Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#601 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by dr_Evil »

Dolazi kroz usta u svakom slucaju, kad nestane sexa ostanu dobri buredzici
njam
Osmi Socrates
Posts: 8109
Joined: 19/10/2020 15:33

#602 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Osmi Socrates »

Ja ne znam nam ni šta znači "vjerovati ili ne vjerovati u ljubav".

Šta, to neka promišljena odluka? "Na osnovu ovoga ili onoga odlučio sam da (ne) vjerujem u ljubav."?

Retoričko pitanje.
Osmi Socrates
Posts: 8109
Joined: 19/10/2020 15:33

#603 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Osmi Socrates »

" Da li ljubav dolazi sama ili je treba tražiti?"

Tako nekako uvodni post pita. Niko naravno i ne traži ljubav nasumice, daj šta daš, nego želi ljubav određene osobe, u većini slučajeva.

Nije baš da je bilo ko otvoren prema ljubavi od strane bilo koga. Totalna nepostojeća nedoumica.

Ljubav se ne traži, nego se zahtjeva od specifične osobe. Tako je u većini slučajeva.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#604 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Ommadawn »

Osmi Socrates wrote: 05/09/2022 23:15 " Da li ljubav dolazi sama ili je treba tražiti?"

Tako nekako uvodni post pita. Niko naravno i ne traži ljubav nasumice, daj šta daš, nego želi ljubav određene osobe, u većini slučajeva.

Nije baš da je bilo ko otvoren prema ljubavi od strane bilo koga. Totalna nepostojeća nedoumica.

Ljubav se ne traži, nego se zahtjeva od specifične osobe. Tako je u većini slučajeva.
Eh upravo tako :thumbup:

Po tome je nastala poslovica “Ljubav je izmislila sirotinja da bi se lakše došlo do pičke”.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#605 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by dr_Evil »

Ommadawn wrote: 06/09/2022 06:42

Eh upravo tako :thumbup:

Po tome je nastala poslovica “Ljubav je izmislila sirotinja da bi se lakše došlo do pičke”.
Pa slazem se sa konstatacijom kad se predje 20 i neka, kad si tinejdzer i imas leptirice onda samo jedna postoji u koju si zaljubljen, mada se po pravilu sara i sa strane :)
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#606 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Vam »

dr_Evil wrote: 06/09/2022 07:45
Ommadawn wrote: 06/09/2022 06:42

Eh upravo tako :thumbup:

Po tome je nastala poslovica “Ljubav je izmislila sirotinja da bi se lakše došlo do pičke”.
Pa slazem se sa konstatacijom kad se predje 20 i neka, kad si tinejdzer i imas leptirice onda samo jedna postoji u koju si zaljubljen, mada se po pravilu sara i sa strane :)
A kakvo je to pravilo?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#607 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by dr_Evil »

Vam wrote: 06/09/2022 08:27
A kakvo je to pravilo?
Pravilo za sve one koji nemaju problema sa socijalnim antenama.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#608 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Vam »

dr_Evil wrote: 06/09/2022 08:30
Vam wrote: 06/09/2022 08:27
A kakvo je to pravilo?
Pravilo za sve one koji nemaju problema sa socijalnim antenama.
Mozda sam onda izuzetak, ne po odstupanju od pravila, nego i po tome sto nisam cak ni cuo za njega. Kad razmislim, znam dosta tih odstupanja, pa sad kontam koliko je to pravilo zaista pravilo uopste, a ne samo misljenje...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#609 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by dr_Evil »

Vam wrote: 06/09/2022 08:48
Mozda sam onda izuzetak, ne po odstupanju od pravila, nego i po tome sto nisam cak ni cuo za njega. Kad razmislim, znam dosta tih odstupanja, pa sad kontam koliko je to pravilo zaista pravilo uopste, a ne samo misljenje...
Pa onda si izuzetak, i to je sasvim uredu, hvala Bogu i Titi pa smo svi razliciti, zato je zivot zanimljiv. Za ovo drugo da znas dosta tih odstupanja, ne govori ni za koga, iznenadio bi se, to je privatno i rijetko se dijeli i sa najblizim prijateljima.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#610 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Vam »

dr_Evil wrote: 06/09/2022 08:53
Vam wrote: 06/09/2022 08:48
Mozda sam onda izuzetak, ne po odstupanju od pravila, nego i po tome sto nisam cak ni cuo za njega. Kad razmislim, znam dosta tih odstupanja, pa sad kontam koliko je to pravilo zaista pravilo uopste, a ne samo misljenje...
Pa onda si izuzetak, i to je sasvim uredu, hvala Bogu i Titi pa smo svi razliciti, zato je zivot zanimljiv. Za ovo drugo da znas dosta tih odstupanja, ne govori ni za koga, iznenadio bi se, to je privatno i rijetko se dijeli i sa najblizim prijateljima.
Nema smisla garantovati, ali postoji odredjeni nivo povjerenja i poznanstva koji dozvoljava takvo ubjedjenje. Uostalom, vise mi ima smisla da sam u drustvu sebi slicnih (pa taman da neko i laze) nego da sam bas sam ovakav u moru drugacijih.
Poenta je, moze se biti vjeran i cak sta vise, nije toliko ni tesko...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#611 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by dr_Evil »

