Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#5301 Re: Viza za Njemacku

Post by TDK-90 »

skafiskafsnjak wrote: 22/05/2022 04:29
belfy wrote: 22/05/2022 01:34

ako...
Pravilo je da ne ne moze... Ali pustaju. Zato sam rekao prvo zustimmung, pa tek onda otkaz.
Znam bar 5 ljudi sto su promjenili.
Da, novo je sto ni nakon 2 godine ne mozes vise bez zustimmunga ( oni koji su vizu dobili u 2020 mislim), ali da se posao promijeniti moze , moze :thumbup:
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#5302 Re: Viza za Njemacku

Post by W0rM »

skafiskafsnjak wrote: 21/05/2022 21:24
W0rM wrote: 21/05/2022 20:37 Pitanja u vezi vize za ZB. Sta moram uraditi prije nego krenem iz BiH. Sta moram uraditi u Njemacku kada dodjem? Nakon koliko mogu promijeniti poslodavca?
Pa ja nisam nis specijalno u BiH uradio... :mrgreen:
A u Njemackoj.... Prvo ide prijava u opstini gdje ces boraviti.

Kad dobijes potvrdu, onda ide racun u banci i.ostale stvari...nista komplikovano. Samo.prijavu uradis cim.dodjes.

U koji grad ides?
Hvala @skafiskafsnjak. Sutra aBd treba da podignem vizu. Idem u Isny.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#5303 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

TDK-90 wrote: 22/05/2022 12:59
skafiskafsnjak wrote: 22/05/2022 04:29

Pravilo je da ne ne moze... Ali pustaju. Zato sam rekao prvo zustimmung, pa tek onda otkaz.
Znam bar 5 ljudi sto su promjenili.
Da, novo je sto ni nakon 2 godine ne mozes vise bez zustimmunga ( oni koji su vizu dobili u 2020 mislim), ali da se posao promijeniti moze , moze :thumbup:
upravo tako. pravilo je da ne moze, a sve zavisi od odluke ureda za strance. u vecim gradovima cesce prolazi. u manjim sredinama bas i ne. i, upravo tako, i nakon dvije godine ti ne dozvole promjenu bez zustimmunga... cak i ako pri produzenju vize trazis da tako dalje ne bude (licno iskustvo, a ne preko prijatelja), nego ti uvale i zelenu karticu. na mojoj su samo napisali da ne mogu raditi kao selbstendig, ali mi je svejedno uvalili.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5304 Re: Viza za Njemacku

Post by escobar__ »

Je li to da ne može ni poslije dvije godine vrijedi samo za ZB odredbu ili za sve vize (konkretno me interesuje u vezi vize u svrhu priznavanja stručnog obrazovanja (djelimično priznata diploma))?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5305 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

belfy wrote: 22/05/2022 21:26
TDK-90 wrote: 22/05/2022 12:59

Da, novo je sto ni nakon 2 godine ne mozes vise bez zustimmunga ( oni koji su vizu dobili u 2020 mislim), ali da se posao promijeniti moze , moze :thumbup:
upravo tako. pravilo je da ne moze, a sve zavisi od odluke ureda za strance. u vecim gradovima cesce prolazi. u manjim sredinama bas i ne. i, upravo tako, i nakon dvije godine ti ne dozvole promjenu bez zustimmunga... cak i ako pri produzenju vize trazis da tako dalje ne bude (licno iskustvo, a ne preko prijatelja), nego ti uvale i zelenu karticu. na mojoj su samo napisali da ne mogu raditi kao selbstendig, ali mi je svejedno uvalili.
Iz prve ruke..hoces da kazes da ja lazem?
Pa sta ima veze sto ne mozes bez zustimmunga ? Ti si izjavio da ne smeta ... :lol:
Zelenu karticu? Mislis Zusatzblatt zum Aufenthaltstitel?

