smo razne priče kako bi popunili te praznine, kako bi se lakše naučili nositi sa strahom. Mentalne bolesti nisu do kraja istražene i većina ljudi nema kapacitet da razumije uzroke koji stoje iza njih. Za to je ipak potrebna određena doza stručnosti koju većina nas nema. Ista stvar je bila sa vremenom čije uzroke i posljedice nismo znali objasniti osim Perunom i Zeusom. Vremenom, obrazovanjem i progresom tehnologije, ta će vjerovanja nestati.
Post Reply