Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
slatkusina
Posts: 121
Joined: 12/09/2006 15:42
Location: Sarajevo

#26 Re: Vjencanje

Post by slatkusina »

Moja kolegica je imala vjencanje u Feliniju (bivsi Amerikanac) i bilo je savrseno. Hrana predobra. Tortu je narucila iz slasticarne Azra (reforma) i super je torta izgledala. Svirali su joj neki tamburasi - mogu provjeriti i ljudi su svirali sve i zaista je bilo fenomenalno. Vjencanje je trajalo od 1 popodne do 12 navece. Ona je sama uredila restoran po zelji (baloni i cvijece).
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#27 Re: Vjencanje

Post by shipak »

Ja ti predlažem da tortu napraviš u slastičarni Kup, na dobrinji.
slatkusina
Posts: 121
Joined: 12/09/2006 15:42
Location: Sarajevo

#28 Re: Vjencanje

Post by slatkusina »

Ja sam imala tortu iz Kupa za moje vjencanje, bila je dobra ali Azrina je bila puno bolja:)))
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#29 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

E hvala ljudi.

Ovako...okvirno sam rijesila hranu i tortu... tako da sam stavila kvakicu pored toga:)

Jos uvijek sam u dilemi oko prostora... jer sam samo fokusirana na Centar i na to da ce biti relativno malo ljudi.

Zatim nisam sigurna sta uraditi sa muzikom? Iskreno u posljednje vrijeme nisam bila na nekim svadbama tako da ne znam kako to drugi rjesavaju, znam da su mi neki spominjali da uzmem dj-a ( to mi je bezveze jer bice pola starijih ljudi) zatim neku kombinaciju benta i trubaca...sto mi se i nije ucinilo lose ali nemam pojma ko dobro svira?

Isto tako gdje ima dobra cvjecara....cula sam da je cvjecara Kaktus dobra? Imate li vi neki prijedlog?
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#30 Re: Vjencanje

Post by beautyfool »

Bilo je raznih tema o Vjencanju i pripremama pa evo nasla sam neke , pregledaj mozda nadjes nesto korisno http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 23&t=53085, http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &sk=t&sd=a
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#31 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

Da, da citala sam...ima korisnih stvari ali vec ono sto se tamo raspravlja ja sam zavrsila.

Zezaju me muzika i prostor....uffff
slatkusina
Posts: 121
Joined: 12/09/2006 15:42
Location: Sarajevo

#32 Re: Vjencanje

Post by slatkusina »

kazem ti restoran felini, a za trubace bas cu pitati kolegicu kako se ovi zovu. Na njenom vjencanju je bilo djece od 10 godina do starijih osoba 70 godina i svi smo se super zabavljali jer ovi su nam super trubaci bili. Malo oni sviraju, malo felini pusti svoju muziku i sve tako.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#33 Re: Vjencanje

Post by suncica24 »

prostor: Zelena dolina kod Pionirske doline, fina ponuda hrane, imaju i svoje tamburase (jedini "narodnjaci" koje podnosim :D ), ali mozes dovesti 'svoj bend
pa onda, Light na Grbavici, slican stimung, samo malo veci prostor
Pa, kazu da je moguce organizovati vjencanje i u Hecco hotelu, prelijep pogled
Onda Bicakcic club, za izlazak je pogadno, ali za vjencanje je ok prostor
...

Sto se tice benda, mislim da ce ti to biti najveca muka, znam da su moji prijatelji noci probdjeli trazeci bend tih sposobnosti :D ...i...tesko :roll:
chockolino
Posts: 28
Joined: 18/02/2009 10:57

#34 Re: Vjencanje

Post by chockolino »

Za muziku Djuka Savic ako mozes doci do njega, sigurno ce zadovoljiti ukuse i kriterije svih generacija. Za cvijece, ako nemas problem sa susjednim entitetom - cvjecara "Krin" u TC "Tom" u Lukavici, mozes da pravis svoje kombinacije do mile volje, a dva do tri puta je jeftinije i ima mnogo vise izbora. Savjet: ako mozes proci bez torte u "Azri" bolje ti je (ima do 10 cm slaga, a u osnovi je obicna reform torta); ja sam svoju narucila u "Jadranki" i bila je odlicna :wink:
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#35 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

Za cvjecaru Krin sam cula da imaju super osoblje koje ti daja prostor da eksperimentises... ma meni je bitno samo da su tacni i da lijepo izgleda...
chockolino
Posts: 28
Joined: 18/02/2009 10:57

#36 Re: Vjencanje

Post by chockolino »

