Viza za UAE

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Gauchos
Posts: 77
Joined: 05/06/2006 23:53
Location: Sarajevo

#1 Viza za UAE

Post by Gauchos »

Pozdrav

Da li neko ima iskustva sa putovanjem u UEA (Dubai).
Razmisljam da na odmor idem dole.
Necu da idem sa agencijama posto vec imam smjestaj.
Konkretno zanima me gdje izvaditi vizu za UAE posto kod nas nema njihove ambasade, koliko sam vidio najbliza je u Rimu.
Da li se moze dobiti viza preko agencije i sl.?
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Viza za UAE

Post by karanana »

izvini, nemam tacan odgovor za tebe, ali bih tebe htio da upitam, jesi li slucajno gledao cijene povratnih avio karata? ni mene ne interesuje cijeli aranzman nego samo povratna avio karta sarajevo-dubai-sarajevo.
bosancica2008
Posts: 26
Joined: 01/08/2008 12:43

#3 Re: Viza za UAE

Post by bosancica2008 »

Povratna karta Sa-Du-Sa s Turkish Airlinesom je oko 450 eura, zavisno od sezone.
AKo vec imas smjestaj u Du, pretpostavljam da vec imas nekoga ko ce ti srediti turisticku vizu dole, posalje ti je putem maila, ti je isprintas i pokazes na aerodromu. To je sve. Ako ides preko neke agencije, onda ce one to zavrsiti za tebe. Bila sam dole na odmoru, ako ti zatreba jos informacija, javi se. Poz.
Gauchos
Posts: 77
Joined: 05/06/2006 23:53
Location: Sarajevo

#4 Re: Viza za UAE

Post by Gauchos »

karanana wrote:izvini, nemam tacan odgovor za tebe, ali bih tebe htio da upitam, jesi li slucajno gledao cijene povratnih avio karata? ni mene ne interesuje cijeli aranzman nego samo povratna avio karta sarajevo-dubai-sarajevo.
Turkish Airlinesom karta za dvije osobe (povratna sa placenim taxama) na relacij Sarajevo-Stambol-Dubai je 987 eura u perodu 1.6-18.6.
bosancica2008 wrote:Povratna karta Sa-Du-Sa s Turkish Airlinesom je oko 450 eura, zavisno od sezone.
AKo vec imas smjestaj u Du, pretpostavljam da vec imas nekoga ko ce ti srediti turisticku vizu dole, posalje ti je putem maila, ti je isprintas i pokazes na aerodromu. To je sve. Ako ides preko neke agencije, onda ce one to zavrsiti za tebe. Bila sam dole na odmoru, ako ti zatreba jos informacija, javi se. Poz.
Znaci nemoram ganjati vizu odavde.
Imam dole prijatelje koji su me zvali, zanci oni mi trebaju dole srediti turisticku vizu i poslati mi je.
Hvala na informacijama
User avatar
van Basten
Posts: 7543
Joined: 21/09/2006 02:59

#5 Re: Viza za UAE

Post by van Basten »

a kada pada onaj period koji Turkish airlines reklamira na svojim plakatima -Dubai povratna već od 219€?

za vizu mislim da trebaš skenirati pasoš (kompletan od korica do korica mislim, jer npr ko ima pečat da je ulazio u Izrael, zabranjen mu je ulazak u UAE) i to poslati onim koji te zovu (ili agenciji ako ideš preko nje). Jedino ne znam kako se reguliše plaćanje ako vizu vadiš mimo agencije, 100 ili 120$ je viza. Pretpostavljam da ti domaćini dole to plate a ti s njima već prebiješ kako se dogovorite.

I ja sam planirao posjet Dubaiu pa sam se malo informisao... ali nisam išao tako da informacije ipak nisu iz sasvim prvre ruke
Pasha.car.aga
Posts: 38
Joined: 04/11/2010 00:43

#6 Re: Viza za UAE

Post by Pasha.car.aga »

Gauchos wrote:Pozdrav

Da li neko ima iskustva sa putovanjem u UEA (Dubai).
Razmisljam da na odmor idem dole.
Necu da idem sa agencijama posto vec imam smjestaj.
Konkretno zanima me gdje izvaditi vizu za UAE posto kod nas nema njihove ambasade, koliko sam vidio najbliza je u Rimu.
Da li se moze dobiti viza preko agencije i sl.?

