Viza za Ameriku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#26 Re: Viza za Ameriku

Post by drndalo »

Ne znam za pravilnik prema vani, ali svoju unutrasnje upute sigurno imaju...

Kao sto rekoh, imaju i pravo da te okrenu odmah nazad, cak i bez objasnjenja, diskreciono pravo sluzbe...
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#27 Re: Viza za Ameriku

Post by sarayewo »

angy wrote:Nije frka ponovo traziti vizu kad budem htjela ici opet, nego me zabrinu ovo sto mi rekose da necu poslije nikad moci uci u Ameriku :shock:
Pored entries mi pise 1.
Nemaj brige. Naravno da mozes ponovo ici, samo ces morati ponovo vaditi vizu.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#28 Re: Viza za Ameriku

Post by Troll_Happens »

doboj wrote:Moras imati kupljenu povratnu kartu, imaces problema na ulazu.Skoro mi je rodica dolazila , i njen sin zaboravio da joj da isprintanu povratnu kartu(sa interneta).Kada je sletjela na Newark areodrom imal a je dosta problema ,nisu joj dali uci.Morao sam ja da potpisem kao garanciju za nju ,da ostaje kod mene ,i da cu je ja izdrzavati.
Ovo je bilo prosli mjesec.
Znaci ponesi povratnu,a mozes promjeniti datum povratka ,zavisno od dobijene boravisne vize(obicno 6 mjeseci).
e ako je povratna karta garancija da ces se vratiti daj odmah 3 komada.. hahah :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#29 Re: Viza za Ameriku

Post by drndalo »

Pa nije garancija, ali jeste njima manji trosak da te na osnovu nje vrate nazad kad te uhvate, jer je vec placen smjer nazad... Jednosmjerna karta je jos manja garancija da ces nazad...
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#30 Re: Viza za Ameriku

Post by Troll_Happens »

drndalo wrote:Pa nije garancija, ali jeste njima manji trosak da te na osnovu nje vrate nazad kad te uhvate, jer je vec placen smjer nazad... Jednosmjerna karta je jos manja garancija da ces nazad...
jeste ali koliko mi je poznato povratna karta ima neku duzinu trajanja ne traje vjecno, a oni kad te uhvate svedno te salju business klasom tako da ono sigurno je bolja nego ona koju lice samo uzme hehehe
Jes manja garancija ali opet nije nikakva garancija kao sto rekoh. :oops:
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#31 Re: Viza za Ameriku

Post by drndalo »

Vidim dobro si upoznat sa pravilima vracanja... ;-)

Ako ima mjesta u biznisu, mozda tamo sjede, ali to ne placaju kompaniji po tim cjenama, ne sekiraj se... I kompanije ce rado prihvatiti drzavi prevoz "mustarije" i sa isteklom kartom, iako samoj musteriji to nikad ne bi prihvatili...

Sama po sebi karta ne znaci nista, u paketu sa jos 8-9 stvari koje provjeravaju, znaci vise... I pored svega toga, moze te vratiti iz luke ulaska, ako mu se cinis "suhveli" s razlogom ili bez...
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#32 Re: Viza za Ameriku

Post by Troll_Happens »

drndalo wrote:Vidim dobro si upoznat sa pravilima vracanja... ;-)

Ako ima mjesta u biznisu, mozda tamo sjede, ali to ne placaju kompaniji po tim cjenama, ne sekiraj se... I kompanije ce rado prihvatiti drzavi prevoz "mustarije" i sa isteklom kartom, iako samoj musteriji to nikad ne bi prihvatili...

Sama po sebi karta ne znaci nista, u paketu sa jos 8-9 stvari koje provjeravaju, znaci vise... I pored svega toga, moze te vratiti iz luke ulaska, ako mu se cinis "suhveli" s razlogom ili bez...

to svakako slazem se, dzabe ti karta ako su ti ostale stvari suplje i ne mozes dokazati hehe :thumbup:

tako je barem u europi sistem vracanja pa predpostavljam da te ni u americi nece u nekom cargo paketu slati kuci. :lol:
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#33 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

Ljudi ne prepadajte me da bi me mogli vratiti :)
Sta bi im to moglo biti suhveli? :)
Ja sam povratnu kupila :)
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#34 Re: Viza za Ameriku

Post by Mr.Penguin »

.
Last edited by Mr.Penguin on 13/02/2013 14:38, edited 1 time in total.
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#35 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

Hvalaaa :-D

Ma ja sam nesto kontala da kazem tetki da mi za svaki slucaj posalje garantno pismo i to fino ponesem :)
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#36 Re: Viza za Ameriku

