Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#576 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Vuslat »

snijeg_led wrote: 25/10/2021 16:51
Vuslat wrote: 25/10/2021 15:51 Vjerujem da nije lahko osobama koje budu ostavljene nakon godina i godina braka/veze... ali, iskreno, sta je druga opcija?
Očekivati da neko ostane s tobom zbog savjesti, odgovornosti, osjećaja da ti nešto duguje... jer ovo "ulaganje" u nekoga me na to asocira...
Ne, hvala.
Ako neko želi otići, ja bih mu još širom vrata otvorila. Jednostavno, samopoštovanje ili ego, ne znam, možda inat, ali ne bih nikoga nikada molila da ostane...

I daa, ponekad imam osjećaj da su ljudi više ulagali u sebe, a manje u partnera, da možda ne bi bili ni ostavljeni?!
Ili se makar ne bi osjećali iskorištenim kada se to vec desi?!

Treba prvo voljeti sebe, pa tek onda druge :mrgreen:
Ja ti garantujem da to nema veze sa ljubavlju kad se, sada vec figurativno receno, ovakve stvari dese, nego samo sa pure sex
muskarac nadje novu s kojom mu je zabavnije iz pocetka trip puta i ostavi onu s kojom je bio 9 godina
znam covjeka koje je ostavio djevojku tako pa nakon kratkog vremena ozenio njenu prijateljicu :-)
Hmmm, ne bih razdvajala to dvoje...kakva je to ljubav ako nedostaje tjelesna privlačnost??
Nije to bilo to, od samoga početka...
Kako god, nadam se da se i ta ostavljena također usrećila :thumbup:
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#577 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Ludzak »

Dolazi, kako da ne...
Eno upravo mi kuca na vrata.
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#578 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by irac300 »

Ludzak wrote: 25/10/2021 18:58 Dolazi, kako da ne...
Eno upravo mi kuca na vrata.
Nema stari moj, kao i u svemu i za ljubav valja osafunjat' guzove. Ne pada ništa sa neba.
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#579 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Ludzak »

irac300 wrote: 25/10/2021 19:04
Ludzak wrote: 25/10/2021 18:58 Dolazi, kako da ne...
Eno upravo mi kuca na vrata.
Nema stari moj, kao i u svemu i za ljubav valja osafunjat' guzove. Ne pada ništa sa neba.
Ahh znam. Dovoljno sam ja godina uprco u dupe da shvatim neke stvari. Ali evo, čitam ovdje šta pišu. Ima nekih koji vjeruju u tu nekakvu ljubav koja dolazi sama. Što je apsurdno uopšte. A ja sam svjestan da ništa samo doći neće.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#580 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Hakiz »

Za ljubav treba imat' dušu.
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#581 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Osmi Socrates »

Do čovjeka je. Šta izabere da se sjeća?

Pet do deset ovakvih "momenata" u životu, i može se reći da si živio i volio. 8)

snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#582 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

:thumbup:
Sve, sve al vozanje u helikopteru ne bi nikada ponovila ni za zivu glavu :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#583 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Guadalajara »

snijeg_led wrote: 25/10/2021 22:35 :thumbup:
Sve, sve al vozanje u helikopteru ne bi nikada ponovila ni za zivu glavu :D
Što ba? :D
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#584 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by yooper »

snijeg_led wrote: 25/10/2021 15:05 Moj komentar se odnosio na vezu dvoje ljudi koji su 9 godina podjednako (pretpostavljam) ulagali u svoju ljubav, ne samo ljubav nego prijateljstvo prije svega, podrsku itd. Zatim jedna strana mozda planira nesto dalje, brak ili porodicu, a zna se da mi zene pretezno gledamo da imamo i dijete sa tom osobom, jer tako smo "programirane" i onda ona racuna na nesto dalje, a on ne.

