Viza za Bahrein

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

HelaS
Posts: 5691
Joined: 22/09/2018 13:21

#26 Re: Viza za Bahrein

Post by HelaS »

cicagorio wrote: 26/12/2023 18:29 Pozdrav svima,

Da li je neko imao neko iskustvo sa dobijanjem turističke vize za Bahrein?

Na njihovom portalu za prijavu za vizu za državljane BiH traže da se priloži kopija turističke vize za Schengen, UAE, UK, KSA ili SAD zelena karta. Međutim nama ne treba viza ni za Schengen, ni za UAE, a malo mi je čudno da apliciram za UK ili SAD vizu i kažem hoću u Bahrein. Sam bih sebe odbio.

Ministarstvo vanjskih poslova BiH nema pojma kako da ovo riješim. Ambasadu BiH u Emiratima zaduženu za Bahrein ne može niko dobiti (zvao 20ak puta, nekad mi podignu i poklope slušalicu). Odjel za vize na aerodromu u Bahreinu pojma nema i mislim da me i ne razumiju baš šta pokušavam da pitam. Ambasada Bahreina u Berlinu nema pojma, kažu da nemaju odjel za vize i da to riješim online. E-visa portal Bahreina mi je odgovorio da mogu pronaći sve informacije na portalu evisa.gov.bh gdje naravno nema odgovora na moje pitanje 😬
konami666 wrote: 26/12/2023 22:36 Ne treba viza za Bahrain, ima visa on arrival
Edit:
https://www.evisa.gov.bh/list-of-onarri ... untry.html
Eto, vidiš... da si znao, do sad si se mogao i vratiti, otkad se raspravlja o tvojoj vizi i koliku si uzbunu napravio na forumu. Čak se i Bobi angažovao. Moraš to cijeniti jednom ćukom u povratku :D
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#27 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

konami666 wrote: 26/12/2023 22:36 Ne treba viza za Bahrain, ima visa on arrival
Edit:
https://www.evisa.gov.bh/list-of-onarri ... untry.html
Donekle tačno, ispod piše "conditions apply", kad kliknes na to pita te da uneses državu i tako dalje i dodjes ovdje kad ponovo izaberes "see conditions" pod "on-arrival":

Image


HelaS wrote: 26/12/2023 23:11 Eto, vidiš... da si znao, do sad si se mogao i vratiti, otkad se raspravlja o tvojoj vizi i koliku si uzbunu napravio na forumu. Čak se i Bobi angažovao. Moraš to cijeniti jednom ćukom u povratku :D
Nažalost nije baš tako. Kao da nisam ja to već sve provjerio...
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#28 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

basicm wrote: 26/12/2023 20:54 Zasto ne apliciras i ne probas? Mozes napomenuti za za uae ne treba viza bih pasosu umjesto tog dokumenta.
Zato što su u procesu prijave napravili obavezno da moraš upload tu turističku vizu za UAE KSA UK Schengen ili USA. Naravno ja mogu upload I nešto bezveze, ali mislim da to neće baš riješiti problem 😬
konami666
Posts: 2519
Joined: 11/05/2015 21:57

#29 Re: Viza za Bahrein

Post by konami666 »

cicagorio wrote: 27/12/2023 06:23
konami666 wrote: 26/12/2023 22:36 Ne treba viza za Bahrain, ima visa on arrival
Edit:
https://www.evisa.gov.bh/list-of-onarri ... untry.html
Donekle tačno, ispod piše "conditions apply", kad kliknes na to pita te da uneses državu i tako dalje i dodjes ovdje kad ponovo izaberes "see conditions" pod "on-arrival":