Ja sam bila prezadovoljna njihovim radom, sve je bilo na vrijeme, cak i ranije i izgledalo je krasno. Da nije tako, vjerovatno ih ne bih nikad nikome preporucila, a zadovoljit ce i one sa vrlo istancanim ukusom :wink: Meni su cak za ikebanu koja se stavlja na automobil nabavili dva bijela goluba koja su super uklopili u cijeli aranzman...Mislila sam da ce biti kicasto i jezila se od pomisli kako ce ispasti, a bilo je bas lijepo :thumbup: Korpe za cvjetice su prekrasne i budu jako lijepo uredjene, a bidermajer mozes izmisljati kakav god hoces, bice bogat, ukusno aranziran i moze dugo trajati.
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#37 Re: Vjencanje

Post by neprilagodjena »

tomyf wrote:Nisam bas zadovoljna agencijama koje su organizovale vjencanja mojih prijatelja, tako smo moj decko i ja odlucili svoje oraganizovati sami. Zovemo samo uzu obitelj i prijatelje tako da to organiziranje ne bi trebalo biti sada komplikovano.
Naravno super bi dosli neki vasi prijedlozi kao recimo:

Neki sladak prostor ( u Centru ) da se moze smjestiti bend i najvise 50 ljudi.
Najbolji bend koji svira sve i svasta ( posto ce generacijski spektar biti sirok ) ili da mi vi predlozite neke kombinacije?
Gdje imaju najbolju hranu ?
Tortu?
Kako ste rijesili problem darivanja? Mi bismo recimo voljeli naglasiti da ne zelimo "fizicko prisustvo poklona" vec ako nas i darivaju neka nam daju novac?- imate li iskustva sa tim.
Ako se sjetim jos nekih za sada bitnih stvari...dodam jos.

Sto se tice budjeta nismo ograniceni, ali posto je 50 ljudi planirano mislim da ne bi trebalo biti pretjerano. Znaci sve u granicama normale.

Uglavnom manje vise treba mi sve , pa ako nekome nije mrsko tipkati o svojim vjencanim dobrim i losim iskustvima samo naprijed.
Meni je svaki prijedlog dobrodosao

Hvala

Naglasite da zelite novac,ako je vas stid to svima reci onda reci roditeljima pa nek oni svima kazu.
Ako to ne uradis onda ces imati duple poklone :lol: :lol:
chockolino
Posts: 28
Joined: 18/02/2009 10:57

#38 Re: Vjencanje

Post by chockolino »

Potpisujem :thumbup: Nasi su gosti cak osjetili vidno olaksanje kad smo rekli "koverte", a ne pokloni. Prikupljeni novac smo lijepo ulozili u opremanje stana :wink: I na kraju, opet smo od ljudi koji su bili sprijeceni da dodju dobili xy-kompleta casa i kojekakvih nepotrepstina :D
irisica
Posts: 35
Joined: 13/03/2007 08:44
Location: Sarajevo

#39 Re: Vjencanje

Post by irisica »

Na Mojmilu imaš Cvjetni atelje " Vanda ". Bave se dekoracijom i aranžiranjem cvijeća, dekorisanjem automobila itd.imaju kataloge pa možeš odabrati šta želiš. Također jedini u Sarajevu imaju svadbeni program Ade iz Zagreba revere, pozivnice , konfete, presvlake za stolice itd, a i cijene su povoljne. Čula sam da taj atelje vode neki ljudi koji su vani učili aranžiranje.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18228
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40 Re: Vjencanje

Post by GandalfSivi »

Imas prostor dobar u Uniticu, onaj restoran gore negdje na 17om spratu, ili tako nesta. Za 50 ljudi je savrsen, a cini mi se da se nije tesko ni sa gazdom dogovoriti...
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#41 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

Meni je uvijek bio problem sta odnijeti nekome kao poklon na svadbu i naravno uvijek sam se odlucila za kovertu. Medjutim voljela bih to onako indirektno naglasiti, ali ljudi su takvi uvijek na kraju imas deset istih setova sudja, nepotrebnih stoljnjaka, tostera...

Sto se tice aranziranja mi cemo jedino imati dekoraciju prostora i naravno buket za mladu jer ce nam sve biti organizovano u jednom prostoru.
Pozivnice su bile prve zavrsene:)
Moram pogledati sve te salone cvijeca... jer tacno imam predstavu kako bi sve trebalo izgledati...
Ako vam padne jos neka "zgodna"opaska sto vam se ucinila greska ili neka super stvar na vasem ili tudjem vjencanju samo tipkajte. :) :) :-) :) :)

Beskrajno hvala :-)
User avatar
to sam ja
Posts: 605
Joined: 04/09/2008 10:29

#42 Re: Vjencanje

Post by to sam ja »

a sta mislis otici negdje u neku prodavnicu koja ti se svidja i napraviti spisak potencijalnih poklona to ostaviti naravski u prodavnici a zvanicama koje naravno zele nesto kupiti kao ono sjecanje bla,bla moze otici u tu prodavnicu... naravski paziti da budu pokloni od 20-2000 KM :D ...pa ko voli nek izvoli...ja sam recimo uzasno muhanata, imam veoma, vrlo cudan ukus i malo ko mi zna kupiti...zato ja volim reci gdje sam i sta vidjela a hebi ga ako ne moze ja se ne ljutim ...bolje mi je 20 km u koverti nego poklon od 100 koji mi se ne svidja :-)
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#43 Re: Vjencanje

