Vjerujete li u sihre?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#301 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by Bloo »

dr_Evil wrote:
Nisam nešto istraživao kršćanstvo i Bibliju, ali 99% sam siguran da se u kršćanstvu ne ubijaju osobe koje napuste vjeru, ne bičuju se tinejdžeri jer su se seksali prije braka, nema rezanja ruku zbog krađe itd.

Ako neko ima dokaz za suprotno neka citira, ali ja mislim da je Islam najekstremniji po tom pitanju.
To je vec po serijatu, nema veze sa Kuranom, ako krenes tako ko je na lomaci spaljlivao naucnike jer su govorili da je zemlja okrugla i da nije centar svemira, ko je spaljivao prostituke i vrsio policiju morala po italiji, sa cijim blagoslovom (Citaj pape) ubise 6 miliona zidova da ociste evropu hocemo li dalje... To sto evropa je izbacilo to, ne znaci da ga nije bilo
:facepalm:
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#302 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by exampLe. »

dr_Evil wrote:
Nisam nešto istraživao kršćanstvo i Bibliju, ali 99% sam siguran da se u kršćanstvu ne ubijaju osobe koje napuste vjeru, ne bičuju se tinejdžeri jer su se seksali prije braka, nema rezanja ruku zbog krađe itd.

Ako neko ima dokaz za suprotno neka citira, ali ja mislim da je Islam najekstremniji po tom pitanju.
To je vec po serijatu, nema veze sa Kuranom, ako krenes tako ko je na lomaci spaljlivao naucnike jer su govorili da je zemlja okrugla i da nije centar svemira, ko je spaljivao prostituke i vrsio policiju morala po italiji, sa cijim blagoslovom (Citaj pape) ubise 6 miliona zidova da ociste evropu hocemo li dalje... To sto evropa je izbacilo to, ne znaci da ga nije bilo
Mrsko mi kucat' i kopat' pa evo ti odgovor: Da, ima veze sa Kur'anom:
https://www.quora.com/Is-there-any-ment ... -the-Quran

Opet s druge strane, ako šerijat nema nikakve veze sa Kur'anom (a očito da ima), zašto muslimani poštuju taj zakon?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12158
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#303 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by dr_Evil »

exampLe. wrote:
dr_Evil wrote:
Nisam nešto istraživao kršćanstvo i Bibliju, ali 99% sam siguran da se u kršćanstvu ne ubijaju osobe koje napuste vjeru, ne bičuju se tinejdžeri jer su se seksali prije braka, nema rezanja ruku zbog krađe itd.

Ako neko ima dokaz za suprotno neka citira, ali ja mislim da je Islam najekstremniji po tom pitanju.
To je vec po serijatu, nema veze sa Kuranom, ako krenes tako ko je na lomaci spaljlivao naucnike jer su govorili da je zemlja okrugla i da nije centar svemira, ko je spaljivao prostituke i vrsio policiju morala po italiji, sa cijim blagoslovom (Citaj pape) ubise 6 miliona zidova da ociste evropu hocemo li dalje... To sto evropa je izbacilo to, ne znaci da ga nije bilo
Mrsko mi kucat' i kopat' pa evo ti odgovor: Da, ima veze sa Kur'anom:
https://www.quora.com/Is-there-any-ment ... -the-Quran

Opet s druge strane, ako šerijat nema nikakve veze sa Kur'anom (a očito da ima), zašto muslimani poštuju taj zakon?
Sigurno cemo pronaci hrpu toga i u Bibliji. Zasto postuju, pa to ti je ono sta je starije ustav ili zakon, zakon mora biti po ustavu, i onda dok se dogovore ko je vrhovni tumac ustava i tako to :)

A ja uvijek tvrdim ako covjek zeli nesto da dokaze, uvijek ce naci milion primjera koji samo njemu odgovaraju. Zato napisah samo sto se moze matematicki dokazati je tacna nauka, tu nema laganja.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#304 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

Sve znaju o islamu ali nista o drugim religijama...slucajnost ili ne.... :D
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#305 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by exampLe. »

vjeshalica wrote:Sve znaju o islamu ali nista o drugim religijama...slucajnost ili ne.... :D
Kakve ti gluposti valjaš. :lol:

Nisi mi odgovorio/la na moj post iznad, je li ono Islam?

Pa naravno da znam o Islamu jer sam se rodio u državi gdje je Islam "glavna" religija, roditelji mi muslimani, sestra nosi hidžab...kakve veze to ima s ovom raspravom? :-)

Opet, zar ti nisi rekla da mi ništa ne znamo o Islamu, kako odjednom "sve znamo o Islamu a ne znamo o drugim religijama" ?

Koliko ti poznaješ druge religije koje su starije od Islama? Koliko znaš o drugim Svetim knjigama koje su starije od Kur'ana u koji vjeruješ?
Last edited by exampLe. on 08/08/2019 12:12, edited 1 time in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12158
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#306 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by dr_Evil »

vjeshalica wrote:Sve znaju o islamu ali nista o drugim religijama...slucajnost ili ne.... :D
Ma nije slucajnost, zivimo u BiH gdje je vecina stanovnistva muslimanskog porijekla, kao sto sam i sam, tako da je logicno da znamo najvise o islamu. O ostalim religijama takodjer znamo dosta, problem je sto se uvijek krscanstvo pokusava predstaviiti kao religija mira, ono okreni i drugi obraz, a islam kao religija nasilja, i internet je isprepleten sa tim.

A ja tvrdim da se tu radi samo o stepenu razvoja drustva. Evropa i zapad su dovoljno sazrijeli da su izbacili nasilje kao dio svakodnevnice i prebacili ga u zemlje u razvoju (tj. ne ratuju na svom tlu), istocni svijet se vratio 100-200 godina unazad. Ako razmotrimo historijski upravu su krscanske zemlje krive za najvise ratova i smrti, i to u ime svevisnjeg. Pa kako mozes povesti sveti rat ako ne crpis ispravnost iz svete knjige, u ovom slucaju Biblije.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#307 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

Ljudi pausalno citaju i bukvalno shvataju sta pise u svetim knjigama ali da bi we tumacilo to moras biti na daleko vecem nivou znanja i imati dostupan materijal da bi mogao komemtirati sta konkretno pise....a ne samo pausalno pisanje sa aspekta nekog ubjedjenja ateistickog sa karakterjom crtom mrznje prema religiji
Prave ateiste jednostavno religija ni u kojem obliku ne zanima niti raspiruju mrznju na ljude koji se vode religijskim postulatima
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#308 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by exampLe. »

vjeshalica wrote:Ljudi pausalno citaju i bukvalno shvataju sta pise u svetim knjigama ali da bi we tumacilo to moras biti na daleko vecem nivou znanja i imati dostupan materijal da bi mogao komemtirati sta konkretno pise....a ne samo pausalno pisanje sa aspekta nekog ubjedjenja ateistickog sa karakterjom crtom mrznje prema religiji
Prave ateiste jednostavno religija ni u kojem obliku ne zanima niti raspiruju mrznju na ljude koji se vode religijskim postulatima
Otkad ovo nisam čuo. :lol:

Standardni izgovori, izgleda da svi imate isti pattern razmišljanja pa se čovjeku čini da se svaki put raspravlja sa istom osobom. :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12158
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#309 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by dr_Evil »

vjeshalica wrote:Ljudi pausalno citaju i bukvalno shvataju sta pise u svetim knjigama ali da bi we tumacilo to moras biti na daleko vecem nivou znanja i imati dostupan materijal da bi mogao komemtirati sta konkretno pise....a ne samo pausalno pisanje sa aspekta nekog ubjedjenja ateistickog sa karakterjom crtom mrznje prema religiji
Prave ateiste jednostavno religija ni u kojem obliku ne zanima niti raspiruju mrznju na ljude koji se vode religijskim postulatima
Pa vidis to je problem, znas ono ako se neces baviti politikom politika ce se baviti tobom.