Post by drndalo »

U principu traze nedosljednosti izmedju onoga sto je napisano u prijavi za visu i odgovora... Nervoza, previse prtljaga, kao da si sve svoje ponio sa sobom i da se nikad ne vratis... Dakle, sve nenormalno...
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#37 Re: Viza za Ameriku

Post by logme »

Mr.Penguin wrote:Ono sto sam ja gledao preko emisija koji ispituju putnike sto dolaze u njihove zemlje je

-da utvrde jesi li dosla da tamo zivis i radis, ili je to u poslovne ili turisticke svrhe ili posjeta
-ono sto im moras reci je koliko novca nosis sa sobom iako pise na onom papiru da novac primjer ispod 5000 dolara se ne prijavljuje, znaci sve prijavi i reci.
-ne smijes izgledati kao da ces ostati u toj zemlji primjer bez povratne karte i sa 20 dolara u dzepu.
-najvjerovatnije ce zvati tvoju osobu kontakt i ona mora imati istu pricu kao i tvoja.

:D i sretno
Kakve bolan emisije. Naravno da trebas imati povratnu kartu, jer ce te pitati koliko ostajes, kod koga odsjedas. Mislim da bi trebala znati adresu i br tel ljudi kod kojih ides, ali ne vjerujem da ce ih zvati. Za pare te niko nece pitati. Doduse ja imam vizu na 10 godina i vise ulazaka. Bio jednom, prosao bez ikakvih problema
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#38 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

Eh ljudovi moji da vam se javim iz AmerikU :)
Hairli stigla :)
U imigracionoj me pitali kod koga idem, cime se bavim u Sarajevu i koliko planiram ostati u SAD-u
Iako sam rekla da planiram ostati 2 mjeseca, dali mi vizu na 6 mjeseci :)
Jako su bili prijatni i fini ljudi, cak su se malo i nasalili samnom sto me poprilicno iznenadilo jer sam ja ocekivala neke namrgodjene ljude i tako to :)
Eto sve u svemu hvala Bogu super proslo :)
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#39 Re: Viza za Ameriku

Post by logme »

Bas kao sto sam i rekao u prethodnom postu. Da si im bila sumnjiva ne bi ni dobila vizu.
U svakom slucaju uzivaaaaaajjjjj.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#40 Re: Viza za Ameriku

Post by burekodsira »

ja se vise nebi ni okreno a kamo li svratio maksuzije na forum :D :mrgreen: :dance: :thumbup: :bih:
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#41 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

logme wrote:Bas kao sto sam i rekao u prethodnom postu. Da si im bila sumnjiva ne bi ni dobila vizu.
U svakom slucaju uzivaaaaaajjjjj.
Hvala puno
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#42 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

burekodsira wrote:ja se vise nebi ni okreno a kamo li svratio maksuzije na forum :D :mrgreen: :dance: :thumbup: :bih:
Ma navika svratit na sa x :) djaba :) :) :) :sax:
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#43 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

Da ne otvaram novu temu o tome pitacu ovdje :)
Kakva su vasa iskustva sa aerodromima sto se tice prtljaga ? Jeli vam nekad nesto falilo iz kofera/torbi?
Ja kada sam dosla ovdje bio mi je slomljen katanac na torbi a torba je bila poluotvorena sto me je jakooooooo iznerviralo :x Kada sam pricala sa ljudima ovdje rekli su mi da je to svakodnevnica, da se desava da ljudima cijeli prtljag izgube ili ukradu i da moram biti spremna na to da kada se budem vracala da ce mi nesto faliti iz torbe tj bice ukradeno a katanac slomljen, sad me to nekako brine jer sam ovdje nakupovala bas skupih stvari pa sta god da mi ukradu steta mi je :D
U slucaju da se to desi jel ima neko kome bih mogla da se obratim u vezi toga?
Jel iko uopce odgovara za prtljag?
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#44 Re: Viza za Ameriku

Post by sarayewo »

Ako je "ovdje" = u Americi, vrlo je moguce da ti je TSA slomila katanac da bi mogli pregledati kofer...

