Viza za budućnost

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Saraj Bosna
Posts: 6
Joined: 09/10/2018 20:00

#76 Re: Viza za budućnost

Post by Saraj Bosna »

Meni je fascinantno kako su Vizu svi pljuvali i mrzili, a ipak je snimljeno više od 200 epizoda i opstala je čak do 2008. godine :-)
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#77 Re: Viza za budućnost

Post by escobar__ »

Ma nit sam pljuvao nit sam mrzio ali mi je onako realno bila glupava serija. No za ubit kojih 20tak minuta sasvim ok...
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#78 Re: Viza za budućnost

Post by phillie »

Saraj Bosna wrote:Meni je fascinantno kako su Vizu svi pljuvali i mrzili, a ipak je snimljeno više od 200 epizoda i opstala je čak do 2008. godine :-)
Ne mislis valjda da je gledanost bila odlucujuci faktor snimanja ovolikog broja epizoda i "opstajanja" bez zavrsavanja :D

Hint: Jasmin Durakovic :Bio je prvi generalni direktor RTVFBIH (2001-2008). Viza za buducnost (ciji je bio producent) isla na FTV od 2003-2008.
Saraj Bosna
Posts: 6
Joined: 09/10/2018 20:00

#79 Re: Viza za budućnost

Post by Saraj Bosna »

phillie wrote:
Saraj Bosna wrote:Meni je fascinantno kako su Vizu svi pljuvali i mrzili, a ipak je snimljeno više od 200 epizoda i opstala je čak do 2008. godine :-)
Ne mislis valjda da je gledanost bila odlucujuci faktor snimanja ovolikog broja epizoda i "opstajanja" bez zavrsavanja :D

Hint: Jasmin Durakovic :Bio je prvi generalni direktor RTVFBIH (2001-2008). Viza za buducnost (ciji je bio producent) isla na FTV od 2003-2008.
Aaa, pa sad je sve jasno :D

Možda je i zato serija ukinuta jer je Duraković smijenjen :D
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#80 Re: Viza za budućnost

Post by phillie »

Kao sto bi Toma rekao: "...Evo vec je jesen, a tebe jos nema..." :D
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#81 Re: Viza za budućnost

Post by fusion_ba »

dakle zna se da je snimljeno jos epizoda ali oni to nikako da prikazu, da mi je znati razlog.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#82 Re: Viza za budućnost

Post by dječak sa šibicama »

Serija bila gledljiva prvih 20-30 epizoda, kasnije postajala sve gluplja i gluplja. Na kraju su je prestali emitovati jer je dostigla level "ne moze gluplje".

Ustvari moze gluplje, Mahalasi i Tata i zetovi.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#83 Re: Viza za budućnost

Post by AmiĐa_Idriz »

Odvaljivam se :lol: :lol:
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#84 Re: Viza za budućnost

Post by ivan-tz »

Nesto me nostalgija opucala u zadnje vrijeme, pa sam odgledao svih 206 epizoda proteklih sedmica i želio bih prokomentarisati temu.

Viza za budućnost je serija koja je ostala poprilično upečatljiva u nasem drustvu. Do dolaska serije Lud, zbunjen, normalan, rekao bih da je bila najpopularnija serija. (Rekao sam najpopularnija, a ne najbolja). I danas dan bih mogao je komotno svrstati na drugo mjesto odmah poslije lud, zbunjen, normalan jer mislim da su te serije obiljezile dva razdoblja bosanskohercegovackih serija.

Medjutim, ne mislim da se radi o kvalitetu nego više bas o nekoj nostalgiji. Kada se emitovala ta serija po prvi put, to je bilo doba u kojem nije bilo mnogo alternative i vjerovatno su zbog toga mnogi bili zainteresirani.

Prvih 20-30 epizoda je bilo solidno i interesantno. Medjutim, vjerujem da je los scenarij doveo do toga da posljednje epizode bas budu negledljive i lose, zbog čega se na kraju i prestalo snimati. Vecina radnji koje su se desavale su bile bas nebitne, slabe i komotno su mogle biti izostavljene.

Da je neko drugi napisao scenarij dok je to bilo jos frisko, serija se mozda mogla i izvući. Ovako, moglo bi se reci da je serija ostala upečatljiva po par likova i par scena i nista vise od toga.

Slična stvar se desila i sa Lud, zbunjen, normalan. Samo sto se njima to desilo mnogo kasnije kada su nakon par sezona epizode postale negledljive, a oni su ipak i dalje snimali. Medjutim, ljudi su se vezali zbog nekih likova i dobrih scena sa pocetka.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#85 Re: Viza za budućnost

Post by tramvajtrojka »

ivan-tz wrote: 01/12/2023 21:57 Nesto me nostalgija opucala u zadnje vrijeme, pa sam odgledao svih 206 epizoda proteklih sedmica i želio bih prokomentarisati temu.

Viza za budućnost je serija koja je ostala poprilično upečatljiva u nasem drustvu. Do dolaska serije Lud, zbunjen, normalan, rekao bih da je bila najpopularnija serija. (Rekao sam najpopularnija, a ne najbolja). I danas dan bih mogao je komotno svrstati na drugo mjesto odmah poslije lud, zbunjen, normalan jer mislim da su te serije obiljezile dva razdoblja bosanskohercegovackih serija.