Ja tvrdim i mogu dokazati da su najveci ratovi i zlocini uvijek vodjeni u ime svevisnjeg (ili svevisnjih svih vrsta). U slucaju SSSR-a svevisnji je vjerovatno bio Staljin.

Dakle kako da pustimo religiju na miru kada iza ledja reisa uvijek bude kompletan drzavni vrh. Mozemo reci religija nema nista stim, to su obicni lopovi, pa ko onda predstavlja religiju ako ne IZ?
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#310 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by exampLe. »

dr_Evil wrote:
vjeshalica wrote:Ljudi pausalno citaju i bukvalno shvataju sta pise u svetim knjigama ali da bi we tumacilo to moras biti na daleko vecem nivou znanja i imati dostupan materijal da bi mogao komemtirati sta konkretno pise....a ne samo pausalno pisanje sa aspekta nekog ubjedjenja ateistickog sa karakterjom crtom mrznje prema religiji
Prave ateiste jednostavno religija ni u kojem obliku ne zanima niti raspiruju mrznju na ljude koji se vode religijskim postulatima
Pa vidis to je problem, znas ono ako se neces baviti politikom politika ce se baviti tobom.

Ja tvrdim i mogu dokazati da su najveci ratovi i zlocini uvijek vodjeni u ime svevisnjeg (ili svevisnjih svih vrsta). U slucaju SSSR-a svevisnji je vjerovatno bio Staljin.

Dakle kako da pustimo religiju na miru kada iza ledja reisa uvijek bude kompletan drzavni vrh. Mozemo reci religija nema nista stim, to su obicni lopovi, pa ko onda predstavlja religiju ako ne IZ?
Nemoj tako, ne možeš bukvalno shvatati Kur'an ba.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#311 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

:-)
IZ moze ovdje predatavljati Islam kao figurativno ali u principu nema nikakve veze sa stvarnim tumacenjima i islamskom praksom
Dovoljno je pogledati da su kao legalizirali kamatu sto je smijesno dosista :D
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#312 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by exampLe. »

Sve dok ne uvedu šerijat dobro je.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#313 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

exampLe. wrote:
vjeshalica wrote:Ljudi pausalno citaju i bukvalno shvataju sta pise u svetim knjigama ali da bi we tumacilo to moras biti na daleko vecem nivou znanja i imati dostupan materijal da bi mogao komemtirati sta konkretno pise....a ne samo pausalno pisanje sa aspekta nekog ubjedjenja ateistickog sa karakterjom crtom mrznje prema religiji
Prave ateiste jednostavno religija ni u kojem obliku ne zanima niti raspiruju mrznju na ljude koji se vode religijskim postulatima
Otkad ovo nisam čuo. :lol:

Standardni izgovori, izgleda da svi imate isti pattern razmišljanja pa se čovjeku čini da se svaki put raspravlja sa istom osobom. :lol:
Ne nije izgovor vec cinjenica da ti kao samodopadni ateista smatras da je samo tvoje misljenje pravo i jedino ispravno
User avatar
dr_Evil
Posts: 12158
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#314 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by dr_Evil »

vjeshalica wrote::-)
IZ moze ovdje predatavljati Islam kao figurativno ali u principu nema nikakve veze sa stvarnim tumacenjima i islamskom praksom
Dovoljno je pogledati da su kao legalizirali kamatu sto je smijesno dosista :D
Prvo mi kaze da ja ne smijem sam tumaciti Kuran i islam, i onda mi kaze da IZ nema nista sa stvarnim tumacenjima. Onda ne smijem da pricam nista na kratke tole (valjda bih trebao njihovo tumacenje ili sta).. e sad sam zbunjen, de mi reci koga da slusam onda
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#315 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by exampLe. »

vjeshalica wrote:
exampLe. wrote:
vjeshalica wrote:Ljudi pausalno citaju i bukvalno shvataju sta pise u svetim knjigama ali da bi we tumacilo to moras biti na daleko vecem nivou znanja i imati dostupan materijal da bi mogao komemtirati sta konkretno pise....a ne samo pausalno pisanje sa aspekta nekog ubjedjenja ateistickog sa karakterjom crtom mrznje prema religiji
Prave ateiste jednostavno religija ni u kojem obliku ne zanima niti raspiruju mrznju na ljude koji se vode religijskim postulatima
Otkad ovo nisam čuo. :lol:

Standardni izgovori, izgleda da svi imate isti pattern razmišljanja pa se čovjeku čini da se svaki put raspravlja sa istom osobom. :lol:
Ne nije izgovor vec cinjenica da ti kao samodopadni ateista smatras da je samo tvoje misljenje pravo i jedino ispravno
Ne smatram.

Otkad sam počeo prepirku sa vjernicima na ovom forumu uvijek sam tražio i drugo mišljenje, izvore informacija i tvrdnji, dokaze, objašnjenja i sl.
Problem je što to nikad nisam dobio.

Većina je spremna za raspravu na samom početku kad misle da se mogu upustiti u istu, ali kad počnu gubiti u toj istoj raspravi, kad im ponestane municije onda se priča završava sa:

"Ne možeš bukvalno to shvatat''"
"Taj hadis je laž"
"Ta riječ/kompletan ajet/hadis na arapskom ne znači to što ti misliš da znači" (a nigdje dokaza i argumenta da ne znači, sve rekla-kazala)
"Allah zna najbolje, mi to ne znamo"
"Ti ne znaš arapski, ta riječ prije 1400 godina nije značila to što danas znači jer se arapski jezik malo promijenio" (opet nigdje izvora informacija, dokaza, argumenta)
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#316 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

Ne znam zasto se prepires? Prepirka nije nacin diskusije bar ne u ovim temama...ti ne shvatas koncept religije sa aspekta ateizma ili neces ali hofes da se prepires?
Poenta je onda u cemu?
Osim toga vi ateisti ama bas nikako u nedostatku znanja o religijama ne mozete postavljati pitanja jer je to paradoks
User avatar
dr_Evil
Posts: 12158
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#317 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by dr_Evil »

vjeshalica wrote:Ne znam zasto se prepires? Prepirka nije nacin diskusije bar ne u ovim temama...ti ne shvatas koncept religije sa aspekta ateizma ili neces ali hofes da se prepires?
Poenta je onda u cemu?
Osim toga vi ateisti ama bas nikako u nedostatku znanja o religijama ne mozete postavljati pitanja jer je to paradoks
PItanja koja ateisti postavaljaju vjernici ne smiju da razmisljaju o njima, tipa kako je nastao Bog, ko ga je stvorio, kako je moguce da je vjecan, kako je izgledao prije velikog praska, kako mislis nije bilo praska, itd.. necemo ih ni postavljati ni odgovarati ovde.

Ohanite ili cu ici u fojnicu da vam sta zapisu
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#318 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by arzuhal »

exampLe. wrote:Sve dok ne uvedu šerijat dobro je.
Gledam ovu izjavu, to je sasvim uobičajena, jedna od najčešćih rečenica i misli većine nemuslimana (pojmom "nemuslimani" obuhvatam više grupa, od ateista do vjernika drugih tradicija...) čak i kada sasvim površno razmišljaju ili govore o islamu. Pa ipak ona je jedna od najistinskih i najiskrenijih stavova kontra islama uopće. Razmišljam o tome kako bih se mogao složiti uvijek s tim da je "uvođenje šerijata" rukama onih koji nisu prethodno u svoja vlastita srca uveli i proveli šerijat, jedna strašna, mučna situacija.

Jer ljudi koji sami, prividom svoje slobode, dragovoljno prihvataju ispunjenje šerijata koje započinje iz intime srca, takvima je, uvjetno rečeno, svejedno u kojem sistemu žive.

Isto tako, neislamstvo dozvoljava "intimno, iskreno vjerovanje u Boga, u intimi svoja četiri zida, između vlastitih kukova i unutra vlastite kože", ali odbacuje i pomisao na provođenje zakona, propisa i pravila koja su, prema vjerovanju samih vjernika, prije svega, od Boga, od Zakonodavca.

