Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1851 Re: Viza za Njemacku

Post by vjesticanametli »

Ne mozes na plavu kartu bez diplome....a malo su ti love dali dali...sigurno imas iskustva
rexandroid
Posts: 256
Joined: 31/12/2012 17:06

#1852 Re: Viza za Njemacku

Post by rexandroid »

vjesticanametli wrote:Ne mozes na plavu kartu bez diplome....a malo su ti love dali dali...sigurno imas iskustva
jedino ako ima iskustva jer sam i ja zavrsio tu akademiju (koja je za qu..c)
sve sto naucis tamo, svejedno, opet si na nivou nekog pocetnika, tako da nema sanse samo na osnovu toga dobiti posao sa takvom platom
dodatno sam se usavrsavao i radio laske poslove preko neta ali se i sa ovim nivoom znanja ne bi usudio raditi kao programmer
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1853 Re: Viza za Njemacku

Post by mirsek »

rexandroid wrote:
vjesticanametli wrote:Ne mozes na plavu kartu bez diplome....a malo su ti love dali dali...sigurno imas iskustva
jedino ako ima iskustva jer sam i ja zavrsio tu akademiju (koja je za qu..c)
sve sto naucis tamo, svejedno, opet si na nivou nekog pocetnika, tako da nema sanse samo na osnovu toga dobiti posao sa takvom platom
dodatno sam se usavrsavao i radio laske poslove preko neta ali se i sa ovim nivoom znanja ne bi usudio raditi kao programmer
Moze kao prvu pomoc poloziti nekoliko industrijskih certifikata microsoft, oracle, zend, scrum, cisco, zavisi koja je oblast, mozda pomogne za vizu, ne znam :roll: .
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1854 Re: Viza za Njemacku

Post by Nisrin »

.
MrMoth93
Posts: 2
Joined: 19/08/2018 23:36

#1855 Re: Viza za Njemacku

Post by MrMoth93 »

rexandroid wrote:
vjesticanametli wrote:Ne mozes na plavu kartu bez diplome....a malo su ti love dali dali...sigurno imas iskustva
jedino ako ima iskustva jer sam i ja zavrsio tu akademiju (koja je za qu..c)
sve sto naucis tamo, svejedno, opet si na nivou nekog pocetnika, tako da nema sanse samo na osnovu toga dobiti posao sa takvom platom
dodatno sam se usavrsavao i radio laske poslove preko neta ali se i sa ovim nivoom znanja ne bi usudio raditi kao programmer
Naravno, imam iskustva 2+ godine kao programer, tu diplomu sam naveo kao nesto sto bi mozda moglo pomoci, ali nisam ni ja polagao velike nade u to.
Programiranje naravno nisam ucio samo tu, a ponudu sa ugovorom sam dobio pored velike konkurencije, tako da posjedujem znanje. Toj firmi sam potreban, i spremni su da pokusaju da ubrzaju proces kod ambasade, pa me zanimalo da li je nekome uspjelo tako nesto, neko pozivanje na ubrzan postupak.
bedakb
Posts: 124
Joined: 23/07/2018 12:24

#1856 Re: Viza za Njemacku

Post by bedakb »

MrMoth93 wrote:
rexandroid wrote:
vjesticanametli wrote:Ne mozes na plavu kartu bez diplome....a malo su ti love dali dali...sigurno imas iskustva
jedino ako ima iskustva jer sam i ja zavrsio tu akademiju (koja je za qu..c)
sve sto naucis tamo, svejedno, opet si na nivou nekog pocetnika, tako da nema sanse samo na osnovu toga dobiti posao sa takvom platom
dodatno sam se usavrsavao i radio laske poslove preko neta ali se i sa ovim nivoom znanja ne bi usudio raditi kao programmer
Naravno, imam iskustva 2+ godine kao programer, tu diplomu sam naveo kao nesto sto bi mozda moglo pomoci, ali nisam ni ja polagao velike nade u to.
Programiranje naravno nisam ucio samo tu, a ponudu sa ugovorom sam dobio pored velike konkurencije, tako da posjedujem znanje. Toj firmi sam potreban, i spremni su da pokusaju da ubrzaju proces kod ambasade, pa me zanimalo da li je nekome uspjelo tako nesto, neko pozivanje na ubrzan postupak.
Koliko znam to ubrzanje nece biti izvodivo, bar je tako meni rekla moja firma.

