Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#4676 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

AsAmHa wrote: 21/09/2021 22:22
deogest wrote: 16/09/2021 13:31 Jaran mi sjedio 3 sata 1 sept, ustao u 8 ujutru, cekao do 11h, otvorili na 3 minute prijavu termina i zatvorili. :lol:
[/quote

Pozdrav

Koliko sam shvatio za termin se aplicira prvi radni dan u mjesecu,ali koliko čujem to traje par minuta, pitanje je kako mi znamo tačno trenutak kad se može poslati zahtjev? Ima neka obavijest ili ti dozvole pristup da ideš dalje ili kako već?
Bio bih ti zahvalan ako odgovoriš.
Hvala unaprijed
Dan dva ranije se sazna koji dan i u koliko sati pustaju termine. Bude i po FB grupama. Kada se sazna, odes na
https://service2.diplo.de/rktermin/exte ... ealmId=412
I udaras po refreshu dok se ne ukaze katergorija ZB. Onda brzom brzinom pounjavas i to je to. Obrati paznju da svi podaci budu ispravno ispunjeni.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#4677 Re: Viza za Njemacku

Post by pelcer224 »

Kakva su iskustva sa agencijom Job step za posao?
Nude posao servisnog tehnicara u Njemackoj ali ne govore o cemu se radi dok se ne dodje na razgovor.
Ranije su nudili poslove internet montazera, a sada servisnog tehnicara. Da li je isti posao u pitanju?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3663
Joined: 23/04/2011 12:21

#4678 Re: Viza za Njemacku

Post by Mr.Sojic »

pelcer224 wrote: 23/09/2021 14:35 Kakva su iskustva sa agencijom Job step za posao?
Nude posao servisnog tehnicara u Njemackoj ali ne govore o cemu se radi dok se ne dodje na razgovor.
Ranije su nudili poslove internet montazera, a sada servisnog tehnicara. Da li je isti posao u pitanju?
Nemam sa njima iskustvo.
Ali nuditi pisao bez opisa posla je :?

Ovo kako zvuci moze se biti servisni tehnicar za pokretne wc ali i servisni tehnicar za pc.

Ludost od oglasa.

Nadam se da je za pc :thumbup:

Kolega zivim u Austriji i znam sta ti govorim, nemoj se sta ljutiti.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#4679 Re: Viza za Njemacku

Post by pelcer224 »

Mr.Sojic wrote: 23/09/2021 14:43
pelcer224 wrote: 23/09/2021 14:35 Kakva su iskustva sa agencijom Job step za posao?
Nude posao servisnog tehnicara u Njemackoj ali ne govore o cemu se radi dok se ne dodje na razgovor.
Ranije su nudili poslove internet montazera, a sada servisnog tehnicara. Da li je isti posao u pitanju?
Nemam sa njima iskustvo.
Ali nuditi pisao bez opisa posla je :?

Ovo kako zvuci moze se biti servisni tehnicar za pokretne wc ali i servisni tehnicar za pc.

Ludost od oglasa.

Nadam se da je za pc :thumbup:

Kolega zivim u Austriji i znam sta ti govorim, nemoj se sta ljutiti.
To je to. Moze biti tehnicar za klime, centralno grijanje ili nesto trece. Na taj nacin informisanja vrijeme gube i oni i kandidati.
Jasno mi je da kriju poslodavca i uslove jer to je njihova racunica u radu i to shvatam, ali opis posla da kriju e to ne shvatam.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3663
Joined: 23/04/2011 12:21

#4680 Re: Viza za Njemacku

Post by Mr.Sojic »

pelcer224 wrote: 23/09/2021 14:45
Mr.Sojic wrote: 23/09/2021 14:43
Nemam sa njima iskustvo.
Ali nuditi pisao bez opisa posla je :?

Ovo kako zvuci moze se biti servisni tehnicar za pokretne wc ali i servisni tehnicar za pc.

Ludost od oglasa.

