Vjerujete li u sihre?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#351 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by mali jomu »

mali jomu wrote: 11/12/2019 08:55
Dino34 wrote: 08/12/2019 10:20 Nije primoravanje. Mnogi to rade drage volje.
Onda vidi sta ti njima radis... ili si uradio?
mO k3 wrote: 11/12/2019 09:18 iskreno , ne!!!


Onda nisu dzini...

ili je osobna umisljenost (radi raznih licnih razloga...)

ili je sejtanluk... (radnje koje direktno ili odmah indirektno izvode iz Islama)

treba naglasit da losa djela ne izvode iz Islama, isto kao sto dobra djela ne uvode u Islam... to je van ljudskog dometa i zove se NADA ILI DOBRO MISLJENJE PA SE NADAS... PA RADIS TAKO I TAKO, NADA JE TA KOJA TE DRZI DA SE OSTANE U ISLAMU... inace bi svi davno otisli i helac, jer su ljudi nemocni sebi za bilo sta...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#352 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Thorgerson »

exampLe. wrote: 09/08/2019 10:01 Da se vratimo na ontopic:

Kako da ja sam sebi bacim sihre, odnosno izazovem šejtana pa da se uvjerim u njegovo postojanje? 8-)
Ti si vjerovatno već pod sihrma, dok ovo pitaš.

Ali evo da se uvjeriš da jesi pod sihrama. Kada dođeš večeras kući. Presvuci se i nemoj biti u odjeći u kojoj si bio do tada. Potrebno da je da obučeš čistu odjeću, dakle sve, potkošulja, gaće, sve. Nipošto nemoj prati ruke, tuširati se prije toga!

Kada to uradiš. Natoči vode u jednu šerpu, bitno je da bude šerpa, ne smije biti plastična posuda.

Zatvori se u prostoriju. Moraš biti sam u prostoriji. Ugasi svjetlo. To je veoma bitno! Ne smije biti ni tračak svjetlosti. Namjesti šerpu tako da znaš gdje je.

Potom sjedni, uči sve što znaš nekih 5 minuta, zatim jednu minutu nemoj učiti i pokušaj ne razmišljati ni o čemu. Potom uroni ruke u vodu. Izvuci ruke - ako budu mokre, žao mi je pod sihrama si.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#353 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by mali jomu »

exampLe. wrote: 09/08/2019 10:01 Da se vratimo na ontopic:

Kako da ja sam sebi bacim sihre, odnosno izazovem šejtana pa da se uvjerim u njegovo postojanje? 8-)

Mjesas dzine i sejtane...

sihir je prinuda za dzine da rade to sto rade, ima ih razlicitih isto kao i sto su ljudi razliciti sami po sebi

sejtani se ne mogu prinuditi na nista ako moze da radi to sto radi... sve sto radi to radi dobrovoljno jer je svaki takav bez izuzetka


ne mjesajte dzine i sejtane... nisu jedno te isto niti su zajedno

u stvarnosti ljudi su gori i od sejtana i dzina zajedno, bolje vam je da prvo pogledate sami sebe...
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#354 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by exampLe. »

Thorgerson wrote: 11/12/2019 12:35
exampLe. wrote: 09/08/2019 10:01 Da se vratimo na ontopic:

Kako da ja sam sebi bacim sihre, odnosno izazovem šejtana pa da se uvjerim u njegovo postojanje? 8-)
Ti si vjerovatno već pod sihrma, dok ovo pitaš.

Ali evo da se uvjeriš da jesi pod sihrama. Kada dođeš večeras kući. Presvuci se i nemoj biti u odjeći u kojoj si bio do tada. Potrebno da je da obučeš čistu odjeću, dakle sve, potkošulja, gaće, sve. Nipošto nemoj prati ruke, tuširati se prije toga!

Kada to uradiš. Natoči vode u jednu šerpu, bitno je da bude šerpa, ne smije biti plastična posuda.

Zatvori se u prostoriju. Moraš biti sam u prostoriji. Ugasi svjetlo. To je veoma bitno! Ne smije biti ni tračak svjetlosti. Namjesti šerpu tako da znaš gdje je.