I umjesto sretnog zavrsetka, on nadje neku drugu, kratko bude s njom i ozeni se bez imalo grize savjesti prema osobi s kojom je bio 9 godina. Zao mi je sto se ne slazete, ali ovakve ljude nikako ne mogu da razumijem. Sada cete pocete da pricate kao nisu se bas volili 9 godina, svadjali su se itd, u to ne vjerujem jer svadje trebaju biti jako rijetke kad se s nekim zabavljas, ako pocnu svadje onda nema dalje. Znaci ne bi bili 9 godina zajedno.
Jesi li se ikad posvađao sa ženom (djevojkom) i bio ljut a podsvijest ti kaže da se sabereš i da ne možeš bez nje.
Kako tvoja podsvijest govori tebi tako govori i njoj.

AKo nema toga kod tebe ili nje, onda je jedno od vas hladno i tu je več početak kraja.

Početak kraja može da se oduži na dane, mjesece, godine.

Što krače to bolje ali iskreno, nema pravila.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#585 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

yooper wrote: 26/10/2021 10:49
snijeg_led wrote: 25/10/2021 15:05 Moj komentar se odnosio na vezu dvoje ljudi koji su 9 godina podjednako (pretpostavljam) ulagali u svoju ljubav, ne samo ljubav nego prijateljstvo prije svega, podrsku itd. Zatim jedna strana mozda planira nesto dalje, brak ili porodicu, a zna se da mi zene pretezno gledamo da imamo i dijete sa tom osobom, jer tako smo "programirane" i onda ona racuna na nesto dalje, a on ne.

I umjesto sretnog zavrsetka, on nadje neku drugu, kratko bude s njom i ozeni se bez imalo grize savjesti prema osobi s kojom je bio 9 godina. Zao mi je sto se ne slazete, ali ovakve ljude nikako ne mogu da razumijem. Sada cete pocete da pricate kao nisu se bas volili 9 godina, svadjali su se itd, u to ne vjerujem jer svadje trebaju biti jako rijetke kad se s nekim zabavljas, ako pocnu svadje onda nema dalje. Znaci ne bi bili 9 godina zajedno.
Jesi li se ikad posvađao sa ženom (djevojkom) i bio ljut a podsvijest ti kaže da se sabereš i da ne možeš bez nje.
Kako tvoja podsvijest govori tebi tako govori i njoj.

AKo nema toga kod tebe ili nje, onda je jedno od vas hladno i tu je več početak kraja.

Početak kraja može da se oduži na dane, mjesece, godine.

Što krače to bolje ali iskreno, nema pravila.
Pa dobro ima ovo smisla. Ali ima i ljudi koji su dugo u nekoj vezi i nisu zadovoljni, a boje se to iskazati jer se mozda drze za neku malu slamku ljubavi, pa se boje da i to malo ne izgube (jednostrana ljubav) Ili je osoba na neki naci toliko intelektualno nadmocinja pa zna da ce svaku pricu o obicnim stvarima manipulisati u svoju korist ili se jednostavno ne moze razgovarati nista ozbiljno. Onda se nagomila nezadovoljstvo, izgubi interes, potrosi ljubav, i kad se to desi sve pukne ko eksplozija.

Ja sam vise pisala o tome, da li postoji moralna obaveze prema nekome koga si volio i proveo godine zajedno, a 9 godina je dug period.
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#586 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by yooper »

snijeg_led wrote: 26/10/2021 16:04
yooper wrote: 26/10/2021 10:49

Jesi li se ikad posvađao sa ženom (djevojkom) i bio ljut a podsvijest ti kaže da se sabereš i da ne možeš bez nje.
Kako tvoja podsvijest govori tebi tako govori i njoj.

AKo nema toga kod tebe ili nje, onda je jedno od vas hladno i tu je več početak kraja.

Početak kraja može da se oduži na dane, mjesece, godine.

