Vjeru će pokopati ZNANOST?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
patriot_1

Post by patriot_1 » 27/05/2016 13:06

"Što više znanja,manje vjere" kažu neki!
U pravu su,donekle!Jer vjerovanje da Bog postoji nije utemeljeno na znanosti,ono je neznanstveno!Pritom neki zaboravljaju da i vjerovanje da Boga nema , nije utemeljeno na znanosti!Jesu li dakle vjera i znanost oprečene?Dali će proporcionalno vjera nestajati koliko znanost bude uznapredovala?
Ima idnicija da je tako!Od Krista naovamo,ateizam je u usponu.A opet,od Krista naovamo,i dalje ima kršćana(što na papiru što stvarnih) najviše na svijetu!Ateizam je iza svih većih religija po statistici!Koliko treba onda stoljeća ili bolje tisućljeća da nevjera pokopa vjeru?Ili znanje "praznovjerje"?
Jesmo li mi ljudi zapravo žrtve indoktrinacija,raznoraznih,bilo vjerskih bilo protuvjerskih?Najviše ateista ima u komunističkim zemljama,bilo bivših bilo sadašnjih.Zašto?
Indoktrinacija!
Najviše u postotku ima vjernika u Islamskim zemljama!Zašto?Indoktrinacija (ili?).

Narodu bi se trebale ponuditi sve ideje i vjerovanja i nevjerovanja,"pro et contra" pa nek se sami odluče!U Islamu toga baš i nema!U komunizmu isto tako.U kršćanskim zemljama je to unazad nekoliko stotina godina je bilo moguće,donekle!
Ako čovjek sluša samo jednu teoriju,naravno da će postati sljedbenik iste jer za drugo"bolje" nezna!
Za kraj,veliki umovi,,,e oni su mi zanimljivi posebno,neki vjeruju u Boga neki ga "znanstveno" odbacuju!
Ja vjerujem u Boga,ne zato jer sam tako "indoktriniran" nego jer sam kao ateist rekao Bogu:"Ako ti postojiš,daj mi znak,dokaz".Od tada sam vjernik!
Bog,ako jest,MORA se očitovati jer zna da smo zbunjeni raznoraznim indoktrinacijama,da smo ŽRTVE!On ,ako voli čovjeka kojeg je stvorio,mora reagirati!
Ovo je najbolja tema ne RELIGIJI , slažete li se :-D

greatful_and_dead

Re: Vjeru će pokopati ZNANOST?

Post by greatful_and_dead » 27/05/2016 13:19

patriot_1 wrote:"Što više znanja,manje vjere" kažu neki!
U pravu su,donekle!Jer vjerovanje da Bog postoji nije utemeljeno na znanosti,ono je neznanstveno!Pritom neki zaboravljaju da i vjerovanje da Boga nema , nije utemeljeno na znanosti!Jesu li dakle vjera i znanost oprečene?Dali će proporcionalno vjera nestajati koliko znanost bude uznapredovala?
Ima idnicija da je tako!Od Krista naovamo,ateizam je u usponu.A opet,od Krista naovamo,i dalje ima kršćana(što na papiru što stvarnih) najviše na svijetu!Ateizam je iza svih većih religija po statistici!Koliko treba onda stoljeća ili bolje tisućljeća da nevjera pokopa vjeru?Ili znanje "praznovjerje"?
Jesmo li mi ljudi zapravo žrtve indoktrinacija,raznoraznih,bilo vjerskih bilo protuvjerskih?Najviše ateista ima u komunističkim zemljama,bilo bivših bilo sadašnjih.Zašto?
Indoktrinacija!
Najviše u postotku ima vjernika u Islamskim zemljama!Zašto?Indoktrinacija (ili?).