Potom sjedni, uči sve što znaš nekih 5 minuta, zatim jednu minutu nemoj učiti i pokušaj ne razmišljati ni o čemu. Potom uroni ruke u vodu. Izvuci ruke - ako budu mokre, žao mi je pod sihrama si.
Hvala, probat' ću večeras pa javim utiske.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#355 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

MorningStar wrote: 30/11/2019 18:35

Mislio sam na neku manifestaciju, jer spominju tamo da ljudi prave dogovore sa dzinovima i to.. nesto kao ono deal with the devil.Na to mislim - ima li neki nacin da ih se prizove-sazove.

(nije nikakvo bockanje iako ja ne vjerujem u te stvari ali zasto ne probati jel ? Mozda se uvjerim u suprotno ? )
Ima nacin
Sve opisano u grimorijima poput Gazalijevih,Al Toukhijevih i slicno
Imas prevoda na turski ali su nepotpuni i netacni,a prave knjige su pisane i arhaicnim arapskim pa je skoro nemoguce neke dijelove dobro razumjeti i prevesti,knjige su prestampavane,pa su nacinjene greske u prepisu,negdje su i zabranjene i veoma opasne npr Al Aufaq,Picatrix,šems ul kubra i slicno
A te stare knjige su na neki nacin sifrovane tako da samo oni koji bas znaju ozbiljno materiju mogu desifrovati principe rada
Za sve navedeno potrebno je poznavati od kretanja mjeseca,vremena,sati,arapskog,pa do sredstava za rad poput raznih tamjana itd....a ne ove sarlatanske ublehe babuskara sto se reklamiraju po Auri i gule debile,cak sta vise u BiH a i sire nema prave osobe koja se iskljucivo po principima pravim bave ovom materijom jer znacajno odstupaju od pravila koja se moraju postivati da bi neki zapis uspio ili sazivanje odredjenih sluga
Podvaljuju naskrabane zapise penkalom iako se isto ne koristi uopce vec posebne tinte koje su napravljene od slucaja do slucaja i potrebe,kao i papiri...

Tema moze biti zanimljiva da nema nesuvislih upadica neupucenih ljudi i glupavog piskaranja koje nema veze sa mozgom,knjige su zanimljive za procitat kao i principi rada,za razliku od fancy ljubavnih romana 21 vijeka
Doduse ukusi su razliciti
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#356 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by TheMule »

vjeshalica wrote: 13/12/2019 08:18
MorningStar wrote: 30/11/2019 18:35

Mislio sam na neku manifestaciju, jer spominju tamo da ljudi prave dogovore sa dzinovima i to.. nesto kao ono deal with the devil.Na to mislim - ima li neki nacin da ih se prizove-sazove.

(nije nikakvo bockanje iako ja ne vjerujem u te stvari ali zasto ne probati jel ? Mozda se uvjerim u suprotno ? )
Ima nacin
Sve opisano u grimorijima poput Gazalijevih,Al Toukhijevih i slicno
Imas prevoda na turski ali su nepotpuni i netacni,a prave knjige su pisane i arhaicnim arapskim pa je skoro nemoguce neke dijelove dobro razumjeti i prevesti,knjige su prestampavane,pa su nacinjene greske u prepisu,negdje su i zabranjene i veoma opasne npr Al Aufaq,Picatrix,šems ul kubra i slicno
A te stare knjige su na neki nacin sifrovane tako da samo oni koji bas znaju ozbiljno materiju mogu desifrovati principe rada
Za sve navedeno potrebno je poznavati od kretanja mjeseca,vremena,sati,arapskog,pa do sredstava za rad poput raznih tamjana itd....a ne ove sarlatanske ublehe babuskara sto se reklamiraju po Auri i gule debile,cak sta vise u BiH a i sire nema prave osobe koja se iskljucivo po principima pravim bave ovom materijom jer znacajno odstupaju od pravila koja se moraju postivati da bi neki zapis uspio ili sazivanje odredjenih sluga
Podvaljuju naskrabane zapise penkalom iako se isto ne koristi uopce vec posebne tinte koje su napravljene od slucaja do slucaja i potrebe,kao i papiri...

