Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2851 Re: Viza za Njemacku

Post by vjesticanametli »

valjuga wrote:Ma zar je ovaj francuski strugar i na ovoj temi aktivan.
:lol: :lol: pa kako bi iko ista znao
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2852 Re: Viza za Njemacku

Post by vjesticanametli »

Nisrin wrote:
Spitbull_ak wrote:Hvala svima na ponudi no napravio sam sebi WG u kuci jednoj tako reci. Nadam se da nece biti odbijenica i to je to. A viza se ceka otprilike dvije sedmice ili?

Neko ceka 10 dana, neko 5-6 mjeseci, zavisi od sluzbenika i srece!

Btw, meni je ukusnije sve u Burger Kingu, ali su uslovi jos gori od MCDa, sretno ti kako god :D
samo poöako ha pocMes radit gledaj dalje :) bice jebeno ali moze se ....svaki je pocetak tezak ....vidimo se na pomfritu :lol: kad uletim i pitam wo ist pitbul :lol:
Spitbull_ak
Posts: 9
Joined: 01/02/2018 21:31

#2853 Re: Viza za Njemacku

Post by Spitbull_ak »

Hahahaha prepoznat ces me


Eh ovako... drug koji je aplicirao sa mnom je dobio odbijenicu za mcdonalds, jer navodno ima dovoljno radnika iz njemacke i eu državljana, sto nije tako, imao je i ugovor od bundesagentur fur arbeit podatke i taj ugovor mimo mcdonaldsovog ugovora. Sad sta sljedece? Da l ima smisla da se zali i sta ce priloziti uopste na toj zalbi? Da li je neko imao iskustva s tim? Jer siguran sam da i mene to isto slijedi
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2854 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Ma mnogi dobiju to... jel samo visak radnika ? Uglavnom to ide uz malu satnicu.
Sonja Soro i Lejla pisu zalbe. Ev vam Lejlin br...

061 171 212
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2855 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

Spitbull_ak wrote:Hahahaha prepoznat ces me


Eh ovako... drug koji je aplicirao sa mnom je dobio odbijenicu za mcdonalds, jer navodno ima dovoljno radnika iz njemacke i eu državljana, sto nije tako, imao je i ugovor od bundesagentur fur arbeit podatke i taj ugovor mimo mcdonaldsovog ugovora. Sad sta sljedece? Da l ima smisla da se zali i sta ce priloziti uopste na toj zalbi? Da li je neko imao iskustva s tim? Jer siguran sam da i mene to isto slijedi

Naravno, Sonja Soro ili Lejla Ahmethodzic, nek mu napisu zalbu, ima rok pa nek pozuri sa tim :D Kakvi EU drzavljani i MCD..
User avatar
jasko_ja
Posts: 444
Joined: 10/07/2005 21:14

#2856 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

Sa FB

Danas bio u uredu za strance, pokrajina Baden Württemberg. Rečeno mi da će se od sredine novembra znati hoće li i do kakvih promjena doći stupanjem na snagu novog zakona. Kako mi je rečeno, vize ostaju ali se navodno skraćuje vrijeme čekanja na odluku i moći će se predati dokumenti i u Njemačkoj, koji će tada službenim putem ići u matičnu ambasadu bez zakazivanja termina. 3-4 mjeseca traje taj proces.
Ako lažu mene, lažem i ja Vas.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2857 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

jasko_ja wrote:Sa FB

Danas bio u uredu za strance, pokrajina Baden Württemberg. Rečeno mi da će se od sredine novembra znati hoće li i do kakvih promjena doći stupanjem na snagu novog zakona. Kako mi je rečeno, vize ostaju ali se navodno skraćuje vrijeme čekanja na odluku i moći će se predati dokumenti i u Njemačkoj, koji će tada službenim putem ići u matičnu ambasadu bez zakazivanja termina. 3-4 mjeseca traje taj proces.
Ako lažu mene, lažem i ja Vas.
Pa to nije nista novo. Problem je sto svako tumaci zakon na svoj nacin. Obicna je glupost da ce se bez viza ici.
Novi zakon samo predstavlja novu vrstu vize. Ici ce samo osobe sa diplomom (citaj kvalificirana radna snaga) i nece se puno cekati. I trebat ce vec spomenuti uslovi kao novac , b1 itd itd.