Narodu bi se trebale ponuditi sve ideje i vjerovanja i nevjerovanja,"pro et contra" pa nek se sami odluče!U Islamu toga baš i nema!U komunizmu isto tako.U kršćanskim zemljama je to unazad nekoliko stotina godina je bilo moguće,donekle!
Ako čovjek sluša samo jednu teoriju,naravno da će postati sljedbenik iste jer za drugo"bolje" nezna!
Za kraj,veliki umovi,,,e oni su mi zanimljivi posebno,neki vjeruju u Boga neki ga "znanstveno" odbacuju!
Ja vjerujem u Boga,ne zato jer sam tako "indoktriniran" nego jer sam kao ateist rekao Bogu:"Ako ti postojiš,daj mi znak,dokaz".Od tada sam vjernik!
Bog,ako jest,MORA se očitovati jer zna da smo zbunjeni raznoraznim indoktrinacijama,da smo ŽRTVE!On ,ako voli čovjeka kojeg je stvorio,mora reagirati!
Ovo je najbolja tema ne RELIGIJI , slažete li se :-D
Ti si žrtva pogrešne terapije.

Black swan

Post by Black swan » 27/05/2016 13:20

vjera i znanost se prožimaju
postoje neškolovani ateisti a postoje i intelektualci vjernici
takodjer postoje i intelektualci ateisti i školovani vjernici

neki dan je astronaut u svemiru imao misu ili pričešćivao se...ne sjećam se... šta da kažem od fizički spremnog čovjeka koji se daje u mišiće rad red :D a morao je i neki faks završiti garant očekivat je neku "progresivnu ideju" a lik tako retro još u svemiru

ruđer bošković mi prvo pada na pameti i svi ostali ljudi koji su ostvareni na tom nekom znanstvenom polju a pritom su ostali duhovni

ne znam je li najbolja tema ali je zasigurno jedna od težih

cyprus

Post by cyprus » 27/05/2016 13:24

Vjeru neće pokopati ništa... Čovjekov strah od smrti je jači od dokaza bilo kakve nauke...

ExNihilo

Post by ExNihilo » 27/05/2016 13:24

Pod hitno upload ljekarskog uvjerenja uvesti kao preduslov registracije.

patriot_1

Post by patriot_1 » 27/05/2016 18:24

cyprus wrote:Vjeru neće pokopati ništa... Čovjekov strah od smrti je jači od dokaza bilo kakve nauke...
Pa ja baš neznam da je vjerovanje u Boga zbog straha od smrti proisteklo?Kao da mogućnost da Bog postoji spada u naučnu fantastiku.
Stvaramo li Svemogućeg od nemogućeg?Zašto je nemoguće da je iza svega Netko a ne nešto ili ništa?
Ako Boga nema,nema ništa ni iza smrti,prema tome,čega se bojati?Nekad nisi bio,postao si i neće te više nikad biti!Ciklus!
Ja razumim strah od pakla ali on je valjda prisutan samo kod vjernika,dakle,ne nestajemo pa će nas Bog poslije smrti sprditi u nekakvu kaznionicu,mučionicu ili što već.
Vjerujem u Boga,ne bojim se smrti a ni kazne,jer takvog Boga koji olako ljude baca u pakao ne prihvaćam,odbacujem ga sa gnušanjem kad bi takav bio pa makar me samo to koštalo pakla.Vjerujem u Boga Stvoritelja ali i Spasitelja,koji ljude spašava rado.

patriot_1

Post by patriot_1 » 27/05/2016 18:31

ExNihilo wrote:Pod hitno upload ljekarskog uvjerenja uvesti kao preduslov registracije.
Ti bi ljekarsko tražio od ovih:
"Biblija je knjiga takvog sadržaja, da je to najbolji dokaz njezina božanskog podrijetla. U njoj se nalazi povijest svijeta, povijest Božje providnosti od početka svijeta pa do konačnog uništenja svega stvorenoga."
(I. Kant, 1724 - 1804, filozof)

Riječi prije smrti: "Predajem svoju dušu u ruke Boga, moga Stvoritelja, potpuno vjerujući u Isusa Krista, svog Spasitelja."
(W. Shakespeare 1564 - 1616)

"Objava Božja, za kojom čeznemo, nije nigdje na svijetu tako lijepa kao u Novom zavjetu."
(Goethe, 1749 - 1832, pisac, biolog, teorijski fizičar)

"Kada Krist ne bi bio Bog, bio bi Bog tko je Evanđelje izmislio."
(Goethe, 1749 - 1832, pisac, biolog, teorijski fizičar)

"Sve je Život, Život unutar Života, manje unutar većeg, a sve unutar Božanskog Duha."
(E.A. Poe, pjesnik, pisac, otac detektivskog romana, esejist, novelist, književni kritik)