Nadam se da je za pc :thumbup:

Kolega zivim u Austriji i znam sta ti govorim, nemoj se sta ljutiti.
To je to. Moze biti tehnicar za klime, centralno grijanje ili nesto trece. Na taj nacin informisanja vrijeme gube i oni i kandidati.
Jasno mi je da kriju poslodavca i uslove jer to je njihova racunica u radu i to shvatam, ali opis posla da kriju e to ne shvatam.
Iskustvo mi kaze, NIKAKVE firme koje iznajmljuju radnike.

Samo DIREKTNO U FIRMU.

Ako ti nije daleko, ne kosta te nista da odes i dobijes info.

Mozda se javi neko ko ima vise info.

U svakom slucaju SRETNO.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#4681 Re: Viza za Njemacku

Post by pelcer224 »

Mr.Sojic wrote: 23/09/2021 14:49
pelcer224 wrote: 23/09/2021 14:45

To je to. Moze biti tehnicar za klime, centralno grijanje ili nesto trece. Na taj nacin informisanja vrijeme gube i oni i kandidati.
Jasno mi je da kriju poslodavca i uslove jer to je njihova racunica u radu i to shvatam, ali opis posla da kriju e to ne shvatam.
Iskustvo mi kaze, NIKAKVE firme koje iznajmljuju radnike.

Samo DIREKTNO U FIRMU.

Ako ti nije daleko, ne kosta te nista da odes i dobijes info.
Nisi me shvatio. U tome i jeste poenta moje price. Prvo sto treba da pomisle da nisu svi iz Sarajeva.
TLOP
Posts: 294
Joined: 23/01/2020 11:12

#4682 Re: Viza za Njemacku

Post by TLOP »

Kakva je procedura oko plave karte, ako ja nadjem poslodavca sta dalje radim, jel se samo javim ambasadi za termin plave karte ili sta?? Jel i tu treba ugovor potpisan imat
lucatoni05
Posts: 183
Joined: 13/05/2013 12:47

#4683 Re: Viza za Njemacku

Post by lucatoni05 »

TLOP wrote: 23/09/2021 14:51 Kakva je procedura oko plave karte, ako ja nadjem poslodavca sta dalje radim, jel se samo javim ambasadi za termin plave karte ili sta?? Jel i tu treba ugovor potpisan imat
Treba imati ugovor potpisan. Ovdje mozete vidjeti koje sve dokumente treba pripremiti i koji su uvjeti oko plate https://sarajewo.diplo.de/blob/2303814/ ... --data.pdf
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#4684 Re: Viza za Njemacku

Post by relax11 »

Pozdrav raja

Planiram ici aBd za Njemacku da gore okusam srece tj da nadem posao i pocnem raditi gore. Ja sam upucen koliko toliko pa da probam jos prikupit informacija ko bolje zna. Citao sam neke stare postove da trebam dobiti znaci ugovor od poslodavca da bi ovde predao za vizu, zanima me par stvari da li treba certifikat za takvu vizu da li traze u ambasadi, da li mogu dobiti ugovor od nekih firmi kao sto su dhl, mc donalds, neke trgovine i tako to poceo bi lagano od toga. Hvala svima na odgovorima.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#4685 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

relax11 wrote: 25/09/2021 14:19 Pozdrav raja

Planiram ici aBd za Njemacku da gore okusam srece tj da nadem posao i pocnem raditi gore. Ja sam upucen koliko toliko pa da probam jos prikupit informacija ko bolje zna. Citao sam neke stare postove da trebam dobiti znaci ugovor od poslodavca da bi ovde predao za vizu, zanima me par stvari da li treba certifikat za takvu vizu da li traze u ambasadi, da li mogu dobiti ugovor od nekih firmi kao sto su dhl, mc donalds, neke trgovine i tako to poceo bi lagano od toga. Hvala svima na odgovorima.
Certifikat ti treba samo pflege npr.
Za DHL i takve poslove ne trebas. A npr da bi za dhl kreno radit, moras doc u Deu par dana. Probni dan itd.