I mene zanima to isto pitanje, planiram na godisnji u Dubai, ali mi se ne daje nikako agencijama tolike pare, jer su cijene preko agencija vece za duplo u odnosu da odem u hotel i uzmem sebi sobu... Ako neko zna kako se moze dobiti Visa za Dubai a da se ne putuje preko agencije neka napise... Hvala puno!
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: Viza za UAE

Post by drndalo »

Ako letis Emirates-om, oni ti srede vizu...
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#8 Re: Viza za UAE

Post by ladyada »

ima li ko da je otisao u dubai sa bosanskim pasosom i kakva su mu iskustva ........imam namjeru da odletim do tamo ,,,, :-) u septembru kad malo zahladi ........
astralsys
Posts: 12
Joined: 30/11/2009 14:53

#9 Re: Viza za UAE

Post by astralsys »

Znaci treba viza za BH gradjane. A zna li neko na aerodromu u Dubaiju ima li kakav hotel? Problem je sto ja treba da prenocim u odlasku i povratku u Dubaiju a BH gradjanima treba viza... :( Ima li neko kakav dobar savjet ili iskustvo?
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#10 Re: Viza za UAE

Post by Org »

Što se vize tiče, vizu ti kupuje neko (kod koga ideš) u turističkoj agenciji tamo, zapravo kupuje ti garanciju, mislim da je ok 25 eura, ja sam bio prije dvije godine, tako da ne znam koliko sad.
Što se hotela tiče, ima hotel blizu aerodroma 3,4 zvjezdice oko 100 KM skroz ok, solidan.
tamo hoteli od 3,4 zvjezdice mogu biti ok ali mogu biti i odron (zavisi od dijela grada, ako sam ja dobro shvatio), najbolje da za to tražiš preporuku ili hotel sa 5 zvjezdica.
probaću se sjetiti ovogu kojem sam ja bio pa javim...
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#11 Re: Viza za UAE

Post by Org »

zaboravih reći, vizu dobiješ mailom
astralsys
Posts: 12
Joined: 30/11/2009 14:53

#12 Re: Viza za UAE

Post by astralsys »

Ja sam u tranzitu.. Naredni dan hvatam let za dalje..
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#13 Re: Viza za UAE

Post by Dady »

astralsys wrote:Znaci treba viza za BH gradjane. A zna li neko na aerodromu u Dubaiju ima li kakav hotel? Problem je sto ja treba da prenocim u odlasku i povratku u Dubaiju a BH gradjanima treba viza... :( Ima li neko kakav dobar savjet ili iskustvo?
Hotel imas na airodromu u Terminalu3 (to je novi terminal mislim iskljucivo za TK letove)
Vizu bez problema dobijes na airodromu, mislim da je max 4 dana.
User avatar
alternativna
Posts: 168
Joined: 09/06/2011 15:47
Location: u Njegovom hladu

#14 Re: Viza za UAE

Post by alternativna »

Treba svakom viza, ne samo bh. gradjanima. Ja imam pasos jedne EU-zemlje pa i meni treba viza, no dobijem je u avionu.
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#15 Re: Viza za UAE

Post by ladyada »

ja sam dobila vizu sitno ostalo pa odoh ......... :-D
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#16 Re: Viza za UAE

Post by ema_ »

ladyada wrote:ja sam dobila vizu sitno ostalo pa odoh ......... :-D

:thumbup: :thumbup: Obavezno napiši iskustvo na temi putovanja ;-)
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#17 Re: Viza za UAE

Post by Entropio »

Ima li neko konkretne i svježe informacije na ovu temu? Gdje se tačno obratiti ako želim da odem na odmor u Dubai (solo aranžman, nije agencija)?
immuno
Posts: 2026
Joined: 07/04/2010 11:05