Medjutim oni sa svoje strane odradjuju dio vezan za proces relokacije, kao i dobijanje radne dozvole tako da sve bude spremno kad dobijem vizu, ako se to desi nekad :-)
rexandroid
Posts: 256
Joined: 31/12/2012 17:06

#1857 Re: Viza za Njemacku

Post by rexandroid »

MrMoth93 wrote:
rexandroid wrote:
vjesticanametli wrote:Ne mozes na plavu kartu bez diplome....a malo su ti love dali dali...sigurno imas iskustva
jedino ako ima iskustva jer sam i ja zavrsio tu akademiju (koja je za qu..c)
sve sto naucis tamo, svejedno, opet si na nivou nekog pocetnika, tako da nema sanse samo na osnovu toga dobiti posao sa takvom platom
dodatno sam se usavrsavao i radio laske poslove preko neta ali se i sa ovim nivoom znanja ne bi usudio raditi kao programmer
Naravno, imam iskustva 2+ godine kao programer, tu diplomu sam naveo kao nesto sto bi mozda moglo pomoci, ali nisam ni ja polagao velike nade u to.
Programiranje naravno nisam ucio samo tu, a ponudu sa ugovorom sam dobio pored velike konkurencije, tako da posjedujem znanje. Toj firmi sam potreban, i spremni su da pokusaju da ubrzaju proces kod ambasade, pa me zanimalo da li je nekome uspjelo tako nesto, neko pozivanje na ubrzan postupak.
postoji nacin da se ubrza viza, sve zavisi od sposobnosti poslodavca.
imaju termini rezervisani za hitne slucajeve, rijetko ih ko dobije ali vrijedi pokusat
ako poslodavac izmulja neki valjan razlog mozda i prode. "izmulja" jer ocito nista ne moze biti toliko hitno u it-u...
nek pokusa navest neki razlog i kontaktirat ambasadu ili ti nazovi i raspitaj se u kojim se sve slucajevima moze ubrzati pa pokusaj skontat nesto. mislim ko ce cekat 15-17 mjeseci na termin :|
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#1858 Re: Viza za Njemacku

Post by arman1 »

Izgleda da su priće o extremnom olakšavanju dobijanja Njemačke vize od 01.01.2019. ovaj put ozbiljnije, a ne "što se babi snilo".
Evo već od druge osobe čujem da su im poslodavci najavili da će poslije nove godine procedura biti mnogo brža.
Ne samo za IT. Teta Angeli fali svega.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#1859 Re: Viza za Njemacku

Post by Karabaja »

Napredujemo, kad je ova tema otvorena, svrha joj je bila da se raspita za turističku vizu. :D
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#1860 Re: Viza za Njemacku

Post by arman1 »

Karabaja wrote:Napredujemo, kad je ova tema otvorena, svrha joj je bila da se raspita za turističku vizu. :D
Kako se stvari odvijaju za par godina će se tema zvati "Ako je iko ostao nek se javi".
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#1861 Re: Viza za Njemacku

Post by Dosadno mii »

Karabaja wrote:Napredujemo, kad je ova tema otvorena, svrha joj je bila da se raspita za turističku vizu. :D
Hahah bas

Svima koji ganjaju vize sretno i ne odustajte :D
rexandroid
Posts: 256
Joined: 31/12/2012 17:06

#1862 Re: Viza za Njemacku

Post by rexandroid »

arman1 wrote:
Karabaja wrote:Napredujemo, kad je ova tema otvorena, svrha joj je bila da se raspita za turističku vizu. :D
Kako se stvari odvijaju za par godina će se tema zvati "Ako je iko ostao nek se javi".
:lol:

sarajevo za 10 godina
Image
5 stanovnika po km2
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1863 Re: Viza za Njemacku

Post by vjesticanametli »

arman1 wrote:
Karabaja wrote:Napredujemo, kad je ova tema otvorena, svrha joj je bila da se raspita za turističku vizu. :D
Kako se stvari odvijaju za par godina će se tema zvati "Ako je iko ostao nek se javi".
:lol: :thumbup:
bedakb
Posts: 124
Joined: 23/07/2018 12:24

#1864 Re: Viza za Njemacku

Post by bedakb »

Ljudi, moja firma ja dobila neko odobrenje agencije za rad u njemackoj, za mene.Meni su poslali scan dokumenta, a sam dokument ce doci postom.