Image


HelaS wrote: 26/12/2023 23:11 Eto, vidiš... da si znao, do sad si se mogao i vratiti, otkad se raspravlja o tvojoj vizi i koliku si uzbunu napravio na forumu. Čak se i Bobi angažovao. Moraš to cijeniti jednom ćukom u povratku :D
Nažalost nije baš tako. Kao da nisam ja to već sve provjerio...
Ta zadnja stavka je samo dodana kako bi poboljšala šanse da dobiješ vizu. Recimo da si Indijac kojih btw ima preko milijardu i da nikad nisi u životu nigdje putovao ili da si iz Afganistana, naravno da moraš pokazati da si bio nekad negdje. Državljanima BiH ne treba viza za sengen ali im treba za ove ostale.
Izaberi švedsku npr.kojoj ne treba viza niti za jednu od spomenutih zemalja pa i njima stoji ista linija. Dakle, apliciras za najobičniju vizu i dobiješ je za par dana online. Ako ti je odobre tj.
Last edited by konami666 on 27/12/2023 07:01, edited 1 time in total.
konami666
Posts: 2519
Joined: 11/05/2015 21:57

#30 Re: Viza za Bahrein

Post by konami666 »

cicagorio wrote: 27/12/2023 06:34
basicm wrote: 26/12/2023 20:54 Zasto ne apliciras i ne probas? Mozes napomenuti za za uae ne treba viza bih pasosu umjesto tog dokumenta.
Zato što su u procesu prijave napravili obavezno da moraš upload tu turističku vizu za UAE KSA UK Schengen ili USA. Naravno ja mogu upload I nešto bezveze, ali mislim da to neće baš riješiti problem 😬
Onda uslikaš slike pečata gdje si putovao po svijetu. Npr.tetka u Njemačkoj, stric u Kanadi itd.
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#31 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

konami666 wrote: 27/12/2023 06:56 Ta zadnja stavka je samo dodana kako bi poboljšala šanse da dobiješ vizu. Recimo da si Indijac kojih btw ima preko milijardu i da nikad nisi u životu nigdje putovao ili da si iz Afganistana, naravno da moraš pokazati da si bio nekad negdje. Državljanima BiH ne treba viza za sengen ali im treba za ove ostale.
Izaberi švedsku npr.kojoj ne treba viza niti za jednu od spomenutih zemalja pa i njima stoji ista linija. Dakle, apliciras za najobičniju vizu i dobiješ je za par dana online. Ako ti je odobre tj.
Opet nažalost nije tako. Evo šta kaže za Švedsku:
Image
konami666 wrote: 27/12/2023 06:57 Onda uslikaš slike pečata gdje si putovao po svijetu. Npr.tetka u Njemačkoj, stric u Kanadi itd.
Ovo ću probati ako danas ne uspijem dobiti nikog iz naše ambasade u Emiratima. A probat ću nazvati i ambasadu Bahreina u Moskvi. Dobio sam informaciju iz MVP da oni pokrivaju BiH.
konami666
Posts: 2519
Joined: 11/05/2015 21:57

#32 Re: Viza za Bahrein

Post by konami666 »

cicagorio wrote: 27/12/2023 08:38
konami666 wrote: 27/12/2023 06:56 Ta zadnja stavka je samo dodana kako bi poboljšala šanse da dobiješ vizu. Recimo da si Indijac kojih btw ima preko milijardu i da nikad nisi u životu nigdje putovao ili da si iz Afganistana, naravno da moraš pokazati da si bio nekad negdje. Državljanima BiH ne treba viza za sengen ali im treba za ove ostale.
Izaberi švedsku npr.kojoj ne treba viza niti za jednu od spomenutih zemalja pa i njima stoji ista linija. Dakle, apliciras za najobičniju vizu i dobiješ je za par dana online. Ako ti je odobre tj.
Opet nažalost nije tako. Evo šta kaže za Švedsku:
Image
konami666 wrote: 27/12/2023 06:57 Onda uslikaš slike pečata gdje si putovao po svijetu. Npr.tetka u Njemačkoj, stric u Kanadi itd.
Ovo ću probati ako danas ne uspijem dobiti nikog iz naše ambasade u Emiratima. A probat ću nazvati i ambasadu Bahreina u Moskvi. Dobio sam informaciju iz MVP da oni pokrivaju BiH.
Moja greška za švedsku, mislio sam da sam zatvorio tab. Enivejs, samo pokaži slike da si putovao po svijetu, i to je to. Pogotovo ako si bio nedavno u Schengenu.
A sto se tiče ambasade, nemoj se sa tim zajebavati, ako ćeš bilo koju zvati mislim da imaju ured u njemackoj.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#33 Re: Viza za Bahrein