Postoji toliko nevjerovatne sličnosti - suštinske sličnost a ne formalne - između onih koji ljudima nameću šerijat iako ga i sami ne žive iskreno i onih koji se gnušaju istog šerijata, mnijući da se tako bore za privid slobode, nekakve...

U čemu je, dakle, DOBRO, šta je to hajr koji je postignut i kojem teži dunjaluk? U neprovođenju Zakona. Zar ima iskreniji odnos dunjaluka spram ahireta od toga?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#319 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

dr_Evil wrote:
vjeshalica wrote:Ne znam zasto se prepires? Prepirka nije nacin diskusije bar ne u ovim temama...ti ne shvatas koncept religije sa aspekta ateizma ili neces ali hofes da se prepires?
Poenta je onda u cemu?
Osim toga vi ateisti ama bas nikako u nedostatku znanja o religijama ne mozete postavljati pitanja jer je to paradoks
PItanja koja ateisti postavaljaju vjernici ne smiju da razmisljaju o njima, tipa kako je nastao Bog, ko ga je stvorio, kako je moguce da je vjecan, kako je izgledao prije velikog praska, kako mislis nije bilo praska, itd.. necemo ih ni postavljati ni odgovarati ovde.

Ohanite ili cu ici u fojnicu da vam sta zapisu
Za neobrazovane ateiste zeljne besmislene diskusije i replika

http://www.islam-iznutra.com/islam-iznu ... pisi-boga/
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#320 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by BISTRIK100 »

Ako ste otišli kod nekog "hođze" ili “vidovnjaka” da vas liječi od sihira koji vas je pitao za ime i prezime, datum rođenja i ime majke,taj je sihirbaz i vjerovatno vam je implantirao đzina u tijelo sa šejtanskom hamajlijom. Šejtanske hamajlije često kamufliraju arapskim pismom da zavaraju. Ovakvi ljudi, navodni "ljecnici", su u stvari sihirbazi, koji suradjuju sa dzinnima, pa im dzinni prenose informacije, koje obicni smrtnici ne mogu znati. Zatim, svaki covjek, od svog rodjenja dobija jednog pratioca dzinna-sejtana (zvani Karin), koji prati insna i nagovara ga da cini zlo. Onda sihirbaz, kada mu covjek dodje radi ljecenja, stupi u kontakt sa covjekovim pratiocom dzinom "Karinom", i onda mu taj dzin prenosi dogadjaje iz zivota covjeka kojeg sljedi. Naravno, to djeluje na ljude, sto ovi sarlatani visestruko koriste.ZNAJTE da veliki broj onih koji govore da lijece od sihra, da ti ljudi upravo rade sa sihrom, da su to sihrbazi ili lopovi i prevaranti, koji vam sa svojim prijateljima dzinnima sejtanima zele neko zlo ili zele doci do vaseg imetka. NE IDITE I NE KONTAKTIRAJTE ljude koji vas pitaju za ime oca, majke, datum vaseg rodjenja i sl. DOBRO SE RASPITAJTE kad cujete da se neki covjek bavi lijecenjem Kur'anom, prije nego sto mu odete, da li on to radi na ispravan nacin, jer puno je manji broj onih koji to rade ispravno i iskreno od onih koji to rade pogresno i sa zlom namjerom. Ne radi se ovdje o nikakvom carobnjaku, nego o najobicnijem sihrbazu-lopovu koji suradjuje sa dzinnima, a koji imaju veliku moc brzine kretanja, pa prenose svom "kompanjonu" potrebne informacije, sto u ocima kod obicnog i neupucenog svijeta stvara sliku da taj covjek ima posebnu moc. Ne radi se ovdje o nikakvom carobnjaku, nego o najobicnijem sihrbazu-lopovu koji suradjuje sa dzinnima, a koji imaju veliku moc brzine kretanja, pa prenose svom "kompanjonu" potrebne informacije, sto u ocima kod obicnog i neupucenog svijeta stvara sliku da taj covjek ima posebnu moc. Sigurno ste i sami puno puta culi od ljudi da su bili kod "lijecnika", koji su imali takve sposobnosti da su im se listovi u knjigama sami prevrcali i da su onome koji je dosao da se lijeci, govorili njegovu zivotnu situaciju, a da taj oboljeli nije ni rijeci prozborio. Ili reknu ljudima da boluju od sihra, i to tacno od koje vrste sihra, a da uopste nisu nista ucili nad ljudima. Kao sto rekosmo, radi se o obicnim smrtnicima koji su kao i svi drugi ljudi, koji ne mogu vidjeti kroz zid, niti mogu vidjeti proslost niti buducnost, ali to su ljudi koji su ucinili strasne stvari i velike grijehe pa su na taj nacin stupili u kontakt sa dzinnima, pa im dzinni prenose informacije koje su nedostupne obicnim smrtnicima.Više na ovu temu na ovom linku ispod klipa VAŽNO!!!
SIHIRI I ZAPISI TEKSTOVI
https://www.scribd.com/doc/123939083/SI ... I-TEKSTOVI

SIHIRI 2 NAČINA DA SAZNATE KO VAM JE NEŠTO NAPRAVIO
https://www.youtube.com/watch?v=JFlyFALiP2k

Kur'anska hamajlija - Lijek i zaštita od sihira, uroka i ograme-Almin Omerašević
https://www.scribd.com/doc/306909225/Ku ... -print-pdf

ZAPISI I HAMAJLIJE AHMED BOSNIC KNJIGA
https://www.scribd.com/doc/121151056/ZA ... NIC-KNJIGA