Posto ne znam njemacki, a ni tacno o cemu se radi, moze li mi neko pojasniti.Evo sazetak
Sehr geehrte Damen und Herren,
für die Beschäftigung der ausländischen Bewerberin / des ausländischen Bewerbers in Ihrem Unternehmen als Software Developer erteile ich die Zustimmung der Bundesagentur für Arbeit nach § 39 Aufenthaltsgesetz. Auf-grund Ihrer Angaben komme ich zu dem Ergebnis, dass es sich um eine Beschäftigung nach § 39 AufenthG i.V.m. § 18 (4) Satz 2 AufenthG (qualifizierte Beschäftigung im öffentlichen Interesse) handelt. Die Zustimmung wird für den Zeitraum vom 27.08.2018 bis 26.08.2021 erteilt bzw. für die angegebene Dauer ab dem Tag der Einreise. Sie gilt für die bundesweite Ausübung der Beschäftigung in Ihrem Unternehmen.
Die Zustimmung gilt nur für eine Beschäftigung zu den Arbeitsbedingungen, die Grundlage meiner Prüfung waren.
• Arbeitsentgelt: mindestens x.xxx,xx € pro Monat
• wöchentliche Arbeitszeit: 40 Stunden
Hinweis: Es handelt sich bei den genannten Arbeitsbedingungen um keine Beschränkung nach § 34 BeschV, son-dern um eine Information für die Stelle, bei der der Aufenthaltstitel beantragt wird.
Mit dieser Vorabzustimmung kann die Bewerberin / der Bewerber jetzt direkt bei der zuständigen Stelle den für die Einreise und Aufenthalt im Bundesgebiet erforderlichen Aufenthaltstitel beantragen. Die Zustimmung wird wirksam, wenn sie der Behörde, die für die Erteilung des Aufenthaltstitels zuständig ist, im Original vorliegt. Bitte übersenden Sie deshalb dieses Schreiben im Original an Ihre Bewerberin / Ihren Bewerber und weisen sie / ihn auf die Antragstellung bei der zuständigen Behörde hin. Zuständige Stelle für die Beantragung
• des Visums ist die deutsche Auslandsvertretung im Herkunftsland,
• einer Aufenthaltserlaubnis ist die örtliche zuständige Ausländerbehörde im Bundesgebiet.
Mit dieser Vorabzustimmung muss die Ausländerbehörde bzw. die deutsche Auslandsvertretung die Bundesagen-tur für Arbeit nicht mehr einschalten und das Verfahren wird beschleunigt. Bitte beachten Sie, dass die Aufnahme der Beschäftigung erst zulässig ist, wenn die zuständige Stelle den erforderlichen Aufenthaltstitel erteilt hat. Diese Zusage ist ab dem Ausstellungsdatum 6 Monate lang gültig.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1865 Re: Viza za Njemacku

Post by Bluemore »

bedakb wrote:Ljudi, moja firma ja dobila neko odobrenje agencije za rad u njemackoj, za mene.Meni su poslali scan dokumenta, a sam dokument ce doci postom.

