Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#2276 Re: Viza za Njemacku

Post by MaroonBrigade »

skafiskafsnjak wrote:Ma ne mogu ove sda price...na vrh qrca mi ih 20 i kusur godina .
Ma ovo se odnosilo na ove sto savjetuju da se ne dolazi u Njemacku ako si samac. Haman je zivot bolji u Sarajevu nego u Minhenu ako nisi u braku, sta li? :-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2277 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

MaroonBrigade wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ma ne mogu ove sda price...na vrh qrca mi ih 20 i kusur godina .
Ma ovo se odnosilo na ove sto savjetuju da se ne dolazi u Njemacku ako si samac. Haman je zivot bolji u Sarajevu nego u Minhenu ako nisi u braku, sta li? :-)
Ma generalno medju nekima vlada ta prica "ma sta cete i tamo ? Izrabljuju vas ! bla bla " . Pretpostavljam da na sastancima SDA tu strategiju spreme ... da se manje ide , :lol:

E pa odoh tamo aBd...pa makar mi gore bilo. A od ovoga gore ne znam moze li ...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2278 Re: Viza za Njemacku

Post by Pitarrr82 »

skafiskafsnjak wrote:
Pitarrr82 wrote:Hoce li vise poceti oktobar aaaa
Đe ba žurba :D
Ko zapeta puska druze :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2279 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Koji posao u pitanju? Hehehe.
Ja sad u aprilu odoh malo... nekih planova imam. Nadam se da cu bar dogovoriti neke stvari.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2280 Re: Viza za Njemacku

Post by Pitarrr82 »

skafiskafsnjak wrote:Koji posao u pitanju? Hehehe.
Ja sad u aprilu odoh malo... nekih planova imam. Nadam se da cu bar dogovoriti neke stvari.

Bio prije 10 dana na poziv firme iz DE, obostrano interesovanje i pao dogovor, usko vezano za transport, nije vozac :D

NRW je u pitanju, ostalo je do ambasade i prokletog termina :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2281 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Pitarrr82 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Koji posao u pitanju? Hehehe.
Ja sad u aprilu odoh malo... nekih planova imam. Nadam se da cu bar dogovoriti neke stvari.

Bio prije 10 dana na poziv firme iz DE, obostrano interesovanje i pao dogovor, usko vezano za transport, nije vozac :D

NRW je u pitanju, ostalo je do ambasade i prokletog termina :mrgreen:
Djes bola gore....idi u Minken ili Stutgart...kao svi Balkanci :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2282 Re: Viza za Njemacku

Post by Pitarrr82 »

skafiskafsnjak wrote:
Pitarrr82 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Koji posao u pitanju? Hehehe.
Ja sad u aprilu odoh malo... nekih planova imam. Nadam se da cu bar dogovoriti neke stvari.

Bio prije 10 dana na poziv firme iz DE, obostrano interesovanje i pao dogovor, usko vezano za transport, nije vozac :D

NRW je u pitanju, ostalo je do ambasade i prokletog termina :mrgreen:
Djes bola gore....idi u Minken ili Stutgart...kao svi Balkanci :D

Bas zato necu :D a i poznajem taj gore dio
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#2283 Re: Viza za Njemacku

Post by ćiribiribela »

NRW je super! Koji grad?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2284 Re: Viza za Njemacku

Post by vjesticanametli »

Haj ti haj sretno nek nas ima i goram :D
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#2285 Re: Viza za Njemacku

Post by Bluemore »

ćiribiribela wrote:NRW je super! Koji grad?
:D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2286 Re: Viza za Njemacku

Post by Pitarrr82 »

vjesticanametli wrote:Haj ti haj sretno nek nas ima i goram :D

Hvala :thumbup: :mrgreen:
komsinica_s_drugog
Posts: 696
Joined: 23/12/2018 19:16

#2287 Re: Viza za Njemacku

Post by komsinica_s_drugog »