E sad, glavno je pitanje hoce li to uticati na ovu Zapadbobalkansku odredbu. Rekli su da je nece ukidati i da ostaje do 31.12.2020. Pitanje je hoce li malo ubrzati podjelu termina...
MladaPartizanka
Posts: 23
Joined: 09/02/2006 20:04

#2858 Re: Viza za Njemacku

Post by MladaPartizanka »

Hoce ako ljudi koji ispunjavaju uslove za jobseeker vizu a rezervisali su termin, isti storniraju.
Ali realno, koliko procentualno ljudi od svih koji crkaju termin, ima 10.000 na racunu, B1 i priznatu skolsku diplomu?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2859 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

Pa 99% ljudi koji idu na Zapadnobalkansku odredbu ide da radi posao za koji nije kvalifciran- tj nema diplomu za posao koji radi + vecina ne zna beknuti njemacki, a i nemaju love, sto znaci nova odredba nije za njih nikako dobra...

Ova nova odredba jeste i nije losa, jer napr IT sektor- ko zavrsi fakultet ITa obicno se bavi menadzerskim poslovima, a priuceni su developeri, mrezasi, imaju napr certifikate i iskustvo, a nemaju diplomu i za njih nije dobar novi zakon, kao ni sadasnji jer sad cekaju skoro 2god na termin + obradu vize mjesecima, a dobiju super uslove na poslu, plate duplo vece od NK radnika itd...ma jebo lud zbunjenog :run:
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#2860 Re: Viza za Njemacku

Post by Darh Wader »

MladaPartizanka wrote:Hoce ako ljudi koji ispunjavaju uslove za jobseeker vizu a rezervisali su termin, isti storniraju.
Ali realno, koliko procentualno ljudi od svih koji crkaju termin, ima 10.000 na racunu, B1 i priznatu skolsku diplomu?
Kojih 10.000 ? Trebaš jezik b1 i 3-4 000 eura.

Koja budala će otići u Njemačku i tamo 6 mjeseci tražiti posao.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2861 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

Nece niko traziti 6 mjeseci, jer da imas i 10 000eur niko ne moze tamo prezivjeti bez posla niti mozes naci stan bez ugovora...ali isto tako ako nadjes posao recimo odmah, opet moras cekati termin u ABu i odobrenje/obradu vize itd, a uzimajuci u obzir da je ovo odredba za cijeli svijet, ne samo Balkan, ocekivati je opet guzve...

Oko 5100EUR ce traziti da imas na racunu...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2862 Re: Viza za Njemacku

Post by vjesticanametli »

Nisrin dokle su s terminima
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2863 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

29.1. i stoje dvije sedmice, sto je bilo za ocekivati, mislim da ce pocetkom oktobra nastaviti... Podijelili su do 20.10., a jave 2-3 sedmice prije sto znaci oko 4.-5. oktobra ce nastaviti ali ih je mnogooooo 30. i 31.1.
Valjda februar bude s terminima pocetkom novembra i valjda ne izgubimo poslodavca!!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2864 Re: Viza za Njemacku

Post by vjesticanametli »

Ja xekam da djele maj a posao ceka...hvala ti
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2865 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Nisrin wrote:29.1. i stoje dvije sedmice, sto je bilo za ocekivati, mislim da ce pocetkom oktobra nastaviti... Podijelili su do 20.10., a jave 2-3 sedmice prije sto znaci oko 4.-5. oktobra ce nastaviti ali ih je mnogooooo 30. i 31.1.
Valjda februar bude s terminima pocetkom novembra i valjda ne izgubimo poslodavca!!
Sta ti ja rekoh...napravice pauzu :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2866 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

skafiskafsnjak wrote:
Sta ti ja rekoh...napravice pauzu :D

Ja sam REALISTA, ali svi mi se*u kako sam pesimisticna pa rekoh hajd' da budem i ja optimisticna...i eto...znala sam i ja, pretpostavljam iza 5.10. da ce nastaviti s podjelom, jer jave 2-3 sedmice prije ttermina, a podijelili su do 20. i nekog...ali nikad s ene zna...sjecam se cijeli juni nikome javili nista nisu...ma ovo je dno dna...osim sto cekas ko ozeblo sunce termin, jos ne znas kad ce obraditi vizu, dosta ih se javlja mart-maj-juni, jos nisu dobili vizu! :run: :run:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2867 Re: Viza za Njemacku

Post by valjuga »

Nisrin wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Sta ti ja rekoh...napravice pauzu :D

Ja sam REALISTA, ali svi mi se*u kako sam pesimisticna pa rekoh hajd' da budem i ja optimisticna...i eto...znala sam i ja, pretpostavljam iza 5.10. da ce nastaviti s podjelom, jer jave 2-3 sedmice prije ttermina, a podijelili su do 20. i nekog...ali nikad s ene zna...sjecam se cijeli juni nikome javili nista nisu...ma ovo je dno dna...osim sto cekas ko ozeblo sunce termin, jos ne znas kad ce obraditi vizu, dosta ih se javlja mart-maj-juni, jos nisu dobili vizu! :run: :run:
Što si pesimistična :lol:
Ma sad će oni to smlatit na brzinu :bih:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2868 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Nisrin wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Sta ti ja rekoh...napravice pauzu :D