Posto ne znam njemacki, a ni tacno o cemu se radi, moze li mi neko pojasniti.Evo sazetak
Sehr geehrte Damen und Herren,
für die Beschäftigung der ausländischen Bewerberin / des ausländischen Bewerbers in Ihrem Unternehmen als Software Developer erteile ich die Zustimmung der Bundesagentur für Arbeit nach § 39 Aufenthaltsgesetz. Auf-grund Ihrer Angaben komme ich zu dem Ergebnis, dass es sich um eine Beschäftigung nach § 39 AufenthG i.V.m. § 18 (4) Satz 2 AufenthG (qualifizierte Beschäftigung im öffentlichen Interesse) handelt. Die Zustimmung wird für den Zeitraum vom 27.08.2018 bis 26.08.2021 erteilt bzw. für die angegebene Dauer ab dem Tag der Einreise. Sie gilt für die bundesweite Ausübung der Beschäftigung in Ihrem Unternehmen.
Die Zustimmung gilt nur für eine Beschäftigung zu den Arbeitsbedingungen, die Grundlage meiner Prüfung waren.
• Arbeitsentgelt: mindestens x.xxx,xx € pro Monat
• wöchentliche Arbeitszeit: 40 Stunden
Hinweis: Es handelt sich bei den genannten Arbeitsbedingungen um keine Beschränkung nach § 34 BeschV, son-dern um eine Information für die Stelle, bei der der Aufenthaltstitel beantragt wird.
Mit dieser Vorabzustimmung kann die Bewerberin / der Bewerber jetzt direkt bei der zuständigen Stelle den für die Einreise und Aufenthalt im Bundesgebiet erforderlichen Aufenthaltstitel beantragen. Die Zustimmung wird wirksam, wenn sie der Behörde, die für die Erteilung des Aufenthaltstitels zuständig ist, im Original vorliegt. Bitte übersenden Sie deshalb dieses Schreiben im Original an Ihre Bewerberin / Ihren Bewerber und weisen sie / ihn auf die Antragstellung bei der zuständigen Behörde hin. Zuständige Stelle für die Beantragung
• des Visums ist die deutsche Auslandsvertretung im Herkunftsland,
• einer Aufenthaltserlaubnis ist die örtliche zuständige Ausländerbehörde im Bundesgebiet.
Mit dieser Vorabzustimmung muss die Ausländerbehörde bzw. die deutsche Auslandsvertretung die Bundesagen-tur für Arbeit nicht mehr einschalten und das Verfahren wird beschleunigt. Bitte beachten Sie, dass die Aufnahme der Beschäftigung erst zulässig ist, wenn die zuständige Stelle den erforderlichen Aufenthaltstitel erteilt hat. Diese Zusage ist ab dem Ausstellungsdatum 6 Monate lang gültig.
Dobio si odobrenje koje vazi 6mjeseci i u tom roku mozes u ambasadi da dobijes vizu. Odobrenjenza rad u toj firmi pod navedenim uslovima.
Odobrenje vrijedi tri godine.
Znaci posao u toj firmi u citavoj njemackoj.
Kad ti je termin u ambasadi?
bedakb
Posts: 124
Joined: 23/07/2018 12:24

#1866 Re: Viza za Njemacku

Post by bedakb »

Bluemore wrote:
bedakb wrote:Ljudi, moja firma ja dobila neko odobrenje agencije za rad u njemackoj, za mene.Meni su poslali scan dokumenta, a sam dokument ce doci postom.

Posto ne znam njemacki, a ni tacno o cemu se radi, moze li mi neko pojasniti.Evo sazetak
Sehr geehrte Damen und Herren,
für die Beschäftigung der ausländischen Bewerberin / des ausländischen Bewerbers in Ihrem Unternehmen als Software Developer erteile ich die Zustimmung der Bundesagentur für Arbeit nach § 39 Aufenthaltsgesetz. Auf-grund Ihrer Angaben komme ich zu dem Ergebnis, dass es sich um eine Beschäftigung nach § 39 AufenthG i.V.m. § 18 (4) Satz 2 AufenthG (qualifizierte Beschäftigung im öffentlichen Interesse) handelt. Die Zustimmung wird für den Zeitraum vom 27.08.2018 bis 26.08.2021 erteilt bzw. für die angegebene Dauer ab dem Tag der Einreise. Sie gilt für die bundesweite Ausübung der Beschäftigung in Ihrem Unternehmen.
Die Zustimmung gilt nur für eine Beschäftigung zu den Arbeitsbedingungen, die Grundlage meiner Prüfung waren.
• Arbeitsentgelt: mindestens x.xxx,xx € pro Monat
• wöchentliche Arbeitszeit: 40 Stunden
Hinweis: Es handelt sich bei den genannten Arbeitsbedingungen um keine Beschränkung nach § 34 BeschV, son-dern um eine Information für die Stelle, bei der der Aufenthaltstitel beantragt wird.
Mit dieser Vorabzustimmung kann die Bewerberin / der Bewerber jetzt direkt bei der zuständigen Stelle den für die Einreise und Aufenthalt im Bundesgebiet erforderlichen Aufenthaltstitel beantragen. Die Zustimmung wird wirksam, wenn sie der Behörde, die für die Erteilung des Aufenthaltstitels zuständig ist, im Original vorliegt. Bitte übersenden Sie deshalb dieses Schreiben im Original an Ihre Bewerberin / Ihren Bewerber und weisen sie / ihn auf die Antragstellung bei der zuständigen Behörde hin. Zuständige Stelle für die Beantragung
• des Visums ist die deutsche Auslandsvertretung im Herkunftsland,
• einer Aufenthaltserlaubnis ist die örtliche zuständige Ausländerbehörde im Bundesgebiet.
Mit dieser Vorabzustimmung muss die Ausländerbehörde bzw. die deutsche Auslandsvertretung die Bundesagen-tur für Arbeit nicht mehr einschalten und das Verfahren wird beschleunigt. Bitte beachten Sie, dass die Aufnahme der Beschäftigung erst zulässig ist, wenn die zuständige Stelle den erforderlichen Aufenthaltstitel erteilt hat. Diese Zusage ist ab dem Ausstellungsdatum 6 Monate lang gültig.
Dobio si odobrenje koje vazi 6mjeseci i u tom roku mozes u ambasadi da dobijes vizu. Odobrenjenza rad u toj firmi pod navedenim uslovima.
Odobrenje vrijedi tri godine.
Znaci posao u toj firmi u citavoj njemackoj.
Kad ti je termin u ambasadi?
Nemam termin, tacnije jos ga nisam dobio.Prijavio sam se 29. Maja 2017 godine.