Tema moze biti zanimljiva da nema nesuvislih upadica neupucenih ljudi i glupavog piskaranja koje nema veze sa mozgom,knjige su zanimljive za procitat kao i principi rada,za razliku od fancy ljubavnih romana 21 vijeka
Doduse ukusi su razliciti
postoje ljudi kod nas, prave hodze koji znaju lijeciti time
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#357 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by mali jomu »

TheMule wrote: 16/12/2019 00:31
postoje ljudi kod nas, prave hodze koji znaju lijeciti time

Nije to bolest pa da te bilo ko lijeci...

u najboljem slucaju to je dzinski inat, dzin se zainatio da nekog zajebaje radi nekih njegovih razloga... tad kad vidi da ce najebat okani se



u najgorem slucaju to je neki primorani dzin radi nekih dzinskih dugova pa mora da zajebaje nekog...
u tom slucaju dodju "ovi dogovoreni lijecnici..." i tad te svi zajebavaju dok ne zadovolje svoje


ne treba vam niko... dovoljno je da razmisljete samo svojom glavom i da ih sve odjebete, jer radi se upravo da im das "da oni mogu" razmisljat za tebe da bi te zajebavali
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#358 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Sanjarko »

Jb dzine i sejtane. Meni je se teze nositi sa drugim ljudima i sam sa sobom.

Ali pokusavam. Nisam nesto izgleda plaho u tome uspjesan, ali nisam ni totalni valjda fracaso kako Latinosi kazu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#359 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

TheMule wrote: 16/12/2019 00:31
postoje ljudi kod nas, prave hodze koji znaju lijeciti time
Prave hodze lijece rukijom a ne zapisima iz knjiga koje sam navela kao primjer u moru istih

Ovo o cemu sam govorila je cisto sihirasenje i obmana ali ne pravo lijecenje

Sihr odvodi ljude u kufr i time se pripisuje moc Boga dzinima i hodzama i njima se ljudi obracaju za pomoc umjesto Bogu sto je zabranjeno u islamu
I osim toga nije logicno, Bog je stvorio dzine i ljude da mu sluze,i svako trazenje pomoci mimo Boga jednog je veliki grijeh koji izvodi iz vjere

Ja licno ne znam pravog hodzu koji se bavi iole i 10% nacinom rada koji je opisan u navedenim knjigama,koje su impresivne aadrzinom doista,ali govore i o tome koliko je taj magijaski posao tezak ali ko se odluci na njega,moze biti veoma opasan i moze nanijeti stetu

Ovdje samo mozete citati tupave naslove po Auri kako ima.neko 40 kletvi i alicno sto nema veze sa mozgom i dobro zaradjuje od prodavanja kopiranih zapisa i papircina koji nemaju nikakvog efekta osim uzimanja para naivnim budalama
Treba procitati dobro poentu i nacin i napraviti paralelu sa onim sto rade nase hodze i kojekakve lude zenturace i npr osoba koja se bas bavi sa tim i radi po pravilu
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#360 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by MorningStar »

vjeshalica wrote: 16/12/2019 09:27
TheMule wrote: 16/12/2019 00:31
postoje ljudi kod nas, prave hodze koji znaju lijeciti time
Prave hodze lijece rukijom a ne zapisima iz knjiga koje sam navela kao primjer u moru istih

Ovo o cemu sam govorila je cisto sihirasenje i obmana ali ne pravo lijecenje

Sihr odvodi ljude u kufr i time se pripisuje moc Boga dzinima i hodzama i njima se ljudi obracaju za pomoc umjesto Bogu sto je zabranjeno u islamu
I osim toga nije logicno, Bog je stvorio dzine i ljude da mu sluze,i svako trazenje pomoci mimo Boga jednog je veliki grijeh koji izvodi iz vjere