#18 Re: Viza za UAE

Post by immuno »

ladyada wrote:ima li ko da je otisao u dubai sa bosanskim pasosom i kakva su mu iskustva ........imam namjeru da odletim do tamo ,,,, :-) u septembru kad malo zahladi ........
ja prosle hefte dosla iz Dubaia,nazalost nemogu vam reci za vize jer nisma isla sa bosanskim pasosem a sto se tice vremena kad -onda februar ako zelis samo grad posjetiti obici a ako zelis uz to da se i kupas onda mart april.Sto se tice septembra on je jos uvijek jako topao a oktobar i novembar je velika sparina koja ubija.Ja licno sam isla u obilazak jedino sto sam "kupila" su mojoj djeci i meni sjecanja za zivot.Ovako steka cigara je 15 eura nenosite cigare ako pusite,Taxi je jeftin samo oni sto voze OD aerodroma start im je svima 25 dirhama sto je oko 5 eura a ima metro ili podzemna zeljeznica,kurs euro dirham je ca 1euro=4,7 dirhama.Hrana je super samo pazite moze vam se desiti da ostanete gladni jer nema imbisa-lokala brze hrane al su im restorani super.U trznim centrima se moze super jesti tamo se moze naci Pizza-Hutt.Obavezno probajete napitak od limuna i svjeze nane sa ledom supeeer.
Obici obavezno stari Dubai,bazare-souk zlata,zacina tekstila,shoping centre ja sam obisla al kao sto rekoh kupovina me nije interesovala jer versace i prada mene ne privlace toliko da bas to moram kupiti.Burj-Khalifa...i sve ostale tornjeve zaista vrijedi vidjeti a posebno sou na vodi to je velicanstveno.Otidjite obavezno u hotel Mirag na prvoj kapiji (chek-point) ce vam reci da nemozete uci i morate jos malo pjehe a onda ljepota koju ni na filmu nisam vijdela.Ko voli bijesna auta bolje mu je da neide jer tamo niko nevoza golfa al zato rols-rojs,bentlley( ili kao se pise)porsche,bmw najnoviji djipovi naravno,mercedes ko igracke ...Mi smo bili u hotelu Arabia-courtyard preko puta muzeja grada (inace jedinog muzeja) bili prezadovoljni imali smo vodu flasiranu svaki dan,kafu caj ( u sobi da napravis) zdjelu voca kao dobrodoslica bili smo prezadovoljni.Pogledajte na internetu travel24.com tamo imate jako povoljno hotele u Dubaiu mi nismo isli preko agencije i ustedili smo sigurno dosta novca jer kad sam cekiras sve direktno je puno bolje ...eto ako imate jos kakvih pitanja a mgu odgovoriti vrlo rado ja mi smo letili sa Qatarom i presjedali smo u Dohi takodje super kompanija.
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#19 Re: Viza za UAE

Post by Better Man »

van Basten wrote:a kada pada onaj period koji Turkish airlines reklamira na svojim plakatima -Dubai povratna već od 219€?

za vizu mislim da trebaš skenirati pasoš (kompletan od korica do korica mislim, jer npr ko ima pečat da je ulazio u Izrael, zabranjen mu je ulazak u UAE) i to poslati onim koji te zovu (ili agenciji ako ideš preko nje). Jedino ne znam kako se reguliše plaćanje ako vizu vadiš mimo agencije, 100 ili 120$ je viza. Pretpostavljam da ti domaćini dole to plate a ti s njima već prebiješ kako se dogovorite.

I ja sam planirao posjet Dubaiu pa sam se malo informisao... ali nisam išao tako da informacije ipak nisu iz sasvim prvre ruke
Kolega s posla ima sestru Dubailu i planira ici sa zenom i djecom. Ne treba skenirati pasos od korica do korica, vec samo prvu stranu gdje je slika i drugi podaci.
AF81
Posts: 143
Joined: 25/11/2009 15:07

#20 Re: Viza za UAE

Post by AF81 »

Isla sam ja krajem novembra i uopste nije vlaga..sta vise idealna je temperatura, tako da se moze i kupati, a navece komotno se moze obuci neki tanji dzempercic..vlaga im je najveca na ljeto, kad se ne moze disati..samo sto su nasi ljudi naopaki pa idu tamo kad je ljeto umjesto da idu na jesen - zimu :-) ..
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#21 Re: Viza za UAE

Post by jaca-maca »

Ja sam mislila da idem s momkom u Dubai. Sami cemo naci hotel i avio kartu.

