Vitez i okolna sela ?

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#1 Vitez i okolna sela ?

Post by ladyada »

Ima li ko iz viteza i okolice ? :bih:
User avatar
nesobosanac
Posts: 12
Joined: 09/05/2008 15:46

#2 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by nesobosanac »

Evo me iz Viteza! Je li tvoje pitanje sa nekim određenim razlogom ili tek samo spucala nostalgija? :bih:
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#3 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by ladyada »

nesobosanac wrote:Evo me iz Viteza! Je li tvoje pitanje sa nekim određenim razlogom ili tek samo spucala nostalgija? :bih:
nostalgija pomalo......... a i da vidim kud smo se rasuli po svijetu .......... :bih: .........
User avatar
nesobosanac
Posts: 12
Joined: 09/05/2008 15:46

#4 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by nesobosanac »

Ja se još nisam nigdje rasuo, osim u ovom svom lijepom Vitezu...
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#5 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by ladyada »

mozel se znati koje si godiste ..........
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#6 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by zemo_online »

nesobosanac wrote:Evo me iz Viteza! Je li tvoje pitanje sa nekim određenim razlogom ili tek samo spucala nostalgija? :bih:

jedno pitanje-dali je i Vitez bio podjeljen u ratu i jeli jos uvijek kao i mostar?
samo za info.
User avatar
nesobosanac
Posts: 12
Joined: 09/05/2008 15:46

#7 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by nesobosanac »

Nije ko Mostar. Vitez je gori slučaj...
syntax
Posts: 13
Joined: 07/07/2008 03:06

#8 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by syntax »

test01 wrote:
nesobosanac wrote:Evo me iz Viteza! Je li tvoje pitanje sa nekim određenim razlogom ili tek samo spucala nostalgija? :bih:

jedno pitanje-dali je i Vitez bio podjeljen u ratu i jeli jos uvijek kao i mostar?
samo za info.
Aj ti gore ne ser*, mi nismo bas divlji ko mostarci nekakav suzivot je moguc, osim za vrijeme utakmice hrvatska-turska LOL
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#9 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

pozz iz prelijepog viteza. :thumbup: 8)
u odnosu na ostale gradove oko nas, vitez se ekonomski dobro drži. zapravo u odnosu na stanje u bih, onda smo među 5-10 razvijenjih općina. što se tiče tih podjela, kao i u svakom manjem izmješanom gradu...hrvati žive u gradu, bošnjaci u viteškoj mahali, selo neko hrvatsko, neko bošnjačko. uglavnom, ne vidim baš da se ljudi međunacionalno pretjerano druže. pogotovo poslije one čuvene tekme. čini mi se jedna od prekretnica u odnosima hrvati-bošnjaci ovdje.
postratno sr..e.
Ocultis_787
Posts: 92
Joined: 13/03/2010 21:22

#10 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Ocultis_787 »

Vitezanin wrote:pozz iz prelijepog viteza. :thumbup: 8)
u odnosu na ostale gradove oko nas, vitez se ekonomski dobro drži. zapravo u odnosu na stanje u bih, onda smo među 5-10 razvijenjih općina. što se tiče tih podjela, kao i u svakom manjem izmješanom gradu...hrvati žive u gradu, bošnjaci u viteškoj mahali, selo neko hrvatsko, neko bošnjačko. uglavnom, ne vidim baš da se ljudi međunacionalno pretjerano druže. pogotovo poslije one čuvene tekme. čini mi se jedna od prekretnica u odnosima hrvati-bošnjaci ovdje.
postratno sr..e.
Nas vitez jest lijep za nas vitezane sa nase emocionalne tocke gledista. ali fizioloski grad moze biti i puno ljepsi. treba uredit gradske povrsine i kada se uvede gradsko grijanje pa kada se maknu ona silna drva oko zgrada,bit ce puno ljepsi i licit ce na grad.

moze se jos puno uraditi na uredjenju gradskih povrsina.

POZDRAV SVIM VITEZANIMA
Ocultis_787
Posts: 92
Joined: 13/03/2010 21:22

#11 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Ocultis_787 »

test01 wrote:
nesobosanac wrote:Evo me iz Viteza! Je li tvoje pitanje sa nekim određenim razlogom ili tek samo spucala nostalgija? :bih:

jedno pitanje-dali je i Vitez bio podjeljen u ratu i jeli jos uvijek kao i mostar?
samo za info.
vitez u ratu? grad je bio iskljucivo hrvatski. a predgradje je bilo bosnjacko. tu su bosnjaci bili u okruzenju od strane hrvata. a grad vitez je zajedno sa novim travnikom,busovacom,novom bilom (lasvanska dolina) cinio enklavu sa hrvatskim stanovnistvom koja je bila okruzena sa svih strana (zenica,bugojno,travnik) od strane bosnjaka.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#12 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

Nas vitez jest lijep za nas vitezane sa nase emocionalne tocke gledista. ali fizioloski grad moze biti i puno ljepsi. treba uredit gradske povrsine i kada se uvede gradsko grijanje pa kada se maknu ona silna drva oko zgrada,bit ce puno ljepsi i licit ce na grad.

moze se jos puno uraditi na uredjenju gradskih povrsina.

POZDRAV SVIM VITEZANIMA[/quote]

Obzirom na svu lovu koju općina zgrće-Vitez bi mogao biti las vegas. super pozicija, gospodarski jak-ali dosadan. ja u vitez uopće ne izlazim nigdje..nemam gdje.
ima tu stvrai koje bi se mogle popraviti koliko hoćeš.
Ocultis_787
Posts: 92
Joined: 13/03/2010 21:22

#13 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Ocultis_787 »

Vitezanin wrote:Nas vitez jest lijep za nas vitezane sa nase emocionalne tocke gledista. ali fizioloski grad moze biti i puno ljepsi. treba uredit gradske povrsine i kada se uvede gradsko grijanje pa kada se maknu ona silna drva oko zgrada,bit ce puno ljepsi i licit ce na grad.

moze se jos puno uraditi na uredjenju gradskih povrsina.