Post by Pennywho »

konami666 wrote: 27/12/2023 09:29
cicagorio wrote: 27/12/2023 08:38
konami666 wrote: 27/12/2023 06:56 Ta zadnja stavka je samo dodana kako bi poboljšala šanse da dobiješ vizu. Recimo da si Indijac kojih btw ima preko milijardu i da nikad nisi u životu nigdje putovao ili da si iz Afganistana, naravno da moraš pokazati da si bio nekad negdje. Državljanima BiH ne treba viza za sengen ali im treba za ove ostale.
Izaberi švedsku npr.kojoj ne treba viza niti za jednu od spomenutih zemalja pa i njima stoji ista linija. Dakle, apliciras za najobičniju vizu i dobiješ je za par dana online. Ako ti je odobre tj.
Opet nažalost nije tako. Evo šta kaže za Švedsku:
Image
konami666 wrote: 27/12/2023 06:57 Onda uslikaš slike pečata gdje si putovao po svijetu. Npr.tetka u Njemačkoj, stric u Kanadi itd.
Ovo ću probati ako danas ne uspijem dobiti nikog iz naše ambasade u Emiratima. A probat ću nazvati i ambasadu Bahreina u Moskvi. Dobio sam informaciju iz MVP da oni pokrivaju BiH.
Moja greška za švedsku, mislio sam da sam zatvorio tab. Enivejs, samo pokaži slike da si putovao po svijetu, i to je to. Pogotovo ako si bio nedavno u Schengenu.
A sto se tiče ambasade, nemoj se sa tim zajebavati, ako ćeš bilo koju zvati mislim da imaju ured u njemackoj.
Ako ambasada hoce uopste pomoci, najvjerovatnije ce samo reci nesto na fazon "ambasada ne moze posredovati u dobivanju visa bla bla" i dati link za neku stranicu.
HelaS
Posts: 5691
Joined: 22/09/2018 13:21

#34 Re: Viza za Bahrein

Post by HelaS »

A da ideš u Qatar, pa iz Dohe da tražiš ulazak u Bahhrein?
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#35 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

konami666 wrote: 27/12/2023 09:29 Moja greška za švedsku, mislio sam da sam zatvorio tab. Enivejs, samo pokaži slike da si putovao po svijetu, i to je to. Pogotovo ako si bio nedavno u Schengenu.
A sto se tiče ambasade, nemoj se sa tim zajebavati, ako ćeš bilo koju zvati mislim da imaju ured u njemackoj.
Zvao već u Njemačkoj, kažu da oni ne pokrivaju BiH, da nemaju ured za vize i da mi ne mogu dati nikakve informacije.. probam sa pečatima danas, ali probat ću još informacija pribaviti.

Hvala u svakom slučaju svima koji su komentarisali. Znači makar da se izjadam. Javim šta je bilo na kraju.
HelaS
Posts: 5691
Joined: 22/09/2018 13:21

#36 Re: Viza za Bahrein

Post by HelaS »

cicagorio wrote: 27/12/2023 09:52
konami666 wrote: 27/12/2023 09:29 Moja greška za švedsku, mislio sam da sam zatvorio tab. Enivejs, samo pokaži slike da si putovao po svijetu, i to je to. Pogotovo ako si bio nedavno u Schengenu.
A sto se tiče ambasade, nemoj se sa tim zajebavati, ako ćeš bilo koju zvati mislim da imaju ured u njemackoj.
Zvao već u Njemačkoj, kažu da oni ne pokrivaju BiH, da nemaju ured za vize i da mi ne mogu dati nikakve informacije.. probam sa pečatima danas, ali probat ću još informacija pribaviti.