''U Bibliji nema ničega što bi znanstveniku prouzrokovalo probleme sa Isusom Kristom.''
(Sir Ambrose Fleming, 1849 - 1945 znanstvenik, fizičar)

"Bog misli u genijima, sniva u pjesnicima i spava u ostalim ljudima."
(Peter Altenberg, 1859 - 1919, pisac, pjesnik)

''Koja god iznenađenja budućnost može donjeti, jedno je sigurno: Isus nikada neće biti nadmašen.''
(Ernest Renan, 1823 - 1892, filozof, pisac)

"Kroz kakvo ako ne slomljeno srce je mogao moj gospodin Isus Krist ući u moj život."
(Oscar Wilde, 1854 - 1900)

"Nitko se ne protivi nauku Evanđelja, a da ne pada u bezumlje."
(Voltaire, 1694 - 1778, pisac, povjesničar, filozof)

"Kristov je nauk da u čovjeku ima nešto što nas uzdiže iznad ove trke, strahovanja i uživanja. Tko Krista pravo shvati, osjeća se kao ptica koja prvi put sazna da ima krila i da može letjeti. Taj osjećaj daje slobodu, a oduzima strah."
(Lav Tolstoj, 1828 - 1910, pisac)

"Ako netko želi biti ateist, mora razloge za to tražiti izvan znanosti."
(Christian de Duve, 1917 - , znanstvenik, dobitnik Nobelove nagrade)

"Po svom nauku Krist je najveći čovjek, najveći genij što ga ljudska povijest pamti, on je najveći muž svih vremena, koga nije moguće natkriliti."
(Schäfer, racionalist)

"Krist živi u Crkvi na dva načina: u svetoj hostiji pod prilikama kruha, a u Sv. pismu pod koprenom ljudske riječi".
(Johannes Kepler, 1571 - 1630, matematičar, astronom, astrolog)

"Svim ljudima vjera u Boga usadena je u srce. Lažu oni koji kažu da ne vjeruju u Božje postojanje; jer noću i u samoći sumnjaju."
(Lucije Enej Seneka mlađi, 4. pr. Kr. - 65 po.Kr., rimski pjesnik, filozof, političar)

''Nije nikakva slučajnost sto su upravo najveći umovi svih vremena ujedno bili i duboko religiozni.''
(Max Planck, 1858 - 1947, otac moderne fizike, začetnik kvante teorije, dobitnik Nobelove nagrade)

"Malo filozofije vodi nas u ateizam, ali duboka filozofija dovodi čovjeka ponovno do religije."
(F. Bacon, utemeljitelj metodologije znanosti, filozof, esejist, državnik)

"Evenđelje je tako lijepo, da bi onaj tko ga je izmislio, kad bi bilo izmišljeno, bio vredniji divljenja nego sami opisani heroj."
(Rousseau, 1712 - 1778, filozof, pisac, skladatelj)

"Nevjera i praznovjerje, oboje su strah od vjere."
(Soren Kierkegaard, 1813-1855, danski filozof, teolog i književnik)

"Potpuni ateist stoji na predzadnjoj stepenici do najpotpunije vjere."
"Savjest bez Boga je nešto grozno. Može zabludjeti u najgori razvrat."
''Zapad misli mudro voditi svijet, ali ukoliko odbacuju Isusa natopiti će ga krvlju.''
"Još nisam sreo neznabošca. Susretao sam samo nespokojne."
''Bog je stvorio svijet na najbolji mogući način.''
(Fjodor Mihajlović Dostojevski, 1821-1881, pisac)

"Tko poriče Boga, sličan je onomu koji poriče sunce; nema smisla, ono i dalje sja."
(Julius Langbehn, 1851-1907, njemački pisac, kritičar kulture)

"Evanđelje čini ljude najboljim građanima zemaljske domovine jer ih uči kako će postati nebeski građani."
(Bossuet, 1627 - 1704, biskup, teolog, govornik)

"Evanđelje je najljepši dar koji je Bog poklonio svijetu."
(Montesquieu, 1689 - 1755, socijalni kritičar, politički mislilac)