Vam wrote: 06/09/2022 08:57
Nema smisla garantovati, ali postoji odredjeni nivo povjerenja i poznanstva koji dozvoljava takvo ubjedjenje. Uostalom, vise mi ima smisla da sam u drustvu sebi slicnih (pa taman da neko i laze) nego da sam bas sam ovakav u moru drugacijih.
Poenta je, moze se biti vjeran i cak sta vise, nije toliko ni tesko...
Moze se biti vjeran, i da jako je tesko, pogotovo dok je covjek mlad.

Iskustvo mi govori suprotno od onog sta ti pricas, poznajem ili sam poznavao(godine lete), koji su bili u dugim vezama, jako povuceni, ali su imali afere kratke ili duge. Posto muskarci varaju sa zenama, a ne sa kozama(suprotno misljenju mnogih!?), dakle jednako varaju i muskarci i zene.

Kasnije se covjek malo smiri, neke druge stvari postaju vazne kao familija, posao, krediti itd., ali se opet vara, i da opet podjednako muskarci i zene.

Sve u svemu misljenja sam da je bolje to sve u mladosti proziviti, nego kasnije kad familija dodje.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#612 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Vam »

dr_Evil wrote: 06/09/2022 09:02
Vam wrote: 06/09/2022 08:57
Nema smisla garantovati, ali postoji odredjeni nivo povjerenja i poznanstva koji dozvoljava takvo ubjedjenje. Uostalom, vise mi ima smisla da sam u drustvu sebi slicnih (pa taman da neko i laze) nego da sam bas sam ovakav u moru drugacijih.
Poenta je, moze se biti vjeran i cak sta vise, nije toliko ni tesko...
Moze se biti vjeran, i da jako je tesko, pogotovo dok je covjek mlad.

Iskustvo mi govori suprotno od onog sta ti pricas, poznajem ili sam poznavao(godine lete), koji su bili u dugim vezama, jako povuceni, ali su imali afere kratke ili duge. Posto muskarci varaju sa zenama, a ne sa kozama(suprotno misljenju mnogih!?), dakle jednako varaju i muskarci i zene.

Kasnije se covjek malo smiri, neke druge stvari postaju vazne kao familija, posao, krediti itd., ali se opet vara, i da opet podjednako muskarci i zene.

Sve u svemu misljenja sam da je bolje to sve u mladosti proziviti, nego kasnije kad familija dodje.
Ok, vjerujem da jeste tesko, ali nekima. Ja nisam imao problema s tim uopste. Mozda mene zene ne salijecu ko neke muskarce, ali bar nisam pao u iskusenje u prilikama gdje sam to mogao.

A koliko varaju zene, pa sigurno da varaju, mada ne bih bas rekao isto koliko i muskarci. Muskarci, rekao bih da ganjaju cesce mladje, koje su mozda i slobodne. Tako da ako on vara, ne znaci da i njegova ljubavnica vara...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#613 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by dr_Evil »

Vam wrote: 06/09/2022 09:22

Ok, vjerujem da jeste tesko, ali nekima. Ja nisam imao problema s tim uopste. Mozda mene zene ne salijecu ko neke muskarce, ali bar nisam pao u iskusenje u prilikama gdje sam to mogao.

A koliko varaju zene, pa sigurno da varaju, mada ne bih bas rekao isto koliko i muskarci. Muskarci, rekao bih da ganjaju cesce mladje, koje su mozda i slobodne. Tako da ako on vara, ne znaci da i njegova ljubavnica vara...
Svaka cast kad si karakter, nadam se samo da se neces po stare dane pokajat(ne znam koliko ti je godina).

Ih sad to mladje, pa to obicno funkcionise samo ako si dobro pri parama pa imas kakve sponzoruse, mislim da se obicno vara sa nekim priblizno svojih godina, kolegice sa posla, stare poznanice, zena od kuma!?(e ovome sam se i ja cudio, ali sto rece Balasevic u onoj pjesmi:"zbog zene od kuma je skrenuo s uma", pa mozda i nije tako neuobicajno). I tako tome slicno.

Iskreno ispao sam iz toga svega zadnjih 4-5 godina, ne znam vise sta vole mladi.
Post Reply