Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
sara_nur
Posts: 2
Joined: 01/02/2021 15:26

#4176 Re: Viza za Njemacku

Post by sara_nur »

Prenosim ono sto sam gledala svojim ocima na youtube:
Sve su dobro rekli za njega, samo posto je nas narod vecinom ovca, pa tek kasnije vidi kasnije stvari to je druga stvar.
Bili su i dokazi, na kanalu damir lenart, ali posto mu je isti Dino prijetio, (Damir je sve snimio i objavio video ali se uplasio za porodicu), morao je skloniti i ne objaviti sve sto je htio, mada su vec bili pojedini dokazi gdje je trazio pare od ljudi.
Ko prati damir lenart kanal, zna o cemu pricam.
Samo cu jedno navesti, onaj koji pomaze ljudima, nikada se nece jos pogotov javno, hvaliti ljudima.
Toliko.
Last edited by sara_nur on 01/02/2021 17:02, edited 1 time in total.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#4177 Re: Viza za Njemacku

Post by valjuga »

skafiskafsnjak wrote: 01/02/2021 12:44
Ide li spajanje po ovom nekom novom ili to sve ostaje kao prije ?
Nemam pojma koje je novo u mene ide po starom spajanje.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#4178 Re: Viza za Njemacku

Post by valjuga »

sara_nur wrote: 01/02/2021 15:31 Sve su dobro rekli za njega, samo posto je nas narod vecinom ovca, pa tek kasnije vidi kasnije stvari to je druga stvar.
Bili su i dokazi, na kanalu damir lenart, ali posto mu je isti Dino prijetio i ovaj se uplasio za porodicu, morao je skloniti i ne objaviti sve sto je htio, mada su vec bili pojedini dokazi gdje je trazio pare od ljudi.
Ko prati damir lenart kanal, zna o cemu pricam.
Samo cu jedno navesti, onaj koji pomaze ljudima, nikada se nece jos pogotov javno, hvaliti ljudima.
Toliko.
Jel ovo ozbiljno?
Za mene je vrlo vrlo ozbiljno da mi neko prijeti familiji,da ne kažem da bi već sutra čitali u novinama o tome.
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#4179 Re: Viza za Njemacku

Post by decko_sa_kovaca »

Ja sam od dine dobio 100 eura na nagradnoj igri
haribery
Posts: 27
Joined: 03/08/2011 01:32

#4180 Re: Viza za Njemacku

Post by haribery »

sara_nur wrote: 01/02/2021 15:31 Prenosim ono sto sam gledala svojim ocima na youtube:
Sve su dobro rekli za njega, samo posto je nas narod vecinom ovca, pa tek kasnije vidi kasnije stvari to je druga stvar.
Bili su i dokazi, na kanalu damir lenart, ali posto mu je isti Dino prijetio, (Damir je sve snimio i objavio video ali se uplasio za porodicu), morao je skloniti i ne objaviti sve sto je htio, mada su vec bili pojedini dokazi gdje je trazio pare od ljudi.
Ko prati damir lenart kanal, zna o cemu pricam.
Samo cu jedno navesti, onaj koji pomaze ljudima, nikada se nece jos pogotov javno, hvaliti ljudima.
Toliko.
To ti je sve rekla kazala,
Prijetio familiji,uhh pa ko li je taj Damir da mi je znati,prepoao se heh,sto ga nije prijavio policijski,kad je sve dokaze imao,znaci prikupljao je dokaze da bi oblatio Dinu i na kraju se prepao.Nisu tu čisto posla,u svadji nikad jedno nije krivo,uvjek je to nekako obostrano.
Ja sam dosta puta kontra misljenja tog Dine napisao ,ali argumentovano nikad nisam dobio niti opomenu,niti kontra repliku,stovise slozio se .
Sve je moguće danas sve ima dva lica,ali da se sve to tako desava a narod da šuti e to me brine.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#4181 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

valjuga wrote: 01/02/2021 16:33
sara_nur wrote: 01/02/2021 15:31 Sve su dobro rekli za njega, samo posto je nas narod vecinom ovca, pa tek kasnije vidi kasnije stvari to je druga stvar.
Bili su i dokazi, na kanalu damir lenart, ali posto mu je isti Dino prijetio i ovaj se uplasio za porodicu, morao je skloniti i ne objaviti sve sto je htio, mada su vec bili pojedini dokazi gdje je trazio pare od ljudi.
Ko prati damir lenart kanal, zna o cemu pricam.
Samo cu jedno navesti, onaj koji pomaze ljudima, nikada se nece jos pogotov javno, hvaliti ljudima.
Toliko.
Jel ovo ozbiljno?
Za mene je vrlo vrlo ozbiljno da mi neko prijeti familiji,da ne kažem da bi već sutra čitali u novinama o tome.
Prijetio je tuzbama i dr stvarima. I ja bih se prepao da blebecem bezveze.
soxx
Posts: 184
Joined: 18/06/2012 12:35