POZDRAV SVIM VITEZANIMA
Obzirom na svu lovu koju općina zgrće-Vitez bi mogao biti las vegas. super pozicija, gospodarski jak-ali dosadan. ja u vitez uopće ne izlazim nigdje..nemam gdje.
ima tu stvrai koje bi se mogle popraviti koliko hoćeš.[/quote]

tako je. s tim da napomenem da ne zaboravim na nas balkanski mentalitet koji igra vaznu ulogu u mnogim stvarima. napravi se i lijepih stvari u gradu,ali vandali to sruse i razvale sad pa sad. postavi se kip u park. razbili ga odmah drugu noc. klupe sve razvalise. prelijepa igralista za mali nogomet i rukomet sa reflektorima i ogradjena velikom ogradom... sve razvalise i razbise. vise vjerovatno ni opcina ne zna isplati li se ista praviti za gradjane.

sjecam se izlazaka krajem devedesetih i poslije. vitez je bio pojam za izlazak u grad naspram recimo busovace koja je danas bolja za izici od viteza. a danas... nemas gdje ni izici.
Ocultis_787
Posts: 92
Joined: 13/03/2010 21:22

#14 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Ocultis_787 »

Vitezanin wrote:Nas vitez jest lijep za nas vitezane sa nase emocionalne tocke gledista. ali fizioloski grad moze biti i puno ljepsi. treba uredit gradske povrsine i kada se uvede gradsko grijanje pa kada se maknu ona silna drva oko zgrada,bit ce puno ljepsi i licit ce na grad.

moze se jos puno uraditi na uredjenju gradskih povrsina.

POZDRAV SVIM VITEZANIMA
Obzirom na svu lovu koju općina zgrće-Vitez bi mogao biti las vegas. super pozicija, gospodarski jak-ali dosadan. ja u vitez uopće ne izlazim nigdje..nemam gdje.
ima tu stvrai koje bi se mogle popraviti koliko hoćeš.[/quote]

tako je. s tim da napomenem da ne zaboravim na nas balkanski mentalitet koji igra vaznu ulogu u mnogim stvarima. napravi se i lijepih stvari u gradu,ali vandali to sruse i razvale sad pa sad. postavi se kip u park. razbili ga odmah drugu noc. klupe sve razvalise. prelijepa igralista za mali nogomet i rukomet sa reflektorima i ogradjena velikom ogradom... sve razvalise i razbise. vise vjerovatno ni opcina ne zna isplati li se ista praviti za gradjane.

sjecam se izlazaka krajem devedesetih i poslije. vitez je bio pojam za izlazak u grad naspram recimo busovace koja je danas bolja za izici od viteza. a danas... nemas gdje ni izici.
Nur-nur
Posts: 35
Joined: 06/02/2011 17:15

#15 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Nur-nur »

Radite li mldi sto na potpisivajnu peticije u Vitezu i Busovaci,da prestane a-p-a-r-t-h-e-j-d i skola pod jedan krov.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#16 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

Nur-nur wrote:Radite li mldi sto na potpisivajnu peticije u Vitezu i Busovaci,da prestane a-p-a-r-t-h-e-j-d i skola pod jedan krov.
Ne. Ljudi navikli. Ali nije kao prije. Dolazi sve više do kontakata između Hrvata i Bošnjaka. A obrazovanje je pod kantonalnom upravom. SDA-u i HDZ-u i ostalim etnotorašima nikako nije u interesu da im djeca idu zajedno u školu, mislim u razrede.
Dominquez
Posts: 16
Joined: 22/08/2010 11:37
Location: Bosna i Hercegovina

#17 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Dominquez »

Kolega je u pravu ... jedino političarima nije u interesu da narod živi u harmoniji, kako bi oni vladali, ako ne naprave podjele unutar jednog te istog naroda koji stoljećima živi na ovim područjima ... samotno !!!
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#18 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

Evo par fotki:
Image
Image
Image
Image
Image (Google Earth)
Image (općinski grb)

Vitez je jedan sladak i fin gradić koji ima mogućnosti za još bolji ekonomski razvoj (iako je i sad jak), ali mislim da je ipak potrebno raditi na razvoju onoga u glavama...Ne samo Vitežana već većine ljudi ovdje.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#19 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

I evo još općinska zastava: :)

Image

Razne nijanse žutila. :D :D :D
Last edited by Vitezanin on 23/07/2011 18:06, edited 1 time in total.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#20 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

Vitez ovih dana:

Image

Image

Image

Image
User avatar
Josip321
Posts: 674
Joined: 22/12/2011 10:42

#21 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Josip321 »

Image

Jedna od "onih koji su tolerantni".
User avatar
Josip321
Posts: 674
Joined: 22/12/2011 10:42

#22 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Josip321 »

palesa wrote:
Josip321 wrote:Image

Jedna od "onih koji su tolerantni".
Ko, kada . gdje ---

Koja picka od covjeka treba biti da "podigne" temu zbog jedne pisljive zastave. Kako se jadnice ne sjeti onih ubijenih povratnika u Travniku i zadnjeg slucaja u Ovnaku.
!Bem te u usta zvaljava!

Lasvanska Dolina u srcu!

?????
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#23 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#24 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#25 Re: Vitez i okolna sela ?

Post by Vitezanin »

Image
Post Reply