Ja sam REALISTA, ali svi mi se*u kako sam pesimisticna pa rekoh hajd' da budem i ja optimisticna...i eto...znala sam i ja, pretpostavljam iza 5.10. da ce nastaviti s podjelom, jer jave 2-3 sedmice prije ttermina, a podijelili su do 20. i nekog...ali nikad s ene zna...sjecam se cijeli juni nikome javili nista nisu...ma ovo je dno dna...osim sto cekas ko ozeblo sunce termin, jos ne znas kad ce obraditi vizu, dosta ih se javlja mart-maj-juni, jos nisu dobili vizu! :run: :run:
Ahm pa i Novembar 2017 su tako odradili pa pauzirali. Ma isti ti djavo, u isto vrijeme ce ti biti termin. Samo je razlika sto sam ja saznao za termin 35 dana prije, a ti ces mozda 20.

Mom buducem kolegi viza dosla nakon 10 dana :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2869 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

Pa nekima od mojih je viza stigla za 5-7 dana, a nekome ne stigne za 5-6 mjeseci...ma nema sanse da nas poslodavac ceka jos... pocetak rada trebao biti 1. novembra, a mi ni termina jos :D
Nije ni realno da ce cekati duze od decembra naprimjer, posao dobiven u julu, ugovor potpisan pocetak jula...niti ti mozes stan poceti traziti, ama nista...bas mi je ovo sve zajedno dosadilo!

Ocekujemo termin sami kraj oktobra- pocetak nov, ali haj' znaj!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2870 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Nisrin wrote:Pa nekima od mojih je viza stigla za 5-7 dana, a nekome ne stigne za 5-6 mjeseci...ma nema sanse da nas poslodavac ceka jos... pocetak rada trebao biti 1. novembra, a mi ni termina jos :D
Nije ni realno da ce cekati duze od decembra naprimjer, posao dobiven u julu, ugovor potpisan pocetak jula...niti ti mozes stan poceti traziti, ama nista...bas mi je ovo sve zajedno dosadilo!

Ocekujemo termin sami kraj oktobra- pocetak nov, ali haj' znaj!
Ako je isti posao, cudi me da neko ceka 7 dana neko 5 mjeseci :roll:

ova dvojica sto imaju ugovor kao ja, jedan cekao 8 dana , drugi 10 cini mi se. Nadam se da necu ni ja duze od toga.

Pa kada ste predali za termin ? pocetkom februara ?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2871 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

Ma nisu isti poslovi, ima svakakvih zanimanja i ocito nema pravila...
Termin pocetak februara...:s ali ih mali milion 30. i 31.1....
Mislila sam 3. bi mogli dijeliti, ali 3. Dan jedinstva pa ne rade :D znaci oko 10.oktobra..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2872 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Ja sam do kraja oktobra aBd u Minhenu . Pa sta Bog da dalje :D
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#2873 Re: Viza za Njemacku

Post by ibizza »

Darh Wader wrote:
MladaPartizanka wrote:Hoce ako ljudi koji ispunjavaju uslove za jobseeker vizu a rezervisali su termin, isti storniraju.
Ali realno, koliko procentualno ljudi od svih koji crkaju termin, ima 10.000 na racunu, B1 i priznatu skolsku diplomu?
Kojih 10.000 ? Trebaš jezik b1 i 3-4 000 eura.

Koja budala će otići u Njemačku i tamo 6 mjeseci tražiti posao.
Ne treba ni B1, ako ce ti poslodavac gore placati kurs :)
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#2874 Re: Viza za Njemacku

Post by mirsek »

Darh Wader wrote:
MladaPartizanka wrote:Hoce ako ljudi koji ispunjavaju uslove za jobseeker vizu a rezervisali su termin, isti storniraju.
Ali realno, koliko procentualno ljudi od svih koji crkaju termin, ima 10.000 na racunu, B1 i priznatu skolsku diplomu?
Kojih 10.000 ? Trebaš jezik b1 i 3-4 000 eura.

Koja budala će otići u Njemačku i tamo 6 mjeseci tražiti posao.
Vizu za trazenje posla izvadis kad si vec u pregovorima ili si nasao poslodavca, da ne gubis vrijeme cekajuci normalnu vizu.
I onda u Njemackoj zavisno od pokrajine zavrsis radnu i boravisnu dozvolu.
U tom slucaju mislim da nema vise potrebe za naknadnim odlaskom u Njemacku ambasadu u Sarajevu.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2875 Re: Viza za Njemacku

Post by Lajavikrelac »

Meni je sad tačno godinu dana od kada sam aplicirao za termin :cry: ima li neko informaciju kada bi mogao očekivati da me pozovu?
Post Reply