Ja licno ne znam pravog hodzu koji se bavi iole i 10% nacinom rada koji je opisan u navedenim knjigama,koje su impresivne aadrzinom doista,ali govore i o tome koliko je taj magijaski posao tezak ali ko se odluci na njega,moze biti veoma opasan i moze nanijeti stetu

Ovdje samo mozete citati tupave naslove po Auri kako ima.neko 40 kletvi i alicno sto nema veze sa mozgom i dobro zaradjuje od prodavanja kopiranih zapisa i papircina koji nemaju nikakvog efekta osim uzimanja para naivnim budalama
Treba procitati dobro poentu i nacin i napraviti paralelu sa onim sto rade nase hodze i kojekakve lude zenturace i npr osoba koja se bas bavi sa tim i radi po pravilu
Sta ima graDzanko kako si :lol:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#361 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Cherry-Cherry »

Da li je namaz obavezan, da bi učenje rukje bilo uspješno?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#362 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by zijancer »

samo smijeh :P , al ne može biti obavezan
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#363 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by sadie_forever »

Cherry-Cherry wrote: 17/07/2020 12:13 Da li je namaz obavezan, da bi učenje rukje bilo uspješno?
sto? :run:
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#364 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Truba »

Cini se da baba (86) iznad mene
Baca sihre na mene

Ne vjerujem u to ali nije mi svejedno da neko na taj nacin razmislja protiv mene
A sve je krenulo sa ciscenjem opalog lisca na ulici
I ogovaranjem mene jer nisam sudjelovao...
Pa me babe krenule ogovarati
A ja ih prestao pozdravljat
:lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#365 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by apsidejzi »

Black swan wrote: 15/03/2021 10:54 Cini se da baba (86) iznad mene
Baca sihre na mene

Ne vjerujem u to ali nije mi svejedno da neko na taj nacin razmislja protiv mene
A sve je krenulo sa ciscenjem opalog lisca na ulici
I ogovaranjem mene jer nisam sudjelovao...
Pa me babe krenule ogovarati
A ja ih prestao pozdravljat
:lol:
Te vjestice odmah na lomacu spaliti i potpaliti sa lanjskim liscem :D
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#366 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Truba »

Znaci reko sam na stubistu im ne poatojite za mene ogovarate me pricate svi protiv mene
Ajd zdravo

Ono opet za pet dana sto mi niai prdrzao vrata :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#367 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by muha_sa »

YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#368 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by YouAreMyDestiny »

Nemojte ići kod šarlatana, koji otvaraju zvijezdu i prave zapise i hamajlije, salijevaju stravu... Samo rukja je pravi način.
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#369 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by sedma_7 »

SanskiBiser wrote: 17/09/2018 17:20
MarlboroGold wrote:Ima onaj neki sihr sa kosom... o tome sam čitao.
Valjda žena odsjekla dio kose od muža i zavezala mu u unutrašnjosti njegove jakne... navodno je htio da se od nje razvede, ali et kao odjednom promijenio mišljenje, nikog drugog nije slušao, djelovao je iscrpljeno dok ga roditelji nisu odveli hodži i uz to se i opirao... navodno ga je spasio tako što je otkrio tu kosu i zapalio i čovjek odmah progledao kao da je imao amneziju.

Naravno, ovo je za mene lijepa bajka :D

Kod mene su prva zena i njena mati ( vec ima 20 godina bivsa zena i punica sreca pa nisam imao djece iz prvog braka...) sve zivo probale i skontale da na meni ne djeluje, poslije im neka zena koja je strucnjak za te sihire i koja im je pomagala rekla kao na njega ne djeluje on je rodjen pod tom nekom kao zvijezdom ima zastitu :lol: i poslije kad sam se ozenio po drugi put i stekao djecu nalazio sam zavezljaje spaljeno nesto i pilece noge unutra ili cak glava od hore i cak i zlatni prsten pred pragom ostavljen od kuce (prodao ga uzeo fasungu za kucu) ono kao neki pokusaj osvete nastavkom magije sve se smirilo kad se udala ponovo.... Seljacka posla, ako sam sta naucio o zivotu kod nas je to prije nego se odlucis za brak dobro upoznaj mater svoje odabranice jer u 90% slucajeva su iste ako cak ne i gora da je ova mladja. :D
:thumbup:
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#370 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Sarah24 »

A znate sta mene zanima, iskreno?!