Zanima me kako da dobijemo vizu ako nemamo nikoga tamo tj. idemo u hotel. Da li nam hotel moze obezbjediti vizu?

Takodje, je li dozvoljeno osobama koje nisu u braku da putuju zajedno u Dubai???
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#22 Re: Viza za UAE

Post by Entropio »

.
Target2010
Posts: 66
Joined: 08/10/2011 13:11

#23 Re: Viza za UAE

Post by Target2010 »

Pozz svima,

Treba mi informacija .... i bilo bi mi drago kada bi neko odgovorio...

zelim ici za Dubai na nekih 7 dana sa Air Serbia/Etihad (Sarajevo-BEograd-AbuDhabi-Beograd-Sarajevo)... i viza se moze dobiti u njihovom aranzmanu. Ja sam prije koristio tu uslugu dobivanja vize za UAE preko Etihada ili Emirates Airlinesa, ali to su bile samo tranzitne vize na neka 2-3 dana jer sam isao na dalje azijske destinacije.
No sada idem samo na 7 dana i to samo u UAE (dakle bez nekog dodatnog putovanja ka aziji, tj. nije transfer), da li oni i u ovom slucaju organizuju vizu za tebe ako imam confirmed return ticket od Etihad Airwaysa. Imal' neko iskustva s tim? ...

A jos bolje ako neko ima iskustva kao putnik sa Air Serbia / Etihad .

A ne moram naglasavat' da imam bosanski pasos ;-) ..

Unaprijed zahvalan,

IC
kokolina
Posts: 219
Joined: 03/12/2006 15:55
Location: mostar

#24 Re: Viza za UAE

Post by kokolina »

zna li miko reći kolkojetrenutna cijena vize za emirate?
ova ponuda mi se ne čini loša
DUBAI
PERIOD PUTOVANJA: 23.02.2015. – 23.04.2015.
PERIOD PRODAJE: 19.01.2015. - 23.01.2015.
*Ponuda ne važi za sljedeći period: 31.Mart do 13.April 2015.
CIJENA: 888,00 KM
Aranžman: 5 dana / 4 noćenja sa mogućnošću produženja boravka u Dubaiju na 7 ili 11 noćenja
Smještaj u hotelima GOLDEN TULIP AL THANYA 4* i GOLDEN TULIP AL BARSHA 4*LUX
*Mogućnost smještaja i u drugim hotelima na upit.
Direktni letovi iz Sarajeva za Dubai su petkom i ponedjeljkom:
- Sarajevo - Dubai 13:50 - 22:00
- Dubai - Sarajevo 09:45 - 13:00
Cijena uključuje:
• Avio karta Sarajevo-Dubai-Sarajevo, besplatan prtljag 20kg + ručni 7kg, topli obrok na letu,
• Aerodromske takse,
• Hotelski smještaj u hotelu sa 4*, usluga noćenje/doručak
• Transfer aerodrom - hotel-aerodrom
• Usluge vodića u UAE
Cijena ne uključuje:
• Viza za UAE
• Boravišna taksa koja se plaća direktno u hotelu i iznosi od 2 - 4 EUR po danu/po sobi, ovisno o kategoriji hotela
• Putničko zdravstveno osiguranje, nije obavezno ali se preporučuje
*** Napomena: Cijena aranžmana za 7 ili 11 noćenja na upit.

sama karta iz SA je oko 750 KM kolko sam ja uspjela vidjeti

EDIT: evo ponude do petka u ponoć za 198 eura povratna karta za Dubai
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#25 Re: Viza za UAE

Post by una_bo »

http://ednrd.ae/

ovo ti je link gdje mozes provjeriti koliko kosta viza, ali prije toga mislim da moras od hotela dobiti potvrdu da si rezervisao.

imas metro mislim od al barshe (pitaj koja la barsha imaju 3), iako je to blizu marine, ja kupujem silver card, to je 25 dirhama, a na racunu dobijes 19 dirhama.

ovo je super ponuda.
Post Reply