Što krače to bolje ali iskreno, nema pravila.
Pa dobro ima ovo smisla. Ali ima i ljudi koji su dugo u nekoj vezi i nisu zadovoljni, a boje se to iskazati jer se mozda drze za neku malu slamku ljubavi, pa se boje da i to malo ne izgube (jednostrana ljubav) Ili je osoba na neki naci toliko intelektualno nadmocinja pa zna da ce svaku pricu o obicnim stvarima manipulisati u svoju korist ili se jednostavno ne moze razgovarati nista ozbiljno. Onda se nagomila nezadovoljstvo, izgubi interes, potrosi ljubav, i kad se to desi sve pukne ko eksplozija.

Ja sam vise pisala o tome, da li postoji moralna obaveze prema nekome koga si volio i proveo godine zajedno, a 9 godina je dug period.
Sve dok postoji moralna obaveza ja mislim da to dvoje i jesu zajedno. Kada se i ona izgubi tad je gotovo.
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#587 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by yooper »

sherbett wrote: 26/10/2021 18:31 Po meni je na kraju ipak bitan nacin
Nacin ophodjenja, postivanja, nacin odlaska, prekida, cega god
Rijetko kad se razilaze parovi a da je to obostrano
U svakom slucaju avatko zasluzuje fer rjesenje
Slažem se.

Da priznam. U boljim sam odnosima sa djevojkama sa kojima sam bio ali nisam bio u vezi (da se tako izrazim) nego sa onima sa kojima sam bio i vezi.

Ko ne konta, neka pročita dva tri puta 😂😂.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#588 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

sherbett wrote: 26/10/2021 18:31 Po meni je na kraju ipak bitan nacin
Nacin ophodjenja, postivanja, nacin odlaska, prekida, cega god
Rijetko kad se razilaze parovi a da je to obostrano
U svakom slucaju avatko zasluzuje fer rjesenje
Naravno da je nacin bitan, kad si u vezi gdje je obadvoje dalo skoro pa podjednako.
imala sam takvu jednu i kad se vidjelo da smo obadvoje izgubili interes, razgovarali smo o svemu otvoreno i razisli se
iako je mozda njemu ipak bilo malo vise teze zbog rastanka nego meni, jer je veza bila duga i nije bas nikome bilo skroz svejedno
poslije je on nasao drugu za koju mogu reci da je cak i fizicki bila ljepsa od mene
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#589 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Hakiz »

sherbett wrote: 29/10/2021 00:53
snijeg_led wrote: 29/10/2021 00:44

Naravno da je nacin bitan, kad si u vezi gdje je obadvoje dalo skoro pa podjednako.
imala sam takvu jednu i kad se vidjelo da smo obadvoje izgubili interes, razgovarali smo o svemu otvoreno i razisli se
iako je mozda njemu ipak bilo malo vise teze zbog rastanka nego meni, jer je veza bila duga i nije bas nikome bilo skroz svejedno
poslije je on nasao drugu za koju mogu reci da je cak i fizicki bila ljepsa od mene
Jeste. Malo je glupo da se odrasli raziđu bez razgovora. Malo je glupo uopće da odrasli ne razgovaraju. Al jbga.. tako obično bude
Ali glupo skroz
A vjeruješ da sam svakom s kojim sam se razišla donjela sreću? :lol: Svaki jedan se oženio ili u sretnoj vezi :lol:
Ok, jest da uzorak nije baš neki pa da ne bi mogla biti i slučajnost
Joj, ti kao oni filmovi kada muškarac koji je sa tobom shvati da je našao ženu svog života. Ali drugu.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#590 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

