Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

mc81
Posts: 11
Joined: 25/03/2015 12:17

#601 Re: Vjencanja - all about

Post by mc81 »

planiramo oktobar, pa valjda nece biti vruce :) pitacemo za klimu, hvala za info :D
reci mi kakva je klopa bila, to je podloga za sve drugo :)
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#602 Re: Vjencanja - all about

Post by ranger »

ma bilo je nakih predjela hejbet :D sa pauzama 30-40 minuta izmedju, na kraju smo dobili nesto kao pohovani file..
meso je moj pajdo sam uzimao a uslov za to je bio da ima fiskalni racun (valjda zbog inspekcije), i ono je bilo "nako" doslo prekasno i hladno al to se da sredit..
mc81
Posts: 11
Joined: 25/03/2015 12:17

#603 Re: Vjencanja - all about

Post by mc81 »

znaci od mogucih 10, solidna 8?
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#604 Re: Vjencanja - all about

Post by ranger »

mc81 wrote:znaci od mogucih 10, solidna 8?
paa tako nekako
mc81
Posts: 11
Joined: 25/03/2015 12:17

#605 Re: Vjencanja - all about

Post by mc81 »

hvala jos jednom :)
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#606 Re: Vjencanja - all about

Post by blugirl »

Pozdrav!
Zna li neko gdje bi se mogli kupiti prigodni asesoari za djevojacko vece, rajfovi playboy zecica, repici, macje usi, majice neke...eto bilo sta na tu temu. Zahvaljujem!
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#607 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

Mi smo bili u Grandu...hrana cista 10ka- nije niko mogao pojesti koliko su iznosili, ukusno sve, 25KM meni po osobi, a pice NASE!!!

ONo sto ne valja je sam izgled sala- doslovno kao da se udajeas u vrijeme NDH, takav je dojam, hotel nisu renovirali od 1949, cini mi se...sve je u starom stihu i tamno...
kad mi je torta unosena, ugasili su svjetla, pustili vatromer na torti i PJESMU HAJMO BOSNO HAJMO HERCEGOVINO- to mi je najgori momenat veceri!!!
S druge strane, dobili smo luksuzni apartman gratis,,,pola torte su "raznijeli" konobari...gosti su imali 50% popusta na sobe...nista specijalno...

Radije bih izabrala 4 sobe gospodje Safije, Veliku bastu ili PapeRMoon, jr vjeruj da je itekako bitan i ambijent!
mc81
Posts: 11
Joined: 25/03/2015 12:17

#608 Re: Vjencanja - all about

Post by mc81 »

Nisrin wrote:Mi smo bili u Grandu...hrana cista 10ka- nije niko mogao pojesti koliko su iznosili, ukusno sve, 25KM meni po osobi, a pice NASE!!!

ONo sto ne valja je sam izgled sala- doslovno kao da se udajeas u vrijeme NDH, takav je dojam, hotel nisu renovirali od 1949, cini mi se...sve je u starom stihu i tamno...
kad mi je torta unosena, ugasili su svjetla, pustili vatromer na torti i PJESMU HAJMO BOSNO HAJMO HERCEGOVINO- to mi je najgori momenat veceri!!!
S druge strane, dobili smo luksuzni apartman gratis,,,pola torte su "raznijeli" konobari...gosti su imali 50% popusta na sobe...nista specijalno...

Radije bih izabrala 4 sobe gospodje Safije, Veliku bastu ili PapeRMoon, jr vjeruj da je itekako bitan i ambijent!
hahahahahahahahahaha navijacka himna, boze sacuvaj
hvala za info :)
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#609 Re: Vjencanja - all about

Post by ZenaZbrkovima »

ahahahahah :lol: oplakah
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#610 Re: Vjencanja - all about

Post by Magarece_godine »

Dje cu trubace naci ? Trebaju mi deset minuta, samo da ulete na jednu svadbu :D Da sjebem mladence :D
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#611 Re: Vjencanja - all about

Post by incognito071 »

Planiramo najaviti vjencanje krajem ovog mjeseca (jula) a svadbu planiramo u prvoj sedmici oktobra. Zanima me da li je to dovoljno vremena unaprijed i hocemo li uletit u guzvu s terminima? Radi se o opstini novo sarajevo.

Ako ko ima kakva iskustva....
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#612 Re: Vjencanja - all about

Post by JanuaryJones »

Magarece_godine wrote:Dje cu trubace naci ? Trebaju mi deset minuta, samo da ulete na jednu svadbu :D Da sjebem mladence :D
Cigoši trubači su redovni pred opštinom Novi Grad, odeš u subotu i dogovoriš se s njima.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#613 Re: Vjencanja - all about

Post by Magarece_godine »

[youtube][/youtube]
JanuaryJones wrote:
Magarece_godine wrote:Dje cu trubace naci ? Trebaju mi deset minuta, samo da ulete na jednu svadbu :D Da sjebem mladence :D
Cigoši trubači su redovni pred opštinom Novi Grad, odeš u subotu i dogovoriš se s njima.
E pa ne bih toliko da sjebem mladence :-D al mozda je bas fora. .vidjecu ;-) hvala za info
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#614 Re: Vjencanja - all about