Strucnjak.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#5306 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

skafiskafsnjak wrote: 22/05/2022 21:58
belfy wrote: 22/05/2022 21:26

upravo tako. pravilo je da ne moze, a sve zavisi od odluke ureda za strance. u vecim gradovima cesce prolazi. u manjim sredinama bas i ne. i, upravo tako, i nakon dvije godine ti ne dozvole promjenu bez zustimmunga... cak i ako pri produzenju vize trazis da tako dalje ne bude (licno iskustvo, a ne preko prijatelja), nego ti uvale i zelenu karticu. na mojoj su samo napisali da ne mogu raditi kao selbstendig, ali mi je svejedno uvalili.
Iz prve ruke..hoces da kazes da ja lazem?
Pa sta ima veze sto ne mozes bez zustimmunga ? Ti si izjavio da ne smeta ... :lol:
Zelenu karticu? Mislis Zusatzblatt zum Aufenthaltstitel?

Strucnjak.
vec sam ti rekao da se ne zelim prepucavati sa tobom. idi smaraj nekog drugog hljeba ti. ja sam svoje jasno napisao bez da sam te igdje pomenuo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5307 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Humanitarac :lol:
Ne bih se ni ja prepucavao da sam se provalio
castro166
Posts: 3
Joined: 15/08/2013 22:08

#5308 Re: Viza za Njemacku

Post by castro166 »

Nakon ovomjesecnog izvlacenja nisam dobio nikakvu obavijest na email, prosli mjesec uredno stigla odbijenica ?? :skoljka: neko slicno iskustvo
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#5309 Re: Viza za Njemacku

Post by aka Enki »

castro166 wrote: 23/05/2022 17:08 Nakon ovomjesecnog izvlacenja nisam dobio nikakvu obavijest na email, prosli mjesec uredno stigla odbijenica ?? :skoljka: neko slicno iskustvo
Od pocetkaa godine, 2 puta dosla odbijenica, jednom u Januaru u sedmici izvlacenja(petak bio), i u Martu zadnji dan u mjesecu tj. tridesetprvog dosla odbijenica.
Februar, April nista i evo Maj isto nista pa ako ne dobijes do kraja mjeseca neka te ne iznenadjuje.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5310 Re: Viza za Njemacku

Post by boshniak »

Ima i na izvlacenju muljaza. Evo prijatelj koji radi u sloveniji izvucen odma kad je htio da predje u njemacku na vizu. U njemackoj firmi mu rekli da se javi kad bude htio vizu. Ja nisam vjerovao dok nisam vidio, izvucen po pravililu zapadnog bakana isti mjesec kad je predao i javio u firmu. Drugi slucaj, muz i zena izvuceni istovremeno, na isti dan im termin. Vjerujem da je vecina izvucenih slucajno ali ima sigurno i tu nekih miljaza.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#5311 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

skafiskafsnjak wrote: 23/05/2022 04:11 Humanitarac :lol:
Ne bih se ni ja prepucavao da sam se provalio
provalio, a? :lol: jedini koji se provalio si ti. ali ti si neki poseban slucaj pametnjakovica, jel da? ja kada sam pitao sto smeta Zusatzblatt ti nista nisi kontao, a sada sam govoris kako ne smeta "jer prolazi". isto kao sto sam ranije pisao Zusatzblatt onima kojima je bilo potrebno, ali me ne iznenadjuje da ne kontas zahebanciju oko "uvaljivanja i zelene kartice". vjerujem i da si vise puta morao provjeriti da li si ispravno napisao... zato i izbjegavam pricu sa tobom. vjerujem da ces vremenom nadoci od price "znam ja njih pet sto su guzili i jest dobro" do nekih pametnijih. do tada ne bih da se valjam u blatu sa tobom. imao sam i previse kontakata sa takvima, pa naucio iz licnog iskustva. a ti nastavi sa tim djecijim pokusajima prozivanja humanitarcem ili strucnjakom...