Nevjerovatno je koliko je sihir rasprostranjen medju narodom koji zivi na prostorima BiH (i okolnim drzavama) i ljudima koji vode porijeklo odtamo. Jedan od razloga moze biti rat, koji je bio dolje, pa se dzinni skupljaju na takva mjesta i napadaju ljude koji prolaze kroz velike strahove i uzase, a drugi razlog moze biti mnostvo onih koji se bave sihrom na... tim podrucjima, te mnostvom "mustrerija", koji iz svoje zlobe ne zale potrositi para, tako sto ce kod tih povarenjaka-sihrbaza naruciti da se napravi sihr onim osobama koje mrze ili kojim zavide.
Sihrbazi Prica nam jedan momak da je bio kod jednog poznatog hodze u Banja Luci, koji navodno lijeci Kur'anom. Momku nije bilo puno bolje poslije ljecenja, a taj "ljecnik-hodza" mu je dao jedan zapis i rekao mu da ga uvijek nosa sa sobom, jer mu je to "zastita" i da ga nikako ne otvara. Nagovorimo nekako tog momka da otvorimo taj zapis, odnosno jedan list papira koji je bio zasiven u nesto, kad tamo napisan tekst na... arapskom jeziku. Gdje god je bilo napisano jedno od Allahovih lijepih imena, ispred njega je stajala negacija, n.pr. Milostivi - ispred stoji "ne", pa ispada "Allah nemilostivi" - rijeci cistog nevjerstva. Dakle u mnogo, mnogo slucajeva radi se pokvarenjacima koji zele ljudima samo izvuci pare. A ima slucajeva gdje ti ljudi suradjuju sa dzinnima, pa jedna zena iz USA prica kako je nazvala na telefon jednog od tih "lijecnika" u Bosnu, pa joj on u toku razgovora poceo govoriti kako joj je stan namjesten, tj. gdje se sta od namjestaja nalazi po sobama, htijuci tako da impresira tu zenu. Kako on, koji nikad nije bio u tom stanu, moze znati kakav je raspored u njemu?? Ne radi se ovdje o nikakvom carobnjaku, nego o najobicnijem sihrbazu-lopovu koji suradjuje sa dzinnima, a koji imaju veliku moc brzine kretanja, pa prenose svom "kompanjonu" potrebne informacije, sto u ocima kod obicnog i neupucenog svijeta stvara sliku da taj covjek ima posebnu moc. Sigurno ste i sami puno puta culi od ljudi da su bili kod "lijecnika", koji su imali takve sposobnosti da su im se listovi u knjigama sami prevrcali i da su onome koji je dosao da se lijeci, govorili njegovu zivotnu situaciju, a da taj oboljeli nije ni rijeci prozborio. Ili reknu ljudima da boluju od sihra, i to tacno od koje vrste sihra, a da uopste nisu nista ucili nad ljudima. Kao sto rekosmo, radi se o obicnim smrtnicima koji su kao i svi drugi ljudi, koji ne mogu vidjeti kroz zid, niti mogu vidjeti proslost niti buducnost, ali to su ljudi koji su ucinili strasne stvari i velike grijehe pa su na taj nacin stupili u kontakt sa dzinnima, pa im dzinni prenose informacije koje su nedostupne obicnim smrtnicima. Zbog toga vas upozoravamo da dobro, dobro provjerite osobu (da se raspitate kod hodza i dzematlija u dzamijama ili mesdzidima u tim mjestima gdje taj lijecnik zivi, o njemu samom) prije nego im odete da vas lijece, jer se moze raditi da odete sihrbazu (bilo muskom ili zenskom) pa da vam napravi gore nego sto je bilo, mada se nekad u pocetku moze ciniti da se covjek osjeca bolje poslije lijecenja kod takvih ljudi. Nema lijecnik Kur'anom sta da vas pita za ime oca, majke, datum vaseg rodjenja i sl., nego njegovo je da saslusa simptome koji vas muce i da otpocne sa ucenjem Kur'ana. Ni jedan insan ne posjeduje neke "moci" nego je Kur'an taj koji djeluje na ljude i on je taj preko kojeg Uzviseni Allah daje izljecenje. Bilo bi pozeljno da uvijek povedete nekog sa sobom kad idete na ovakvu vrstu lijecenja, jer se desavalo da kad oboljeli padne u nesvjest, prilikom ljecenja, da sihrbaz tjelesno iskoristi tu osobu, koja nije u mogucnosti da se brani u tim trenucima. A ako lijecnik lijeci na ispravan nacin, ni u tom slucaju zeni (oboljeloj) nije dozvoljeno da se osamljuje sama sa ljecnikom, jer joj on nije mahrem. Hamajlije i zapisi Allah, swt, je zaduzio ljude sa mnostvom obaveza i zabrana, ali ja cu, kao jedinka, raditi sta mi je volja, u svom zivotu necu imati nista sa vjerom, ili sasvim malo, a kad me pogodi ova bolest, onda cu platiti za jednu hamajliju ili zapis, i onda ce me Allah, preko tog predmeta, izljeciti ili cuvati od ovih bolesti!? Ide li ovo?? Ako neko vjeruje u to, onda se grdno vara. Islam nije vjera carobnjastva i magije, nego Uzviseni Allah zeli da te rijeci Kur'ana primjenjujes u svom zivotu, da ih nosis u srcu i svojim grudima, a ne na komadu papira u dzepu. Uzviseni zeli da mu budes pokoran, i kroz samu tu pokornost stices najbolju zastitu od ovih bolesti i od mnogo drugih stvari. Mi mozemo biti najbolji ljecnici sami sebi, pa kad insan i bude iskusan sa ovom bolescu, dosljednim primjenjivanjem onoga sto nam je nas Gospodar naredio, stvaramo takvo stanje da dzinni napasnici ne mogu opstati u takvom covjeku. Pricao nam je jedan daija da je otvorio jedan zapis, koji je nosio neki covjek i u tom zapisu bilo je napisano arapskim slovima: "Igrao taj i taj tim nogomet, pa je taj tim dao prvi go, zatim su ovi drugi izjednacili...."?! Zar ovo da cuva covjeka?? Smijesno, ali u isto vrijeme zalosno kako neki ljudi iskoristavaju muku drugih ljudi i preko toga pljackaju ih, a da ovi drugi misle da su dobili pomoc od njih. U mnogo slucajeva, covjek nosi zapis, a da nije svjestan da je to ugovor sa kojim je dzinn ili grupa njih, svezana da ga "cuvaju" izvjesno vjeme. A nama ne treba zastita dzinna, nego zastita Uzvisenog Allaha i Njegovih meleka, a to cemo najlakse postici, tako sto cemo ciniti ono sto nam je Plemeniti Allah naredio, a kloniti se onoga sto nam je On zabranio. I sa tim, ne samo da cemo biti zasticeni, nego cemo biti i nagradjeni, i na ovom i na buducem svijetu, inshaAllah. Preporuke oboljelim Dzinni najvise djeluju na ljude u snu ili u polubudnom/polusvjesnom stanju, odnosno navece kad ljudi spavaju i kad je tamno u sobi. Tako da je najbolje da covjek ima nocnu lampu upaljenu u sobi u kojoj spava (mozda je smjesno, ali zaista pomaze), i ako ima koga od rodbine da spava u istoj sobi, tj. da se ne bude samo. Jos jedna preporuka je da se u blizini ima nesto na sto se moze upaliti ucenje Kur'ana (mp3, kompjuter, vokmen i sl.) kada covjeka probude nocne more, ruzni snovi ili strahovi - sve posljedice dzinskog djelovanja na covjeka - pa da upali ucenje Kur'ana i poslije malo vremena ce ti napadi da oslabe, jer dzinni se onda o sebi zabave kad pocne ucenje Kur'ana. Inace je lijepo uvijek pustati suru Bekare da uci u kuci, jer pouzdane predaje govore da u kuce gdje se uci ova sura, da tu dzinni-sejtani ne ulaze tri dana. Pa kad insan i nije kod kuce moze ostaviti, recimo kompjuter upaljen i da ova sura uci u kuci ili stanu (postiracemo link ispod ovog teksta na suru "Bekare", koju mozete pustati u svojim domovima). Zasto uspjevaju dzinni da udju u covjeka Najveci od uzroka zasto dzinni uspjevaju u tome je to sto su se mnogi udaljili od vjere i njenog praktikovanja, u cemu je naveca zastita za ljude protiv dzinna, i sto su se mnogi odali grijesima, tako da nemaju nikave zastite kod sebe. Cak i oni koji redovno klanjaju, ali malo vremena provode u ucenju Kur'ana, koji ne praktikuju jutarnje i vecernje zikrove, koji su malo vremena pod abdestom, koji ustrajno cine grijehe, i oni su lahak pljen za zle dzinne. Sta tek onda reci za one koji uopste ne padaju na sedzdu Uzvisenom Allahu, i koji Kur'an ne uzimaju u svoje ruke niti im se Kur'an ikad pusta u kuci. Pricam skoro sa jednom osobom, inace clanom iz moje uze familije, pa mi ta osoba rece da je prije dva-tri dana bila kod jednog covjeka, koji, navodno, lijeci od sihra i dzinskih napada. "Kako je islo lijecenje, sta je radio taj covjek?" - upitam, pa mi rece da je prvo pitao za osobno, a zatim za ime majke. "SubhanAllah, pa ovo mirise na sihirbaza" - pomislih. Jer ono sto sam procitao i cuo od ucenih i iskrenih ljudi, je to da je jedan od znakova sihirbaza da pita one koji mu dodju na "ljecenje" za ime roditelja. "Kako je islo dalje", upitah ponovo, pa mi rece da su jos