Putujem intenzivno vec godinama i nikad mi nista nije ukradeno iz kofera. Naravno, malo budes pametna pa neke vrijedne stvari nosis sa sobom i ne stavljas u kofer (laptop, kameru, skuplji nakit, itd.)
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#45 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

Moguce je da su oni, ne znam, ali kada sam u New Yorku podigla kofer da ga predam za slijedeci let znam da sam se zgrozavala kakvi ljudi rade tamo na preuzimanju kofera tako da mi je prvo palo na pamet da su oni to uradili... I prosli put kad sam dolazila, sva torba je bila rasjecena, doduse to je bilo 2000. valjda se sad stanje popravilo :)
E sad da pitam kakvo je stanje sa carinom u Sarajevu? Jel pregledaju? Kupila sam dosta stvari pa kontam da skinem sve etikete :D i valjda mi nece nista ukrasti i koferi ce stici hairli nazad samnom u Sarajevo :)
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#46 Re: Viza za Ameriku

Post by logme »

Skini etikete za svaki slucaj. Ma u Sarajevu te ne bi trebali dirati. Ja sam imao 2 torbe (doplatio sam za jednu) plus ruksak sa mnom. Svi nose po jednu, ja guram kolica i u njima 2 torbe. Zovnuo me u stranu, imas li sta za prijaviti? Reko nista jbg bio malo duze vani, moje stvari, par poklona, sitnice. Hajd kaze furaj. Niko mi nije otvarao torbe
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#47 Re: Viza za Ameriku

Post by melb26sa »

sarayewo wrote:Ako je "ovdje" = u Americi, vrlo je moguce da ti je TSA slomila katanac da bi mogli pregledati kofer...

Putujem intenzivno vec godinama i nikad mi nista nije ukradeno iz kofera. Naravno, malo budes pametna pa neke vrijedne stvari nosis sa sobom i ne stavljas u kofer (laptop, kameru, skuplji nakit, itd.)
Moguce ako je jedan od rijetkih koji su non-TSA compliant. Za to bi trebalo da imas i papir da ti je TSA pregledao kofer, ja sam to jednom dobila - katanac nije bio slomljen ali je bila poruka od TSA da su pregledali kofer.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#48 Re: Viza za Ameriku

Post by ljubav_aha »

melb26sa wrote:
sarayewo wrote:Ako je "ovdje" = u Americi, vrlo je moguce da ti je TSA slomila katanac da bi mogli pregledati kofer...

Putujem intenzivno vec godinama i nikad mi nista nije ukradeno iz kofera. Naravno, malo budes pametna pa neke vrijedne stvari nosis sa sobom i ne stavljas u kofer (laptop, kameru, skuplji nakit, itd.)
Moguce ako je jedan od rijetkih koji su non-TSA compliant. Za to bi trebalo da imas i papir da ti je TSA pregledao kofer, ja sam to jednom dobila - katanac nije bio slomljen ali je bila poruka od TSA da su pregledali kofer.
melb26a,bas tako :-D
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#49 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

logme wrote:Skini etikete za svaki slucaj. Ma u Sarajevu te ne bi trebali dirati. Ja sam imao 2 torbe (doplatio sam za jednu) plus ruksak sa mnom. Svi nose po jednu, ja guram kolica i u njima 2 torbe. Zovnuo me u stranu, imas li sta za prijaviti? Reko nista jbg bio malo duze vani, moje stvari, par poklona, sitnice. Hajd kaze furaj. Niko mi nije otvarao torbe
I samnom ce biti isto :) Bice dvije torbe i u rucnom planiram manju torbu, ruksak i tasnu :)
A koliko je doplata za jos jednu torbu? Ja ove kad zovem preko kojih sam kartu kupila samo mi kazu to cete se raspitati kad dodjete na aerodrom :-?
angy
Posts: 184
Joined: 27/01/2009 12:59

#50 Re: Viza za Ameriku

Post by angy »

melb26sa wrote:
sarayewo wrote:Ako je "ovdje" = u Americi, vrlo je moguce da ti je TSA slomila katanac da bi mogli pregledati kofer...

Putujem intenzivno vec godinama i nikad mi nista nije ukradeno iz kofera. Naravno, malo budes pametna pa neke vrijedne stvari nosis sa sobom i ne stavljas u kofer (laptop, kameru, skuplji nakit, itd.)
Moguce ako je jedan od rijetkih koji su non-TSA compliant. Za to bi trebalo da imas i papir da ti je TSA pregledao kofer, ja sam to jednom dobila - katanac nije bio slomljen ali je bila poruka od TSA da su pregledali kofer.
Nisam ja dobila nikakav papir da je pregledano, samo stigla torba bez katanca i poluotvorena...
A kada se budem vracala jel igdje preuzimam prtljag prije Sarajeva, idem iz Orlanda preko New Yorka i Minhena za Sarajevo? Kada sam dolazila, preuzela sam bila prtljag u New Yorku zbog carine.
Post Reply