Post by melb26sa »

Cvjecara Divina u UNITICu - tu smo uzeli moj buket. Imaju odlican izbor svega a i buket je trajao i trajao.
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#44 Re: Vjencanje

Post by Maybach »

Bila sam na jednoj svadbi u onom hotelu u kulovica ulici,i bilo je pravo ugodno,taman za manje svadbe,i hrana je bila ok,njihova,a mozes i svoje nesto.najvise mi se svidjeo bend jer je bio bas dobar,neki bend iz zenice.sviraju domacu muziku uglavnom,bas ono za sve generacije,imaju razne instrumente.i ovo je bila svadba sa uglavnom starijim gostima,i svi su plesali cijelo vrijeme.od balasevica,cole,filma,keme i svih nasih starih izvidjaca i grupa do mostar sevdaha i ostalih sevdalinki.bas jedna cool gradjanska svadba
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#45 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

to sam ja wrote:a sta mislis otici negdje u neku prodavnicu koja ti se svidja i napraviti spisak potencijalnih poklona to ostaviti naravski u prodavnici a zvanicama koje naravno zele nesto kupiti kao ono sjecanje bla,bla moze otici u tu prodavnicu... naravski paziti da budu pokloni od 20-2000 KM :D ...pa ko voli nek izvoli...ja sam recimo uzasno muhanata, imam veoma, vrlo cudan ukus i malo ko mi zna kupiti...zato ja volim reci gdje sam i sta vidjela a hebi ga ako ne moze ja se ne ljutim ...bolje mi je 20 km u koverti nego poklon od 100 koji mi se ne svidja :-)

Meni je ukus specifican tako da je najbolje da dobijemo u koverti kovanicu, kovanicu:)

Maybach wrote:Bila sam na jednoj svadbi u onom hotelu u kulovica ulici,i bilo je pravo ugodno,taman za manje svadbe,i hrana je bila ok,njihova,a mozes i svoje nesto.najvise mi se svidjeo bend jer je bio bas dobar,neki bend iz zenice.sviraju domacu muziku uglavnom,bas ono za sve generacije,imaju razne instrumente.i ovo je bila svadba sa uglavnom starijim gostima,i svi su plesali cijelo vrijeme.od balasevica,cole,filma,keme i svih nasih starih izvidjaca i grupa do mostar sevdaha i ostalih sevdalinki.bas jedna cool gradjanska svadba

Bilo bi dobro da nadjemo takav neki bend, jer je muzika jako bitna, cak meni i glavni segment cjelokupne svadbe. Kod nas je i starijih ljudi, i nase raje sa malom djecom tako da ocekujemo da ljudi znaju sve svirati.
Znate li slucajno koliko se krece sviranje jednog banda?
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#46 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

Ja vjerovatno svima zvucim kao sa marsa da sam pala ali da li znate gdje mogu naruciti balone?
To ne bih sama puhala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#47 Re: Vjencanje

Post by melb26sa »

tomyf wrote:Ja vjerovatno svima zvucim kao sa marsa da sam pala ali da li znate gdje mogu naruciti balone?
To ne bih sama puhala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kod moje prijateljice na svadbi su bili divni bijeli baloni - kao balon u balonu jedan satenski unutra i vani je bio kao prozirni sa zvjezdicama. Ovo je bilo u maju 2007 godine u Zavidovicima tako da ti ne znam reci gdje su nabavili balone. Mozda da proguglas zute strane BiH?
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#48 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

ajoj trebaju mi baloni:) ma guglala sam ali je sve van sarajeva neke firme...ne mogu da vjerujem da nema niti jedna firma koja ima web stranicu sa balonima u sarajevu...
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#49 Re: Vjencanje

Post by melb26sa »

tomyf wrote:ajoj trebaju mi baloni:) ma guglala sam ali je sve van sarajeva neke firme...ne mogu da vjerujem da nema niti jedna firma koja ima web stranicu sa balonima u sarajevu...
Mozda rade dostavu? Za sve se mozes dogovoriti u ovom vremenu kad ljudima treba business. :D
ozbiljna
Posts: 106
Joined: 13/03/2007 15:37

#50 Re: Vjencanje

Post by ozbiljna »

ja sam imala ove balone: http://harlequin.creativ.si/ba/ firma je zenicka ali rade svuda naravno.
Kaktus za cvijece - odlicni su i potpuno smo se razumijeli. sve u svemu, neskromno tvrdim da je to bilo najbolje vjencanje u BiH u prosloj godini ali ne dam detalje jer zelim da ostanem amoniman :P :lol:
sretno!!! :)
Post Reply