Viza za Austriju

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#1 Viza za Austriju

Post by DanteX »

Zdravo :)

Imam pitanje vezano za vizu za građane van Evrope. Moja buduća supruga i ja planiramo nakon vjenčanja da idemo u Austriju, ali njoj treba viza. Zna li iko kakva je procedure za vizu? Koliko se dugo čeka za termin? I najrealnije, kolike su šanse da je dobije? Ja imam EU pasoš, znam da bi mogla preko mene dobiti vizu, ali ipak, kolike su šanse za spajanje porodice i da to uspije.
Saznao sam da odmah nakon vjenčanja može ići u AT ambasadu u Sarajevu da preda papire, da ne mora to raditi iz svoje države.

Oboje pričamo njemački i engleski, a ona ruski, imamo preko 10 godina radnog iskustva, završili smo fakultet, imamo dodatne diplome iz drugih kurseva koji smo završili (EU priznati) I zadnji posao koji smo radili je bilo na brodu. Ako je neko bio u slicnom iskustvu bilo bi super da može podijeliti to :)
Last edited by DanteX on 13/09/2020 05:02, edited 1 time in total.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#2 Re: Viza za Austriju

Post by caseytron »

Na koji nacin planirate otici? Imate neku posebnu kvalifikaciju ili? Malo vise informacija, dobit ces konkretniji odgovor.
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#3 Re: Viza za Austriju

Post by DanteX »

caseytron wrote: 13/09/2020 00:51 Na koji nacin planirate otici? Imate neku posebnu kvalifikaciju ili? Malo vise informacija, dobit ces konkretniji odgovor.
Napravio sam update :thumbup:
Post Reply