Znaci koliko sam shvatio, ne mogu nikakav ubrzani termin s ovim "izganjati" ?

Hvala na odgovoru :)
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1867 Re: Viza za Njemacku

Post by Bluemore »

bedakb wrote:
Bluemore wrote:
Dobio si odobrenje koje vazi 6mjeseci i u tom roku mozes u ambasadi da dobijes vizu. Odobrenjenza rad u toj firmi pod navedenim uslovima.
Odobrenje vrijedi tri godine.
Znaci posao u toj firmi u citavoj njemackoj.
Kad ti je termin u ambasadi?
Nemam termin, tacnije jos ga nisam dobio.Prijavio sam se 29. Maja 2017 godine.
dobro su oni inovo izganjali
Ako ti prodje 6 mjeaeci bez termina a nece
Samo nek na vrijeme obnove ovaj isti zahtjeb sa istom argumemtacijom

Na terminu ces vizu brzo dobiti jer vec imaa dozvolu za rad tj saglasnost
Jeli cekas normalan termin ili za plavu kartu??
bedakb
Posts: 124
Joined: 23/07/2018 12:24

#1868 Re: Viza za Njemacku

Post by bedakb »

Bluemore wrote:
bedakb wrote:
Bluemore wrote:
Dobio si odobrenje koje vazi 6mjeseci i u tom roku mozes u ambasadi da dobijes vizu. Odobrenjenza rad u toj firmi pod navedenim uslovima.
Odobrenje vrijedi tri godine.
Znaci posao u toj firmi u citavoj njemackoj.
Kad ti je termin u ambasadi?
Nemam termin, tacnije jos ga nisam dobio.Prijavio sam se 29. Maja 2017 godine.
dobro su oni inovo izganjali
Ako ti prodje 6 mjeaeci bez termina a nece
Samo nek na vrijeme obnove ovaj isti zahtjeb sa istom argumemtacijom
Ok hvala, samo i dalje ne kontam sta s ovim dokumentom ? Ponijeti ga na termin sa sobom (ako docekam taj dan), i koje beneficije imam od toga ? :?

Sorry, mozda su glupa pitanja, al stvarno nemam blage veze o ovoj materiji :)

EDIT: Aha, znaci prakticno brze ce mi viza biti udarena i to je to ? Normalan termin je u pitanju.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1869 Re: Viza za Njemacku

Post by Bluemore »

Pa dobio si ono sto sam napisala
Saglasnost bla bla
Da je nisi dobio morali binje aluzbeno traziti mogu odbiti ili odboti vizu
Sve se vrti oko te saglasnosti
Termin je samo papirologija
U koju pokrajinu ides
Edit
Fino nazaovi ambasadu naglasi ovoaj javni interes
Oeffentliches interesse koji stoji na papiru i v idi za u rzanje ako jr moguce
Last edited by Bluemore on 01/09/2018 17:24, edited 1 time in total.
bedakb
Posts: 124
Joined: 23/07/2018 12:24

#1870 Re: Viza za Njemacku

Post by bedakb »

Bluemore wrote:Pa dobio si ono sto sam napisala
Saglasnost bla bla
Da je nisi dobio morali binje aluzbeno traziti mogu odbiti ili odboti vizu
Sve se vrti oko te saglasnosti
Termin je samo papirologija
Super hvala puno.