Kad dobijes ugovor, onda cekas pocetak mjeseca ili kad vec da ugrabis termin.
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#4686 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

skafiskafsnjak wrote: 25/09/2021 14:23
relax11 wrote: 25/09/2021 14:19 Pozdrav raja

Planiram ici aBd za Njemacku da gore okusam srece tj da nadem posao i pocnem raditi gore. Ja sam upucen koliko toliko pa da probam jos prikupit informacija ko bolje zna. Citao sam neke stare postove da trebam dobiti znaci ugovor od poslodavca da bi ovde predao za vizu, zanima me par stvari da li treba certifikat za takvu vizu da li traze u ambasadi, da li mogu dobiti ugovor od nekih firmi kao sto su dhl, mc donalds, neke trgovine i tako to poceo bi lagano od toga. Hvala svima na odgovorima.
Certifikat ti treba samo pflege npr.
Za DHL i takve poslove ne trebas. A npr da bi za dhl kreno radit, moras doc u Deu par dana. Probni dan itd.

Kad dobijes ugovor, onda cekas pocetak mjeseca ili kad vec da ugrabis termin.
Nije ovo nužno...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#4687 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

jasko_ja wrote: 25/09/2021 15:04
skafiskafsnjak wrote: 25/09/2021 14:23

Certifikat ti treba samo pflege npr.
Za DHL i takve poslove ne trebas. A npr da bi za dhl kreno radit, moras doc u Deu par dana. Probni dan itd.

Kad dobijes ugovor, onda cekas pocetak mjeseca ili kad vec da ugrabis termin.
Nije ovo nužno...
Trenutno je tako.... Bar za Minhen .
A i prije se sjecam, da se vazda morao probni dan odraditi.
Sjecam se, jaran moj 2019te dolazio da to odradi..
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#4688 Re: Viza za Njemacku

Post by relax11 »

Hvala na odgovorima, kako dobiti ugovor da li treba obaviti razgovor licno doci ili poslati email sa cv-om
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#4689 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

relax11 wrote: 25/09/2021 16:48 Hvala na odgovorima, kako dobiti ugovor da li treba obaviti razgovor licno doci ili poslati email sa cv-om
Pa za pocetak, poslati mail vjerovatno.
AsAmHa
Posts: 31
Joined: 01/01/2017 19:16

#4690 Re: Viza za Njemacku

Post by AsAmHa »

Pošto sam i ja neko ko se tek sad sjetio tražiti bolje dane u Njemačkoj(ali nikad nije kasno-mlađi sam od 45 :) ), dosta stvari mi se miješa iz nekih prijašnjih pravila,pa bih volio da neko ko je upućen poprati i dopuni ovu trenutnu proceduru koju ću nabrojati i ispravi nešto ako sam pogrešno shvatio:

-Naime, za sada imam rezervisanog poslodavca (brza pošta- dostava paketa) regija Munchen, koji mi je poslao podatke (radno mjesto i naziv radne pozicije) koje ću upisati prilikom rezervisanja termina na vizu,a ugovor će poslati nakon što se termin rezerviše, pošto koliko vidim prilična je lutrija zakazati termin.

-Što se tiče dokumentacije koje traži ambasada koliko sam ja shvatio stvari idu ovako,treba ima sljedeće;
Pasoš ne stariji od 10 mjeseci i dvije fotokopije (možda glupo pitanje, ali gdje se kopira i koji dijelovi pasoša?)
2 potpuno popunjena i potpisana zahtjeva za vizu uključujući i pouku(ova pouka koliko sam shvatio je ustvario obrazac koji potpisujete da ćete u trenutku dobijanja vize biti vakcinisani i da će proći 14 dana od dobijanja zadnje vakcine,sad da li ćete se zaista vakcinisati i rizikovati da vas graničari vrate to je nešto drugo,dalje imam pitanje što se tiče ova dva primjerka zahtjeva za vizu, oni se popune na stranici ambasade i u potpunosti odštampaju i potpišu prije zvanične predaje za vizu?)
2 aktuelne biometrijske fotografije(opet možda glupo,gdje ovo završiti?)
Taksa za obradu zahtjeva u visini od 150,00 KM.(ovo znam :) )

I još imaju dva dopunska dokumenta:

Obrazac „Izjava o radnom odnosu“ / „Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis“-ovo koliko sam shvatio završi poslodavac
U slučaju zapošljavanja kao kurir za dostavu pošte: popunjena i potpisana pouka za vozače
(vidi na internet stranici)-a ovo kako i piše nalazi se na stranici ambasade isprinta se i popuni.