"Želiš li znati kako treba urediti svoj život? Pročitaj Govor na gori. U njemu je sadržano sve."
(Truman, 1884 - 1972, predsjednik Sjedinjenih američkih država)

"Riječ je Božja kruh koji hranu našu dušu."
(Sertillanges, 1863, 1948, filozof i duhovni pisac)

"Jedini razlog zašto mnogi misle da je teško spoznati Božje postojanje i bit duše je to što svoj duh nikada ne odvajaju od osjetila i ne izdižu ga iznad tjelesnoga svijeta."
(René Descartes, 1596-1650, francuski filozof, matematičar i prirodoslovac)

"Gdje prestaje strah Božji, započinje oslobađanje strasti i vladavina mentaliteta koji će svijet potopiti u krvi."
(Gottfried Wilhelm Freiherr von Leibniz, 1646 - 1716, njemački filozof, matematičar, politički pisac, znanstvenik)

"Zamislivo mi je da čovjek, gledajući na zemlju, tvrdi kako nema Boga, ali ne razumijem kako bi mogao gledati u nebo i poricati Boga."
(Abraham Lincoln, 1809-1865, američki političar, predsjednik Sjedinjenih američkih država)

"Moderna fizika neminovno nas vodi k Bogu, a ne od njega. Nijedan utemeljitelj ateizma nije bio prirodoznanstvenik. Svi su oni bili osrednji filozofi."
(Arthur Stanley Eddington, 1882-1946, engleski astronom)

"Nema Boga, sve je jači glas masa. Time, međutim, i čovjek postaje bezvrijedan, ubijan u proizvoljnom broju, jer je ništa."
(Karl Jaspers, 1883-1969, njemački filozof egzistencijalizma, pisac)

"Ateizam je okrutan i mučan pothvat. Vjerujem da sam ga izveo do kraja."
(Jean-Paul Sartre, 1905-1980, francuski književnik i filozof)

"Čovjek bez religije je poput putnika bez cilja, ispitivača bez odgovora, borca bez pobjede i umirućega bez novoga života."
(Dom Helder Pessôa Câmara, 1909 - , brazilski katolički teolog, nadbiskup, borac za socijalnu pravdu)

"Od pamtivjeka bič božji baca na koljena ohole i silne. Razmišljajte o tome i padnite na koljena."
(Albert Camus 1913 - 1960, pisac, novinar, filozof)

''Vjerujem u Boga, i nastojim genetikom čitati i razumijeti njegov jezik.''
(Francis S. Collins, 1950 - , fizičar, genetičar)

"Što se tiče Božanskog Tvorca prirode, moja ga teorija izvanredno osvjetljuje i iz nje proizlazi nužnost da ga priznamo i njegova najveća i beskrajna moć, mudrost, providnost, što sve u nama izaziva duboko poštovanje, a u isto vrijeme zahvalnost i ljubav, pa stoga posve otpadaju ništavne sanjarije onih koji smatraju da je svijet slučajno nastao ili da je mogao biti sazdan nekom fatalnom nužnošću, ili da odvijeka postoji sam po sebi upravljajući se po nekim svojim nužnim zakonima."
(Ruđer Bošković, 1711 - 1787, fizičar, astronom, filozof, teolog, diplomat)

patriot_1

Post by patriot_1 » 27/05/2016 18:36

greatful_and_dead
Ti si žrtva pogrešne terapije
.
Ti bi trebao na terapiju hitno.
"Biblija je knjiga takvog sadržaja, da je to najbolji dokaz njezina božanskog podrijetla. U njoj se nalazi povijest svijeta, povijest Božje providnosti od početka svijeta pa do konačnog uništenja svega stvorenoga."
(I. Kant, 1724 - 1804, filozof)

"Kristov je nauk da u čovjeku ima nešto što nas uzdiže iznad ove trke, strahovanja i uživanja. Tko Krista pravo shvati, osjeća se kao ptica koja prvi put sazna da ima krila i da može letjeti. Taj osjećaj daje slobodu, a oduzima strah."
(Lav Tolstoj, 1828 - 1910, pisac)

"Ako netko želi biti ateist, mora razloge za to tražiti izvan znanosti."
(Christian de Duve, 1917 - , znanstvenik, dobitnik Nobelove nagrade)