mada mi jos uvijek nije sasvim jasno sto se uvijek javljas na moje postove... neka opsesija ili nesto drugo?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5312 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

belfy wrote: 24/05/2022 22:08
skafiskafsnjak wrote: 23/05/2022 04:11 Humanitarac :lol:
Ne bih se ni ja prepucavao da sam se provalio
provalio, a? :lol: jedini koji se provalio si ti. ali ti si neki poseban slucaj pametnjakovica, jel da? ja kada sam pitao sto smeta Zusatzblatt ti nista nisi kontao, a sada sam govoris kako ne smeta "jer prolazi". isto kao sto sam ranije pisao Zusatzblatt onima kojima je bilo potrebno, ali me ne iznenadjuje da ne kontas zahebanciju oko "uvaljivanja i zelene kartice". vjerujem i da si vise puta morao provjeriti da li si ispravno napisao... zato i izbjegavam pricu sa tobom. vjerujem da ces vremenom nadoci od price "znam ja njih pet sto su guzili i jest dobro" do nekih pametnijih. do tada ne bih da se valjam u blatu sa tobom. imao sam i previse kontakata sa takvima, pa naucio iz licnog iskustva. a ti nastavi sa tim djecijim pokusajima prozivanja humanitarcem ili strucnjakom...

mada mi jos uvijek nije sasvim jasno sto se uvijek javljas na moje postove... neka opsesija ili nesto drugo?
Zasto lazes?
Ja sam rekao da sam ukinuo Zustimmung nakon 24 platne i onda si se ti javio i rekao zasto smeta... MENI si replicirao,.a ne nekome drugome. Takodjer si napisao da ne treba zustimmung za nebenjob.
Ma da, to si se sve zezao.... :skoljka:

Nebitno kome treba ili ne treba, bolje da ne treba nikome... Osim.tebi :lol:

Ne repliciraj, valjaj se sam u blatu :-)
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1584
Joined: 11/06/2011 07:36

#5313 Re: Viza za Njemacku

Post by Kiki_Musampa »

Moze li se donijeti ugovor na npr kuchenaushilfe u NRW, a kada se dobije posao,otici u drugu pokrajinu odmah ,i uzeti drugi posao,Paketzusteller?
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5314 Re: Viza za Njemacku

Post by ma_zdra'o »

Da li ima neko ko je nedavno dobio vizu MINT blue card?
Ambasada nije trazila dodatne dokumente i proslo je 7 dana vec. Papiri su predati bez predsaglasnosti agencije za rad pa me zanima koliko se ceka otprilike u zadnje vrijeme (ukoliko ima neko ko je svjeze dobio vizu)?

Koliko vidim neko dobije za par dana...neko za mjesec :(
Meni je svaki dan kao godina.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#5315 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

skafiskafsnjak wrote: 24/05/2022 22:46
belfy wrote: 24/05/2022 22:08

provalio, a? :lol: jedini koji se provalio si ti. ali ti si neki poseban slucaj pametnjakovica, jel da? ja kada sam pitao sto smeta Zusatzblatt ti nista nisi kontao, a sada sam govoris kako ne smeta "jer prolazi". isto kao sto sam ranije pisao Zusatzblatt onima kojima je bilo potrebno, ali me ne iznenadjuje da ne kontas zahebanciju oko "uvaljivanja i zelene kartice". vjerujem i da si vise puta morao provjeriti da li si ispravno napisao... zato i izbjegavam pricu sa tobom. vjerujem da ces vremenom nadoci od price "znam ja njih pet sto su guzili i jest dobro" do nekih pametnijih. do tada ne bih da se valjam u blatu sa tobom. imao sam i previse kontakata sa takvima, pa naucio iz licnog iskustva. a ti nastavi sa tim djecijim pokusajima prozivanja humanitarcem ili strucnjakom...

mada mi jos uvijek nije sasvim jasno sto se uvijek javljas na moje postove... neka opsesija ili nesto drugo?
Zasto lazes?
Ja sam rekao da sam ukinuo Zustimmung nakon 24 platne i onda si se ti javio i rekao zasto smeta... MENI si replicirao,.a ne nekome drugome. Takodjer si napisao da ne treba zustimmung za nebenjob.
Ma da, to si se sve zezao.... :skoljka:

Nebitno kome treba ili ne treba, bolje da ne treba nikome... Osim.tebi :lol:

Ne repliciraj, valjaj se sam u blatu :-)
ovdje si jedini ti koji laze. nisam se tebi javio nego onom sto je tebi bio odgovorio i tada sam pitao zasto VAM smeta. dakle ne tebi licno. ti vise ne znas ni gdje si supalj... poslije ces pricati i da sam ti ovdje prvi odgovorio bezbeli. zaista ne znam zasto imas i dalje poriv da mi odgovaras. evo ja cu se sloziti sa ovim da ti vise ne repliciram, ako napokon i ti prestanes da meni repliciras sto sam te vec vise puta lijepo zamolio...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5316 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

:lol:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#5317 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

:roll: :-)
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#5318 Re: Viza za Njemacku

Post by aka Enki »

aka Enki wrote: 23/05/2022 20:30
castro166 wrote: 23/05/2022 17:08 Nakon ovomjesecnog izvlacenja nisam dobio nikakvu obavijest na email, prosli mjesec uredno stigla odbijenica ?? :skoljka: neko slicno iskustvo
Od pocetkaa godine, 2 puta dosla odbijenica, jednom u Januaru u sedmici izvlacenja(petak bio), i u Martu zadnji dan u mjesecu tj. tridesetprvog dosla odbijenica.
Februar, April nista i evo Maj isto nista pa ako ne dobijes do kraja mjeseca neka te ne iznenadjuje.
Evo jutros dosla obavijest da nije to to.
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#5319 Re: Viza za Njemacku

Post by W0rM »

Pitanje za raju koja su ve u De.
Dosao sam hvala Bogu, medjutim, ne mogu se prijaviti na adresu gdje yivim (gazda ne dozvoljava) koje su mi alternative?
tuitamo
Posts: 361
Joined: 14/04/2013 00:35

#5320 Re: Viza za Njemacku

Post by tuitamo »

ma_zdra'o wrote: 25/05/2022 18:19 Da li ima neko ko je nedavno dobio vizu MINT blue card?
Ambasada nije trazila dodatne dokumente i proslo je 7 dana vec. Papiri su predati bez predsaglasnosti agencije za rad pa me zanima koliko se ceka otprilike u zadnje vrijeme (ukoliko ima neko ko je svjeze dobio vizu)?

Koliko vidim neko dobije za par dana...neko za mjesec :(
Meni je svaki dan kao godina.
Nemas brige ako je blue card.
tuitamo
Posts: 361
Joined: 14/04/2013 00:35

#5321 Re: Viza za Njemacku

Post by tuitamo »

W0rM wrote: 31/05/2022 13:07 Pitanje za raju koja su ve u De.
Dosao sam hvala Bogu, medjutim, ne mogu se prijaviti na adresu gdje yivim (gazda ne dozvoljava) koje su mi alternative?
Alternativa je promijeniti smjestaj.
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#5322 Re: Viza za Njemacku

Post by W0rM »

tuitamo wrote: 31/05/2022 13:09
W0rM wrote: 31/05/2022 13:07 Pitanje za raju koja su ve u De.
Dosao sam hvala Bogu, medjutim, ne mogu se prijaviti na adresu gdje yivim (gazda ne dozvoljava) koje su mi alternative?
Alternativa je promijeniti smjestaj.
Genijalno, evo da mi nisi rekao ne bih ni znao... haj sad idid pametuj nekom drugom
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#5323 Re: Viza za Njemacku

Post by Grom0X »

W0rM wrote: 31/05/2022 13:07 Pitanje za raju koja su ve u De.
Dosao sam hvala Bogu, medjutim, ne mogu se prijaviti na adresu gdje yivim (gazda ne dozvoljava) koje su mi alternative?
Imas pp druze.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#5324 Re: Viza za Njemacku

Post by cassius »

Koliko je moguce ko IT struka otici ako neko nema diplome a da ima poslodavca koji bi ponudio posao ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5325 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

W0rM wrote: 31/05/2022 13:07 Pitanje za raju koja su ve u De.
Dosao sam hvala Bogu, medjutim, ne mogu se prijaviti na adresu gdje yivim (gazda ne dozvoljava) koje su mi alternative?
Cekaj, kako ti ne da?
Neces neprijavljen biti tu....
Jeste potpisali ugovor?
Post Reply