#4182 Re: Viza za Njemacku

Post by soxx »

Kae rekla mu firma neka nest kad skupi 25k followera na yt da ce nest biti haha
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#4183 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

soxx wrote: 01/02/2021 17:26 Kae rekla mu firma neka nest kad skupi 25k followera na yt da ce nest biti haha
Sta je ovaj post trebao znaciti? Lupate bas bezveze kao Damir Lenart :D
Javio se nekoj firmi da provoza elektro auto i da to postavi na yt. Rekli mu daju to samo ako neko ima 25k pratilaca ili vise
soxx
Posts: 184
Joined: 18/06/2012 12:35

#4184 Re: Viza za Njemacku

Post by soxx »

skafiskafsnjak wrote: 01/02/2021 17:29
soxx wrote: 01/02/2021 17:26 Kae rekla mu firma neka nest kad skupi 25k followera na yt da ce nest biti haha
Sta je ovaj post trebao znaciti? Lupate bas bezveze kao Damir Lenart :D
Javio se nekoj firmi da provoza elektro auto i da to postavi na yt. Rekli mu daju to samo ako neko ima 25k pratilaca ili vise
a vidi slucajnosti on bas ca 24.700 imao.
Mozda on bude vozio to auto al 25k nije sigurno bio uslov.
Nemojte me zaebavat :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#4185 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

soxx wrote: 01/02/2021 18:02
skafiskafsnjak wrote: 01/02/2021 17:29
soxx wrote: 01/02/2021 17:26 Kae rekla mu firma neka nest kad skupi 25k followera na yt da ce nest biti haha
Sta je ovaj post trebao znaciti? Lupate bas bezveze kao Damir Lenart :D
Javio se nekoj firmi da provoza elektro auto i da to postavi na yt. Rekli mu daju to samo ako neko ima 25k pratilaca ili vise
a vidi slucajnosti on bas ca 24.700 imao.
Mozda on bude vozio to auto al 25k nije sigurno bio uslov.
Nemojte me zaebavat :D
Jah.... Za sve info od sada, pitam forumske strucnjake.
A zanimljivo mi je , svi nesto pljuju....a svi ga prate :lol:
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#4186 Re: Viza za Njemacku

Post by Darh Wader »

sara_nur wrote: 01/02/2021 15:31 Prenosim ono sto sam gledala svojim ocima na youtube:
Sve su dobro rekli za njega, samo posto je nas narod vecinom ovca, pa tek kasnije vidi kasnije stvari to je druga stvar.
Bili su i dokazi, na kanalu damir lenart, ali posto mu je isti Dino prijetio, (Damir je sve snimio i objavio video ali se uplasio za porodicu), morao je skloniti i ne objaviti sve sto je htio, mada su vec bili pojedini dokazi gdje je trazio pare od ljudi.
Ko prati damir lenart kanal, zna o cemu pricam.
Samo cu jedno navesti, onaj koji pomaze ljudima, nikada se nece jos pogotov javno, hvaliti ljudima.
Toliko.
Bravo. :thumbup:

A ovce neka i dalje klimaju glavom.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4187 Re: Viza za Njemacku

Post by Bloo »

sara_nur wrote: 01/02/2021 15:31 Prenosim ono sto sam gledala svojim ocima na youtube:
Sve su dobro rekli za njega, samo posto je nas narod vecinom ovca, pa tek kasnije vidi kasnije stvari to je druga stvar.
Bili su i dokazi, na kanalu damir lenart, ali posto mu je isti Dino prijetio, (Damir je sve snimio i objavio video ali se uplasio za porodicu), morao je skloniti i ne objaviti sve sto je htio, mada su vec bili pojedini dokazi gdje je trazio pare od ljudi.
Ko prati damir lenart kanal, zna o cemu pricam.
Samo cu jedno navesti, onaj koji pomaze ljudima, nikada se nece jos pogotov javno, hvaliti ljudima.
Toliko.
A ti si nam se maksuz registrovala da nam to napises... :mrgreen:
Nego sto ga ko ne prijavi, pokrene kakvu tuzbu....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4188 Re: Viza za Njemacku