"Svim ljudima vjera u Boga usadena je u srce. Lažu oni koji kažu da ne vjeruju u Božje postojanje; jer noću i u samoći sumnjaju."
(Lucije Enej Seneka mlađi, 4. pr. Kr. - 65 po.Kr., rimski pjesnik, filozof, političar)

''Nije nikakva slučajnost sto su upravo najveći umovi svih vremena ujedno bili i duboko religiozni.''
(Max Planck, 1858 - 1947, otac moderne fizike, začetnik kvante teorije, dobitnik Nobelove nagrade)

"Malo filozofije vodi nas u ateizam, ali duboka filozofija dovodi čovjeka ponovno do religije."
(F. Bacon, utemeljitelj metodologije znanosti, filozof, esejist, državnik)

"Nevjera i praznovjerje, oboje su strah od vjere."
(Soren Kierkegaard, 1813-1855, danski filozof, teolog i književnik)

"Potpuni ateist stoji na predzadnjoj stepenici do najpotpunije vjere."
"Savjest bez Boga je nešto grozno. Može zabludjeti u najgori razvrat."
''Zapad misli mudro voditi svijet, ali ukoliko odbacuju Isusa natopiti će ga krvlju.''
"Još nisam sreo neznabošca. Susretao sam samo nespokojne."
''Bog je stvorio svijet na najbolji mogući način.''
(Fjodor Mihajlović Dostojevski, 1821-1881, pisac)

"Tko poriče Boga, sličan je onomu koji poriče sunce; nema smisla, ono i dalje sja."
(Julius Langbehn, 1851-1907, njemački pisac, kritičar kulture)

"Jedini razlog zašto mnogi misle da je teško spoznati Božje postojanje i bit duše je to što svoj duh nikada ne odvajaju od osjetila i ne izdižu ga iznad tjelesnoga svijeta."
(René Descartes, 1596-1650, francuski filozof, matematičar i prirodoslovac)

"Gdje prestaje strah Božji, započinje oslobađanje strasti i vladavina mentaliteta koji će svijet potopiti u krvi."
(Gottfried Wilhelm Freiherr von Leibniz, 1646 - 1716, njemački filozof, matematičar, politički pisac, znanstvenik)

"Zamislivo mi je da čovjek, gledajući na zemlju, tvrdi kako nema Boga, ali ne razumijem kako bi mogao gledati u nebo i poricati Boga."
(Abraham Lincoln, 1809-1865, američki političar, predsjednik Sjedinjenih američkih država)

"Moderna fizika neminovno nas vodi k Bogu, a ne od njega. Nijedan utemeljitelj ateizma nije bio prirodoznanstvenik. Svi su oni bili osrednji filozofi."
(Arthur Stanley Eddington, 1882-1946, engleski astronom)

"Nema Boga, sve je jači glas masa. Time, međutim, i čovjek postaje bezvrijedan, ubijan u proizvoljnom broju, jer je ništa."
(Karl Jaspers, 1883-1969, njemački filozof egzistencijalizma, pisac)

"Ateizam je okrutan i mučan pothvat. Vjerujem da sam ga izveo do kraja."
(Jean-Paul Sartre, 1905-1980, francuski književnik i filozof)

"Čovjek bez religije je poput putnika bez cilja, ispitivača bez odgovora, borca bez pobjede i umirućega bez novoga života."
(Dom Helder Pessôa Câmara, 1909 - , brazilski katolički teolog, nadbiskup, borac za socijalnu pravdu)

"Od pamtivjeka bič božji baca na koljena ohole i silne. Razmišljajte o tome i padnite na koljena."
(Albert Camus 1913 - 1960, pisac, novinar, filozof)

''Vjerujem u Boga, i nastojim genetikom čitati i razumijeti njegov jezik.''
(Francis S. Collins, 1950 - , fizičar, genetičar)