Hvala u svakom slučaju svima koji su komentarisali. Znači makar da se izjadam. Javim šta je bilo na kraju.
Najbolje ti je nemoj ni ići, a ni planirati ovakve avanture, barem ćeš živce sačuvati :D
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#37 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

HelaS wrote: 27/12/2023 09:44 A da ideš u Qatar, pa iz Dohe da tražiš ulazak u Bahhrein?
Ha mogao bih, al sam rezervisao i letove i sve već za Bahrein, tako da je to dodatni trošak i novca i vremena. Poletio jer sam vidio online da ide evisa i on-arrival, ali nisam toliko obratio pažnju na uslove.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13748
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#38 Re: Viza za Bahrein

Post by JohnnyS »

Isprintaj temu i napravi prijevod kod sudskog tumača. Kad vide na aerodromu koliki si trud uložio da se raspitaš, pustili bi te i s kuferom punim droge
moimoi
Posts: 4761
Joined: 01/07/2006 12:59

#39 Re: Viza za Bahrein

Post by moimoi »

Ima li neka nasa turisticka agencija koja ima u ponudi Bahrein? Ili brate kontaktiraj ministarstvo vanjskih poslova oni bi morali znati.
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#40 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

moimoi wrote: 28/12/2023 10:43 Ima li neka nasa turisticka agencija koja ima u ponudi Bahrein? Ili brate kontaktiraj ministarstvo vanjskih poslova oni bi morali znati.
Ma jok, MVP nažalost ne zna ništa, ali apsolutno. Već kontaktirao. Provjerim i turističke agencije.
konami666 wrote: 27/12/2023 06:57
basicm wrote: 26/12/2023 20:54 Zasto ne apliciras i ne probas? Mozes napomenuti za za uae ne treba viza bih pasosu umjesto tog dokumenta.
Onda uslikaš slike pečata gdje si putovao po svijetu. Npr.tetka u Njemačkoj, stric u Kanadi itd.
Ovo nažalost nije prošlo, vratili su zahtjev na ispravku i obilježili polje "Schengen, KSA, UAE, UK, USA Visa" da moram ispraviti. Kad nisam mogao, odbili su zahtjev.
moimoi
Posts: 4761
Joined: 01/07/2006 12:59

#41 Re: Viza za Bahrein

Post by moimoi »

cicagorio wrote: 31/12/2023 17:33
moimoi wrote: 28/12/2023 10:43 Ima li neka nasa turisticka agencija koja ima u ponudi Bahrein? Ili brate kontaktiraj ministarstvo vanjskih poslova oni bi morali znati.
Ma jok, MVP nažalost ne zna ništa, ali apsolutno. Već kontaktirao. Provjerim i turističke agencije.
konami666 wrote: 27/12/2023 06:57
basicm wrote: 26/12/2023 20:54 Zasto ne apliciras i ne probas? Mozes napomenuti za za uae ne treba viza bih pasosu umjesto tog dokumenta.
Onda uslikaš slike pečata gdje si putovao po svijetu. Npr.tetka u Njemačkoj, stric u Kanadi itd.
Ovo nažalost nije prošlo, vratili su zahtjev na ispravku i obilježili polje "Schengen, KSA, UAE, UK, USA Visa" da moram ispraviti. Kad nisam mogao, odbili su zahtjev.
Nadji neku relevantnu Eu stranicu i prilozi im da za nas ne treba sengen visa. White list ili kako se vec zove.

Kako uopste letis? Imamo li mi direktan let ili?
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#42 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

moimoi wrote: 01/01/2024 12:58 Nadji neku relevantnu Eu stranicu i prilozi im da za nas ne treba sengen visa. White list ili kako se vec zove.