Post by Bloo »

Nego tema je viza...
Otvorite si temu pa mahalajte o jutjube likovima sa ovih prostora sto zive u Njemackoj.
ljudmila
Posts: 169
Joined: 13/10/2020 23:28

#4189 Re: Viza za Njemacku

Post by ljudmila »

Darh Wader wrote: 31/01/2021 19:02 Jel' se ovo javljaju premium članovi. :lol:

Ja sam napisao šta većina raje misli, lik jedno priča drugo radi treće misli to je najgora sorta ljudi.Ako već pomažeš ljudima onda nemoj im nemoj naplaćivati.Raja ga provalila kad je ljudima uzimao po 500KM i tad je nastala svađa sa onim drugim "majstorom za pomoć" Lenartom prepucavali se preko yt ma cirkus obojica.


Kad otkriješ lopova bošnjo odmah krene sa spinom "pljuvanje,on je poštenjačina i sl" jer se vode onom pričom meni je pomogao a drugog zayebao tako da nema veze.

Nije los lik Dino. Ali kad postavi ajmo slike u toplesu il aj svi napišite JA SAM GASTAJBAJTER za 50€ i svi pišu ko telad vidiš koliko je nas narod i naša svijest propala, tuga velika.

Klepo voli jednoumlje i tako mu je i u grupi al njegova je i može Radit šta hoće, realno.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#4190 Re: Viza za Njemacku

Post by Mentha_Piperita »

Jesu li hoteli u Njemackoj zatvoreni? Ako jesu, zna li se do kada ce biti? Hvala unaprijed.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#4191 Re: Viza za Njemacku

Post by Bluemore »

Mentha_Piperita wrote: 01/02/2021 23:21 Jesu li hoteli u Njemackoj zatvoreni? Ako jesu, zna li se do kada ce biti? Hvala unaprijed.
jesu za turisticke posjete , a ima izuzetaka
kaviar
Posts: 14
Joined: 28/04/2020 19:08

#4192 Re: Viza za Njemacku

Post by kaviar »

Moze li mi neko reci da li apostile ide na original ili moze i na ovjerenu kopiju diplome?
I ove 2 kopije pasosa, ide li kopiranje kompletnog pasosa ili samo pocetne stranice gdje je slika?
Za potrebe plave karte je zahtjev.
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#4193 Re: Viza za Njemacku

Post by decko_sa_kovaca »

kaviar wrote: 03/02/2021 09:57 Moze li mi neko reci da li apostile ide na original ili moze i na ovjerenu kopiju diplome?
I ove 2 kopije pasosa, ide li kopiranje kompletnog pasosa ili samo pocetne stranice gdje je slika?
Za potrebe plave karte je zahtjev.
Apostille ide samo na orginalne dokumente.
Samo gdje je slika.
Sretno i hairli da bude
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#4194 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

apostile nema veze sa slikom.
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#4195 Re: Viza za Njemacku

Post by decko_sa_kovaca »

belfy wrote: 03/02/2021 17:11 apostile nema veze sa slikom.
Niko to nije ni reko, mislio sam na kopiju pasosa
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#4196 Re: Viza za Njemacku

Post by nelle_tz »

svi koji dolazite , od 01.01.2021. nema vise da se nakon 24 platne liste ukida Zustimmung,i da onda mozete mijenjati poslodavca bez Zustimmunga. treba vam i dalje odobrenje, taj Zustimmung . cak i kad u Njemackoj trebate produziti vizu morate od njih trazite odobrenje, od njihovog Auslanderbehoerde


Auch wenn der Arbeitnehmer mindestens 2 Jahre versicherungspflichtig tätig war bzw. sich seit 3 Jahren im Bundesgebiet aufhält, benötigt er ab
dem Jahr 2021 bei Verlängerungsanträgen bzw. Arbeitgeberwechsel eine erneute Zustimmung, auch wenn sich die Beschäftigungsbedingungen nicht ändern. In diesen Fällen ist der Antrag nicht bei der Botschaft,sondern bei der zuständigen Ausländerbehörde in Deutschland zu stellen.