Sad treba docekat taj mrtvi termin :)

Ne bi mozda moglo proci da kontaktiram ambasadu i kazem im da imam tu saglasnost, i sve ostalo spremno, pa da me ubace nekako ?

Firma je iz Berlina.
bedakb
Posts: 124
Joined: 23/07/2018 12:24

#1871 Re: Viza za Njemacku

Post by bedakb »

Zvao sam ambasadu direktno u Ponedjeljak i rekli su mi da je ovo unaprijed odobrena radna dozvola, i da se to danas jako tesko dobija.Takodjer potvrdili su mi da s ovim mogu uputiti zahtjev za izdavanje vanrednog termina - sto sam odmah i uradio.

Odgovor jos nisam dobio, zna li neko koliko se otprilike ceka na odgovor putem maila ? Slao sam preko kontakt forme na stranici, kao i visastelle2.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1872 Re: Viza za Njemacku

Post by Bluemore »

bedakb wrote:Zvao sam ambasadu direktno u Ponedjeljak i rekli su mi da je ovo unaprijed odobrena radna dozvola, i da se to danas jako tesko dobija.Takodjer potvrdili su mi da s ovim mogu uputiti zahtjev za izdavanje vanrednog termina - sto sam odmah i uradio.

Odgovor jos nisam dobio, zna li neko koliko se otprilike ceka na odgovor putem maila ? Slao sam preko kontakt forme na stranici, kao i visastelle2.
:thumbup: Sretno!!!
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#1873 Re: Viza za Njemacku

Post by sve_ovo_ja »

bedakb wrote:Zvao sam ambasadu direktno u Ponedjeljak i rekli su mi da je ovo unaprijed odobrena radna dozvola, i da se to danas jako tesko dobija.Takodjer potvrdili su mi da s ovim mogu uputiti zahtjev za izdavanje vanrednog termina - sto sam odmah i uradio.

Odgovor jos nisam dobio, zna li neko koliko se otprilike ceka na odgovor putem maila ? Slao sam preko kontakt forme na stranici, kao i visastelle2.
Ja sam razmijenio par mailova sa njima prosle godine isto su bili vanredni termini u pitanju, nekada su odgovorili u roku 3-4 dana, a zadnji put za potvrdu termina sam cekao 10-ak dana.
bedakb
Posts: 124
Joined: 23/07/2018 12:24

#1874 Re: Viza za Njemacku

Post by bedakb »

sve_ovo_ja wrote:
bedakb wrote:Zvao sam ambasadu direktno u Ponedjeljak i rekli su mi da je ovo unaprijed odobrena radna dozvola, i da se to danas jako tesko dobija.Takodjer potvrdili su mi da s ovim mogu uputiti zahtjev za izdavanje vanrednog termina - sto sam odmah i uradio.

Odgovor jos nisam dobio, zna li neko koliko se otprilike ceka na odgovor putem maila ? Slao sam preko kontakt forme na stranici, kao i visastelle2.
Ja sam razmijenio par mailova sa njima prosle godine isto su bili vanredni termini u pitanju, nekada su odgovorili u roku 3-4 dana, a zadnji put za potvrdu termina sam cekao 10-ak dana.
@Bluemore hvala :)

@sve_ovo_ja hvala na odgovoru.Ako ne odgovore do pon, zovem opet.Ugovor mi starta od 1. Oktobra, tako da mi taj termin treba sto prije.

Mozes li mi reci kakva je procedura ukoliko uvaze moj zahtjev ? Ja sebi onda biram datum, ili kako vec ide ?
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#1875 Re: Viza za Njemacku

Post by sve_ovo_ja »

@bedakb, u prvom mailu su mi rekli da im skeniram svu dokumentaciju (odobrenje Bundesgentura, diplome, ugovor, pasos itd.), nakon sto sam im poslao odmah sve to, za 10-ak dana dosao novi email sa terminom koji je bio 3-4 dana poslije. Nakon termina sljedeci dan zvali da je odobrena viza.
Sretno :)
Post Reply