Ovo bi odprilike bilo to ,odlazak u Njemačku na nekvalifikovanu radnu snagu,bez bilo kakvih dokaza i certifikata za znanje jezika,nekih specijalinih CV-a i tako nečeg.Pošto znam da se dosta naše Balkanske-Bosanske raje odlučuje na ovaj način odlaska u Njemačku, čak ako i imaju visoku kvalifikaciju kao i ja,molio bih još jednom da se neko dobro upućen javi i potvrdi da li stvari idu ovako.

Zahvaljujem se gospodinu Jasku koji mi je odgovorio na pitanje par postova ranije.

Živi bili i sretno svima.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#4691 Re: Viza za Njemacku

Post by relax11 »

AsAmHa wrote: 25/09/2021 17:54 Pošto sam i ja neko ko se tek sad sjetio tražiti bolje dane u Njemačkoj(ali nikad nije kasno-mlađi sam od 45 :) ), dosta stvari mi se miješa iz nekih prijašnjih pravila,pa bih volio da neko ko je upućen poprati i dopuni ovu trenutnu proceduru koju ću nabrojati i ispravi nešto ako sam pogrešno shvatio:

-Naime, za sada imam rezervisanog poslodavca (brza pošta- dostava paketa) regija Munchen, koji mi je poslao podatke (radno mjesto i naziv radne pozicije) koje ću upisati prilikom rezervisanja termina na vizu,a ugovor će poslati nakon što se termin rezerviše, pošto koliko vidim prilična je lutrija zakazati termin.

-Što se tiče dokumentacije koje traži ambasada koliko sam ja shvatio stvari idu ovako,treba ima sljedeće;
Pasoš ne stariji od 10 mjeseci i dvije fotokopije (možda glupo pitanje, ali gdje se kopira i koji dijelovi pasoša?)
2 potpuno popunjena i potpisana zahtjeva za vizu uključujući i pouku(ova pouka koliko sam shvatio je ustvario obrazac koji potpisujete da ćete u trenutku dobijanja vize biti vakcinisani i da će proći 14 dana od dobijanja zadnje vakcine,sad da li ćete se zaista vakcinisati i rizikovati da vas graničari vrate to je nešto drugo,dalje imam pitanje što se tiče ova dva primjerka zahtjeva za vizu, oni se popune na stranici ambasade i u potpunosti odštampaju i potpišu prije zvanične predaje za vizu?)
2 aktuelne biometrijske fotografije(opet možda glupo,gdje ovo završiti?)
Taksa za obradu zahtjeva u visini od 150,00 KM.(ovo znam :) )

I još imaju dva dopunska dokumenta:

Obrazac „Izjava o radnom odnosu“ / „Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis“-ovo koliko sam shvatio završi poslodavac
U slučaju zapošljavanja kao kurir za dostavu pošte: popunjena i potpisana pouka za vozače
(vidi na internet stranici)-a ovo kako i piše nalazi se na stranici ambasade isprinta se i popuni.


Ovo bi odprilike bilo to ,odlazak u Njemačku na nekvalifikovanu radnu snagu,bez bilo kakvih dokaza i certifikata za znanje jezika,nekih specijalinih CV-a i tako nečeg.Pošto znam da se dosta naše Balkanske-Bosanske raje odlučuje na ovaj način odlaska u Njemačku, čak ako i imaju visoku kvalifikaciju kao i ja,molio bih još jednom da se neko dobro upućen javi i potvrdi da li stvari idu ovako.

Zahvaljujem se gospodinu Jasku koji mi je odgovorio na pitanje par postova ranije.

Živi bili i sretno svima.