malo popricali i da je taj "ljecnik", pazite sad dobro ovo, otvorio Kur'an i, navodno, u Kur'anu mogao da vidi stvari iz zivota te osobe. Odnosno, taj covjek je pricao neke pojedinosti iz zivota ove osobe, koje nije nikako mogao znati, jer se nikad ranije nisu sreli, ali je eto on, kao fol, mogao to da vidi u Kur'anu!? Kojeg li sarlatana, prevaranta i ogavnog tipa! Naravno da to nije mogao vidjeti u Kur'anu, ali kad covjek ne pozna svoju vjeru onda nasjeda na ovakve podvale. Sto jos vise djeluje na covjeka, kada sretne ovakve (ne)ljude, je to sto mu govori tajne, koje samo mozda on i njemu najblizi znaju, pa insan ostaje iznenadjen, ali u isto vrijeme imponiran, jer pomisli: "Vidi, stvarno ovaj covjek je specijalan, sigurno mi moze pomoci". A o cemu se ovdje radi? Ovakvi ljudi, navodni "ljecnici", su u stvari sihirbazi, koji suradjuju sa dzinnima, pa im dzinni prenose informacije, koje obicni smrtnici ne mogu znati. Zatim, svaki covjek, od svog rodjenja dobija jednog pratioca dzinna-sejtana (zvani Karin), koji prati insna i nagovara ga da cini zlo. Onda sihirbaz, kada mu covjek dodje radi ljecenja, stupi u kontakt sa covjekovim pratiocom dzinom "Karinom", i onda mu taj dzin prenosi dogadjaje iz zivota covjeka kojeg sljedi. Naravno, to djeluje na ljude, sto ovi sarlatani visestruko koriste. Zatim je ovaj sihirbaz konstatirao ovoj osobi da joj je napravljen sihr i da ce joj on pomoci. "Na koji nacin ce ti pomoci?", upitah, pa mi rece da joj je napisao dva zapisa, jedan ce uvijek nositi sa sobom, a jedan ce drzati u kuci. "Da li ima kvadratica, zvijezda i nekih drugih znakova nacrtanih?", upitah (u nekim slucajevima sihrbazi zapise dobro umotaju ili zasiju u nesto i svoj zrtvi kazu da ih nikako ne smiju otvorati), pa mi odgovori da ima!? "Pa, subhanAllah, znas li ti da si ti otisla kod cistog sihirbaza i da si kupila sebi, ne lijek, nego si nabavila ogromno zlo, odnosno taj zlikovac ti je napravio sihr" - rekoh, sad vec usplahiran i ljut. "Zasto me nisi pitala prije nego sto si otisla kod tog covjeka. Sad sa tim zapisima imas privezane dzinne uz sebe, jednog ili vise imas uvijek sa sobom, a druge imas u kuci, jer ti je jedan zapis i kod kuce isto". I poslije duzeg objasnjavanja ove tematike i ubjedjivanja, nagovorim je da te zapise unisti tako sto ce prouciti bismilu i zapaliti ih. O ovome bi se moglo napisati jos dosta mnogo toga, i osjecam da bih trebao napisati jos savjeta i objasnjenja u vezi ovoga slucaja, ali ce onda tekst ispasti jako dug, pa za sad zelim jos reci: Dodjimo pameti vec jednom, osjetimo li da imamo problema sa sihrom (dzinnima), onda se dobro rapitajmo kod koga ce mo da odemo, jer oticemo kod nekog ko nam moze napraviti jos vece zlo, mada nam se u pocetku moze uciniti da nam je stanje bolje poslije posjete kod ovakvih "ljecnika". Ovi ljudi su jako prepredeni, jer da bih varao ljude, moras biti u tome jako vjest i mudar. Ponekad mozda ljudima i pomognu, ili se sa dzinnima dogovore da ne diraju neke ljude jedan duzi vremenski period, pa onda ti ljudi na sav glas hvale te pokvarenjake kako su im pomogli, pa neuk svjet hrli tim zlikovcima. Zato dobro pazimo kod koga idemo da se ljecimo, jer BiH je prepuna ovakvih pokvarenjaka, i ljudi i zena podjednako (ne znas ko je gori); vidovnjaka koji proricu sudbinu preko kasika, graha, soljica kahve; zatim laznih hodza (sihirbaza), starih nena koje saljevaju stravu itd. Arka Zanimljivo je da su se i neki ovdašnji časopisi čudne tematike uključili u rješavanje ovog problema. "Arka" u jednom od svojih zadnjih brojeva govori o crnoj magiji. Autor teksta zbrda-zdola prilazi temi, navodi činjenice i, na kraju, nudi bolesnicima lijek. «Pečat sretne kuće», oštampan na plastificiranom kartonskom papiru, navodno je spas za mnoge unesrećene brakove, za nervno oboljele, za one koji ne vide smisla u ovom životu, za potencijalne samoubice itd. Štiti od nesreće, nasilja, psihičkih tortura, stimulira zdravlje, podstiče harmoniju, sreću i ljubav te donosi svekolik napredak i blagostanje kući u kojoj se nalazi. Jednostavno, kupovinom tog papira koji košta pet KM i njegovim unošenjem u vašu kuću, bit ćete izliječeni! Nakon ponude, navode se svjedočenja oboljelih koji su nakon upotrebe «pečata sretne kuće» ozdravili i pronašli sreću. Vjerniku ne preostaje ništa drugo nego da kaže da se radi o običnoj laži, širku i dobroj reklami lista "Arka" i njenoga autora, koji nosi muslimansko ime. "Pečat sretne kuće" je klasični zapis-hamajlija na kome je ispisano nekoliko kur'anskih ajeta koji služe kao dobra kamuflaža, tako da čitalac na prvi pogled u njemu ne vidi ništa loše. Ko bolje zagleda, vidjet će da su, pored ajeta, ispisani i razni trokutići, kvadratići, crtice, zvjezdice, upitnici, brojevi, arapska slova, hijeroglifi i mnogo nerazumljivih riječi. Na njemu je 38 pravougaonih polja u kojima su ispisana imena najmoćnijih "bogova" kao što su Jah, Ormazd, Savaot, Adonaj... Davidova zvijezda i Solomonov pečat dio su sadržaja "Pečata sretne kuće". Osim toga što se radi o nedozvoljenoj hamajliji-zapisu, ovo je i direktan poziv u idolatriju. Naravno, taj zapis nema nikakve veze sa ispravnim načinom liječenja i onaj ko ga kupi i unese u kuću, neka zna da je unio veliko zlo, time je i rizikovao da svoju porodicu učini mamcem za džine i sihr. Možda mu privremeno i bude lakše jer će to džin koji ga nosi omogućiti, ali samo privremeno! Poslanik, s. a. v. s., nije nas učio «pečatima sretne kuće» već Kur'anu i dovama, da se njima liječimo ako se razbolimo.
Pročitajte intervju sa sihirbazom koji otvoreno izlazi u javnost sa svojim imenom i načinom kako “liječi” od sihra – čak ostavlja i svoj tel. broj da ga ljudi mogu kontaktirati – a zatim pročitajte ispod ovog teksta nekoliko pitanja i odgovora od emninetnih ljudi na temu onog što ovaj “liječnik” radi, te na kraju ne propustite pogledati video koji se nalazi ispod tekstova
Preko dvije decenije, molitvama iz časnog Kur’ana, zapisima i hamajlijama H. H. pomaže ljudima da dosegnu sreću, pogotovo onim koji su bez nje ostali zbog nečijih zlobnih čarolija. Sa ponosom ističe da iza sebe ima 10.000 uspješno rješenih slučajeva i podvlači da…
nije niti mag, ni faladžija nego stručnjak za dušu, koji je spoznao tajne arapske magije zasnovane na učenjima iz časnog Kur’ana. H. koji je, inače, rodom iz Bihaća, već dvije decenije živi u Beču.
-„ Godinama sam živio u austrijskoj pokrajini Forlalberg, 1996.godine registrovao sam agenciju kako bi zakonski ozvaničio svoj posao. Prije tri godine, zbog djece koju sam podizao sam, nakon što mi je prije 14 godina umrla supruga, preselio sam se u Beč. Promjena mjesta boravka nije me udaljila od klijenata i gotovo nema dana da mi se neko ne obrati za pomoć. Razni problemi muče ljude, od ljubavnih i novčanih, do zdravstvenih, ali kako kroče kroz vrata moje agencije već se osjećaju rasterećenije“, ističe Hadžić. I zaista je tako, jer ambijent u kojem ovaj duhovnjak radi odiše mirom i dahom orijenta. Prostorijom dominira veliki stol na kojem se nalaze svete knjige stare i po nekoliko stotina godina, a pažnju privlači velika ploča na zidu na kojoj su arapskim jezikom ispisani citati iz Kur’ana, tople riječi dobrodošlice i sreće.
Otvaranje zvijezde otkriva sudbinu
Naš sagovornik sa žaljenjem konstatuje da se broj ljudi koji su pod djelovanjem crne magije posljednjih godina rapidno povećava.
”To nije slučajno jer su strah, očaj, depresija, kao i zabrinutost za egzistenciju i budućnost, plodno tlo za magijske čarolije ili sihire. Sve dok su ljudi pod njihovim djelovanjem, ne postoji nikakva šansa za nafaku. Imam bogato životno i radno iskustvo, a probleme rješavam pomoću Kur’ana, tespiha, hamajlija, zapisa i molitava. Da bi ustanovio kakvi problemi muče tu osobu, moram da joj “otvorim zvijezdu” koju svako od nas dobija rođenjem, a u njoj je zapisana sudbina koja se tumači pomoću Kur’ana. Zato mi je potreban samo datum rođenja I ime majke.