Medjutim, ne mislim da se radi o kvalitetu nego više bas o nekoj nostalgiji. Kada se emitovala ta serija po prvi put, to je bilo doba u kojem nije bilo mnogo alternative i vjerovatno su zbog toga mnogi bili zainteresirani.

Prvih 20-30 epizoda je bilo solidno i interesantno. Medjutim, vjerujem da je los scenarij doveo do toga da posljednje epizode bas budu negledljive i lose, zbog čega se na kraju i prestalo snimati. Vecina radnji koje su se desavale su bile bas nebitne, slabe i komotno su mogle biti izostavljene.

Da je neko drugi napisao scenarij dok je to bilo jos frisko, serija se mozda mogla i izvući. Ovako, moglo bi se reci da je serija ostala upečatljiva po par likova i par scena i nista vise od toga.

Slična stvar se desila i sa Lud, zbunjen, normalan. Samo sto se njima to desilo mnogo kasnije kada su nakon par sezona epizode postale negledljive, a oni su ipak i dalje snimali. Medjutim, ljudi su se vezali zbog nekih likova i dobrih scena sa pocetka.
Image

serija nažalost nikad nije zavrsena bas zbog toga sto je tu istu jesen 2008e pocelo prikazivanje LZN u njezinom terminu :mrgreen:
Nisamsdaali
Posts: 558
Joined: 03/10/2022 20:38

#86 Re: Viza za budućnost

Post by Nisamsdaali »

Nije ni LZN završen, Isović kae Nadarević u nikad boljoj formi i nastavljamo snimanje, 7 dana nakon toga je preminuo
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#87 Re: Viza za budućnost

Post by n+1 »

ivan-tz wrote: 01/12/2023 21:57 Nesto me nostalgija opucala u zadnje vrijeme, pa sam odgledao svih 206 epizoda proteklih sedmica i želio bih prokomentarisati temu.

Viza za budućnost je serija koja je ostala poprilično upečatljiva u nasem drustvu. Do dolaska serije Lud, zbunjen, normalan, rekao bih da je bila najpopularnija serija. (Rekao sam najpopularnija, a ne najbolja). I danas dan bih mogao je komotno svrstati na drugo mjesto odmah poslije lud, zbunjen, normalan jer mislim da su te serije obiljezile dva razdoblja bosanskohercegovackih serija.

Medjutim, ne mislim da se radi o kvalitetu nego više bas o nekoj nostalgiji. Kada se emitovala ta serija po prvi put, to je bilo doba u kojem nije bilo mnogo alternative i vjerovatno su zbog toga mnogi bili zainteresirani.

Prvih 20-30 epizoda je bilo solidno i interesantno. Medjutim, vjerujem da je los scenarij doveo do toga da posljednje epizode bas budu negledljive i lose, zbog čega se na kraju i prestalo snimati. Vecina radnji koje su se desavale su bile bas nebitne, slabe i komotno su mogle biti izostavljene.

Da je neko drugi napisao scenarij dok je to bilo jos frisko, serija se mozda mogla i izvući. Ovako, moglo bi se reci da je serija ostala upečatljiva po par likova i par scena i nista vise od toga.

Slična stvar se desila i sa Lud, zbunjen, normalan. Samo sto se njima to desilo mnogo kasnije kada su nakon par sezona epizode postale negledljive, a oni su ipak i dalje snimali. Medjutim, ljudi su se vezali zbog nekih likova i dobrih scena sa pocetka.
Mislim da si ti jedini čovjek u državi koji je to sve pregledao. :D
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#88 Re: Viza za budućnost

Post by sehohari »

Ne mogu se porediti LZN i Viza za budućnost.

Viza za budućnost je ipak imala jasan scenarij i priču, dok je LZN po meni ipak više predstavljala neki vid sitcoma gdje tek postoji neki okvir u kome se sve dešava, ali je u biti uvijek ista priča (Faruk pravi nešto oko muzike/kinematografije i ima nekog glupog saradnika (bil ga Dino, Čombe ili Refko), Damir malo ozbiljniji, Izet vazda glumi nekog partizana, a svima je da povale neku žensku). Sve ostale priče su nekako više bile kratke, nekakva karikiranja kratkog daha koja traju upravo toliko koliko i memovi koji se danas od njih prave.

Viza je ipak malo dublje ulazila u priču, nije svaka scena pokušala nazor da natjera gledaoca da se nasmije, već je ponekad pokušala ukazati na stanje u tom post-ratnom, tranzicijskom društvu. Tok događaja u seriji jeste imao za cilj da nasmije, ali je time Kupusović uglavnom obrađivao ono što je svakako u tom periodu bilo aktuelno (vraćanja prijeratne imovine i deložacije porodica u njima, sveprisutni nacionalizam, loša ekonomska situacija, kriminal, Sandžaklije po Sarajevu, Hercegovci koji su u ratu stekli lovu, snalaženje "mješanih" brakova u podjeljenom bh. društvu...), dok je Isović izabrao dosta jednostavniji pristup.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#89 Re: Viza za budućnost

Post by _BataZiv_0809 »

AmiĐa_Idriz wrote: 12/11/2018 18:29 Odvaljivam se :lol: :lol:
:lol: :lol:
Post Reply