Druze poslao sam ti pp ali ne znam jel otislo uglavnom koliko ti je trebalo da ti poslodavac odgovori sa podatcima
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#4692 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

AsAmHa wrote: 25/09/2021 17:54 Pošto sam i ja neko ko se tek sad sjetio tražiti bolje dane u Njemačkoj(ali nikad nije kasno-mlađi sam od 45 :) ), dosta stvari mi se miješa iz nekih prijašnjih pravila,pa bih volio da neko ko je upućen poprati i dopuni ovu trenutnu proceduru koju ću nabrojati i ispravi nešto ako sam pogrešno shvatio:

-Naime, za sada imam rezervisanog poslodavca (brza pošta- dostava paketa) regija Munchen, koji mi je poslao podatke (radno mjesto i naziv radne pozicije) koje ću upisati prilikom rezervisanja termina na vizu,a ugovor će poslati nakon što se termin rezerviše, pošto koliko vidim prilična je lutrija zakazati termin.

-Što se tiče dokumentacije koje traži ambasada koliko sam ja shvatio stvari idu ovako,treba ima sljedeće;
Pasoš ne stariji od 10 mjeseci i dvije fotokopije (možda glupo pitanje, ali gdje se kopira i koji dijelovi pasoša?)
2 potpuno popunjena i potpisana zahtjeva za vizu uključujući i pouku(ova pouka koliko sam shvatio je ustvario obrazac koji potpisujete da ćete u trenutku dobijanja vize biti vakcinisani i da će proći 14 dana od dobijanja zadnje vakcine,sad da li ćete se zaista vakcinisati i rizikovati da vas graničari vrate to je nešto drugo,dalje imam pitanje što se tiče ova dva primjerka zahtjeva za vizu, oni se popune na stranici ambasade i u potpunosti odštampaju i potpišu prije zvanične predaje za vizu?)
2 aktuelne biometrijske fotografije(opet možda glupo,gdje ovo završiti?)
Taksa za obradu zahtjeva u visini od 150,00 KM.(ovo znam :) )

I još imaju dva dopunska dokumenta:

Obrazac „Izjava o radnom odnosu“ / „Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis“-ovo koliko sam shvatio završi poslodavac
U slučaju zapošljavanja kao kurir za dostavu pošte: popunjena i potpisana pouka za vozače
(vidi na internet stranici)-a ovo kako i piše nalazi se na stranici ambasade isprinta se i popuni.


Ovo bi odprilike bilo to ,odlazak u Njemačku na nekvalifikovanu radnu snagu,bez bilo kakvih dokaza i certifikata za znanje jezika,nekih specijalinih CV-a i tako nečeg.Pošto znam da se dosta naše Balkanske-Bosanske raje odlučuje na ovaj način odlaska u Njemačku, čak ako i imaju visoku kvalifikaciju kao i ja,molio bih još jednom da se neko dobro upućen javi i potvrdi da li stvari idu ovako.

Zahvaljujem se gospodinu Jasku koji mi je odgovorio na pitanje par postova ranije.

Živi bili i sretno svima.
1. Kopija pasosa gdje ti je slika

2. Sto se tiče zahtjeva, moja preporuka ako si možeš priuštiti, preporučujem Jasminu -Sve za vizu. Ona ti sve popuni i isprinta pouku koja ide uz zahtjev. Usluga je 20 KM.

3. na platou na Skenderiji (Gdje je i Jasmina) foto optika i naglasis biometrijske slike koje ti trebaju za zahtjev za njemačku vizu)

4. Pouku za vozače sam vidjao po FB grupama.


Sugestija. Nadam se da znaš sta kažu za Minhen i cijene soba/stanova. S obzirom da je jedan od lakših načina do vize preko brze poste, pokušaj u DHL-u, po mogućnosti nikako u velike gradove. DPD, Amazon i sl, znaju biti zavala, tako da je to dobra samo rezervna varijanta, ako ne nadjes DHL.

Sretno
AsAmHa
Posts: 31
Joined: 01/01/2017 19:16

#4693 Re: Viza za Njemacku

Post by AsAmHa »

E super u Sarajevu živim pa znam gdje je Jasmina, zvao sam ih ranije, ali pošto nisam imao rezervisan termin vjerovatno mi nisu nešto detaljisali oko procedure, ali sad kad aBd dobijem termin obratit ću se Jasmini da to bez greške završim.