“Otvaranjem zvijezde” se, na neki način “otvaraju” duša I aura, koje je moguće očistiti od sihira I napraviti zaštitu. Ljudi mi često dođu sa jednim problemom, međutim, kada otvorim zvijezdu, vidim I druge, mnogo veće I značajnije. Otkrivam krizne životne periode, eventualno nabačeno zlo ili magiju, ali I bolest. Rješavanju problema pristupam tek nakon otvaranja zvijezde.
H. je u narodu poznat po tome što veoma uspješno skida napravljenu magiju.
-Stari ljudi su to zvali čarkama, a u Kur’anu se nazivaju sihirima. Naravno, za to postoji lijek a to su molitve, zapisi I hamajlije. Nažalost, ima dosta ljudi koji nisu školovani za arapsku magiju, a ipak se bave time, što je još gore po osobu, jer na njoj, zapravo, eksperimentišu. Hamajlije, prema arapskim spisima, imaju čudotvornu moć: mogu da zaštite, izliječe, usreće, da pomognu u ostvarivanju želja I ciljeva. Izrađuju se na papiru, pergamentu, dragom I poludragom kamenju, zlatu I srebru, a po namjeni se dijele na one za azštitu od bolesti, za duhovno izlječenje, sreću, porodičnu harmoniju, ljubav, brak….
Zapisi pomažu u slučajevima bolesti ukoliko je ona izazvana napadima džina ili sihirima. Zato se u narodu kaže – nema lijeka bez zapisa. Molitvama I zapisima, preusmjeravam energiju na izlječenje, ali I šaljem kod ljekara kada vidim da je to neophodno. Ne liječim, već vraćam osobu u ravnotežu, što je naročito efikasno u slučaju nesanice, psihičkih problema, raznih vrsta ovisnosti, jačanja seksualne energije.
Zapisi i hamajlije se za svaku osobu izrađuju posebno, a onda se zalijevaju voskom.
-Po bosanskom vjerovanju, pčela je izišla iz dženeta. Vosak štiti hamajliju da se ne isprlja, ali tu se prvenstveno misli na lošu energiju. Ona se nosi 40 dana uz gornji dio tijela, a poslije toga drži u tašni, novčaniku, džepu, automobilu, kući… nošenjem namjenskih zapisa mogu se ostvariti veliki poslovni uspjesi I steći bogastvo. Dovoljno je da mi osoba donese svoj novčić od kojeg pravim hamajliju I zalivam je voskom. Također, pravim zapise koji štite od sihira I pomažu čovjeku da izbjegne zle duhove I sačuva dom I imanje.
Ljudi mi traže razne zapise – za poboljšanje pamćenja, polaganje vozačkog ispita I sreću na putu, pronalaženje srodne duše, protiv depresije…. Kada je riječ o zaštiti doma, pravim hamajliju koja se zove “Pečat sretne kuće” I sadrži kur’anske citate, a štiti od nesreće I nasilja, bilo da je riječ o fizičkoj ili psihičkoj torturi, čuva zdravlje I sreću ukućana. Ta hamajlija eliminiše zle sile I može da se drži u dnevnoj, spavaćoj ili dječijoj sobi. Tamo gdje se postavi otklanja uticaj crne magije I doživotna je zaštita, kaže gospodin Hadžić.
Ljubavna magija
Ljubavna magija može da djeluje kao negativna i pozitivna sila.
-U prvom slučaju prave se sihiri koji razdvajaju par i pretvaraju ljubav u mržnju. Sve počinje neosnovanim sumnjama, ljubomorom, svađom, a završava time da supružnici ne mogu da podnesu jedno drugo. Čim kroče u kuću, automatski mjenjaju raspoloženje, osjećaju neku tjeskobu i gađenje. Takav problem rješavam molitvama iz Kur’ana, zapisima i hamajlijama, i to u roku 42 dana. Dobra ljubavna magija služi da bi se učvrstili odnosi među partnerima, a tu se koriste zapisi zvani tivele, objašnjava Hadžić.
H. sa ponosom ističe da mu je najveći uspjeh to što je pomoću zapisa i hamajlija pomogao mnogim parovima da postanu roditelji.
-Svakodnevno mi se obraćaju ljudi koji usprkos najsuvremenijim medicinskim tretmanima ne uspjevaju da dobiju potomke. Molitvama, zapisima i hamajlijama pomogao sam mnogim parovima da osjete najveću sreću – roditeljstvo, a na tome radim i dalje. Do sada su zahvaljujući mojim metodama rođene 72 bebe. Svim novopečenim roditeljima, kao i njihovim bebama, napravio sam zaštitu. Izuzetno je važno da je novorođenče nosi 40 dana oko ručice ili nogice, kako mu ne bi naškodio urok. Osim zaštite, to bebi donosi napredak i sreću.
Telefoni na koje možete kontaktirati H. H. su:….
__________________________________________
Možete li mi otvoriti zvijezdu
Pitanje: Eselamun alejkum, ja sam xxxxx iz xxxxxx, rodjen sam xxxxxx, ime majke je xxxxxx, pa ako mozete da mi otvorite zvijezdu jer mislim da se trebam lijeciti od sihira.
ODGOVOR:
Alejkumusselam, poštovani brate. Na samom početku da ti objasnim da je u Islamu strogo zabranjeno proricati sudbinu, gatati, otvarati zvijeze i sve tome slično. Te stvari su gajb (nepoznato) koje zna samo Allah, subhanehu ve te’ala.
Kaže Uzvišeni u Svojoj Knjizi: “Reci: “Ja ne mogu ni samome sebi neku korist pribaviti, ni od sebe kakvu štetu otkloniti; biva onako kako Allah hoće. A da znam pronicati u tajne, stekao bih mnoga dobra, a zlo bi bilo daleko od mene; ja samo donosim opomene i radosne vijesti ljudima koji vjeruju” (El-Earaf, 188), i kaže: “Reci: “Niko, osim Allaha, ni na nebu ni na Zemlji, ne zna što će se dogoditi; i oni ne znaju kada će oživljeni biti” (En-Neml, 65)
I kaže: “U Njega su ključevi svih tajni, samo ih On zna, i On jedini zna šta je na kopnu i šta je u moru, i nijedan list ne opadne, a da On za nj ne zna; i nema zrna u tminama Zemlje niti ičega svježeg niti ičega suhog, ničega što nije u jasnoj Knjizi” (El-En’am, 59).
Ovi ajeti su dokaz da niko sem Allaha, subhanehu, ne zna šta će se nekom desiti, gdje će umrijeti, kakav će rizk imati i sve druge stvari gajba. Ti ako osjećaš da imaš problema sa sihrom i džinskim djelovanjem treba da se obratiš nekome ko liječi šerijatski ispravnom rukjom, tj. da liječi učenjam Kur’ana. Na ovoj stranici u rubrici Pitanja i odgovori imaš tekst o tome kako prepoznati onoga ko liječi ispravno (šerijatskom rukjom) od onoga ko se bavi i liječi sihrom (sihirbaz).
Najbolji lijek protiv sihra je život po načelima Islama, tj. pridržavanje onoga što je Allah naredio i ostavljanje onoga što je zabranio, to jest klanjanje pet propisanih namaza, post, ostavljanje alkohola, zinaluka, dobročinstvo roditeljima, lijep odnos prema ljudima i tako dalje.
Činjenica da si dao svoje podatke: ime, ime majke, datum rođenja, govori o tome da si upoznat sa radom onih koji se bave sihrom jer oni ako hoće nekom da naprave sihr, svejedno da bi nekom naštetili ili da hoće da skinu sihr drugim sihirom, traže podatke koje si ti dao, ili traže odjeću ili neki lični predmet. Pa tako si tim davanjem podataka izložio sebe opasnosti da ti neko napravi sihr i da te uznemirava pa se toga trebaš strogo čuvati. Znači, ako onaj ko liječi (a koji se možda prikazuje da liječi ispravno Kur’anom) od tebe traži ime, ime majke, fotografiju, lični predmet, odjeću (najčešće unutrašnji veš) i slično, znaj da je to jedan od glavnih znakova da je on sihirbaz.
U Islamu je dozvoljeno da se čovjek liječi, i za svaku bolest Allah je dao lijek, osim za smrt, i nema nikakve smetnje da se liječiš. Ali to liječenje mora biti u skladu sa šerijatskim normama, pa se tako nije dozvoljeno liječiti haramima. A sihr je jedan od najvećih grijeha, onog ko ga pravi sihr izvodi iz vjere Islama te postaje nevjernik, sihr donosi velike nevolje i štete ljudima.
Ono što je dozvoljeno da čovjek uradi ako ima problema sa sihirom, džinskim napadom, urokom i slično je da se liječi šerijatski ispravnom rukjom, tj. učenjem Kur’ana, dova i zikrova, pijenjem i kupanjem vodom na kojoj je naučen Kur’an, i korištenje maslinovog ulja, meda, a što možeš naći kod onih koji liječe ispravnom šerijatskom rukjom. I najvažnije što pomaže u liječenju sihra je pridržavanje vjerskih propisa izvršavanjem onoga što je naređeno a ostavljanjem onoga što je zabranjeno.
Takođe, želim da ti kažem da nije sramota ne znati, jer uvijek postoje stvari koje čovjek treba da nauči, ali je sramota, a u ovom slučaju i grehota, da nakon što saznaš istinu, i šta je dozvoljeno a šta zabranjeno, i dalje istrajavaš i radiš ono što je zabranjeno (mislim ovde na odlazak kod sihirbaza i traženje lijeka kod njih). Ve billahi tefik.
Mr. Zijad Ljakic!
**********************************************
Pitanje:
Es-selam alejkum!
Bio sam kod jednog hodze on mi je prvo pito za ima majke i moje ime i prezime potom mi je dao vodu da pijem i na pravi hamajliju. Kad sam drugi put dosao kod njega ucio mi je i (imam ljubavni sihir), bio sa djevojkom tri god u vezi (bila druge vjere)….kad mi je ucio uvjek mi je ona U GLAVU dolazila.
Kad mi je ucio imo sam takve simptome da mi je se desna noga jako tresla se…..i prste mi je stavljo u oci i na vrat i stisne jedno vrjeme kad je ucio ja sam prico u ime ti osoba sa efendijom. Kad sam sada bio kod njega po cetvrti put, dao mi je neku vodu da pijem 7 dana na toj vodije on nesto ucio…….i reko da slusam svaki dan ti 7 dana suru al bekare. Ja sad ne znam je li ovo pravilno ucenje ili nije?
Odgovor:
AlejkumusSelam!
Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Prvo, promijenite hodžu! Potražite nekoga ko ispravno liječi Kur`anom, za razliku od čovjeka kojeg ste posjećivali. (Braća koja uređuju ovu stranicu će vam dati broj nekog od ljudi koji praktikuju Rukju)
Nekoliko smo puta do sada spominjali znakove onih koji sihr sihrom liječe, ili koji uopće ne liječe, ali se bave sihrom. Jedan od znakova da je neki čovjek praktičar sihra ili da to pokušava biti je traženje ličnih podataka bolesnikovih ili nekoga iz njegove porodice. Sve drugo što `liječnik` uradi nakon toga, nije vriedno pomena. Učenje Kur`ana nad bolesnikom ili učenje na vodu, ili…, samo je pretvaranje takve osobe. Želi se prikazati u dobrom svjetlu bolesniku, a o toj osobi sve je reklo traženje vaših podataka i davanje hamajlije.
Prenosi se od Zejnebe, supruge Abdullaha ibn-Mes`uda da je Abdullah rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Čini (čarolije, vradžbine, zabranjene rukje, op.a.), hamjlije i ljubavne čarolije su širk.″” (Ebu-Davud, 3883; Ibn-Madže, 3530; Albani ga je svrstao u sahih hadise: Al–Silsiletul-Sahiha, 331 i 2972)
Prenosi se od Uqbe ibn-Amira, r.a., da je rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Ko god nosi hamajliju, Allah mu neće ispuniti potrebe, a ko god nosi školjke (u svrhu zaštite), Allah mu neće dati mira.″” (Ahmed, 16951; Albani je rekao da je da`if: Da`if al-Džami`, 5703)
Prenosi se od Uqbe ibn-Amira el-Džuhanija da je jedna grupa došla Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., da mu daju bej`ah (prisegu na vjernost). On je prihvatio prisegu deveterice, ali ne i od jednog. Rekli su: “O Allahov Poslaniče, prihvatio si prisegu deveterice, ali ne i od jednog.” Rekao je: ″On nosi hamajliju.″ Čovjek je stavio ruku u njedra i izvadio (hamajliju). Zatim je Poslanik, s.a.v.s., prihvatio i njegovu prisegu. Rekao je (Allahov Poslanik, s.a.v.s.): “Ko god okači, nosi hamajliju, počinio je širk.” (Ahmed, 16969; Albani rekao da je sahih: Al-Silsiletul-Sahihah, 492)
Simptomi koje je taj efendija izazvao učenjem nisu ništa strano. Da bi se izazvali simptomi, odnosno reakcije nije važno da li onaj ko uči poznaje liječenje Kur`anom, ili da li to radi ispravno. Zavisno od toga ima li džinna u tijelu, jesu li jaki ili slabi – fizički ili psihički, koliko je jak sihirbaz koji ih šalje ili koliko oni imaju interesa da ugroze određenu osobu, ili neke druge stvari, reakcije će se javiti, nekada čak i na vrlo kratko učenje. Krajnost je da se reakcije jave čak i bez učenja, što je svakako moguće. Problem nastaje u sljedećem. Reakcije ne znače ni početak (iako to svakako mogu značiti), a pogotovo ne proces liječenja. Reakcije znače oholost džinna, ili njihovu slabost, ili čak dogovor sa `liječnikom`, ako je ovaj sihirbaz. U tom slučaju bolesnik će vidjeti da se nešto dešava, iskazat će puno povjerenje prema liječniku i nastaviti praktikovati ono što mu bude rečeno, makar to otežavalo situaciju u kojoj se nalazi.
Također, `vaš` govor o tim osobama/u ime tih osoba ne znači ništa. Da, džinni mogu da govore kroz osobu koju su okupirali ili da ta osoba sama govori sve što joj dolazi u misli (što su opet šejtanske vesvese). Prvo, džinni su poznati kao lažljivci i sve što ste kazali u tom razgovoru baš zbog toga nema težinu. A drugo, džinni su veliki smutljivci, i nije rijetkost da u toku učenje budu izgovorena čak i imena najbližih ili vam se samo njihove slike pojavljuju pred očima. Tad ostajete u ubjeđenju da vam je određena osoba učinila sihr, iako je to daleko od istine.
RIJETKO, SKORO NIKAD, U TOKU UČENJA NE BUDE IZGOVORENO IME SIHIRBAZA KOJI JE NAPRAVIO TAJ SIHR. DŽINNI SU U SIHRU POSLUŠNICI, ONI KOJI SU POTČINJENI I JAKO SE BOJE SIHIRBAZA KOJI IH JE NATJERAO NA NEKI SIHR. ZATO, ONI NE SMIJU IZGOVORITI IME TOG SIHIRBAZA NEGO IZGOVORE ILI IME NEKOG DRUGOG ILI IME OSOBE KOJA JE ČISTA OD TAKVIH ŠEJTANSKIH RABOTA. ZATO, U IME ALLAHA SWT VAS MOLIM, ČUVAJTE SE SUMNJIČENJA.
Allah swt je rekao: “O vjernici, klonite se mnogih sumnjičenja, neka su sumnjičenja, zaista grijeh…” (El-Hudžurat, 12)
Lik djevojke koji vam je bio pred očima, a s kojom ste prethodno bili u vezi, također protumačite na prethodno opisani način; džinni se u toku učenja poigravaju sa razumom bolesnika, možda su to činili i s vama; možda je ta djevojka čista od onoga što bi joj se moglo pripisati.
Na kraju, spomenut ću ono što je možda i najvažnije u vašem pitanju. Vaša veza s tom djevojkom možda i jest uzrok problema u kojima ste se našli. Nadam se da niste činili grijeh/blud s tom djevojkom, ali ako jeste, ODMAH SE POKAJTE Allahu swt. Dok činite grijeh bluda, iman vas napušta i vi postajete kao napuštena kuća: ko god odluči da uđe u nju i ukrade vrijednosti koje u njoj postoje, ima slobodu da to i učini. Tako, ako vam je neko uradio sihr, vaš grijeh je bio preduslov da isti počne djelovati. Iskreno pokajanje znači da se odmah pokaje za učinjeni grije i da se više nikad ne vrati tom gijehu. Zato, očistite se prljavštine koju grijeh sobom nosi. To je preduslov vašeg izlječenja, ali i jedan od uslova vaše sigurnosti pri susretu sa Allahom swt na Danu velikog obračuna.
Na pitanje odgovorio Almin Omerasevic!
******************************************
Evo zasto sihirbazi traze ime majke i sliku oboljelog
Pitanje: Eselamu alejkum! Prije nekoliko dana sam dobila broj jedne zene koja klanja istihare. Nazvala sam je i pitala me je za moje ime i ime moje majke. Zatim je rekla da ce klanjati i da je nazovem sutra. Kada sam je nazvala rekla je, da su napravljene sihre razne meni i mojoj familiji. Zena mi je rekla da joj posaljemo slike posto nismo u Bosni i nemamo mogucnosti da dodzemo do nje.
Strah me je posto mi je zena svast rekla sto nije mogla znati…. a naj vise sam se zabrinula kada mi je rekla da moj muz i ja nemozemo imati dijece sve dok se te sihre ne odklone. Vjerujem u Allaha dzs i njegovo davanje. Neznam sada kako da postupim i dali da vjerujem u to sta mi ta zena kaze. Molim vas za savjet kako da postupim.
Odgovor:
AlejkumusSelam we rahmetullahi we berekatuhu!
Dati ime majke i slike je dati informacije dzinnu kojeg ta zena posjeduje, pa taj dzinn dodje u posjetu i vidi u kakavom si stanju, proseta niz tvoje tijelo, pa se vrati svojoj gazdarici te je obavijesti, koliko da trazi, koju vrste hamajlije da ti nacini, koliko dzinna uz tu hamajliju da ti posalje, pa dobijes jos vecu bolest, udaljis se od Allaha subhanehu we te`ala koji ti je vec odredio kada ces imati djecu.
Zatrazi da ti Allah oprosti to sto si uradila, i kada budes legla sa svojim suprugom u postelji, uzmite abdest oboje i prije intimne veze neka tvoj muz stavi svoju desnu ruku na tvoju glavu i neka kaze ovo: “Allahumme dzenibni sejtane, we dzinnibi sejtane ma razaktena” jer ovo je dova koja tjera dzinne i sejtane koji se uplicu supruznicima u intimnom odnosu, tako da ce te biti sami bez okruzenja dzinna i sejtana koji koriste ove trenutke ne bili naudili.
Na pitanje odgovorio AbuAmRibnFadL – brat iz Skoplja koji lijeci rukjom
User avatar
dr_Evil
Posts: 12158
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#321 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by dr_Evil »