sherbett wrote: 29/10/2021 00:53
snijeg_led wrote: 29/10/2021 00:44

Naravno da je nacin bitan, kad si u vezi gdje je obadvoje dalo skoro pa podjednako.
imala sam takvu jednu i kad se vidjelo da smo obadvoje izgubili interes, razgovarali smo o svemu otvoreno i razisli se
iako je mozda njemu ipak bilo malo vise teze zbog rastanka nego meni, jer je veza bila duga i nije bas nikome bilo skroz svejedno
poslije je on nasao drugu za koju mogu reci da je cak i fizicki bila ljepsa od mene
Jeste. Malo je glupo da se odrasli raziđu bez razgovora. Malo je glupo uopće da odrasli ne razgovaraju. Al jbga.. tako obično bude
Ali glupo skroz
A vjeruješ da sam svakom s kojim sam se razišla donjela sreću? :lol: Svaki jedan se oženio ili u sretnoj vezi :lol:
Ok, jest da uzorak nije baš neki pa da ne bi mogla biti i slučajnost
:-) :lol:

Jeste glupo skorz, ali desi se. Zalosno moze biti za takve ljude jer nastaje konfuzija pa onda jedna ili obadvije strane ne znaju sta se desilo.
jos ako obadvije strane imaju manjak samopouzdanja pa ne smiju poslije toga drugoj strani prici da ipak rasticste racune onako kao ljudi, ostaje vakum koji moze da te prati citavog zivota, a to nije prijatan osjecaj :(
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#591 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Guadalajara »

To iz iskustva Snježo?
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#592 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

Guadalajara wrote: 29/10/2021 01:02 To iz iskustva Snježo?
Jasta je :(
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#593 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Hakiz »

sherbett wrote: 29/10/2021 01:02
Hakiz wrote: 29/10/2021 00:59

Joj, ti kao oni filmovi kada muškarac koji je sa tobom shvati da je našao ženu svog života. Ali drugu.
Može na hrvatskom?
Ili da si prevedeš moj post na bosanski?
Ljubazno zahvaljujem
?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#594 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Guadalajara »

snijeg_led wrote: 29/10/2021 01:05
Guadalajara wrote: 29/10/2021 01:02 To iz iskustva Snježo?
Jasta je :(
Šta cesh...zivot... :|
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#595 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

Guadalajara wrote: 29/10/2021 01:18
snijeg_led wrote: 29/10/2021 01:05

Jasta je :(
Šta cesh...zivot... :|
Sta ces, bolje nekad i tako nego da se covjek provaljuje. Zamisli ja sad nesto hocu da rascistim, da razogaram s njim, a on ima drugu
mislim koji bi to blam bio :-) :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#596 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Guadalajara »

snijeg_led wrote: 29/10/2021 01:34
Guadalajara wrote: 29/10/2021 01:18

Šta cesh...zivot... :|
Sta ces, bolje nekad i tako nego da se covjek provaljuje. Zamisli ja sad nesto hocu da rascistim, da razogaram s njim, a on ima drugu
mislim koji bi to blam bio :-) :lol:
Pa kad su razumne osobe u pitanju moze i razgovor na vrijeme, dok je svjeze. Medjutim nekad čovjek mora i na drugi način otkaciti i završiti priču. :lol:
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#597 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

Guadalajara wrote: 29/10/2021 01:37
snijeg_led wrote: 29/10/2021 01:34

Sta ces, bolje nekad i tako nego da se covjek provaljuje. Zamisli ja sad nesto hocu da rascistim, da razogaram s njim, a on ima drugu
mislim koji bi to blam bio :-) :lol:
Pa kad su razumne osobe u pitanju moze i razgovor na vrijeme, dok je svjeze. Medjutim nekad čovjek mora i na drugi način otkaciti i završiti priču. :lol:
:lol:
Gudi sjedi pet :srce:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#598 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Guadalajara »

snijeg_led wrote: 29/10/2021 01:40
Guadalajara wrote: 29/10/2021 01:37

Pa kad su razumne osobe u pitanju moze i razgovor na vrijeme, dok je svjeze. Medjutim nekad čovjek mora i na drugi način otkaciti i završiti priču. :lol:
:lol:
Gudi sjedi pet :srce:
Snježo :D
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#599 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Vam »

Vjerujem da dolazi sama
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#600 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by n+1 »

Samo problemi sami dolaze.
Post Reply