"Što se tiče Božanskog Tvorca prirode, moja ga teorija izvanredno osvjetljuje i iz nje proizlazi nužnost da ga priznamo i njegova najveća i beskrajna moć, mudrost, providnost, što sve u nama izaziva duboko poštovanje, a u isto vrijeme zahvalnost i ljubav, pa stoga posve otpadaju ništavne sanjarije onih koji smatraju da je svijet slučajno nastao ili da je mogao biti sazdan nekom fatalnom nužnošću, ili da odvijeka postoji sam po sebi upravljajući se po nekim svojim nužnim zakonima."
(Ruđer Bošković, 1711 - 1787, fizičar, astronom, filozof, teolog, diplomat)

ExNihilo

Post by ExNihilo » 27/05/2016 18:40

U jebote, pod kojim nickom se kriju?

patriot_1

Post by patriot_1 » 27/05/2016 19:10

ExNihilo wrote:U jebote, pod kojim nickom se kriju?
http://www.svjedocanstva.com/ljubav/lju ... 6-106.html

patriot_1

Post by patriot_1 » 27/05/2016 19:23

Black swan wrote:vjera i znanost se prožimaju
postoje neškolovani ateisti a postoje i intelektualci vjernici
takodjer postoje i intelektualci ateisti i školovani vjernici

neki dan je astronaut u svemiru imao misu ili pričešćivao se...ne sjećam se... šta da kažem od fizički spremnog čovjeka koji se daje u mišiće rad red :D a morao je i neki faks završiti garant očekivat je neku "progresivnu ideju" a lik tako retro još u svemiru

ruđer bošković mi prvo pada na pameti i svi ostali ljudi koji su ostvareni na tom nekom znanstvenom polju a pritom su ostali duhovni

ne znam je li najbolja tema ali je zasigurno jedna od težih
Ovo je zanimljivo:
https://www.youtube.com/watch?v=QctGbzki-mw
https://www.youtube.com/watch?v=iRu6BN-5Bxo
Novinar ateist nakon što mu supruga postane vjernik,istražuje o Bogu i i sam postane vjernik.

HAVANA

Post by HAVANA » 27/05/2016 19:25

Ti i onaj smrcak ko da ste od dva brata djeca. :roll:

patriot_1

Post by patriot_1 » 27/05/2016 20:45

HAVANA wrote:Ti i onaj smrcak ko da ste od dva brata djeca. :roll:
Možeš li tekst komentirati a ne nas?Ako ti se ne sviđa,nemoj čitat!

greatful_and_dead

Post by greatful_and_dead » 30/05/2016 12:10

patriot_1 wrote:
HAVANA wrote:Ti i onaj smrcak ko da ste od dva brata djeca. :roll:
Možeš li tekst komentirati a ne nas?Ako ti se ne sviđa,nemoj čitat!
Možeš li tekst komentirati a ne njene/njegove komentare? :D Ako ti se ne sviđaju, nemoj čitati! :D

JThomas

Post by JThomas » 30/05/2016 12:17

suštinski, vjera i nauka zadovoljavaju različite čovjekove potrebe.

među velikim naučnicima jeste bilo i ima vjernika ovih konvencionalnih, "objavljenih" religija. u manjini su, ali daleko od toga da ih nema.

ali ajnštajn nije jedan od njih...recimo verner hajzenberg jeste.

dust in the wind

Post by dust in the wind » 30/05/2016 12:21

abd hoće :lol:

Smrcak15

Post by Smrcak15 » 30/05/2016 12:54

ja licno upravo baziram vjeruju u Bogu daleko vise sad na nauku nego prije, dok sam kao dijete pocinjao ulaziti u vjeru, bilo je samo vjerovanje kroz islam, kuran i hadis, vjeruj ili nevjeruju, godinama kako sam dolazio u kontakt sa naucnim cinjenicama kroz skolu i izcitavanje naucnih mjesecnih casopisa i svrljanja po internetu od kad je internet poceo biti popularan, meni je vjera u Boga povecana daleko vise nego kad sam ulazio u vjeru, tad je samo bilo sa vjerske strane vjerovanje u Boga a sad vjerujem u Boga i sa vjerske i sa naucne strane jer ima po mom misljenju i previse dokaza za vjerovanje u Boga ako gledamo u prirodu, covjeka, zivotinje, biljke, kosmos itd