Pa što se tiče situacije gore mislim da imam kakvu takvu predstavu , pošto imam prijatelja gore, koji su se svakako ponudili oko mnogih stvari prilikom dolaska gore, a što se tiče posla imam i relativno dosta iskustva u logistici,distribuciji,transportu, tako da se nadam kad uspijem dovesti jezik na neki pristojan nivo svakako tražiti mogućnost da mjenjam posao.

Hvala još jednom.

relax11-imaš pp
lucatoni05
Posts: 183
Joined: 13/05/2013 12:47

#4694 Re: Viza za Njemacku

Post by lucatoni05 »

Ima li neke prijedlog kako naci stan u Minhenu za 1 osobu koja tek treba otici u Njemacku?
Da li ima neka agencija koja bi pomogla, s obzirom da kad gledam na https://www.immobilienscout24.de/ vecinom imaju uvjeti da s evec duze vrijeme boravi, platne liste,... pa je dosta tesko naci stan s obzirom da se ide prvi put
Jos sam nasao i ovu stranicu www.mrlodge.com, koliko vidim njemacka agencija ali su cijene vece u prosjeku nego preko immobilienscout24 pa ako ima jos neko prijedlog bio bi zahvalan
printy4911
Posts: 89
Joined: 05/10/2013 12:33

#4695 Re: Viza za Njemacku

Post by printy4911 »

Je li ova Jasmina -Sve za vizu vrši i registraciju termina i šta sve spada u njene usluge?

Šta ko ima više pd 45 godina, kako tu prepreku zaobići. Tamo stoji da treba plata od 3900 bruto.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4696 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

printy4911 wrote: 26/09/2021 13:54 Je li ova Jasmina -Sve za vizu vrši i registraciju termina i šta sve spada u njene usluge?

Šta ko ima više pd 45 godina, kako tu prepreku zaobići. Tamo stoji da treba plata od 3900 bruto.
Milion puta, cak i na ambasadi stoji da nikad ne angazujete druge ljude za to, NE MOZE vam niko sredit, ubrzat termin i ostala sr.anja. Cekaj termin ko i svi drugi, skupi dokumente i kad dobijes, put pod noge i predaj. Manite se agencija i ostalih ljudi, uzet ce vam pare i prevarit vas, a nista vam sredit nece.

Ne zaobilazi se ta prepreka, ako imas vise od 45 godina, to je najmanji bruto koji moras imati. Njemacka isto tako voli vise mladju radnu snagu, ko sto vidimo. Niko nece starohane.
AsAmHa
Posts: 31
Joined: 01/01/2017 19:16

#4697 Re: Viza za Njemacku

Post by AsAmHa »

deogest wrote: 26/09/2021 13:58
printy4911 wrote: 26/09/2021 13:54 Je li ova Jasmina -Sve za vizu vrši i registraciju termina i šta sve spada u njene usluge?

Šta ko ima više pd 45 godina, kako tu prepreku zaobići. Tamo stoji da treba plata od 3900 bruto.
Milion puta, cak i na ambasadi stoji da nikad ne angazujete druge ljude za to, NE MOZE vam niko sredit, ubrzat termin i ostala sr.anja. Cekaj termin ko i svi drugi, skupi dokumente i kad dobijes, put pod noge i predaj. Manite se agencija i ostalih ljudi, uzet ce vam pare i prevarit vas, a nista vam sredit nece.