Post by Cherry-Cherry »

Savjet budućim nevjestama: ponesite haljinu, koju ćete nositi poslije vjenčanice, čak i ako nemate namjeru da se presvlačite. Može se desiti da se recimo torta nekim čudom prevrne na vas, konobar sa tacnom ili neki sličan baksuzluk. :o #samokažem
mc81
Posts: 11
Joined: 25/03/2015 12:17

#615 Re: Vjencanja - all about

Post by mc81 »

obisli smo grand, nismo nesto pretjerano odusevljeni pa smo pogled bacili i na hotel delminium. da li je neko nekad bio u hotelu delminium na vjencanju? kakva je usluga? hrana? prostor izgleda lijepo, klimatizirano je i prozracno. to nas je odbilo od granda, sala se osjeti na utajalost i da dim cigareta iz doba komunizma, dok se pusio filter 57 :)
kenokng
Posts: 2
Joined: 19/05/2012 09:07

#616 Re: Vjencanja - all about

Post by kenokng »

Pozdrav,
interesuje me jeli neko u nekom blizem vremenu organizovao ista u restoranu UNA u sklopu kampusa,svidja mi se ambijent,parkinga na pretek :lol: sad interesuje me hrana,gazda jeli ispostovao sve sto je i obecavao na pocetku,organizacija itd...kako prelista ovdje forum ima itekako onih koji su se razocarali u restorane....????hvala jos jednom
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#617 Re: Vjencanja - all about

Post by DiA 2005 »

kenokng wrote:Pozdrav,
interesuje me jeli neko u nekom blizem vremenu organizovao ista u restoranu UNA u sklopu kampusa,svidja mi se ambijent,parkinga na pretek :lol: sad interesuje me hrana,gazda jeli ispostovao sve sto je i obecavao na pocetku,organizacija itd...kako prelista ovdje forum ima itekako onih koji su se razocarali u restorane....????hvala jos jednom
Pisi mi u pp, reci cu ti par stvari na koje trebas obratiti paznju kod njih.
mc81
Posts: 11
Joined: 25/03/2015 12:17

#618 Re: Vjencanja - all about

Post by mc81 »

kakva iskustva imate sa organizacijom vjencanja u restoranu rimski most?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#619 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

Cura koju smo angazovali kao fotografa nam se ne javlja, dakle: POTREBAN FOTOGRAF!

Znam da je to pos'o al' nam ne pada na pamet davati 400+KM kad ne zelimo nikakve foto sutinge tipa drzimo natpise "His","Hers", "Just married"; krijemo se iza drveta lafo slatki i simpaticni, krenuli na putovanje sa starim koferom u fici, zaljubljeno se gledamo pored neke vodene povrsine...vec jednostavne fotografije nas, naseg dana i zvanica. Ima li ko takav?
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#620 Re: Vjencanja - all about

Post by CherryLips »

Nama je bio fotograf iz studija Edo i tata sa Skenderije,sad da me ubiješ ne mogu se sjetiti čovjeku imena. Možda Željko? Uglavnom,čovjek je super i profi,normalne cijene,bas nagodan i ljubazan. Doduše mi smo ga ranije ugovorili ali možeš probati. Mi zaista nikakvih zamjerki nismo imali,a tražili smo isto sto i ti. Sretno:)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#621 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

CherryLips wrote:Nama je bio fotograf iz studija Edo i tata sa Skenderije,sad da me ubiješ ne mogu se sjetiti čovjeku imena. Možda Željko? Uglavnom,čovjek je super i profi,normalne cijene,bas nagodan i ljubazan. Doduše mi smo ga ranije ugovorili ali možeš probati. Mi zaista nikakvih zamjerki nismo imali,a tražili smo isto sto i ti. Sretno:)

Hvala =)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#622 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

Na koju stranu ide kitnja kod ozenjenih/udatih? :D


P.S. Rijesila sam fotografa :D
vjetropirka
Posts: 289
Joined: 29/06/2012 22:01

#623 Re: Vjencanja - all about

Post by vjetropirka »

VenomousV wrote:Na koju stranu ide kitnja kod ozenjenih/udatih? :D


P.S. Rijesila sam fotografa :D
Na desnu stranu
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#624 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

vjetropirka wrote:
VenomousV wrote:Na koju stranu ide kitnja kod ozenjenih/udatih? :D


P.S. Rijesila sam fotografa :D
Na desnu stranu
Tenkju =)
vjetropirka
Posts: 289
Joined: 29/06/2012 22:01

#625 Re: Vjencanja - all about

Post by vjetropirka »

VenomousV wrote:
vjetropirka wrote:
VenomousV wrote:Na koju stranu ide kitnja kod ozenjenih/udatih? :D


P.S. Rijesila sam fotografa :D
Na desnu stranu
Tenkju =)
:thumbup: sretno :kiss:
Post Reply