VJERA IZMEĐU JAVNOG I PRIVATNOG

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#126

Post by seln »

Ahmmed wrote:
_BosanaC wrote:
Ahmmed wrote: Ma jok...Vjernik je po mišljenju brojnih, dužan da klanja, da se moli, ide u džamiju, crkvu, sjedi kući, po mogućnosti krije da je vjernik,jer to mora biti njegova privatna stvar, nipošto ne smije reći da ne priznaje evoluciju. U suprotnom,ne bi smio izraziti interes da se bavi bilo kakvom djelatnošću, jer prodajući , recimo, novine, može ugroziti sekularni karakter države....
I kako se usuđuješ, uopće, reći da da je islam i ovozemaljski način života....Ne prepadaj Bosanca :D
Kao sto rekoh ranije - nikad vise vjernika, cistih guzica a prljavijeg obraza :D I vise lopovluka u drustvu :D S kojim, naravno, iskreni vjernici nemaju ama bas nista, jer znamo da Bog voli one koji se puno kaju :D A da bi se puno kajali valja i puno grijesiti :D
Šta ćeš , nekom čista guzica i čist obraz, nekom čista samo guza, a obraz prljav, nekome , u skladu s tradicijom, prljava i guzica i obraz :D

I da, Bog voli one koji se puno kaju....Ali, analogija ti je pogrešna.... :D Što ti ne oduzima pravo da se i dalje, "ekspertski" baviš islamom.....No, to je već druga tema :D
Nemeremo da ga ne zavucemo Vlasima...refleks. :D
Onako, bas ahlakli...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#127

Post by seln »

seldzuk wrote:
_BosanaC wrote:
gold'n'brown wrote:Ja se ne usudjujem da sudim i generalizujem kao ti. Vodim se onim da Bog zna sta je u cijem srcu. Osim ako nemam neke egzaktne dokaze.
Ne sudim, Boze sacuvaj, samo skrecem paznju na odredjenu dozu licemjerja... Jer me je ovo, iskren da budem, posjetilo na proslavu 600 godina od bitke na Kosovu... Koju proslavise gubitnici... Ali da fakat ne skrecem s teme, jer mi nije cilj omalovazavati islamsku zajednicu BiH, ali vodstvo IZ, od kojih mnoge licno poznajem, mi se, najblaze receno - gadi.
Možda i sve pojedinačno. Šta ćeš, ukorijenili se SDP-ovci u ove obavještajne strukture. :D
Bas kao i IZ-kjafiri u politici....ha ja.
Post Reply