Kako vi to sve saznate??
Evo npr. ovaj gore iznad, hajde sto si nalazio sto su ti poturali, ok, ali kako saznas npr. sta je ta treca osoba njima rekla?
:zoka:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#371 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by SanskiBiser »

Sarah24 wrote: 06/06/2021 12:40 A znate sta mene zanima, iskreno?!

Kako vi to sve saznate??
Evo npr. ovaj gore iznad, hajde sto si nalazio sto su ti poturali, ok, ali kako saznas npr. sta je ta treca osoba njima rekla?
:zoka:
Ti mora da si jako mlada i naivna jos ili zivis u nekom gradu ono cca 1 milion stanovnika a ne u kao ja u opstini sa 40ak hiljada stanovnika od kojih se vecina nije doselila vec su starosjedioci preko 100 i kusur godina i svako svakog zna i svako je svakome neki rod, prijatelj, zet, prika, kum ili poznanik.. Ja kad sam se razveo od prve zene sve sam znao sta radi i sta prica preko muza njene sestre inace mog rodjaka po 4 koljenu :lol: koji je upratio sta se prica pa meni prenosio tako da sam znao a da ti ne gadim zivot sta mi je stavljala u hranu i kafu dok smo bili u braku to je isto cuo...a sve od matere pokupila - stara sihirbaza :roll:
Image
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#372 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by MorningStar »

Imal ko da kakve siHre fikne dodiku baketu i covketu :D izgleda oni imuni - novcanik rastjera dzIne :D
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#373 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Sarah24 »

Hvala na odgovoru, SanskiBiser! :thumbup: ne, fakat me zanimalo jer svi koji su imali dodira uvijek znaju kako gdje sta ko i sl. Kontam sto ne prica taj narod dok se to sve desava kako bi sprijecili nesto a ne kad se sve zavrsi :roll:

A ovo, prije ce biti da su bake i dodik bacili svima nama po jedan sihr :mrgreen:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#374 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by SanskiBiser »

Sarah24 wrote: 06/06/2021 13:29 Hvala na odgovoru, SanskiBiser! :thumbup: ne, fakat me zanimalo jer svi koji su imali dodira uvijek znaju kako gdje sta ko i sl. Kontam sto ne prica taj narod dok se to sve desava kako bi sprijecili nesto a ne kad se sve zavrsi :roll:

A ovo, prije ce biti da su bake i dodik bacili svima nama po jedan sihr :mrgreen:
Tamo gdje i ko ima dodira je bas kao sto sam stavio gore sapanska sapunica, sve se zna i sazna i prenosi okolo. Male sredine, mahale, sela, palanke i uopste provincija je uobicajeno "mjesto zlocina". Ja kad se sjetim kad je od mog rodjaka utekla zena tamo 1980ih i nakon toga uskoro razvela i preudala za njegovog kuma nakon sto je rodjaku rodila dvoje djece, svi su pricali bacili njoj i njemu sihire i na kraju on optuzi mater zeninu da je napravila smotuljak cak je i nesto nosao i pokazivao okolo ljudima :-) , a niko nije pricao o tome da je on fizicki zlostavljao i tukao zenu zbog patoloske ljubomore i da je imao ljubavnicu kod koje je vise vremena provodio nego kod kuce a da je kum bio jako njezan i mehkog srca prema njegovoj zeni i pocesto je obilazio pa se rodila ljubav. :D
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#375 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Sarah24 »

DaBog sacuva. :mrgreen:
Ali na stranu, nas narod je za izucavat’ stvarno. Kad mu sta ne odgovara okrivit’ ce bilo sta samo da pobjegne od realne slike i mozda vlastite odgovornosti za neke stvari ili odgovornosti bliznjih….
Post Reply