duboko su ga zatjerali ljudima sa balkana, samo za njih ne vazi odredba o 24 platne liste


Za zaposlenike za koje je dato odobrenje u skladu s uredbom o zapadnom Balkanu koja se primjenjuje do 31. decembra 2020. godine, "stara" uredba za zapadni Balkan primjenjivat će se i nakon prijelaza u godinu 2020/2021. Odobrenje se ne ubraja u kvotu.
Izuzimanje Odjeljka 9 Pravilnika o zapošljavanju znači da nakon dvije godine zaposlenja koje podliježe obveznom osiguranju u Njemačkoj ili nakon tri godine legalnog boravka, BA daje neograničenu saglasnost za zaposlenje, tj. Od ove točke nadalje moguće je mijenjati posao bez novog zahtjev za saglasnost. Ova konsolidacija prava na boravak i zaposlenje ne odnosi se na propise o zapadnom Balkanu. Svatko ko uđe u skladu sa Uredbom o zapadnom Balkanu mora stoga dobiti novo odobrenje od strane BA putem imigracionog ureda čak i nakon isteka dvogodišnjeg perioda prilikom promjene poslodavca.
User avatar
jasko_ja
Posts: 444
Joined: 10/07/2005 21:14

#4197 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

Može li neko objasniti šta konkretno znači za nekvalifikovane radnike koji dodju u De? Šta konkretno znači za njih, posto vidim da se mnogo zakukalo na ovu informaciju.
Last edited by jasko_ja on 04/02/2021 20:09, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#4198 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

nelle_tz wrote: 04/02/2021 16:34 svi koji dolazite , od 01.01.2021. nema vise da se nakon 24 platne liste ukida Zustimmung,i da onda mozete mijenjati poslodavca bez Zustimmunga. treba vam i dalje odobrenje, taj Zustimmung . cak i kad u Njemackoj trebate produziti vizu morate od njih trazite odobrenje, od njihovog Auslanderbehoerde


Auch wenn der Arbeitnehmer mindestens 2 Jahre versicherungspflichtig tätig war bzw. sich seit 3 Jahren im Bundesgebiet aufhält, benötigt er ab
dem Jahr 2021 bei Verlängerungsanträgen bzw. Arbeitgeberwechsel eine erneute Zustimmung, auch wenn sich die Beschäftigungsbedingungen nicht ändern. In diesen Fällen ist der Antrag nicht bei der Botschaft,sondern bei der zuständigen Ausländerbehörde in Deutschland zu stellen.

duboko su ga zatjerali ljudima sa balkana, samo za njih ne vazi odredba o 24 platne liste


Za zaposlenike za koje je dato odobrenje u skladu s uredbom o zapadnom Balkanu koja se primjenjuje do 31. decembra 2020. godine, "stara" uredba za zapadni Balkan primjenjivat će se i nakon prijelaza u godinu 2020/2021. Odobrenje se ne ubraja u kvotu.
Izuzimanje Odjeljka 9 Pravilnika o zapošljavanju znači da nakon dvije godine zaposlenja koje podliježe obveznom osiguranju u Njemačkoj ili nakon tri godine legalnog boravka, BA daje neograničenu saglasnost za zaposlenje, tj. Od ove točke nadalje moguće je mijenjati posao bez novog zahtjev za saglasnost. Ova konsolidacija prava na boravak i zaposlenje ne odnosi se na propise o zapadnom Balkanu. Svatko ko uđe u skladu sa Uredbom o zapadnom Balkanu mora stoga dobiti novo odobrenje od strane BA putem imigracionog ureda čak i nakon isteka dvogodišnjeg perioda prilikom promjene poslodavca.
Mislis da ovo ne vazi za one koji su vec u Deu?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#4199 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

jasko_ja wrote: 04/02/2021 19:52 Može li neko objasniti šta konkretno znači nekvalifikovane radnike koji dodju u De? Šta konkretno znači za njih, posto vidim da se mnogo zakukalo na ovu informaciju.
Nekvalifikovan radnik je onaj koji radi posao , a da nije potrebna nikakva kvalifikacija za taj posao. Znaci, ako radis bez diplome.
User avatar
jasko_ja
Posts: 444
Joined: 10/07/2005 21:14

#4200 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

Znam je šta je nekvalifikovani radnik, nego što ovo novo pravilo znači za njih kada (ako ikada) odu u njem.
Post Reply