Ne zaobilazi se ta prepreka, ako imas vise od 45 godina, to je najmanji bruto koji moras imati. Njemacka isto tako voli vise mladju radnu snagu, ko sto vidimo. Niko nece starohane.
S ovim bi se složio samo djelimično, da što se tiče termina svakako je bitno da ga sami rezervišete, to je trenutno i najveća prepreka za otić u Njemačku po pravilu Zapadnog Balkana, jer ipak sami sebi najviše možete vjerovati i biti sigurni u sebe.
Ali ovo ostalo ne razumijem,ovo su klasične tehnikalije, ko Vas za šta ima varati ako Vam dvije slike isprinta ili vam isprinta i popuni zahtjev, za nekog je to rutina koja traje 20-tak minuta a vama i najmanja greška može biti eliminatorna(npr donesete kopiju pasoša koja se slabo vidi-nestalo Sadi tonera).
Ja sam uvijek za varijantu tri puta provjeri pa reži, uvijek bolje pitat i raspitati, evo na primjer prilikom popunjavanja termina za vizu ako godine rođenja ne unosite na način da:kliknete na godinu rođenja,nakon toga na mjesec te na kraju na dan u mjesecu rođenja, aplikacija na ambasadi neće vam prikvatiti tačan unos datum rođenja.Vidim dosta ljudi s ovim ima problema,a ovo se moglo izbjeći tako što vam to kažu ljudi koji vam žele POMOĆI.
Bez uvrede, od stava" ja pametan, šta meni imaju tamo neki levati nešto završavati" nemaš ništa u životu tj od ljudi sa takvim stavom.Barem je moje iskustvo tako.
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#4698 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

printy4911 wrote: 26/09/2021 13:54 Je li ova Jasmina -Sve za vizu vrši i registraciju termina i šta sve spada u njene usluge?

Šta ko ima više pd 45 godina, kako tu prepreku zaobići. Tamo stoji da treba plata od 3900 bruto.
Jasmina ti može pripremiti dokumentaciju ili žalbu ako bude odbijenica. Barem koliko ja znam. Postoje iskustva ljudi preko 45, da su sa dokazima o stažu i posjedovanju nekretnina dobili vizu. Čini mi se da sam čitao o takvim slučajevima.
Sretno
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#4699 Re: Viza za Njemacku

Post by sabanss »

lucatoni05 wrote: 26/09/2021 13:33 Ima li neke prijedlog kako naci stan u Minhenu za 1 osobu koja tek treba otici u Njemacku?
Da li ima neka agencija koja bi pomogla, s obzirom da kad gledam na https://www.immobilienscout24.de/ vecinom imaju uvjeti da s evec duze vrijeme boravi, platne liste,... pa je dosta tesko naci stan s obzirom da se ide prvi put
Jos sam nasao i ovu stranicu www.mrlodge.com, koliko vidim njemacka agencija ali su cijene vece u prosjeku nego preko immobilienscout24 pa ako ima jos neko prijedlog bio bi zahvalan
Tebi treba bilo kakav smještaj koji će ti dozvoliti prijavu boravka.

Za prvi stan ćeš morati dati više novca jer ti niko ne vjeruje. Pogledaj hotele koji dozvoljavaju prijavu. Tu ti je cijena relativno visoka ali ne moraš potpisivati ugovor niti davati kaucije.

Druga je opcija da nekome ko je već gore platiš da ti dozvoli prijavu i da ti iznajmi sobu na par mjeseci dok se ne snađeš.

Savjet je da ne ideš ako si knap sa parama, ali to je savjet koji i sam znaš :D
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#4700 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

tacno. ako se bas trazi nesto na prvu je uvijek skupo. najsigurnija, ali ujedno i skupa varijanta je (Arbeiter) Wohnheim. u Minhenu im je cijena oko 30 - 35 EUR po nocenju za dvokrevetne sobe. ne znam da li postoji neki koji nudi jednokrevetnu... tu ti je sve zajednicko sa masom ljudi. od kuhinje, wc -a pa do tuseva i masina za pranje i susenje vesa. dakle najgora i zadnja opcija. sve mimo ovog je bolje...

kao primjer boljeg se mogu navesti sobe koje izdaju penzioneri, ali se do istih teze dolazi jer ih je malo ili nikako preko oglasa...

kao trece bih uzeo u obzir hostele. sam oko istih nemam nekih iskustava, ali ih je lakse naci na netu i mozes imati svoju sobu za sebe, a po mogucnosti i sa zasebnim kupatilom.
Post Reply