AstorH wrote:Ako dolazite kao samci bolje vam je da ne dolazite, satrat ce vas porez, satrat ce vas 700€ stanarine, + 2000€ kapare, ako dolazis kao samac nagazice te porez, ako ne znas jezik booje da ostanes na Balkanu. Merkelova je uvela jeftinu radnu snagu, takorec migrante tako da bolje da ne idete ovamo. Moj savjet je vam je Irska ako imate EU papire.
De ziv bio smanji ribu.Ne da nisam sama vec imam i porodicu u BiH, posaljem njima, platim kiriju i ja normalno trosim, i vec se od 3 plate nesto na stranu ostavilo.
Ko zna moze.
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#2288 Re: Viza za Njemacku

Post by MaroonBrigade »

skafiskafsnjak wrote:Djes bola gore....idi u Minken ili Stutgart...kao svi Balkanci :D
Nije sto je moj :lol: :lol:
...ali je realno najbolji :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2289 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Salu na stranu... zaeban je za naci stan. Posla ima...cijene namirnica ok. Ali stanovi :-) :-)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2290 Re: Viza za Njemacku

Post by Pitarrr82 »

skafiskafsnjak wrote:Salu na stranu... zaeban je za naci stan. Posla ima...cijene namirnica ok. Ali stanovi :-) :-)

Ja sam pomalo iznenadjen interesovanjem za mene, iako dobro imam 12god iskustva u struci... ali je interesovanje bilo nevjerovatno u cijeloj DE.

Bilo je interesovanja i iz Bajerna, BW itd ali eto ja sam se na kraju odlucio za NRW, firma mi nudi svu mogucu pomoc od prijave, banke, osiguranja, stana, dobicu auto na koristenje... uz rekao bih dobru pocetnu platu...

Vidjecemo sta ce reci ambasada i organi u DE :)
Derimboy
Posts: 32
Joined: 21/03/2019 21:02

#2291 Re: Viza za Njemacku

Post by Derimboy »

Vezano za termine. Danas je objavljeno da su izdali termine od 1.10.2017
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2292 Re: Viza za Njemacku

Post by Pitarrr82 »

Derimboy wrote:Vezano za termine. Danas je objavljeno da su izdali termine od 1.10.2017

Hajde barem su ga naceli :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2293 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

Pitarrr82 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Salu na stranu... zaeban je za naci stan. Posla ima...cijene namirnica ok. Ali stanovi :-) :-)

Ja sam pomalo iznenadjen interesovanjem za mene, iako dobro imam 12god iskustva u struci... ali je interesovanje bilo nevjerovatno u cijeloj DE.

Bilo je interesovanja i iz Bajerna, BW itd ali eto ja sam se na kraju odlucio za NRW, firma mi nudi svu mogucu pomoc od prijave, banke, osiguranja, stana, dobicu auto na koristenje... uz rekao bih dobru pocetnu platu...

Vidjecemo sta ce reci ambasada i organi u DE :)

Pametno..jos ako si oko Kelna ili Munstera, Dortmunda, Essena neces pogrijesiti..posebno iznad DDORFA I KELNA, svi gradovi nude super stanove za malu cifru, a u odnosu na BW I BAYERN plate 200-300eur u prosjeku nize, sto i nije strasno..a i blizu ti Amsterdam :D Belgija i tako...i dobre si uslove dobio, svaka cast, bitno je "ubosti" :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2294 Re: Viza za Njemacku

Post by Pitarrr82 »

Nisrin wrote:
Pitarrr82 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Salu na stranu... zaeban je za naci stan. Posla ima...cijene namirnica ok. Ali stanovi :-) :-)

Ja sam pomalo iznenadjen interesovanjem za mene, iako dobro imam 12god iskustva u struci... ali je interesovanje bilo nevjerovatno u cijeloj DE.

Bilo je interesovanja i iz Bajerna, BW itd ali eto ja sam se na kraju odlucio za NRW, firma mi nudi svu mogucu pomoc od prijave, banke, osiguranja, stana, dobicu auto na koristenje... uz rekao bih dobru pocetnu platu...