Znanost jedino moze da pokopa krscanstvo kao sto ga je podosta i pokopalo od srednjeg vijeka pa na ovamo, dok islam samo jaca kako se nauka razvija, jer Islam je od boga ne iskrivljena vjera, pa kako vrijeme prolazi dokazi izlaze napovrsinu u korist islama, na ovaj i onaj nacin
primjer za to je licno iz mog zivota, da naucne cinjenice se otkrivaju tek u ovom vremenu a islam o tim stvarima govorio 1400 Godina.

broj dva

Post by broj dva » 30/05/2016 17:56

Vjera i nauka se ne bave istim temama i koriste potpuno razlicite metode tako da se mogu nastaviti ignorisati...
Bez obzira na naucni napredak, taman da naucimo sve o univerzumu i da odgovorimo na sva pitanja to ne znaci kraj vjere.
Mada nas nauka vodi to toga da mozemo zakljuciti da nema potrebe za vjerom/bogom kao objasnjenjem fenomena to i dalje ne znaci da nauka sahranjuje vjeru..

Pandakonda

Post by Pandakonda » 30/05/2016 19:56

Smrcak15 wrote:
ja licno upravo baziram vjeruju u Bogu daleko vise sad na nauku nego prije, dok sam kao dijete pocinjao ulaziti u vjeru, bilo je samo vjerovanje kroz islam, kuran i hadis, vjeruj ili nevjeruju, godinama kako sam dolazio u kontakt sa naucnim cinjenicama kroz skolu i izcitavanje naucnih mjesecnih casopisa i svrljanja po internetu od kad je internet poceo biti popularan, meni je vjera u Boga povecana daleko vise nego kad sam ulazio u vjeru, tad je samo bilo sa vjerske strane vjerovanje u Boga a sad vjerujem u Boga i sa vjerske i sa naucne strane jer ima po mom misljenju i previse dokaza za vjerovanje u Boga ako gledamo u prirodu, covjeka, zivotinje, biljke, kosmos itd

Znanost jedino moze da pokopa krscanstvo kao sto ga je podosta i pokopalo od srednjeg vijeka pa na ovamo, dok islam samo jaca kako se nauka razvija, jer Islam je od boga ne iskrivljena vjera, pa kako vrijeme prolazi dokazi izlaze napovrsinu u korist islama, na ovaj i onaj nacin
primjer za to je licno iz mog zivota, da naucne cinjenice se otkrivaju tek u ovom vremenu a islam o tim stvarima govorio 1400 Godina.
Arapi su u tom periodu bili veliki izumitelji/istraživači nazovi kako hoćeš, tako da ne vidim razlog zašto te neke stvari (koje su navodno u ovom vremenu otkrivene) nisu mogli otkrit u tom periodu ?

Trunks

Post by Trunks » 30/05/2016 20:17

Da citiram havera ''Ne govorim da Bog ne postoji, govorim da tvoj Bog ne postoji''

animals

Post by animals » 30/05/2016 20:31

Vjernik je onaj covjek koji je sretan, kad vidi da su i drugi sretni oko njega..
vjernici , koji su pripadnici neki glavni religija , to vecinom nisu..
to su samo obicni ljudi, kojima je jednostavno, zavist,mrznja i oholost u genima,
i to nijedna religija , ne moze potisnuti..

mousstapha

Post by mousstapha » 30/05/2016 20:36

Na zemlju će se spustiti leteći tanjir, iz njega će izaći mali zeleni i pozdraviti prisutne. Vjernici će ponovo preroviti svoje svete spise i reinterpretirati metaforička značenja i nastaviti gdje su stali. Religije se neće tako lako predati.

animals

Post by animals » 30/05/2016 20:40

Neki nikako ne mogu svatiti, da religije ne vladaju ljudima..
ljudima trebaju te stvari, ljudi su izmislili religije i Bogove,a ne obratno..

chupacabra

Post by chupacabra » 30/05/2016 21:37

cyprus wrote:Vjeru neće pokopati ništa... Čovjekov strah od smrti je jači od dokaza bilo kakve nauke...
:thumbup:

Strah od smrti je i jedini razlog zašto je čovjek kao jedini inteligentni primat izmislio vjeru.

harač

Post by harač » 30/05/2016 22:07

ExNihilo wrote:Pod hitno upload ljekarskog uvjerenja uvesti kao preduslov registracije.
:lol: :sax:

Locked