Kako uopste letis? Imamo li mi direktan let ili?
Priložio sve, priložio im i link ministarstva vanjskih poslova UAE gdje piše da nam UAE ne traži vize. Opet odbili. Tj vratili mi da uploadujem Schengen, UAE, KSA, UK, SAD turističku vizu, i kad sam im poslao linkove i to, bez da sam upload neku od ovih, odbili samo.

Let je preko Istanbula. Sad provjeravam da li mogu dobiti Schengen turističku vizu (iako nam ne treba), ili UAE vizu (iako nam ne treba).
moimoi
Posts: 4761
Joined: 01/07/2006 12:59

#43 Re: Viza za Bahrein

Post by moimoi »

cicagorio wrote: 01/01/2024 14:11
moimoi wrote: 01/01/2024 12:58 Nadji neku relevantnu Eu stranicu i prilozi im da za nas ne treba sengen visa. White list ili kako se vec zove.

Kako uopste letis? Imamo li mi direktan let ili?
Priložio sve, priložio im i link ministarstva vanjskih poslova UAE gdje piše da nam UAE ne traži vize. Opet odbili. Tj vratili mi da uploadujem Schengen, UAE, KSA, UK, SAD turističku vizu, i kad sam im poslao linkove i to, bez da sam upload neku od ovih, odbili samo.

Let je preko Istanbula. Sad provjeravam da li mogu dobiti Schengen turističku vizu (iako nam ne treba), ili UAE vizu (iako nam ne treba).
Ma to oni po automatizmu ako vide da nije ispunjeno kako treba. Niko ne cita.
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#44 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

moimoi wrote: 01/01/2024 14:28 Ma to oni po automatizmu ako vide da nije ispunjeno kako treba. Niko ne cita.
Otprilike da je tako. Drže se onog što piše negdje ko pijan plota, bez ikakvog razmišljanja ima li smisla ili ne.

Najgore je što sam pogledao uslove za ulazak, vidio da ima online i on-arrival viza i kontao ok, super lagano je to. Onda sve rezervisao i platio, i sad kad treba početi rješavati vizu i to skontao da sam se zeznuo malo 😁
cicagorio
Posts: 192
Joined: 01/11/2021 09:56

#45 Re: Viza za Bahrein

Post by cicagorio »

Zaključak nakon oko mjesec dana raznoraznih napora, u slučaju da neko bude imao isti problem kao ja.

Trenutno jedini načini da se dobije turistička viza za Bahrein su:
1. da se ima turistička viza za KSA, SAD ili UK (KSA vjerovatno najlakša za dobiti za nas)
2. da se preko neke turističke agencije ili firme ili osobe sredi neka tzv. sponzorisana viza (koja potencijalno može koštati dosta - u jednom slučaju su mi tražili 500BHD - 1220€ po trenutnom kursu - po osobi, mada možda se može i jeftinije naći, nisam se previše trudio)

Za Schengen i UAE nije moguće dobiti turističku vizu. Niko mi je nije htio izdati, izdavanje tih turističkih viza za BiH državljane je protuzakonito, jer postoje sporazumi i ugovori koji to sprečavaju.

Kontaktirao sam raznorazne osobe, ambasade, ministarstva u Bahreinu .... Uspio sam doći i do ambasade BiH u UAE koji su zaduženi za Bahrein, i onda su i oni probali pomoći i naći neko rješenje, međutim nije bilo pomoći (stvarno su se potrudili da pomognu).
Njih (to ministarstvo u Bahreinu) jednostavno nije briga što mi ne možemo doći do Schengen/UAE vize i što nam ne treba viza za te države, traže onda turističku vizu za neku od 3 preostale države sa liste (KSA, SAD, UK)
User avatar
Edin H.
Posts: 47097
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#46 Re: Viza za Bahrein

Post by Edin H. »

Bureaucracy at its best :evil:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#47 Re: Viza za Bahrein

Post by kokuz_sa »

Dat cu ti ja svoju vizu za UAE
Imam negdje je isprintanu 😂😂😂

Image
Post Reply