hvala @Bistrik100 sto si vratio ovu temu u topic. E'o jedna prica iz familije, neko od bliznjih prije rata trebao da se uda za katolika, otisla na veceru kod njegovih par dana poslije u bolnicu, evo i dan danas mentalni bolesnik, ne zna nista sama uradit.

Vodili je u svi hodza, popova, travara, vracara, rukija i sve ostalo. Bila u bolnici lezala, inekcije, psihijatri i sve ostalo. Nista ne pomaze.

Citavo selo kaze sihiri vlaski. Pa majka mu stara valjda bi neko od citave bosne i sandazaka skuzio u cemu je problem da takvo sta postoji.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12158
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#322 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by dr_Evil »

vjeshalica wrote:
dr_Evil wrote:
vjeshalica wrote:Ne znam zasto se prepires? Prepirka nije nacin diskusije bar ne u ovim temama...ti ne shvatas koncept religije sa aspekta ateizma ili neces ali hofes da se prepires?
Poenta je onda u cemu?
Osim toga vi ateisti ama bas nikako u nedostatku znanja o religijama ne mozete postavljati pitanja jer je to paradoks
PItanja koja ateisti postavaljaju vjernici ne smiju da razmisljaju o njima, tipa kako je nastao Bog, ko ga je stvorio, kako je moguce da je vjecan, kako je izgledao prije velikog praska, kako mislis nije bilo praska, itd.. necemo ih ni postavljati ni odgovarati ovde.

Ohanite ili cu ici u fojnicu da vam sta zapisu
Za neobrazovane ateiste zeljne besmislene diskusije i replika

http://www.islam-iznutra.com/islam-iznu ... pisi-boga/
Za neobrazovane vjernike, ovde nema nikakav odgovor, sto vise ne postavlja se ni pitanje osim ko drzi katastarsku cesticu na citavim svemirom i zvijezdama. Do'ro je, fulila si temu
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#323 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by vjeshalica »

Jok eto ti nisi fulio temu pricas svo vrijeme o sihirima
Vodis besmismenu raspravu sa jos besmislenijim upadicama i koja je svrha? Lijecenje ateistickih ubjedjenja ko da to nekoga zanima
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#324 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by exampLe. »

Da se vratimo na ontopic:

Kako da ja sam sebi bacim sihre, odnosno izazovem šejtana pa da se uvjerim u njegovo postojanje? 8-)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12158
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#325 Re: Vjerujete li u sihre?

Post by dr_Evil »

vjeshalica wrote:Jok eto ti nisi fulio temu pricas svo vrijeme o sihirima
Vodis besmismenu raspravu sa jos besmislenijim upadicama i koja je svrha? Lijecenje ateistickih ubjedjenja ko da to nekoga zanima
Tema je "Vjerujete li u sihire", i ti si upala da nas sve uvjeris da niko nema pravo da prica o svome stavu osim onih za koje ti procijenis da su pravi muslimani.

Ovde svi tvrdimo su "sihiri" stariji i od islama i od Bosne, i sto je najvaznije da svako ima pravo da iznese svoje misljenje.

Zahvaljujuci takvima kao sto si ti Bosna je danas zadnji supak evrope. Hocete da nas pretvorite u svoju malu zelenu zemljicu sa jednom partijom (SDA naravno) i samo jednim misljenje, a kad je poceo rat pricali ste da se borite protiv cenzure, partije i jednoumlja, pa da vas se pusti bili bismo gori od Sjeverne Koreje.

Ne brini nista, ima ova zemlja dovoljno pametnih i obrazovanih bosnjana i nece ni vasa do zore.
Post Reply