Vidjecemo sta ce reci ambasada i organi u DE :)

Pametno..jos ako si oko Kelna ili Munstera, Dortmunda, Essena neces pogrijesiti..posebno iznad DDORFA I KELNA, svi gradovi nude super stanove za malu cifru, a u odnosu na BW I BAYERN plate 200-300eur u prosjeku nize, sto i nije strasno..a i blizu ti Amsterdam :D Belgija i tako...i dobre si uslove dobio, svaka cast, bitno je "ubosti" :D
Tu negdje iznad DUS-a i jesam, veoma blizu NL, tj ako me ambasada pusti :D.

Imao sam ponudu vec od ranije za Keln, nisam je prihvatio a onda od svih ostalih ova firma se istakla pozivom u DE, organizacijom i radom a i mjesto je manje, meni sasvim ok... Za Keln bih u startu imao 500EUR vise za platu ali to cu i ovdje dobiti nakon 6 mjeseci a gledajuci stanove i sve ostale troskove ne moze se porediti...
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#2295 Re: Viza za Njemacku

Post by howdy »

AstorH wrote:Ako dolazite kao samci bolje vam je da ne dolazite, satrat ce vas porez, satrat ce vas 700€ stanarine, + 2000€ kapare, ako dolazis kao samac nagazice te porez, ako ne znas jezik booje da ostanes na Balkanu. Merkelova je uvela jeftinu radnu snagu, takorec migrante tako da bolje da ne idete ovamo. Moj savjet je vam je Irska ako imate EU papire.
Odjavi internet i idi se ubij.
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#2296 Re: Viza za Njemacku

Post by howdy »

Supruga je dobila posao zubotehnicara u Njemackoj, da li mora cekati termin za vizu ili se procedura moze ubrzati?
Termin za vizu je u martu 2020.


Hvala.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2297 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

howdy wrote:Supruga je dobila posao zubotehnicara u Njemackoj, da li mora cekati termin za vizu ili se procedura moze ubrzati?
Termin za vizu je u martu 2020.


Hvala.
Zubotehnicar... sa diplomom fakulteta ?
Ako jeste, ceka se kratko nesto.

Ako nije, godina i pol
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#2298 Re: Viza za Njemacku

Post by howdy »

skafiskafsnjak wrote:
howdy wrote:Supruga je dobila posao zubotehnicara u Njemackoj, da li mora cekati termin za vizu ili se procedura moze ubrzati?
Termin za vizu je u martu 2020.


Hvala.
Zubotehnicar... sa diplomom fakulteta ?
Ako jeste, ceka se kratko nesto.

Ako nije, godina i pol
Ima diplomu pravnog :D
Znaci, cekanje.
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#2299 Re: Viza za Njemacku

Post by kusur »

skafiskafsnjak wrote:
howdy wrote:Supruga je dobila posao zubotehnicara u Njemackoj, da li mora cekati termin za vizu ili se procedura moze ubrzati?
Termin za vizu je u martu 2020.


Hvala.
Zubotehnicar... sa diplomom fakulteta ?
Ako jeste, ceka se kratko nesto.

Ako nije, godina i pol
A mozes li molim te pojasniti vezano za cekanje na termin za vizu za osobe s fakultetom?

Da li i oni cekaju po godinu i nesto ili krace?

Jer trenutno apliciram na poslove iz svoje struke u EU, i izbjegavam Njemacku zbog tog cekanja. Ali ako se ceka krace, mogao bih i tu aplicirati.

Vidio sam i da za termine za vize za spajanje porodica se takodjer ceka drama dugo?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2300 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Plava karta ti je viza za osobe sa fakultetom...
Ne znam tacno koliko se ceka....ali sigurno kratko, 2-3 mjeseca ili manje, ne znam.
Googlaj :D
Post Reply